Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaholmi - mi kell és mi felesleges? fórum

Babaholmi - mi kell és mi felesleges? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Cessi (válaszként erre: 39. - Petra025)
2014. márc. 25. 19:49

Szia!

Bocsi, csak nagy kiságy nézegetésben vagyunk.

Közben jegyzetelgettem, hogy mi az amit mindenképp érdemes beszerezni :)

2014. márc. 25. 12:16
Ja,és ami fontos még,mert nagyon sokat segít:sóoldatos orrspray!!!!
2014. márc. 25. 12:14

Mi is rengeteg mindent beszereztünk,a javát nem használtuk.

Kaptunk egy rahedli ruhát,nagyon sok nem is volt rajta.

Kis felső,külön nadrág értelmetlen,a babák nem szeretnek öltözni,ebben is a praktikusság az elsődleges:body,erre pedig egy végig gombos rugdalózó.


Estére hálózsák,ha éjjel esetleg átcseréled a pelust,ne ne kelljen sokat szöszölni,meg kényelmesen elvan benne.Ebből is van vékonyabb vagy plüss anyagú,mi azt használtunk.


Orrszívó mindenképp kell!


Mellbimbóra kenőcs,dm saját márkás jó,az kell az első hetekben.


Sterilizálót nem használtam soha,helyette lehet fertőtlenítő folyadékot venni-az praktikus,akár magaddal is viheted!Csak vízzel összekevered és kész.


Textilpelusok.


Hőmérő.


Cumi-nekünk sem volt,de egyébként áldás volt az első időkben (most 5 hónapos,már nem kell Neki).Nem akartam én sem cumiztatni,de nagyon jól megnyugtatta,jól el tudott aludni is vele. (nekünk a mam-os vált be nagyon).


Melltartóbetét.


Ágyrácsvédő.


Körforgó felesleges-sőt,ilyen dolgok,mint játék,stb. szintén,mert semmi nem érdekli még ilyen kicsi korban.Ami először felkelti a figyelmét,az vmi zörgő dolog,nálunk a popsitörlő zacsija volt a favorit.

Játékok,csörgők jöhetnek később.


Semmi kozmetikum-gyógyszertáriak kiválóak lesznek erre a célra!


Jó nagy törölköző,amibe be lehet bugyolálni,nagyon tudnak fázni a kis picúrok,ha kivetted a kádból.


Kádtartó állvány,hőmérős kád.


Pokrócok.

2014. márc. 24. 13:58

Cessi, jól feltetted a kérdést, azóta sem reagáltál. Mindenestre talán tudtunk segíteni. De ahogy látom mindenkinek más vált be.

Talán az orrszívó volt az, amit senki sem írt feleslegesnek. Igazából szerezd be az alap dolgokat, utólag is be lehet szerezni bármit.

Pl-ul én feleslegesnek tartottam a bimbóvédőt, aztán amikor a szülőszobán szoptatni kezdtem egyből mondta a szülésznő, hogy kelleni fog, a párom telefonált az anyukájának, ő útközben meg is vette a kórház felé. Tényleg mindent be lehet szerezni, meg ott a párod is.

Gondold végig milyen típus vagy, ha aggódó, akkor érdemes légzésfigyelőt venni, én pl-ul nyugodtan tudtam aludni tőle, de van olyan anyuka aki anélkül is tud.

38. Násfa (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. márc. 24. 10:13

Amit mindenképpen beszereznék a helyetekben:

hagyományos pólya, sok body, textilpelenka, rugalmas hordozókendő, nyugtató cumi.


Számunkra értelmetlen kiadás volt:

légzésfigyelő, rengeteg rugdalózó - ebből pár darab (pl 4 ) maximálisan elegendő.

2014. márc. 21. 15:13

Szerintem ami teljesen felesleges, az a vízhőmérő...

Cumiból volt egy, amit imádott, a többi szintén felesleges volt.

Plüssállatka kb. 2-3 évesen kezdi érdekelni, mi kaptunk vagy 1000-et, mire megszületett...:)

2014. márc. 21. 06:28

-mikrós sterilizálóm volt... de csak 1-2 alkalommal használtam

-légzés figyelőt kaptunk, de azt sem használtuk, mert a babuci ágyikója mellettem volt.

-orrszívó kötelező :)

-textil pelusból most 21 db van, de mi már hozzátáplálunk és előke helyett is ezt használom... jól beteríti a gyerkőcöt így kevesebb gyümifolt kerül a ruhára. A textil pelust pedig nem sajnálom.

-nekünk kombi kiságyunk van.. életem legrosszabb döntése volt. A pelenkázó részét 2 hónapos koráig használtuk, utánna az ágyon, most pedig a földön pelusozom, mert mindig meg akar szökni :)

Arról nem is beszélve, hogy nagy helyet foglal, nem tudok berakni egy normális szekrénysort.

-bodyból már csak fehéret veszek, vagy fehér alapon nyomott mintásat, mert volt 1 nagyon szép kék hosszú ujjúnk, ami 2 mosás után is befogta a kis pociját.... akkor nagyon kiakadtam, mert már javában rágcslta a kezét, a ruháit, szegénykém biztos jó sok színezőt nyelt.

-tápszer legyen otthon, sosem tudhatod mikor lesz rá szükség.

-kozmetikumokból csak az olcsó gyógyszertári jött be. nagyon érzékeny volt a bőre, a drága fürdetők kiszárították... bezzeg az olcsó gyógyszertári jó volt :)

-időközben áttértünk a mosódióra, mert voltak a bőrén pöttyök, pedig mindenből csak a kímélőt vettem. A doki azt mondta ekcéma. Amióta mosódiót használok (öblítöt sem használok) azóta ez is megoldódott.

-cumisüvegből a legolcsóbbat vettem, a gyerkőc nem is tudott belőle inni :( azán vettünk drágábban anti colic cumisüveget, azt szereti. Jah egyébként hasfájós is volt ami nem a cumisüvegtől oldódott meg, de engem megnyugtatott a tudat, hogy ezzel is hozzájárulok a panaszok enyhüléséhez.

-a következő gyerköcnél alapból lesz itthon kamilla és Mecs.ek baby tea.

a kamilla meghozza a székletet, vagyis mikor a kisfiam nem kakilt 6 napon keresztül, egyedül ez indította meg neki.

Mecs.k babyt meg lapból kapta délutánonként, mert hiába mondta a védőnő, hogy nem szabad itatni, meg hogy az anyatej elég folyadék számára, a délutáni plussz itatások hatására megszüntek az esti sírások... Szóval csak nem volt elég... bár nálunk párásítás mellett is száraz a levegő.

-a szobában nem szerettem kukát tartani, eleinte volt, de már mindig kihordom az udvariba.


Nah így elsöre ezek jutottak eszembe...

a helyesírási hibákért előre is bocsi... :D

2014. márc. 21. 05:22
En a kovetkezo gyereknel csak elol vegig patentos rugikat fogok venni. Nagyon praktikus ha a baba nem szeret oltozni.
34. grizus
2014. márc. 21. 01:10
Nekem még nincs gyerekem, de ha lesz, két dolgot szeretnék: textilpelenkát használni és olyasmivel ápolni a bőrét, ami természetes és nem vegyi anyag. De a kérdés nem pont erre vonatkozott.
2014. márc. 21. 00:30

Hát,annó amire sokat költöttünk,az a bébi mosószer és öblítő volt. Ma már mosószódát és mosódiót használok- kár,h 3és fél éve még nem hallottam róla!

Nálunk a játszócumi volt teljesen felesleges (egyik fiam sem igényelte). Én spec a kisollót szintén nem tudtam használni, úgyh bébi körömcsipeszt vettünk,ma is azzal vágom a körmüket!

Bevált viszont a kiskesztyű,mert jó hosszú körmeik voltak.

Mivel az első fiamnál szombat éjjel egyik etetésről a másikra elapadt a tejem (2 hetes volt),a második fiamnak már előre irattam (és ki is váltottuk) tápszert

Amit sosem használtunk az még a méregdrága mellszívó (a gyógyszertári 2 ezres vált be),a tejtartó edények (a másodiknál zacsiba fejtem,az volt praktikusabb számomra).

Ez jutott eszembe,bocsi a káoszért a sorok között!

32. Zebra25 (válaszként erre: 30. - Sabomian)
2014. márc. 20. 21:42
Az aldis pelus nálunk is bevált. Csak azt használjuk.
31. Hoxa
2014. márc. 20. 21:32
Most lesz a börze áprilisban, ha Bp környéki vagy, akkor tizedáron tudsz újszülött ruhákat és egyéb szükséges eszközöket venni - igaz használtan. Én igazi börzefan vagyok, még mindig onnan van a gyerekeim ruháinak 80%-a.
2014. márc. 20. 20:52
Szia!Tárgyakat már felsoroltak, én csak annyit fűznék hozzá, hogy ami az első 2-3 hétben elengedhetetlen,azt mind szerezd be,és mutasd meg a helyüket a férjednek is,ha kell bármi,akkor tudja ő is,hol van:)Mindig azt tanácsolják,hogy nem kell sok ruha....hát nálunk eleinte napi 3-szor kellett átöltöztetni,mert úgy összekakilta magát:)...végül Aldi-s pelenkára váltottunk és onnantól nem volt ilyen gond!Bukós babáknál rengeteg textil pelus!!!!!!!!Sok jót Nektek!
2014. márc. 20. 17:56
Az orrszivo porszivo az tenyleg elengedhetetlen! :)
2014. márc. 20. 17:26

Állványos fürdőkád, tetején pelenkázólappal, alatta polcokkal. Nagyon szerettem. Sima fém lábbal nyitós kukánk volt. Szagokkal nem volt baj, de ahogy elkezdett mászni a gyerkőc, simán kirámolta. :)

Orrszívó tényleg nagyon jó. A még mindig használjuk (a nagy lassan négy lesz, és már magának csinálja). A sima tetra föürdőlepedő vált be legjobban, bár nehéz jó minőségűt találni. A cuki kapucnis törölközők meg a szekrényben árválkodtak csak.

27. Petra025 (válaszként erre: 25. - Nyunya4)
2014. márc. 20. 16:17
Sajnos mi is:-(
2014. márc. 20. 16:16
Nos igen, az sem mindegy hogy csak szopizni fog a baba, vagy kell majd pótolni. Nekem kellett pótolni, és ezért sokszor használtam a cumisüvegeket és a sterilizálót is.
25. nyunya4 (válaszként erre: 24. - Petra025)
2014. márc. 20. 16:16
igen, mi is gyakran használjuk
24. Petra025 (válaszként erre: 23. - Vivvv)
2014. márc. 20. 16:15
Hú igen, az orrszívó-porszívó, na az nagyon jó találmány:-)
23. Vivvv
2014. márc. 20. 16:12

Ez egy nagyon jó kérdés. Mi nagyon sok felesleges cuccot megvettünk. Amit a legundorítóbbnak tartok, hogy ezek közül sokat kisgyermekes anyukák tukmáltak ránk a számukra már feleslegessé vált cuccok közül "kelleni fog" címszóval. Az ilyenektől óvakodj.


Mai fejemmel az alapcuccok között lenne a rugalmas hordozókendő (hagytam magamat lebeszélni, így mei tai - t használunk, az első hónapokban emiatt kiesett a hordozás), légzésfigyelő (ezt is beszereztük, de csak utólag), kiságy, pelenkázó (9 hónapos a lányom, de még mindig nagyon jó szolgálatot tesz, a fürdőben a szőnyegen van a helye), kisolló, orrszívó, textilpelusok, melltartóbetét, vastag/vékony pléd.


Amiből nagyon sok felesleges van és csak a helyet foglalják, azok a ruhák. Beszereztünk mindenfélét. Ha most újra kellene kezdenem, az első 3 hónapra csak rövid/hosszú body, vastag/vékony rugdalózó, kezeslábas lenne a csomagban.


Ja, a másik amiből egy szatyorra való van, az a cumisüveg. Amióta megszületett a kislányom, egyszer sem használtunk cumisüveget. :) Már nem is fogunk. Persze 1 db - ot nem árt beszerezni vészhelyzetre, de szerintem tényleg csak 1 db- ot. Ha kell, biztosan lesz idő elszaladni venni pluszba, de ha úgy jársz mint én, csak a helyet foglalják. :)


Lehetne még sorolni, mert ez közel sem minden, de nekem ennyire futotta az időmből. Remélem használható. :) Boldog babavárást! :)

2014. márc. 20. 16:12

Én imádtam a hálózsákot. 68-as méretig használtuk és volt sok. Fiamnál is használni fogom, mert augusztusi lesz és mire bekapcsolják a fűtést...

Új ruhát nem érdemes venni. Közösségi oldalakon vannak városonként vagy megyénként babás oldal, ahol adnak és vesznek dolgokat.

2014. márc. 20. 16:10
mi pl. 8 hós koráig használtuk a légzésfigyelőt, mert volt rá okunk, bár mi kölcsön kaptuk, de netes oldalakon használtan nagyon olcsón lehet venni, nem érdemes kölcsönözni , mert az drágább...
2014. márc. 20. 16:09

szia!

ha írsz egy listát hogy te mit tartasz fontosnak, akkor szívesen megírom, hogy szerintem mi hasznos és mi nem. Ez annyira egyén függő hogy kinek mire van szüksége.

19. Petra025 (válaszként erre: 18. - Kubiak)
2014. márc. 20. 16:09
:-)) nem bizony, sőt meg esti fürdés előtt sem érdemes közvetlenül kakis pelust cserélni, mert az elalvás is büdiben fog akkor történni:-))
18. Kubiak (válaszként erre: 16. - Petra025)
2014. márc. 20. 16:07
Én vettem egy lábbal nyitható kukát de hamar rádöbbentem hogy a kakis pelust nem kell a szobában gyűjtögetni :D
17. Petra025 (válaszként erre: 13. - Cucicsillag)
2014. márc. 20. 15:56
Akkor a ti babátokra találták ki a körömvágó ollót:-))) mi sehogyan sem tudtuk neki levágni vele:-) így a sajátunkkal vágtuk neki fertőtlenítés után.
16. Petra025 (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2014. márc. 20. 15:52

Én nem vettem ilyen szemetest, de a baratnőm kapott kölcsönbe, és csak panaszkodik rá.

és mi a baj azzal, hogy vettem egy pici fellépőt, mert ülve szoptatásnál nem volt jó ha lógott a lábam? Párna nem volt elég, próbáltam más kicsi alkalmatosság nem volt itthon. 20 hónapos kisfiam most előszeretettel húzza ki a fellépőt magának, amikor megyünk kezet mosni a fürdőbe.

Azért egy ikás műanyag fellépő nem a drága dolgok közé tarozik valljuk be!!!

15. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Petra025)
2014. márc. 20. 15:48

Bodzaleeee :D

Akkor nem ment karba :)

2014. márc. 20. 15:48
Fellépő szoptatáshoz és pelenkatartó szemetes... ezek létező dolgok? Most komoly? Tényleg? Van, aki ilyet megvesz?
13. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Petra025)
2014. márc. 20. 15:47

Nalunk az elso pelenkakuka gagyi volt, de a 2. Szuperul mukodik most is (senki nem erez sosem kaki szagot)


A baba koromvago ollo is szuperal :)


Foruminditonak:vizhomerot en sem hasznaltam vegul, mert a kiskadban volt homerseklet kijelzo :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook