Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Baba szappan vagy Dove szappan jobb arctisztításhoz és a pattik megelőzéséhez? fórum

Baba szappan vagy Dove szappan jobb arctisztításhoz és a pattik megelőzéséhez? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. márc. 21. 20:12

Egyik sem. Bár azzal sem értek egyet, hogy nem szabad arcra szappant használni. Csak meg kell találni a megfelelőt, kinek mi jó a bőrére. Inkább használok jó minőségű natúr szappanokat, mint mindenféle kemikáliával telenyomott arclemosót, tonikot és társaikat...

Pattanásra nagyon jó az Ilcsi féle Fekete szappan, a Manna Ében arctisztító szappana (saját tapasztalat) De rengeteg jó véleményt olvastam a kecsketejes szappanokról is, és nem szárítja ki a bőrt sem. Én kecsketejes szappant eddig csak zuhanyzáshoz próbáltam.

Jók lehetnek még az iszapos, agyagos szappanok is, azok kifejezetten a pattanásos, zsíros bőrre valók.

2012. jan. 28. 23:25
Én pattanásra egyiket sem ajánlanám, főleg a dove-ot nem. Nekem a körömvirágos juhtejes szappan hozta rendbe az arcomat. Merem ajánlani.
2010. febr. 14. 17:10
mindkettö jo,de arcra inkább a dove.A babának viszon jo a testápoloja.
2009. dec. 30. 10:37
egyik sem!!! asszem elég rövid voltam, a többit már néhányan irtátok!!!! arcra semmilyen szappant nem kellene!!!!
48. Veronika27 (válaszként erre: 47. - 5e48d37001)
2009. dec. 30. 09:37
Köszi:)
47. 5e48d37001 (válaszként erre: 46. - Veronika27)
2009. dec. 30. 09:30

Szia!Én éjszaka lefekvés előtt kennem be fültisztító pálcikával.Nekem a korrektoroktól szokott begyulladni a szemem és a loreal alapozóktól,de annyira,hogy vörös véreres és csipásodik is,szerencséree ettől nem,mondjuk lehet azért mert alvásközben csukva van.


Bemásolom csigusz naplójának a linkjét onnan szedtem én is az ötletett.

Itt minden le van írva részletesen ,hajra és pillára is az alkalmazás:

[link]

46. Veronika27 (válaszként erre: 45. - 5e48d37001)
2009. dec. 30. 08:35
Én is szereztem be ricinusolajat, de nem vagyok tisztában a használatával, ami a hajat illeti, szempillára meg nem mertem tenni mert valaki írta, hogy csípte a szemét és begyulladt tőle és az én szemem is érzékeny.
45. 5e48d37001 (válaszként erre: 44. - Martini64)
2009. dec. 29. 21:25

Nekem nem büdösödik a hajam,de én nem teszek bele konyakot.De olvastam Én is ezt a pakolást.

Én most a ricinusba vagyok belebolondulva.Még a szempillám is nőt tőle vagy 3milit:)

44. martini64 (válaszként erre: 41. - 5e48d37001)
2009. dec. 29. 20:21
A lányom a természetes göndör hajára nem talált megfelelő ápolószert és egy jó darabig konyakos tojássárgájás pakolást alkalmazott (ála Sissy, ő már csak tudta). Nagyon hatásos, de hihetetlen büdös lesz utána a hajad. Nem javaslom.
2009. dec. 29. 20:18

Néhány perce találtam egy nagyon-nagy veszélyre figyelmezetető felhívást. A veszély neve a dihidrogén-oxid, másnéven a láthatatlan gyilkos. Itt a teljes indítvány a betiltása ellen. Mindenki döntsön belátása szerint, ismétlem: nagyon veszélyes kémiai vegyület! Használata függőséghez vezet!


TILTAKOZZ A DIHIDROGÉN-MONOXID ELLEN!

A LÁTHATATLAN GYILKOS


A dihidrogén-monoxid színtelen, szagtalan, íztelen és minden évben számtalan embert gyilkol meg. Ezen halálozások legtöbbjének oka a DHMO véletlen belélegzése, de a dihidrogén-monoxid veszélyei nem ezzel végzõdnek. Szilárd formájával hosszabb ideig való érintkezés súlyos szövetkárosodást eredményez. A DHMO szervezetbe való bevitelének szimptómái a fokozott izzadás és vizelés, és gyakran felfúvódottsági érzés, tengeribetegség, hányás és a test elektrolitikus egyensúlyának felborulása. Azon személyeknél ahol a függõség kialakult a DHMO elvonás azonnali biztos halált jelent.


A dihidrogén-monoxid:


* ismert "hidrikus sav" néven, és a savas esõk fõ alkotóeleme,

* elõsegíti az "üvegház-effektust",

* súlyos égési sebeket okozhat,

* részt vesz a természetes földterületek eróziójában,

* gyorsítja a korróziót és számos fém rozsdásodását,

* elektromos zavarokat okozhat és csökkentheti a gépjármûvek fékberendezéseinek hatékonyságát,

* megtalálható a rákos betegekbõl kimetszett tumorban.


A FERTÕZÖTTSÉG HATALMAS MÉRETEKET ÖLT!


Kimutatható mennyiségû dihidrogén-monoxid észlelhetõ szinte minden folyóvizünkben, tavainkban és víztározóinkban. A szennyezés globális, és nyomokban még az Antarktisz jégtakarójában is kimutatható. Számos országban dollármilliós károkat okoz emberek és cégek számára.


A nyilvánvaló veszély ellenére a dihidrogén-monoxidot gyakran használják:


* ipari oldó- és hûtõszernek,

* nukleáris erõmûvekben,

* soha le nem bomló mûanyag dobozok gyártásánál,

* tûzoltó eszközök adalékanyagának,

* számos kegyetlen állatkísérletben,

* rágcsálóirtó szerekben. Még a leggondosabb lemosás után is észlelhetõek e kemikália maradványai,

* számos gyorséttermekben árult és "rágcsálnivaló" ételekben adalékanyagként.


Számos cég önti a hulladék DHMO-t a folyókba és óceánokba, és ezek ellen jogilag lehetetlen fellépni mert ez a jelenlegi gyakorlat még mindig legális. A természetes élõvilágra gyakorolt hatás hatalmas, és nem tehetjük meg hogy továbbra is figyelmen kívül hagyjuk!


A BORZALMAT MEG KELL ÁLLÍTANI, MÍG NEM KÉSÕ!


Az Amerikai kormány megtagadta ennek a veszélyes kemikália gyártásának, forgalmazásának vagy használatának betiltását annak "a nemzet gazdasági egészségére gyakorolt fontos hatása" miatt. Valójában a tengerészeti és hadiipari szervezetek DHMO-val végzett kísérleteket folytatnak, és több millió dolláros egységeket terveznek háborús események ideje alatti felhasználására. Több száz katonai kutatóintézet jut hozzá rendszeresen több tonnányi anyaghoz a magasan fejlett földalatti elosztórendszereken keresztül. Több helyen nagy mennyiségeket halmoztak fel belõle "késõbbi felhasználás céljaira"!


MÉG NEM TÚL KÉSÕ!


Cselekedj MOST hogy megelõzzük a további szennyezõdést! Ismerd meg ennek a veszélyes vegyianyagnak további jellemzõit! Amit nem tudsz az OKOZHAT neked - és másoknak - bajt!


Támogatásodról a dhmo@exabit.hu címen értesíthetsz minket!


Amennyiben nem rajtunk keresztül, hanem közvetlenül a nemzetközi szervezethez akarsz csatlakozni, ezt a no_dhmo@circus.com címen teheted meg. Az eredeti weblapot a [link] címen találhatod. Információs anyagért írhatsz az alábbi címre egy felbélyegzett válaszborítékkal:

Coalition to Ban DHMO

211 Pearl St.

Santa Cruz CA, 95060


Bocs gyerekek, de ezt muszáj volt..... :)

42. Veronika27 (válaszként erre: 41. - 5e48d37001)
2009. dec. 29. 18:58
Igen, nekem is van ilyen receptes könyvem, de sok vele a pepecselés, jónéhány cucc csakis bioboltban szerezhető be, és nem áll el csak pár napig...
41. 5e48d37001 (válaszként erre: 39. - Veronika27)
2009. dec. 29. 17:48

Íme néhány:

Sampon száraz hajra:Tojássárgája

Normál hajra: egy egész tojás

Zsíros hajra:tojásfehérje.

Balzsam:olivaolaj vagy ricinus egy kis mézzel összekeverve és a hajvégekre.

Almaecetes vízzel leöblíteni.

Fürdésre kizárólag szappan.

Mivel száraz a bőröm Én ezt a pakolást használom:

tojássárgájába teszek tejet és mézet összekeverem illetve felverem és mikor besűrűsödik felkenem az arcomra fél óra múlva lemosom.Néhány példa csak.

nagyon sok házilag elkészíthető cucc van amik nem kerülnek sokba.

40. g1977g
2009. dec. 29. 17:26
Eddig Baba szappant használtam,nem is tudom miért, pedig nem igazán vált be. Talán megszokásból. A háziorvos javasolta a sima gyógyszertári fürdetőkenőcsöt mosakodásra, problémás bőrre. Pár napja használom csak, és szinte ragyog az arcom. Puha, nem zsíros, nem foltos. A hátamra viszont nem jött be, ugyanúgy jönnek a pattik.
39. Veronika27 (válaszként erre: 38. - 5e48d37001)
2009. dec. 29. 16:28
Szívesen olvasnék a házi receptjeidről.
38. 5e48d37001 (válaszként erre: 37. - Veronika27)
2009. dec. 29. 14:14

Igen,tudok róla ezért méregtelenítek,lúgosítok és kerülöm a tartósítószeres cuccokat.

Vannak olyan termékek amik nem kerülnek több ezer forintba és házilag is elkészíthetőek.

Én most erre állok át.

37. Veronika27 (válaszként erre: 36. - 5e48d37001)
2009. dec. 29. 11:46

Na, szinte gondoltam, hogy honnan fogsz jönni példákkal, de én egy szóval sem említettem ezeket a dolgokat. Ma már az lesz, hogy a gyártók fokozatosan állnak át a "tiszta termékekre", pl. amikkel dolgoztam az üzletben, azok közül is pár már úgy készül, hogy a káros anyagokat kivonják belőle.

Mindazonáltal ameddig ezek a cuccok drágák lesznek (pl. én sem tudnám megfizetni a 10ezer Ft-os termékeket, amiket a Vali reklámoz), addig olyan sampont, tusfürdőt, intim mosakodót, balzsamot, fogkrémet és sminklemosókat fogok használni, amikre futja.

Apropó arról tudsz, hogy bár a bőr az első védelmi vonala a szervezetnek, addig a gyomor látja el a fő védekezést? Többet kellene a kaják miatt aggódni, mint a bőrápolási cuccok iránt...

2009. dec. 29. 11:33

A kozmetikumokban alkalmazott szulfátoknak a bőrre és az egészségre gyakorolt hatását tekintve

négy nagyon veszélyes képviselője van:

 Sodium Lauryl Sulfate (SLS)

 Sodium Laureth Sulfate (SLES)

 Ammonium Lauryl Sulfate (ALS)

 Ammonium Laueth Sulfate (ALES)

Az SLS-ről már régóta köztudott, hogy mennyire mérgező és veszélyes vegyület, nem véletlen, hogy

az ÁNTSz-nél nyilvántartott veszélyességi biztonsági adatlappal is rendelkezik.

Az SLES az SLS alkoholos változata, amely igaz, hogy enyhébb hatású, viszont a kísérletek szerint

rákkeltő nitrózaminokat képezhet a szervezetben.

Miután a fenti két vegyület veszélyessége a szakmán kívül is nyilvánosságra került, a kozmetikai cégek

egy része - félve a tudatos vásárlók okozta forgalomcsökkenéstől - lecserélte a szulfát tenzideket

Ammóniumos változatra, amelyek csak nevükben különböznek, de ártalmasságukat tekintve nem

maradnak el szódiumos (nártiumos) társaiktól.

Rákkeltő, bőrizgató, nyálkahártya károsító, mérgező hatásukon kívül súlyos kárt okoznak a

szervezetnek azzal a funkciójukkal is, hogy a bőr és a szervezet első számú védelmi vonalát - a

bőrfelszíni emulziót - kíméletlenül és maradéktalanul leoldják a bőrről, megfosztva ezáltal a bőrt

immunrendszerétől. Ezen vegyületek "áldásos" tevékenységének köszönhető az a bizonyos száraz,

húzódó érzés, a bőrallergiák nagy része, a korai bőröregedés és a - sajnos már csecsemőkorban is

jelentkező - ekcéma.

Alternatívaként a kókuszolajból (Cocamide-, Cocamido-) és pálmaolajból (Palm-) kivont bőrbarát

tenzidek használatát javasoljuk. Kivételt képez ez alól a Cocamide MEA/DEA és a Cocamidopropyl

Amineoxyde, amelyek egy növényi tenzidek ugyan, de a kémiai gyártásuk folyamán nitrózaminokkal

és -amidokkal szennyeződhetnek, amelyek elősegítik a rák kialakulását


És amikben megtalálhatóak:

Ebbe a vegyületcsoportba tartozik az összes olyan kozmetikum, ami habzik:

 habfürdő

 tusfürdő

 babafürdető

 intim mosakodó

 sampon, hajbalzsam

 fogkrém

 arclemosók, sminklemosók

2009. dec. 29. 11:29
a forrás antalvali.com
2009. dec. 29. 11:27

Folyt köv.

Miben találod ezeket:

 dezodorban

 testápolóban, melyeknek nagy része nem más, mint kőolaj (mineral oil) és víz vegyi

anyagokkal emulgeált elegye, némi szintetikus illattal (Fragrance) dúsítva. A kőolaj

származékokból készült krémek látszólag enyhítik a tusfürdők okozta kínzó tünetek nagy

részét, hosszú távon azonban hatalmas károkat okozhatnak. Pl.: parafin likvid, ami elfedi a

glicerin szárító hatását, mert blokkolja a bőr összes természetes funkcióját.

 gyógyszertári krémekben krémalapként

 popsikrémben pl.: vaselinum flav

 naptejben, amelyeknek nem csak krémalapot szolgáltat, hanem a vízállóság is a kőolajnak

köszönhető.

 fényvédőben krémalapként, és a vízállóság biztosítására

 arckrémben: olyan készítményt, amiben vazelin van, pattanásos bőrre ne használj!

 babaolajokban, amelyeknek zöme színtiszta kőolaj némi szintetikus illatanyaggal és

színezékkel - a víztaszító hatás miatt alkalmazzák a popsikenőcsökben is

 gyerekkrémekben: Parrafinum Liquidum, amely eltömíti a bőr pórusait, nem engedi levegőzni

a bőrt, irritáló hatású, elősegíti az ekcéma kialakulását

 kéz és lábápoló krémben a "puhító hatás" miatt: Petrolatum = petróleum származék,

Paraffinun liquidum=pakura származék. Roncsolja a bőrt, eltömíti a pórusokat, gyulladásokat

idézhet elő a hosszú távú használata. A száraz, érzékeny bőrt pillanatnyilag enyhíti, de hosszú

távon tönkre teszi

 gyantázás utáni olajokban és nyugtató balzsamokban, amit a kozmetikusok használnak,

elősegíti a szőrszálak "benövését".

 ajakírban: ozokerit, petrolatum, ynthetic beeswax, amelyeknek a "rúzsállag" köszönhető

33. 5e48d37001 (válaszként erre: 32. - Veronika27)
2009. dec. 29. 11:25

Szia Akkor elmagyarázom.Azért hoztam fel a tussfürdőt példának mert valaki azt írta,hogy a szappan nem alkalmas arctisztításra.De úgyanúgy felhozthattam volna az arctisztítókat is,a tejeket,tonikokat,amik tele vannak mérgező anyagokkal kőolajszármazékokkal.Most egy kis szemléltetés a mérgező anyagokról:


A szintetikus anyagok túlnyomó többsége is kőolajszármazék, de most konkrétan azokról szeretnék

beszélni, amelyek természetes zsír- és olajpótlóként kerülnek a kozmetikumokba - legfőképp a

krémekbe, testápolókba, masszázsolajokba, babaolajokba, alapozókba és rúzsokba.

Mivel a valódi 100%-os növényi olajok drágák, a kozmetikai ipar a nagyobb haszon, és a hosszabb

eltarthatóság érdekében előszeretettel alkalmazza az olcsó kőolajat, egészen pontosan a kőolaj

feldolgozás során keletkezett kőolajhulladékot: a pakurát. Bármily bizarrul is hangzik, ebből a

gusztustalan, büdös, ragacsos és rendkívül mérgező veszélyes hulladékból készülnek durva vegyszeres

finomítással a kozmetikai szintetikus zsír- és olajkomponensek.

A kőolajszármazékok bőrre gyakorolt hatása:

 eltömítik a pórusokat, ezáltal blokkolják a bőr természetes élettani folyamatait: a légzést, az

anyagcserét és a kiválasztást

 akadályozzák a bőr méregtelenítését

 élettelenné, törékennyé teszik a bőrt a megszűnt funkciók miatt

 gátolják a bőr természetes kopását, aminek a következménye a megvastagodott szaruréteg

 elősegítik a mitesszerek és a pattanások kialakulását

 erősítik a gyulladásra való hajlamot, és a gyulladással együtt járó bőrbetegségek kialakulását

(sömör, ekcéma, hiperkeratózisok, szeborrea, rozácea, egyéb bőrgyulladások)

 nekik és az SLS/SLES-nek köszönhetjük azt a bizonyos "száraz, húzódó, viszkető érzés"-t

 egy láthatatlan (fel nem szívódó) réteget képeznek a bőrre, amely megakadályozza a bőr

légzésével együtt járó párolgást, vagyis azt a természetes vízleadást, ami az egészséges bőr

hőháztartása szempontjából nélkülözhetetlen (érdekes módon ezt a gyártók előnyként tüntetik

fel a terméken a hidratáltság szempontjából, ami persze nem így van, mert a bőr

hidratáltsága a vízmegkötő faktorok munkájától, és az ivással elfogyasztott vízmennyiségtől

függ!)

 kőolajtartalmú készítmények a babák bőrére nézve életveszélyesek, ugyanis nem engedik

kialakulni a bőr természetes védelmét (bőrimmun) ellátó savköpenyt (pH 6-7), azaz a

2009. dec. 29. 08:44

Ejnye csajok... Nem értettem Anonimát, hogy hogy jön ide a tusfürdő, hisz arcbőrről van szó. Tusfürdőt, testápolót arcápolásra felejtsétek el!

Egyébként szappan: a szappanok 99%-a lúgos, a bőr viszont savas kémhatású, hogy a baktériumok ellen védve legyen. Ebből következik, hogy a szappan nem jó arcápolásra. Egyébként a lanolinos Baba szappan testre nagyon jó, arcra nem használnám. A Dove szappant nem ismerem, de nekem ezerszer kényelmesebb egy vattára rátett arctejjel lemosni a bőröm, minthogy vizezzem, szappanozzam, lemossam.

Szóval arctisztítás: bőrtípusnak megfelelő arctisztító tej (aki sminket használ, annak főleg, mert az alapozók nem oldódnak vízben!), rá arctonik, majd bőrtől függően hidratáló vagy tápláló krém.

31. martini64 (válaszként erre: 30. - Kolibri)
2009. dec. 28. 17:10
ezek tényleg jók... már el is felejtettem :)
2009. dec. 28. 17:09
Nalam a sima antibakterialis hatasu szappanok segitenek, amikor kell.(safeguard vagy lifebuoy)
29. martini64 (válaszként erre: 28. - 133362853e)
2009. dec. 28. 16:44

pattanásod sok mindentől lehet, nézd át az internetes oldalakat, vannak étkezési, diétás tanácsok, bár ott is összevissza ajánlanak mindenfélét, egyél élesztőt, ne egyél élesztőt. a kávé meg a csokoládé viszont mindenképpen ellenjavallt.

lehet idegi meg hormonális is.

1-2 óra sapkaviseléstől viszont szerintem nem lehet. nem tudom, szoktál-e kozmetikushoz járni, nekem bevált, kevesebb zsírdugó, kevesebb lehetőség a gyulladásra.

2009. dec. 28. 14:50
tegnap estére is kijött valami rajtam, tök ideg voltam..azt hittem már tényleg nem haszál semmi, aztán végülis arra jöttem rá, hogybár rövid hajam van, de a homlokomra lóg egy adott helyen....lehet attól pattanásom? vagy ha elmegyek itthonról, kinn vagyok a szabadban, és sapkában vagyok 1-2 órán át?
27. Manilu
2009. dec. 28. 13:23
pattanás megellőzésére a fekete szappan
2009. dec. 28. 12:54

pattanásokra a teafaolajos szappan a jó

nekem rendbetette a hátam

2009. dec. 28. 12:28

Egyik se! Mind a kettő zsíros.

Vegyél bio boltban citromfüves szappant. Az nagyon jó fertőtlenítő hatású.

2009. dec. 28. 12:24
Egyik se:) Sminklemosó+víz, és valami tápláló krém.
2009. dec. 28. 11:41

yamuna.hu

Én szinte minden terméküket próbáltam már, nekem nagyon bejöttek. Azóta se pattanásom, se mitesszerem, pedig fogigátlót is abbahagytam, és elég problémás volt a bőröm világéletemben, mert száraz volt, de mégis pattanásaim voltak...

Remélem tudtam segíteni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook