Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba projektet tervezünk december-február közötti indulással:) fórum

Baba projektet tervezünk december-február közötti indulással:) (beszélgetős fórum)


2010. aug. 16. 12:16

Sziasztok!

Most találtam a fórumra!

Mi december, január környékére tervezzük. Most hagytam abba a gyógyszert, az orvosom javaslatára várunk három hónapot, hogy regenerálódjon a szervezetem. Aztán teljes gőzzel beindulhat a babaproject. Szerencsére a munkahelyem biztos, és a férjemé is szóval ez miatt nem kell aggódnunk!

149. Ministry (válaszként erre: 148. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 16. 11:46

Elhiszem, hogy rosszul esik.

Nálunk én is korán jöttem, de sosem kaptam meg, hogy elcsesztem volna az életüket.


Anno, amikor kitűztük a lagzi dátumát, egyet kértem a páromtól. Ha közben esetleg állapotos lennék, akkor is tartsuk magunkat az időponthoz. Elég korán kitűztük, így bőven belefért volna egy gyerek.

Nem akartam, hogy csak azért, mert állapotos lettem, korábban elvegyen.

148. 3232b7bb0b (válaszként erre: 145. - Mandulacska2)
2010. aug. 16. 11:08

Szeretnék én is, és nem akarom megvárni, hogy a gyerek rákérdezzen.

Engem még ezért zavar-story jön: :)

Szóval én mikor 18 lettem ugye kikaptam a kartonom a dokitól, hogy adjam le mostmár felnőtt háziorvosnak. Na, hát abban születésemtől kezdve ott voltak a papírjaim,és pár hónapos koromig én anyám nevén voltam. Ezzel akkor szembesültem. Rossz érzés volt, a lényeg, hogy apám nem nagyon akart, aztán valahogy mégis és akkor házasodtak össze. Na, azóta is én vagyok a bűnbak, hogy túl korán jöttem, elcsesztem az életüket (na nem ennyire erősen, de burkoltan sokszor megkaptam, holott én tehettem legkevésbé bármiről is). Na nálunk ez mondjuk nem lenne, meg Petra is az apja nevén van, de ha ezek után házasodunk össze, akkor is meg fogja kérdezni majd a gyerek, hogy miért nem születése előtt és nem akarok magyarázkodni. Valószínű sokmindent belemagyarázok már ebbe a dologba, de hiába is magyarázom apának ezeket a dolgokat, nem fogja soha megérteni, mert nem élte át, milyen ilyeneken gondolkodni, átélni, hogy a szüleid miért nem akartak, miért voltam más néven, miért utána házasodtak össze, stb...

Remélem nem ecseteltem túl össze-vissza a dolgot és érthető!?

A lényeg, hogy rosszul esik na. Mindjárt ünnepeljük a 8. betöltött évünket, de a romantika már rég kihalt a kapcsolatunkból párom részéről. Nem mondom, hogy ellaposodott, de érthetően már nem a régi!

A lényeg, hogy végülis szeretjük egymást és boldogan élünk!

Ja, az anyagiak, igen én se kis lagzit szeretnék, hanem tényleg egy napot, amikor minket ünnepelnek és boldogok vagyunk gond nélkül stb, de ez nekünk nem fog összejönni. A pénz...hiába is magyaráznám, hogy jó esetben valóban csak egyszer van egy életben lagzija az embernek.

Olyan irigykedve tudom nézni az esküvői képeket a neten vagy a fotósok előtt a kirakatban... :(


szuszuek: telefonszám: lehet, hogy van, bár én sosem szembesültem vele...mondjuk nekem most nem is kell és remélem nem is fog, bár én sem hagynám szó nélkül a dolgot.


Amúgy mi újság baba fronton? Valakinek tán összejött a tervezett idő előtt??? :D


Mostanában nagyon sokszor eszembe jut a szülés és az, mikor még olyan kicsike volt. . . De jó lesz megint átélni mindezt. Valóban nagyon gyorsan elszaladnak ezek a dolgok, szinte fel sem fogtam. Nem tudtam rendesen élvezni, mert az újdonság varázsától folyamatosan feszült és fáradt voltam! :( De majd a következőnél! :)

147. mandulacska2 (válaszként erre: 144. - Ministry)
2010. aug. 13. 11:40
Jó , hogy a párod akarta. Nálunk a párom mindig anyagiakra hivatkozott. Végül elhatározta magát, megkérte a kezemet, de utána még vártunk 1 évet. És még akkor is azt mondta, hogy ő jobban szeretne olyat, amikor csak mi és a tanúk, szülők vannak ott. Nekem ez annyira nem jött be. Mert így is szűk családi kör volt, 55-en voltunk. Részemről szüleim, testvér, nagymamá, unokatesók, nagybátyámék és keresztanyámék voltak ott. Nálunk abból jött össze a létszám, hogy keresztanyám gyerekeinek már mindkét helyen van 2-2 gyerek. Úgyhogy ebből már létszámot nem tudtam volna csökkenteni. így is amikor éjfél előtt elmentek a kisgyerekesek, az én részemen már alig maradt valaki. Tény, hogy sokba kerül az esküvő, de jobb esetben egy életben csak egyszer van, és azt azok körében kell megünepelni, akiket szeretünk.
146. mandulacska2 (válaszként erre: 142. - Szuszuek)
2010. aug. 13. 11:36
Hát, nem tudom, ki merne panaszt tenni. Bár lehet ez névtelenül is? Eddig úgy ahogy elvoltam ezzel a nőgyógyásszal, de azért már elegem van, hogy csak így kipaterol. Keresek majd másikat.
145. mandulacska2 (válaszként erre: 141. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 13. 11:35
Hát ez tényleg rossz érzés lehet. Egy kolléganőm is így van. Egyszer a kisfia megkérdezte, hogy anya , hogy lehet, hogy én és apa is X vagyok (X=apa vezetékneve), te meg Z (Z= anya vezetékneve)? Nem tudom már, mit válaszolt a kolléganőm , de tényleg fura helyzet. Őt mondjuk már nem érdekli az egész . Azt mondta, volt egy idő, hogy szeretett volna férjhez menni, most már nem. Én örülök , hogy férjhez mentem.
144. Ministry (válaszként erre: 140. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 13. 09:34

Mi is lassan 6 éve leszünk együtt.

Még egy rossz házasságból is sok! :)

Nálunk elég fura volt a lánykérés, mert párom nagyon megváltozott, fura dolgokat művelt, mire kinyögte, mit akar :)

De nálunk ő akarta jobban, én még tudtam volna várni egy évet :)

2010. aug. 12. 21:31

Jó éjt csajócák!

Jövök olvasni a fejleményeket!


Puszó

142. szuszuek (válaszként erre: 138. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 12. 21:31

de van,tényleg egy telefonszám minden kórházba is ki van rakva!

ez azt hiszem megyei vagy régiókra leosztva van!

nézz utána a gugliba!

én tutkó csinálnék vmit!

141. 3232b7bb0b (válaszként erre: 140. - 3232b7bb0b)
2010. aug. 12. 21:31
Tudjátok milyen furcsa, hogy a lányom is a párom nevén van én meg mint egy kívülálló, akinek semmi köze hozzájuk...olyan rossz érzés...na mindegy.
140. 3232b7bb0b (válaszként erre: 135. - Ministry)
2010. aug. 12. 21:30

Jó Neked!


Én már letettem róla, hogy férjhez megyek. Már 8.évet húzzuk egymás mellett, többször felhoztam a témát, egyszer eljegyzés is volt, amit aztán felbontottam...mindig a pénz a kifogás, hogy mennyibe kerül egy lagzi, stb...egyszerűbb apasági nyilatkozatot tenni a gyerek előtt...

Pedig a baba mellett ez volt a második álmom! De úgy látszik ennek búcsút kell intsek! :(

139. 3232b7bb0b (válaszként erre: 133. - Mandulacska2)
2010. aug. 12. 21:27

Én nem választottam se ezt se azt. A szülésznénink sorsszerűen egyik ismerőse volt anyukámnak. Nagyon rendes volt, a minap taliztam vele az utcán, tényleg nagyon rendes volt, pl. egyedül voltam a 2 személyes szobában (elintézte, hogy nyugalomban legyünk magunknak) nem mertem Petrát ott haygni, míg elmentem zuhizni, ott maradt vele addig, bejött mindig beszélgetni, storyzgattunk, tanácsokat adott. Azt hiszem a következőnél tutkóra őt fogom választani!!!!!


Mondjuk a dokinő is rendes volt, de utána szerintem amiért nem adtam neki hálapénzt, kicsit kibaszott velem a kontroll végett. 3x mentem vissza, mire végre megnézett, de ezt hetekig húzta én meg az első gyerekkel agyon izgultam magam, hogy a 6 hetes kontroll már a 11.hétnél tart és nem e lesz ez baj, hogy netán nem fog látni valamit, amit akkor kellett volna, stb...értitek. Azért rendes volt. Mondjuk szlovák...

138. 3232b7bb0b (válaszként erre: 130. - Ministry)
2010. aug. 12. 21:23
Az ilyenekkel nem lehet semmit sem kezdeni? Tudjátok olyanra gondolok, mint az üzletekben a panaszkönyv. Nem lehetne panaszt tenni ellene valahol? Mert ezek szerint ez annál a nőnél nem egy múló állapot, hanem állandósult bunkóság.
137. 3232b7bb0b (válaszként erre: 127. - Mandulacska2)
2010. aug. 12. 21:21

De köcsög!


Egyébként a nő nőgyógyászok a legköcsögebbek! Lehet, hogy tele a töke a munkájával és hogy 100x kell ugyanazt elmondania egy évben, de kit érdekel? Ez a munkája. Miért nem lehet normálisan tájékoztatni az embert, és egyáltalán válaszolni a kérdéseidre????? Oké, hogy ő tudja, és a könyökén jön ki, de attól Te még nem tudod kiszívni a kisujjából!

Igen, legalább nem akkor derül ki milyen bunkó, amikor már úton a baba...

136. mandulacska2 (válaszként erre: 135. - Ministry)
2010. aug. 12. 21:04
Ne izgulj, biztos minden rendben lesz. Bár megértelek. Én esküvő előtt nem izgultam annyira (mármint hetek, hónapokkal előtte), viszont amikor indulni kellett, már remegtem, hogy odaérünk e időben, minden rendben lesz, és nehogy elbőgjem magam. Hát el is bőgtem magam. De jó volt. Nektek is biztos nagyon jó lesz minden. :)))
135. Ministry (válaszként erre: 134. - Szuszuek)
2010. aug. 12. 07:53
Köszönöm, mi jól vagyunk, csak már nagy az izgalom a lagzi miatt :)
2010. aug. 11. 21:59

sziasztok!

mandulácska nagyon sajnálom hogy így jártál ezzel a dokival!sajnos sok az ilyen!

jövőhéten én is felkeresek egy dokit,mert szabin leszek,és lesz rá időm!

amugy mindenki jól van?

133. mandulacska2 (válaszként erre: 132. - Ministry)
2010. aug. 11. 16:26
Azzal még nem foglalkoztam, persze tudom, hogy az is nagyon fontos, mert a legtöbb időt ők vannak bent a szülő nőkkel. NEm ismerek egészségügyben senkit. Neked már van valaki, akihez mennél?
2010. aug. 11. 16:23
Szülésznővel hogy álltok?
131. mandulacska2 (válaszként erre: 130. - Ministry)
2010. aug. 11. 16:10
Aha. Szóval ezért. De hát a magánrendelése sincs kiírva. Akkor is szörnyű, hogy ilyen orvosok vannak. Az orvosi esküjében nem ez szerepel. Na mindegy. Ezen már nem lepődök meg. De akkor legalább mondaná, hogy menjek e a magánrendelésére, mert így nem tud velem foglalkozni. De ezt se mondja. Na mindegy. Megyek máshoz, aki nem ilyen, és nem szarja le a másikat.
130. Ministry (válaszként erre: 129. - Mandulacska2)
2010. aug. 11. 16:07

Hogy szereti a pénzt, és aki nem magánrendelésre jár, azt nagy ívben....

Viszont aki tejel neki, annak kinyalja a ...

129. mandulacska2 (válaszként erre: 128. - Ministry)
2010. aug. 11. 16:00
Ebben teljesen igazad van. EGyébként te mit hallottál róla? Nekem mindenki mást mondott. Szerintem most már fel fogok menni az Édesanyák Útjára. Egy ismerősöm a Hartmannt ajánlotta, lehet, hogy hozzá megyek majd. Vagy a Borsayhoz. Nagyon felhúztam magam rajta. Még terhességi vitaminban sem tud állást foglalni? Végülis ő is orvosin végzett, orvosin meg kötelező a gyógyszertan. Akkor hogy állíthatja, hogy ő nem ismeri ezt a gyógyszert. Pedig kellene, mert magzatkárosító hatása van. Ez pedig egy nőgyógyászra tartozik. Mindenesetre megvan róla a véleményem.
128. Ministry (válaszként erre: 127. - Mandulacska2)
2010. aug. 11. 15:54

Én hallottam már erről a nőről, de eddig csak rosszat.

Sajnálom, hogy így jártál :(

Keress valaki mást!


De nézd a jó oldalát! Nem akkor derül ki, hogy nem szimpi a doki, amikor már veled lesz a pocaklakó!

127. mandulacska2 (válaszként erre: 126. - Ministry)
2010. aug. 11. 15:51
Szia. Megjöttem nőgyógyitól. Hát pillanatok alatt kipenderített. Mondtam neki, hogy jövő tavasszal szeretnénk próbálkozni, erre azt mondta ő meg az asszisztensnője, hogy az még majdnem egy év. Vizsgálatokat akartam kérdezni, mivel nekem policisztás a petefészkem, és jó lett volna tudni, hogy minden OK e, illetve hogy mennyire akadályozza a teherbeesést. Meg egyáltalán a felkészülést. De erre azt mondta, hogy nincs semmi vizsgálat, majd ha próbálkozunk, és nem jön össze, akkor lehet stimulálni. HÁt nagyon csalódott vagyok, és legszívesebben leordítanám a fejét. Nekem ráadásul olyan gyógyszert kell szednem, ami fejlődési rendellenességet okozhat a babánál. Erre azt mondta, hogy ő ezt a gyógyszert nem ismeri, és hogy menjek el a szakorvoshoz. Mondtam, hogy szedek folsavat, arra azt mondta, hogy van terhességi vitamin is , de azt is a szakorvosomtól kérdezzem meg. Tehát mindent elhárított magáról. Rohadt szarul éreztem magam. Neki az lenne a dolga, hogy tájékoztasson, hiszen folyton a családtervezésről , tervezett gyermekvállalásról beszélnek. Erre nekik túl korai, hogy én kérdezősködök. Hát ezek után biztos, hogy nem hozzá fogok menni szülni.
126. Ministry (válaszként erre: 125. - Mandulacska2)
2010. aug. 11. 12:51
Te miket szeretnél kérdezni?
125. mandulacska2 (válaszként erre: 124. - Ministry)
2010. aug. 11. 12:42
Ok, köszi a választ. Remélem, normálisan válaszol majd.
124. Ministry (válaszként erre: 123. - Mandulacska2)
2010. aug. 11. 12:41

Igen, azt.

Csak annyit, hogy előtte kell-e valamilyen vizsgálatra menni, mikor kell az első két csíkos teszt után először dokihoz menni, és ilyesmiket.

123. mandulacska2 (válaszként erre: 122. - Ministry)
2010. aug. 11. 12:12
Femibion? És mit mondott még a doki? Mire kell figyelni? Te a költségeken túl mit kérdeztél? Közben készülődök, de figyelem, írsz e. 13.40-re megyek.
122. Ministry (válaszként erre: 121. - Mandulacska2)
2010. aug. 11. 11:46
Igen. Egy f betűst, de nem tudom, mi a neve pontosan.
121. mandulacska2 (válaszként erre: 120. - Ministry)
2010. aug. 11. 11:27
A Gelencsér Mártához az SZTK-ba. De nem biztos, hogy őt választom majd, csak azért jó lenne pár infó. Neked mit írtak fel? Terhességi vitamint? azt szokták előtte írni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook