Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba lesz 2012-ben! fórum

Baba lesz 2012-ben! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4026. Bigibigi
2012. jan. 26. 22:43
Tettem fel képet Daniról :)
4025. Dzsimp
2012. jan. 26. 21:13
Gabes7 de szép vagyó! Most néztem a képeid. Nagyon szép vagy!
4024. Dzsimp (válaszként erre: 4023. - Gabes7)
2012. jan. 26. 21:10

Szia drága! :)

Jövő héten lesz kép, csak most ez nyugtalanít, hogy ezek az eredmények jók e...

Amúgy jól vagyunk. Tegnap este kezdett el mocorogni, vagyis akkor éreztem először :D

Úgy IMÁDOM!!!

Te/ti jól vagytok?

4023. Gabes7 (válaszként erre: 4022. - Dzsimp)
2012. jan. 26. 19:13

Szia!

De régen láttalak.. :) Nincs kép a picuriról? Nem semmi hogy megy az idő, nemrég mondtad, hogy babád lesz, most meg már itt tartasz.. :) Jól vagytok?

4022. Dzsimp
2012. jan. 25. 22:24

Sziasztok csajok!

Régen írtam már.

Voltam 16 hetes uh-n.

Szerintetek ezek az adatok normálisak?:

BPD 36, 2mm

OFD 45, 3mm

HC 128, 8mm

ASD 29, 6mm

ATD 31, 7mm

AC 96, 3mm

FL 20, 1mm

CorBPD 36, 0mm

4021. Bigibigi (válaszként erre: 4020. - Kacsa118)
2012. jan. 25. 18:07

Tény, hogy fáj a szülés. De nem tart a végtelenségig. Az első fájástól számítva 14 óra múlva volt meg Dani. DE: igazán reggel 8 körül kezdtek durvulni a fájások. 11 körül kaptam EDA-t, addig volt kegyetlen. Ez 3 óra.

EDA után felüdülés, aztán kb 1 óra kitolás, ami még gáz volt. Tehát 4 óra volt kompletten, ami gáz. EDA-val 30-40 perc pihenőm volt, az alatt összegyűjtöttem az erőt a kitolásra és már meg is voltunk.

Szóval na...kár parázni. Tök jó élmény :-))

4020. kacsa118 (válaszként erre: 4019. - Bigibigi)
2012. jan. 25. 16:20
:DDD Amúgy tényleg jót nevettem rajta, s őszintén szólva, tudva, hogy Te is féltél, de így leírtad, kevésbé félek!!!
4019. Bigibigi (válaszként erre: 4018. - Suny81)
2012. jan. 25. 16:04

Persze, röhögjetek csak! :DDDD

Amúgy ha kellő humorérzékkel állsz hozzá, annál könnyebb.


Nekem pl a varrás 60 perc volt, mert kb plasztikai sebész módjára dolgozott a dokim. Mindent helyre tett, nemcsak egészségi, hanem esztétikai szempontból is. Aranyos volt, hallottam néha mondja, hogy "na ezt még egy kicsit feljebb, ííígy...oké, ez itt jó" stb.

Végén közli elégedetten, hogy "nnna, ez így szerintem tök jó".

Mondom mit csináltál, hogy így tetszik? Belehímezted a monogramod?

Persze röhögött az egész szülőszoba :D

4018. Suny81
2012. jan. 25. 15:57

Szia Bigi!


Köszönjük, igazán informatív, és lehet, hogy nem szép dolog, de beleképzeltem magam a sztoriba, és nagyokat nevettem néha a szituáción. Ott élesben biztosan nem volt vicces, de így leírva az volt!


Gratulálok Neked!

4017. kacsa118
2012. jan. 25. 15:48

Gratula Bigi!!! :) Tök jó kis beszámoló volt!!!! :)

Remélem én is hamarosan túl leszek már rajta!!! :)

4016. Bigibigi
2012. jan. 25. 15:47

Hétfőn jöttünk haza, kedden mentünk vissza varratszedésre. Minden oké, vérzés az van, de nem olyan vészes, kb mint egy közepesen erős havi vérzés.

Szopiztatni utsó pillanatok egyikében sikerült megtanulni csak (sajnos 3 napig tápszert kapott Dani :((( ), még a tejem elapadása előtt tegnap a védőnőmmel sikerült végre.

Viszont nagyon fáj!! Főleg az első néhány szívása brutál. Csillagokat látok, állítólag 1-2 hét és mérséklődni fog a fájdalom.


Na, szóval "röviden" ennyi a sztori, remélem kimerítő volt, és szülés előtt állóknak informatív... :-)))


Én az összes fájdalmat "elfelejtettem", vagy inkább azt mondom, hogy nem érdekel. Itt a babánk és feledtet mindent.

4015. Bigibigi
2012. jan. 25. 15:43

Összevarrtak, pihiztem egy órát, aztán mondtam, hogy undorítóan nézek ki, úgyhogy elmennék zuhanyozni.

Dagobertesen átcsattogtam a zuhanyzóhoz és embert faragtam magamból. Aztán a párommal és a babával bevonultunk a családi szobánkba.

4014. Bigibigi
2012. jan. 25. 15:40

Ez lett volna a második számom a nagycirkuszban :-))

Jött a fájás, nyomhattam a megtanult módszerrel. Párom közben fogta a kezem, mikor "felfújtam az arcom" nyomás helyett, mindig szólt, hogy nem jó. Akkor észbe kaptam, hogy valóban nem a pockokat kell utánozni és folytattam helyesen. Szorítottam a kezét (utána 2 napig nem bírta mozgatni...) és nyomtam. 1 fájás alatt hármat. Olyan 4-5 fájásra lett meg Dani.

Végefelé éreztem egy csípő érzést, mondtam is a Dokinak, hogy "te most vágtál és nem szóltál". Rám mosolygott, hogy igen és ment minden tovább. (Utólag kiderült, hogy azért mosolygott, mert már rég megvolt a gátmetszés, mikor én rájöttem. Magát a metszést nem éreztem, csak a fertőtlenítő odaérhetett hozzá és az csípett).

Szóval meglett Dani 13:15-kor.

Megszűnt majdnem minden fájdalom. Persze sajgott mindenem és fura érzés volt, hogy ő kint van, de még valami lóg belőlem...hát ugye a köldökzsinór... :-)

Pár perc múlva kijött a méhlepény is, egy kicsit kellett nyomnom, alig éreztem azt már.


Aztán jött a varrás. Kaptam odalentre lidocain injekciót, pici szúrást éreztem, ennyi. A varrást nem éreztem, a belső varrásnál 1-1 szúrást igen, nyávogtam is érte :-) Bár mi volt ez a szüléshez képest. Semmi :-)

4013. Bigibigi
2012. jan. 25. 15:28

Jött az ügyeletes doki, megnézte hol tart a tágulás, ill. a magzatvizet ellenőrizte. Ez úgy történik, hogy ugyancsak kis vékony csövet felvezetnek a hüvelybe, pikk-pakk megnézi vele, igazából nem fáj.

Közben rendszeresedtek a fájások és erősödtek is.


8 körül megjött a dokink, megnézett, majd burkot repesztett. Na az meg főleg nem fáj :) Mikor jött a fájás, akkor valami kis eszközzel megkarcolja a magzatburok felszínét, majd győzzék a vizet felfogni! :-)) Melegvíz jön ki láb közül, ennyi. És persze a fájások erősödnek.

Párom behozta a szopipárnát, amivel hónapokig aludtam, azt markolásztam, mikor jöttek a fájások. 40-45 mp volt egy fájás, majd olyan 2 perc szünet. De nem olyan szünet, hogy "igyunk egy cappuccinot", hanem azért feszít meg fáj, de elviselhetően. Aztán nekem olyan volt hogy mikor jött a fájás, előtte érezhetően megkeményedett a hasam. Akkor már tudtam, hogy elkezdem harapni a párnát.


Lassan telt az idő, azt kérdezgettem mikor lesz vége, mert fáj. Akkor még nem tudtam, mi jön ezután...


Ha jól emlékszem fél 11-re jött el az a tágulás, aminél már bekötik az EDA-t.

Oldalamra kellett feküdni és domborítani, mint egy cica. És bármit is érzel, nem megmozdulni. Na ezt 2 perces fájásoknál kivitelezni elég érdekes.

Nem tudtam teljesen domborítani a hátam a fájások közben, negyedik szúrásra sikerült az EDA. Az EDA beadása előtt lidocaint szúrnak, az egy kis szúrásérzés, utána az ember nem sokat érez. Nekem mikor beadták, olyan érzésem volt, mintha a gerincem mellett valaki nyomogatná :-)

Szóval bent volt az EDA, jött a hatása és kivirultam. Szabály szerűen.

A lábamat nem éreztem, mikor rátettem a kezem, de pont nem érdekelt. Felültem az ágyon, ittam végre vizet, szőlőcukroztam...tisztára mint a búcsúban :DDD


Az EDA hatására - mint általában - gyengültek a fájások (és ezeket a "gyengébbeket" még le is tompította nekem az EDA így alig éreztem), ezért kaptam az infúziómba egy kis oxitocint.

Így hamar megszűnt a jó világ :-)

Újra éreztem a fájásokat, de már kicsit másképp.


Éreztem azt, hogy valami belül nyom engem a medencecsontom környékén lefelé. Furcsa érzés.

Danikánk elindult lefelé, a méhszájam eltűnt. Megvizsgált a doktornő, Dani feje még nagyon fent volt. Azt mondta, csináljunk 2-3 próbanyomást, hogy megtanuljuk, mit kell majd "élesben" csinálni.

Mikor jön a tolófájás (bekakilok érzéshez tudom hasonlítani), akkor nagy levegőt veszünk a szánkon, bent tartjuk és nyomunk lefelé (mintha wcznénk) mint az állat. Ha elfogy a levegő, gyorsan másikat veszünk és folytköv. Egy fájás alatt ezt 3x. Nos, ezt szépen megtanultuk, végre valamit csinálhattam is, nemcsak tétlenül viselni, ami történik.


Szülésznő azt mondta: ha meg tudom csinálni amit mond, felgyorsítom a folyamatot és 40 percen belül megleszünk. Áhhh mondom fasza, mit kell csinálni?

Térdeljek fel az ágyon, a háttámlának támasszam a felsőtestem a hátam tartsam egyenesen. Ezzel a gravitáció hatására gyorsabban lent lesz a buksi és tolhatunk is.

Na hát ilyen tolófájások mellett feltérdelni...ezzel a számmal a fővárosi nagycirkuszban is felléphettem volna. De sikerült!!! Közben beletört a branül a kézfejembe (oda ment az infúzió), de leszartuk, csak bírjam ki.

Jött a tolófájás (nagyon mecsinálok mindjárt című érzés) és iszonyú fájdalmat éreztem, mikor jött lefelé a babám. Tolta szét a csontokat, a farokcsontom hátrafelé 2-3 centire kimozdult (nyugi, nem fogod látni, nekem is csak a párom mondta...amit meg nem látsz, az nem horror). Bár nagyon azt éreztem, hogy nyomnom kell, nem szabadott. A szülésznő nagyon figyelt arra, hogy csak akkor legyen már nyomás, amikor a baba feje jó helyen van és megfelelően tág minden, hogy a lehető legkevesebb legyen a sérülés.


10-15 perc lehetett, mikor a szülésznő azt mondta, hogy feküdjek le vissza hanyatt, szülünk.

4012. Bigibigi
2012. jan. 25. 15:09

2-kor hívtuk a doktornőnket, javasolt egy meleg zuhanyt és erősödés esetén be a kórházba. Pont így lett. 4-kor hívtuk a szülésznőnket, 4.50-re érte mentünk (itt lakik nem messze), még megálltunk egy kv-ra a Shell kútnál, aztán 5:30-ra beértünk a kórházba.


Ruha le, hálóing fel, befelé a szülőszobára, CTG. Rendszertelen 4-6 perces fájások.

Akkor jöjjön a beöntés. Jáj, de nagyon féltem, pedig semmi az egész!

Oldalra fekszel, nagyon vékony csövet kis síkosítás után bevezetnek pár centire a hátsóba, pár másodperc alatt testhőmérsékletű víz befolyik (észre se veszed...). Én nem is éreztem percekig kb semmit, így nem volt nagy ügy pár percig bent tartana. Beülsz a wc-re, 15-20 perc alatt elintézed, gyors zuhany és tisztán vissza a szülőszobára.

4011. Bigibigi
2012. jan. 25. 13:26

Na, akkor kezdem az elejével, és részletesen írom (olyan részletesen, amennyire én is kíváncsi voltam még szülés előtt), aztán jutok, ameddig jutok.


41. hétben jártunk, UH szerint már 4 kg-os baba. Hát akkor nem kéne többet várni, megbeszéltük az orvossal kedden, hogy pénteken fél 8-ra bemegyünk a kórházba és oxitocinnal megindítják. A méhszájam még hátrahajlott, így kérdéses volt, hogy a fájások hatására előre jön-e, avagy császár. Nem akartunk császárt.


Csütörtök este készültünk a pénteki szülésre, összepakoltunk. Éjfél előtt valamivel éreztem, hogy fájásom van. Mondom biztos jósló, de sűrűsödött és a menstruáció előtti görcsöknél durvábbak lettek, alhasból indult és sugárzott derékba.

4010. Suny81 (válaszként erre: 4009. - Bigibigi)
2012. jan. 24. 19:04

Szia Bigibigi!


Örömmel várom (gondolom a többiekkel együtt) a történeteteket. :)


Jó babázást!

4009. Bigibigi
2012. jan. 24. 18:31

Sziasztok! Úgy látom, tényleg van igény arra, hogy leírjam én is bővebben a szülést :-))


Suny: pénteken szültem. A baba miatt (valószínűleg) részletekben fogom megírni a sztorit. :)

4008. Suny81
2012. jan. 24. 16:53

Sziasztok!


Van köztetetek valaki, aki márciusra vár babát?

Nekem ez lesz az első gyermekem, 31 éves vagyok, és ahogy közeledik a szülés ideje, a kiírás szerint március 06., egyre jobban aggódom a szülés miatt.

Szívesen fogadnám tapasztalt anyukák hozászólását,

mire kell felkészülni, miket kell feltétlenül beszerezni a babaváráshoz? És jólesne néha megvitatni más, hasonló "előrehaladottsági szinten álló" kismamákkal az érzéseiket. Előre is köszi! Szép estét mindenkinek! Sziasztok!

4007. Wanda_24 (válaszként erre: 4003. - Bigibigi)
2012. jan. 23. 23:00
Gratulálok! :)
4006. Gabes7 (válaszként erre: 4003. - Bigibigi)
2012. jan. 21. 09:54
Óriási gratulációóóóóóóóóó! Ügyes vagy, ilyen szép nagy bébit.. :)
4005. Mogyicsoki (válaszként erre: 4003. - Bigibigi)
2012. jan. 21. 08:52
Szívből gratulálok,jó egészséget kívánok mindkettőtöknek:)Szép nagy baba lett:)
4004. kacsa118 (válaszként erre: 4003. - Bigibigi)
2012. jan. 21. 07:48
Gratula!!!!!!!! :) Szép nagy baba! :)
4003. Bigibigi
2012. jan. 21. 06:58
Dániel megszületett tegnap 13.15kor, 4040 gr és 59 cm! Természetesen indult a szülés csütörtök este fél 12kor, a megbeszélt péntek fél 8as indítás előtt ;) bővebben otthonról ;) puszi lányok ;)
4002. Bigibigi
2012. jan. 19. 12:57

Sokat jött előre a méhszáj a labdázásnak, sok drukkolásnak és az Istennek köszönhetően! :-)))

Holnap fél 8-ra megyünk szülni, egyelőre úgy néz ki oxitocinnal. De ma már elég durva fájásom volt, pont CTG közben :-)) Hátha beindulna magától... :-)

Kicsit most csökkent a császár kockázata :-)

4001. Wanda_24 (válaszként erre: 3992. - Bigibigi)
2012. jan. 18. 20:33
Drukkolok, hogy ne kelljen császározni!
4000. Bigibigi (válaszként erre: 3999. - Mogyicsoki)
2012. jan. 18. 07:19
Lépcsőzés ezen a jellegű gondon nem segít sajna :((
3999. Mogyicsoki (válaszként erre: 3996. - Bigibigi)
2012. jan. 17. 21:45
Az kár:( Lépcsőzés?Állítólag az is hatásos.Én szorítok Neked nagyon,hogy ne legyen császár!
3998. Bigibigi (válaszként erre: 3994. - Kacsa118)
2012. jan. 17. 15:50
Köszi :)
3997. Bigibigi (válaszként erre: 3993. - Gabes7)
2012. jan. 17. 15:50
Aranyos vagy, köszi :-))) Gondolj mostmár csak Dani fejére, hogy helyre menjen :-))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook