Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaholmi - mi kell és mi felesleges? fórum

Babaholmi - mi kell és mi felesleges? (beszélgetős fórum)


1 2
12. Petra025 (válaszként erre: 10. - HeckGina)
2014. márc. 20. 15:46
Kimondottan cseh pelenkát kell keresni, az jó. A többi szinte mind kínai... Nagyon rossz minsőségű, borzasztóan szitás lett, ellenben bodzalé készítéséhez jó volt:-)))
11. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. márc. 20. 15:44

Oooo, hgy miert nem inditottam en is hasonlo forumot anno :) Bar, alaposan korbejartam a temat, sztem idovel tapasztalja meg az ember, mi az ami bevalik, mi az ,ami nem.

Alapkent azt mondnam, hgy csakis olyan rugi, ami lab kozott patentos. Pizsirugibol pedig inkabb cipiseket vennek, azt hipp-hopp fel lehet varazsolni a babara. Felsokbol azok vtak hasznosak, ami patentos vagy cipis, de semmikeppen sem bebujos -akarmennyi cuki kis darab.

Nemtom kisfiu vagy kislany, nekem kisfiam van es a mai napig a kantaros gatya a favoritom, mert a gatya+ pulcsi/polo kombonal kiturodik a dereka, szval nekem az nem jon be. Hirtelen ennyi :)

2014. márc. 20. 15:42
Légzésfigyelőt manapság lehet kölcsönözni minden városba, így jobban megéri szerintem. Én most fogom vissza vinni (3 hónapos a lányom). A hordozókendő tényleg praktikus és jó dolog. Én a vízhőmérőt nem használtam, és a kiságy feletti forgót is csak most pár hete szereztük be, mert ugye a babák sokáig nem látnak rendesen, addig meg felesleges :) Textilpelenkából jó sok kell szerintem, nekem a 8 db kevésnek bizonyult, de érdemes azt is használtan beszerezni, olyantól akinek már legalább 4 éves gyerkőce van, mert a maiak ramaty minőségűek a régiekhez képest.
2014. márc. 20. 15:40

Feleslegesnek találtam:

-cumisüveg melegítő, simán bele lehet állítani forralt vízbe egy edénybe az üveget, sokszor be sem kapcsoltam.

-Pelenkatartó szemetes, hozzátápláláskor már nem tartja bent a büdi szagot sem. A dm-ben lehet kapni illatos zacsit 100-as csomagban, abba csomagolom a kakis pelust.

-Bármilyen bolti kozmetikum, minden tökéletesen jó, amit a gyógyszertárban adnak (gyerekorvos ír fel).

-Körömvágó olló babáknak, hú az semmire sem jó, fogalmam sincs mit lehet vágni vele, de hogy babakörmöt azt nem, az is biztos.


Ami kellhet, és talán nem gondolsz rá:

- egy jó kis fellépő, pl-ul amit az ikeában lehet kapni gyerekeknek, ha ülve szoptatsz, akkor úgy kényelmes, ha a lábad kicsit magasabban van, mint a föld, később jó lesz a gyerkőcnek

- ha ágy fölé vesztek forgót, akkor csak színeset, nekünk volt pasztell színű, meg volt egy örökölt színes, le sem tojta az újat

- egy óra a gyerekszobába, ha külön alszik, az éjszakai szoptatások össze fognak folyni, nekem volt olyan hogy negyed óra alvás után sétáltam be egy száll cicibe, úgy szólt rám a férjem, hogy negyed órája szoptatam

- aprópó éjjeli fény, külónben neki mész simán bárminek, én volt hogy a csukott ajtónak:-))


Most ennyi jutott eszembe, gondolom az alapdolgok a te fejedben is összeálltak már:-)


Ja még valami, hőmérő, lehet kapni olyat, aminek műanyag, mozgó a vége, csak jobb a popsijának majd, mint egy merev.

2014. márc. 20. 15:38
A fürdetéshez a kiskádtartó nekem hasznos volt.
7. Jasmine24 (válaszként erre: 6. - Jasmine24)
2014. márc. 20. 15:33
bocsi mikros nem makros! :)
2014. márc. 20. 15:33
Amit abszolut feleslegesen vettem meg, mert max 2x vettem elo az az uvegmelegito, a makros cumisuveg sterilizalo, a legzesfigyelo (mert maig velem alszik). Az elso ketto cask penzkidobas, a legzesfigyelo az jo dolog lehet, ha a baba kulon szobaban alszik.
2014. márc. 20. 15:32

Kapucnis rugdalózót kaptunk soha nem adtam rá.

Vagy talán egyszer amikor rájöttem hogy ez felesleges és kényelmetlen.

2014. márc. 20. 15:28

Vettem sok rugit és kiderült hogy ami lent a lábrésznél nem gombos vagy patentos azt alig adtam rá.

Egyszerűen nem tartom praktikusnak hogy le kelljen venni a gyerekről egy peluscsere miatt.

2014. márc. 20. 15:17

Mi nem hálózsákoztunk. A fiam két éves és a kis takaróját csak úgy húzza magára:) Nem szeretett sosem hálózsákban aludni.

Én azt javaslom, hogy a nagyon alap dolgokat vegyétek meg, aztán ahogy majd érzed, hogy mi kell, majd megveszed.

2014. márc. 20. 15:06

Hordozókendő jó lenne ha a kelengye alapfelszereltsége lenne :)

Ami bejött, hálózsák, ami felesleges az ágynemű szett úgy 3 éves korig.

2014. márc. 20. 15:04

Sziasztok!


Első babánkat várjuk, hamarosan elkezdjük a babakelengye beszerzését.

Mi az, aminek nagy hasznát vetéttek, és mi az, ami teljesen felesleges kiadás volt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook