Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba projektet tervezünk december-február közötti indulással:) fórum

Baba projektet tervezünk december-február közötti indulással:) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2010. nov. 2. 10:46
Sziasztok. Már rég voltam itt, mert elég zsúfoltak voltak a napjaim. Veletek mi újság? Nálunk végre belevágtunk, hogy próbálkozunk. Úgy alakult, hogy szerintem nincs értelme várni arra, hogy jobb helyzetbe kerülünk, hanem inkább belevágunk. Ti hogy vagytok?
2010. okt. 29. 13:47

hát nekem a melóhelyemen nem fognak visszavárni,ugyanis egy üzletbe vagyunk 2en,és helyettem fel kell venni majd mást!

nekem nincs esélyem ide visszamenni!

208. pribyke (válaszként erre: 207. - Ministry)
2010. okt. 29. 13:34

Hát én erre csak az én esetemet tudom mondani, augusztusban átmentem a mostani munkahelyemre dolgozni, okt-ban terhes lettem és júni közepéig dolgoztam (még a kiírásom napjén bent voltam. Ennek ellenére visszavárnak. Szóval nem az ott töltött idő fogja eldönteni...:) Hanem a teljesítmény


Petra-anya: te tudod, h konkrétan hogy számolják a tgyást meg a gyedet második babánál?

207. Ministry (válaszként erre: 204. - Szuszuek)
2010. okt. 29. 10:25

Sziasztok!


Nálunk párom tologatja ki az időt :S

Talán januárban lesz új munkám, de ő úgy szeretné, ha előbb hosszabban dolgoznék, hogy visszavárjanak. Hiába mondom neki, nem a két szép szememen fog múlni, hajthatatlan.


Vitamint még nem kezdtem el szedni. Nem tudom, fogok-e. Vasat és folsavat mindenképp.

206. szuszuek (válaszként erre: 205. - 3232b7bb0b)
2010. okt. 29. 10:19

szia!

nagyon örülök nektek!

remélem összejön időben!

hát lehet én is közben fogom megcsinálni a jogsit!

az tök jó lenne ha nem lennék hányingeres,rosszullétes mert akkor simán meg lehet csinálni!

de előbb utóbb elmúlik nemde?

vitaminokat szeditek már?

2010. okt. 29. 10:17

Hy!


Én várandósan csináltam meg a jogsit. Szülés előtt másfél hónappal vizsgáztam forgalomból! :D

Na, hát nálunk most úgy néz ki, hogy decemberben lesz kezdés február helyett, mert nekem nem mindegy, hogy megszületik-e a kicsi lányom második szülinapjáig vagy sem. Ugyanis ha megszületik, akkor nem változik a gyedem, ha nem születik meg csak pl. 1 nappal utána, akkor nagyon kevés lesz a gyedem. Így bizti, ami bizti neki állunk időben. Apának már pedzegettem, de igazából akkor fog rábólintani, amikor már eljött az idő! :)

2010. okt. 29. 10:12

sziasztok!

mi lenne ha feldobnánk megint a fórumot?

hisz mindjárt állhatunk neki a projektnek!


nekem változott egy kicsit a terv!

volt egy kis bibi a kutyusommal,műtötték,ami 90.000.- volt,így elvitte a jogsim árát!

januárba fogom elkezdeni,és utána ha megvan,vagy már közben is,akkor nekiállunk a dolgoknak keményen!

kinek mikorra van eldöntve a hajrá?

2010. okt. 21. 21:08

Sziasztok!

Rég voltam errefelé!

Lassan 1 éves lesz a kicsi lányom! Tök izgalmas! Minden szabadidőmet a szervezéssel töltöm, mert ünnepi ebédet hozok össze e nemes alkalomból potom 13 embernek+Petra lányom! Hát nem lesz egyszerű, de már alig várom! :)

Aztán nálunk is beindul a babaprojekt 2. felvonása! Mindenképp szeretném megszülni a tesót Petra 2. szülinapja előtt, mert akkor nem változik a gyedem összege. Ha gyes alatt szülök már jóval kevesebbet kapnék, így nem mindegy, plusz hát nem is akartam 2 évnél több korkülönbséget. A minap megkérdezte egy rég nem látott közös ismerősünk apával, hogy ugye nem akarunk tesót, erre mondtam, hogy dehogynem nemsokára szeretnénk, legalábbis én, erre apa csak mosolygott. Tudom, hogy benne van, meg ha elkapom úgysem mond nemet, mert imádja a lányát! A következő meg szerintem tuti fiú lesz...szóval...jajjj, csajok. Nekem amúgy szülés után 1hónapig megvolt, aztán rendszeresen megjött havonta, holott még most is szoptatok!

202. pribyke (válaszként erre: 199. - Ministry)
2010. okt. 12. 11:09

Sziasztok!

Majd lassan itt van a december és akkor mindenki aktivizálja magát..:)

Én azért vettem ovulációs tesztet, mert a szülés óta még nem menstruáltam és nem tudtam, h van-e már peteműködésem. Mikor Kristófot csináltuk én is tojtam az ilyenre. Sőőőőt. Őt még elég későn ettem észre, h már úton van :)

És a lényeg, h a múlt héten volt valszeg ovulációm, azaz beindult a petefészkem.... így azt hiszem lassan majd beindulunk. Októberben tuti nem, de lehet, h már utána.

De sajna így már több, mint egy év lesz a 2 gyerkőc között. Kristóf 24-én lesz 4 hónapos.

2010. okt. 12. 07:24

Sziasztok! Jó reggelt!

Tegnap este volt nálunk egy hölgy, hitelt intézni.

Megkapjuk!!!!

Így ez a rész kipipálva. Már csak munkát kell keresnem :D

2010. okt. 11. 23:01

sziasztok!

én is mindig benézek,csak nem látok írni semmit!

ezek szerint mindig másra várunk!

meséljetek hogy vagytok?

ki mikor esik neki a projektnek?vannak konkrét tervek?

199. Ministry (válaszként erre: 198. - Pribyke)
2010. szept. 30. 15:22

Én nem hiszem, hogy vennék ilyesmit.

Az elmúlt 3 évben napra pontosan mindig akkor jött meg, amikor kellett, kivéve az államvizsga előtt.


Majd ha nem jön össze, esetleg akkor.


Vitaminokat mikor érdemes szedni? Csak rövid ideig akarok majd, nem végig, de úgy gondolom, előtte nem ártana magamat feltölteni :)

198. pribyke
2010. szept. 30. 14:46
csajok, készül valaki már ovu tesztekkel? engem az érdekelne, h nem tudtok-e olcsón ovulációs teszteket. Nekem elég sok kellene, mivel még a szülés óta nem jött meg, ezért nézni akarom minden nap, h egyáltalán beindult-e a már a petefészkem működése...
197. Ministry (válaszként erre: 196. - 3232b7bb0b)
2010. szept. 29. 15:43
Jelentkeztem!
2010. szept. 29. 15:43

Sziasztok!


Kérlek nézzetek be a titkos naplómba és olvassátok el a 389. bejegyzést!

Nagyon szépen köszönöm!!!!

195. pribyke (válaszként erre: 194. - Ministry)
2010. szept. 28. 23:24
én szoktam, de mivel senki más nem jelentkezik, így én sem írtam :(
2010. szept. 28. 15:50
Mostanában nem jár erre senki?
193. mandulacska2 (válaszként erre: 190. - Szuszuek)
2010. szept. 11. 11:21
Nálunk is a munka van. IGyekszünk majd félretenni fizetésből, hogy ha baba lesz, akkor legyen mihez nyúlni (kelengye, ill. hogy ha én nem dolgozok, valamiből meg tudjunk élni). Én is úgy szeretnék már babát várni, de még olyan messzinek tűnik. :(((
192. mandulacska2 (válaszként erre: 191. - Ministry)
2010. szept. 11. 11:19
Szia Ministry. Remélem, minden jól sikerült. Gratulálok az esküvőtökhöz. Egyébként mi újság veled?
2010. szept. 9. 20:55

Sziasztok!


A titkos naplómba felraktam a beszámolót.

Fényképem nem sok van, és azok is csak telefonnal készültek, így azokat nem nagyon tudok még felrakni. :(

De elég hosszú lett a beszámoló :)


Most még lakásokat nézegetünk, illetve hiteleket, hogy költözni tudjunk minnél előbb. A baba majd csak utána jöhet... :(

2010. szept. 8. 14:57

sziasztok!

újra itt!

mostanság csak munka-munka-munka!

de muszáj,hogy legyen egy kis pénzünk!


mindenki jól van?

189. pribyke
2010. szept. 7. 10:47

Sziasztok!

Eléggé pang a fórum? Letört a lelkesedés, csajok? :)

Nálunk lassan letelik a 3 hónap javasolt szülés utáni várakozás...de azért még várunk kb decemberig.bár szívem szerint nekilátnék most :)

úgy irigylem a pocakos kismamákat....

188. mandulacska2 (válaszként erre: 187. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 31. 10:22

Szia. Szerintem semmi képpen ne a add fel a tanulást. Szerintem az se lett volna gond, ha most elkezded, legalább meglett volna legalább 1-2 féléved a suliból, utána halasztasz. Gyerek mellett bár nehéz, de nem lehetetlen tanulni. Az én nagynéném gyerek mellett végezte a közgázt. Csak hát támogatás kell a háttérből. Ne hagyd magad befolyásolni mások által, utána könnyebben tudsz visszamenni dolgozni, ha van plusz végzettséged, és még szereted is.


Nálunk semmi különös nincs. Párom csak jövőre akar nekiállni, hogy próbálkozzunk, de konkrét időpontot (hónapot) még nem mondott. Én már azért tavasszal szeretnék nekiállni, mert mi van, ha nem jön össze, csak nehezen. Most egyenlőre szedem a magzatvédő vitamint, hogy felkészüljek a terhességre.


Ministrynek most volt szombaton az esküvője, ha jól tudom, ő szerintem azért nem jelentkezett sokáig. Remélem, minden szépen ment.

2010. aug. 31. 09:42

Sziasztok!


Nem voltam egy ideig, ezért bocs, de úgy látom, most nagyon le is lankadt itt a jelenléti görbe...

Szóval fejlemény van felénk. Tanulni akartam, mindenképpen szeretnék felvételizni szociális munkásnak, de már csak a 2011/2012-es tanévben kezdhetném el. A pontszámom nagyon jó, 438 pontom van, mindennek felvennének, jogásznak, állatorvosnak, majdnem bárminek.

A lényeg, hogy nem tudtam, mit csináljak, mert ugye ha elkezdem jövőre a sulit, akkor 3 és fél évig tartana, ami azt eredményezné, hogy nem lehet addig baba, mert az nagyon sok lenne. De úgy 6 év lenne a két gyerek közt, ha utána lenne tesó. Azt meg nem akartam. Nagyon sokat törtem a fejem, hogy hogyan kéne megoldani (sose gondoltam volna, hogy egyszer a gyerek és a tanulás közt kell majd döntenem), hogy ne zavarjon bele a tanulásba, de ne is teljen el olyan sok idő. Már gondolkodtam azon, hogy elkezdem, aztán halasztok, mikor kéne csinálni a tesót, hogy jól tudjak félévet halasztani, stb..aztán arra a döntésre jutottam, hogy mindenképp január-február környékén kell egy tesót összehozni, akkor 2 év lenne a köztük és mire a 2012/2013-as tanévben elkezdeném a sulit (mert akkor már muszáj, mert megint változtatni akarnak a felvételi folyamaton), addigra a kicsi lenne akkora, mint most Petra, Petra meg mehetne oviba. :) És ez így már kivitelezhető. Ja, természetesen államilag finanszírozott levelezőn tanulnék. Sose szerettem tanulni, de most hatalmas késztetést érzek, mert mindig is ezt szerettem volna tanulni (családsegítés, gyermekvédelem), csak a családom erőszaka által közgazdaságtant tanultam jópár éven át, amit ki nem állhattam és még finoman fogalmaztam. Szóval apának is elmondtam már az elméletet, már csak meg kell majd valósítani.

Addig is el vagyok foglalva, mert rengeteg szülinap és névnap jön az elkövetkezendő időben, többek közt a lányomé és mivel első szülinapról beszélünk, hát nagyon szép kis bulit szeretnék összerittyenteni neki! :)

Jaj, de várom már, olyan hihetetlen! :)


Kivel mi újság?

2010. aug. 21. 10:46
Sziasztok. Mi újság? Jó reggelt mindenkinek.
185. pribyke (válaszként erre: 182. - Mandulacska2)
2010. aug. 19. 22:14
Azt nem tudom, hogy mennyibe kerül, de DM-be meg ilyen helyeken lehet venni. Majd utána nézek ;) Meg patikában is, úgy gondolom. Jó éjt! holnap folytatjuk. bár nem tudok olyan sűrűn lenni...
2010. aug. 19. 21:13
Most már megyek én is , TV-zünk meg pihenünk. Reggel megnézem még, hogy mit írtál. Jó éjszakát. :)))
183. mandulacska2 (válaszként erre: 181. - Pribyke)
2010. aug. 19. 21:05
OK.:))
182. mandulacska2 (válaszként erre: 180. - Pribyke)
2010. aug. 19. 21:04
Mennyibe kerül ez a teszt? Még hőmérőzésre gondoltam, elvileg az is mutatja.
181. pribyke (válaszként erre: 180. - Pribyke)
2010. aug. 19. 21:03
most megyek gyereket fürdetni, szoptatni és altatni. ha minden flottul megy, akkor még jövök :)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook