Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba projektet tervezünk december-február közötti indulással:) fórum

Baba projektet tervezünk december-február közötti indulással:) (beszélgetős fórum)


180. pribyke (válaszként erre: 179. - Mandulacska2)
2010. aug. 19. 21:02

jaja, tudom én, hogy tanácsokat könnyű adni. Nekünk szerencsénk volt, de most már én is rá vagyok parázva a másodikra... mondta is a férjem, h "olyan lettél, mint a többi nő"...:)

Ovulációs teszttel nem szoktad nézni, h van-e peteérésed? én most majd venni akarok.

179. mandulacska2 (válaszként erre: 178. - Pribyke)
2010. aug. 19. 20:54
Tudom, ezt mások is mondták. Csak hát amikor az ember már ennyi idős, és már olyan régóta szeretne, akkor nem tudom, hogy lehet nem erre gondolni. Nyilván nem csak azért vagyunk/leszünk együtt, hogy babát "gyártsunk", hanem mert kívánjuk, szeretjük egymást. De hát babát már nagyon szeretnék. És a PCO-tól való félelem is ott van.:(((
178. pribyke (válaszként erre: 177. - Mandulacska2)
2010. aug. 19. 20:52
Ha adhatok egy tanácsot: ne direktbe babát akarjatok csinálni... nem szabad rápörögni. nekem elég sok ismerősöm van, akik nagyon akarták és sajna elég nehézkesen jön/jött össze...
177. mandulacska2 (válaszként erre: 176. - Pribyke)
2010. aug. 19. 19:13
Én is ettől tartok. A múltkor a nőgyógyász asszisztense azzal próbált nyugtatni, hogy volt olyan PCO-s betegük, aki nem is akart terhes lenni, mégis teherbe esett. Na szerintem ez a kivétel. Jó lenne, ha én is a kivételbe tartozhatnék. :(((
176. pribyke (válaszként erre: 175. - Mandulacska2)
2010. aug. 19. 19:02
Na hát ja, én is. És elég szomorú, hogy ebben az országban még egyetemi diplomával is, nőként így lehet elhelyezkedni. Nekem is ez volt a problémám, ezért halogattuk eddig. Mindig megszűnt a munkahelyem és mindig várni kellett az optimális helyzetre. A lakáshitel nálunk is van, nekünk 130ezer/hó plusz rezsi. De persze megértem a párodat is. De főleg PCO-val nem lesz egyszerű menet a baba. Vagyis nem biztos, h azonnal összejön. és az idő pedig telik...
175. mandulacska2 (válaszként erre: 174. - Pribyke)
2010. aug. 19. 18:41
Tudom. Én idén leszek 31. :((( Nekem eddig a munkával volt gond. Idén végeztem februárban, egyetem alatt diákként folyamatosan dolgoztam, de ugye az nem számít be a GYED-be. Tavaly október óta megbízási szerződéssel dolgoztam, ami szintén rossz, mert amikor a gyerek megszületik, érvényben kell lennie, különben nem jár a GYED. Most ősztől az egyik helyemen végre részmunkaidőben fognak alkalmazni rendes munkaszerződéssel, de határozott időre, a másik helyemen ugyanúgy megbízási szerződés. Úgyhogy nagyon nehéz helyzetben vagyunk. Emellett lakáshitelünk van, több is, párom fizetéséből kb. 100000 ezekre megy, plusz rezsire. De én már nem akarok többet várni, tavasszal mindenképp neki akarok várni. Csak párom makacskodik (érthetően), mert nem egyedül akar gürizni.
174. pribyke (válaszként erre: 173. - Mandulacska2)
2010. aug. 19. 18:38

Hát, ha az optimális időre vártok, olyan tuti nem lesz. Nem tudom, hány éves vagy, de én sem siettem a gyerekvállalással és most azt mondom, h bánom, h nem 4 évvel ezelőtt szültem.

Nagy csoda egy pici baba!!!!!

173. mandulacska2 (válaszként erre: 172. - Pribyke)
2010. aug. 19. 17:49
De jó neked/nektek! Most már legalább van egy kisbabád. Én is félek, mert PCO-s a jobb petefészkem. Bár a ciklusaim most OK, de a nőgyógyász szerint úgy is előfordulhat, hogy nincs tüszőrepedés, hogy a ciklus teljesen rendben van. De lehet, hogy csak feleslegesen parázok. Most szedem a terhes vitamint, és tavasszal szeretnék már próbálkozni. De páromtól is függ, mert ő mindent a pénztől tesz függővé.
172. pribyke (válaszként erre: 171. - Mandulacska2)
2010. aug. 19. 17:29
Hát gyakorlatilag azonnal. :) Szerencsések voltunk. Pedig 40-50 napos ciklusaim voltak :)))) Nem tudom, hogyan fogant megy így is. Jókor voltunk jó helyen ;) Ezért is parázok, hogy a második összejön-e...
171. mandulacska2 (válaszként erre: 169. - Pribyke)
2010. aug. 19. 16:43
Szia. Ne aggódj, biztos bírni fogod. A kisfiad mennyi idő után fogant meg? Sokat kellett rá várni? Mi tavasz vagy kora nyáron szeretnénk nekiállni, de már most rákészülünk.
2010. aug. 19. 16:42
Sziasztok. Ma én is vettem Femibion terhességi vitamint, hogy felkészüljek a babára. Aki szed ilyen vitamint előtte, az folyamatosan szedi? Elég drága, de muszáj.
169. pribyke
2010. aug. 18. 22:20

Sziasztok megint!


Tudom, eltűntem... de sajna a 2 hónapos Kristóf mellett még nem sok időm van. Próbáltam visszaolvasni....

Voltam 6 hetes kontrollon, azt mondta a doki, h 3 hónap után már akár lehet is próbálkozni. Na, mondom, azért nem akarok ennyire hamar terhes lenni. De decembertől megnézzük, mit tudunk :)


Bár néha elbizonytalanodom, h bírnám-e, stb... Jaj, olyan bizonytalan vagyok! Pedig nagyon szeretnék megint terhes lenni, meg szülni!!!!!

168. mandulacska2 (válaszként erre: 167. - Ministry)
2010. aug. 18. 15:12
Remélem. Már 3 éve próbálkoznak. Szegény annyira szeretne babát, mindent megtesz. Már 3* ment el a baba, ill. nem jó helyen volt. Nagyon drukkolok nekik.
167. Ministry (válaszként erre: 165. - Mandulacska2)
2010. aug. 18. 15:08
Akkor szerintem még elképzelhető, hogy nem látni.
2010. aug. 18. 15:03
Most kórházban van, fekszik, vitaminokat és egyéb gyógyszereket kap.
2010. aug. 18. 15:03
1 hete voltunk náluk, akkor azt mondta, hogy 3 -4 hetes.
164. Ministry (válaszként erre: 163. - Mandulacska2)
2010. aug. 18. 15:01
Mennyi idős lehet a baba?
2010. aug. 18. 14:59
Sziasztok. Nem tudom, tudtok e valamit válaszolni a kérdésemre. Egy ismerősöm elvileg babát vár, korai a terhesség, de a magzat nem látható. volt már több ultrahangja, de nem látszik semmi. Szerintetek ez mitől van? Van még esélye, hogy nőjön a magzat? Már 2 * vetélt, meg volt egy méhen kívüli terhessége is. Nagyon izgulok most miatta. Mitől lehet ez?
2010. aug. 17. 22:16
Sziasztok. Bocsi, hogy eddig nem válaszoltam , de Balatonon voltunk péntektől, és ma este jöttünk haza. Majd még írok, csak nagyon fáradt vagyok. Jó lehet ez a termékenységi tea. A barátcserjéről, palástfűről ill. cickafarkfűről már én is hallottam. Nekem gyógynövényboltba azt javasolta a csaj, hogy a ciklus 1. felében a cickafark füvet, a 2. felében pedig a palástfű teát igyam. Nem tudom, bevált már valakinek az ilyen teakeverék (termékenységi tea)?
2010. aug. 17. 13:37

Holnap reggeltől kezdem (ma van mensim utolsó napja) inni. Valaki azt mondta, hogy három hónap után fejti ki igazán a hatását.


Méregteleníteni, pedig októberben, mert ha akkor csinálod amikor már esélyed van rá, hogy terhes legyél a baba szervezetébe kerülhetnek azok a méreganyagok amiket ki szeretnél üríteni. Én általában az ünnepek körüli nagy kajálások után szoktam csinálni.


Ezt:

[link]

160. Ministry (válaszként erre: 159. - Mereszger)
2010. aug. 17. 13:20

És a méregtelenítés?


Ezt mikor akarod elkezdeni inni?

2010. aug. 17. 13:01

Egy másik fórumban hallottam a lányoktól (énis még csak most kezdem el) és neten találtam ezt:


"Fogamzás teakeverék"

- barátcserje (kihagyható, ha tabletta formában szedjük)

- citromfű (jóízű)

- kamillavirág (gyulladáscsökkentő)

- körömvirág (gyulladáscsökkentő) egyenlő arányban elkeverve

- kiegészíthető ánizzsal, orbáncfűvel (mindkettő jótékony hatással van a női szervekre)

- cickafarkfű (1. )

- palástfű (2. )

Elkészítés: Mérj ki minden teafűből azonos mennyiséget, mondjuk 30 teáskanálnyit egy mély tálba. A cickafarkfű és a palástfű kivételével keverd jó alaposan össze a teafüveket. Oszd két részre. Az egyik részt a cickafarkkal (ezt kell a ciklus első felében inni), a másikat a palástfűvel (ciklus második felében) keverd össze. Reggelente forrázz le 3dl vízzel 2-3 teáskanálnyi keveréket. 8-10 percig hagyd állni, majd esetleg kevés mézzel ízesítve fogyaszd. Jó tudni, hogy a cukor és a citrom befolyásolják a gyógynövények hatását, így lehetőség szerint érdemes ízesítés nélkül inni.

Alkalmazás: reggelente 1-1 csészével kell inni a ciklus első felében (tehát a menstruáció első napjától kb. 2 hétig), a cickafarkasat, a peteérés után igyuk a palástfüveset.


cickafark: helyreállítja a rendszertelen ciklust, segíti a peteérést

palástfű: elősegíti a beágyazódást


barátcserje kapszula: fogamzást segíti


Számolgatni meg a peteérést fogom!

158. Ministry (válaszként erre: 156. - Mereszger)
2010. aug. 17. 12:17
Leírnád pontosan milyen teát iszol, miért, és mit számolgatsz?
157. Ministry (válaszként erre: 155. - Mereszger)
2010. aug. 17. 12:17
Igen, csak akkor kicsit biztosabbak voltak a munkahelyek, és nem kellett 10 évig dolgozni, mire el tudtál költözni a szülőktől.
156. mereszger (válaszként erre: 155. - Mereszger)
2010. aug. 17. 10:58

Ennek ellenére persze én is mindent megteszek (teaivás, számolgatás, méregtelenítés) :D

Szóval rám se nagyon tudott hatni a "nyugi majd jön" szöveggel :D

155. mereszger (válaszként erre: 154. - Ministry)
2010. aug. 17. 10:57

Hát igen. Anyum szerint pont az a baj, hogy relatív később vállalunk gyereket, mint ők régen, és túlságosan rágörcsölünk a dologra.

Mondjuk nálam nem tudja, hogy már tervezzük a babcit. Csak plusz idegeskedés lenne nekem, ha folyton kérdezgetnék, hogy mi van.

154. Ministry (válaszként erre: 153. - Mereszger)
2010. aug. 17. 09:49

Nem tudom.

Én mindenben szeretek biztosra menni :)

153. mereszger (válaszként erre: 152. - Ministry)
2010. aug. 16. 16:11
Én amikor megkérdeztem, hogy mikor 3 hónap elég-e arra, hogy kiürüljön egy cseppet kinevetett (rendelkezem egy gyógyszerész anyával, aki ismeri is a dokit, gondolom azt várta, hogy zseni vagyok a témában), mert idézem: "akkor minek kéne másként is védekezni, amikor kimarad egymás után két tabletta?"
152. Ministry (válaszként erre: 150. - Mereszger)
2010. aug. 16. 15:15

Szia!


Üdv köztünk!


Mi jövő év elején szeretnénk.

Decemberben megszűnik a munkahelyem, és bár elméletileg minden megvan már hozzá, gyakorlatilag ha új munkahelyem van, akkor sem akarunk mindjárt nekiállni próbálkozni.

Nekem anno fél évet mondott a doki a gyógyszer kiürülésére...

151. 3232b7bb0b (válaszként erre: 150. - Mereszger)
2010. aug. 16. 15:11

Szia!


Üdv köztünk, bár még én is elég friss vagyok! :)

Nekem van egy 8 és fél hónapos lányom: Petra baba, de talán jövő február környékén összehozunk neki egy tesót és akkor 2 év lenne köztük, de majd kiderül, mikor akar jönni a baba újra! :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook