Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


2008. aug. 21. 08:56

Sziasztok!


Awaalon megy a drukk mára, nagyon izgulok érted, hogy minden rendben legyen veled és az ikrekkel is!

a műtétről annyit, hogy engem tágítottak, mert még nem szültem (ezt mondta a nőgyógyász) de nem ez volt életem legkellemessebb érzése az biztos

derüs napot mindenkinek

és Pepe 08 jobbulást

pusza

2008. aug. 21. 06:46

Sziasztok!!

Szorítsatok nekem,ma megye UH-ra. Hogy minden rendbe legyen az ikrekkel!!!!

1767. Pepe 08
2008. aug. 21. 06:14
Köszönöm az ötleteket! Tantumverde és pemetefű cukorka. Nyami:)
1766. lov.ildi (válaszként erre: 1762. - Pepe 08)
2008. aug. 20. 23:42
Szia! Én köhögésre pemetefű cukorkát szoktam szopogatni. Nézd meg gyógyszertárban vagy Drogériában. Kérdezd meg, hogy szedheted e. Nem emlékszem rá, hogy van e a dobozán ilyesmi.
1765. lov.ildi (válaszként erre: 1750. - Sztavros)
2008. aug. 20. 23:38

Sziasztok!

Sztavrosz! Engem se tágítottak. Korai terhesség esetén nem kell. 6-os méretű a laminál és 6-os a szívócső is. A főorvos mondta, hogy felesleges olyan esetben tágítani, amikor elég a kicsi szívócső. Volt már tágítással is műtétem. Napokig véreztem, görcsöltem, stb. Most meg már másnap nem véreztem, de nem is görcsöltem. A műtét miatt 2 hetet írt ki a doki. Most lelki okok miatt írtak még ki 1 hónapra. (szakorvos)

2008. aug. 20. 20:13

SZtavros:

húh, ehhez képestnekem leányálom volt...

Kb. 3 nap után felemeltem a mostt ruhákat, éreztem, ahogy lassan, de indul tőle a érzés. Na ilyeneket ne csinálj. Én egy hét után mentem dolgozni, bár az épp egy nagyon laza hét volt, szóval olyan, mintha félállásban lettem volna.


Pepe 08

Tantumverde?

Természetes, terheseknek is, piciknek is (de nem tudom, hogy első harmadban is, aszem igen). Szopogatósis létezik meg spray is. Nővérem kismamakét ezt használta.

2008. aug. 20. 19:24

Hát nem vagyok orvos, de biztos nem jó.

sok pihi, tea és nyugalom:))

viszlát holnap

jó éjszakát mindenkinek

1762. Pepe 08 (válaszként erre: 1761. - F65231edcb)
2008. aug. 20. 19:04

Szia!

Köszi, de már ott is próbálkoztam. Sajnos ilyen fiatal terhességnél semmilyen gyógyszert nem javasoltak ők sem. Egyébként azért görcsölök ezen a témán, mert pár hónapja, mikor babás voltam, akkor szintén ugyanígy köhögtem. És sajnos nem lett jó vége a terhességnek.:(

Szerintetek van valamilyen hatással a köhögés a babára?

2008. aug. 20. 15:56

Szia Pepe 08!


Gógyszertár?

hátha ott tudnak valami köptető vagy köhögés elleni szirupot adni terheseknek. Próba cseresznye

jobbulást!

1760. Pepe 08 (válaszként erre: 1759. - Encike 2)
2008. aug. 20. 15:52
Igen, köszi! Azt tömöm magamba, bár még nem igazán érzem a jótékony hatását.
1759. encike 2 (válaszként erre: 1758. - Pepe 08)
2008. aug. 20. 15:23
Esetleg méz???
1758. Pepe 08 (válaszként erre: 1757. - Encike 2)
2008. aug. 20. 14:59

Szia!

Femibion 800-at szedek a dokim javaslatára.

Kis segítséget is kérek! Nagyon köhögök, lázam nincs, a torkom sem fáj, de aludni sem tudok annyira makacs egy köhögés. Milyen természetes gyógymódot tudtok nekem javasolni a köhögés csillapítására? Orvosnál voltam, ő semmilyen gyógyszert nem javasolt.

1757. encike 2 (válaszként erre: 1756. - F65231edcb)
2008. aug. 20. 13:22

Alig birom ezt a nagy meleget!


Ti milyen vitamint szedtek?

2008. aug. 20. 12:12

Sziasztok lányok!


szép napot mindenkinek!

mi újság veletek?

pocakosok jól vagytok?

1755. encike 2 (válaszként erre: 1754. - Dolcissima)
2008. aug. 20. 11:47

Teljes mértékben igazad van!


Igaz nem ide illő téma, de sajnos pénteken temetésen voltam, épp orvosi mulasztás miatt halt meg az anyuka, mert a varrat elfertözödött és itt hagyta 6 hetes kislányát.

Persze a boncolás tüdöemboliát mutatott, amit nem hiszek el!!!

1754. dolcissima (válaszként erre: 1747. - F65231edcb)
2008. aug. 20. 10:05

Velem ugyan így volt..... és másnapra hirtelen minden tünetem meg is szűnt.

Sztavros nagyon sajnálom, veled nagyon csúnyán bántak. Tudjátok az ilyeneket akik ilyesmit csinálnak azonnal megbüntetném. Egy orvos nem véthet ilyen hibákat. ez nem termeléses, vagy egyéb munka, emberek, érzések és életek!Döbbenetes!

2008. aug. 19. 16:03

Ja és még valami,

a vérzés.nem csak akkor kell visszamenned, ha lázad van, hanem ha darabos a vérzésed és erős görcseid vannak, akkor is. Bár szerintem ez együtt jár a lázzal. én naponta többször is mértem lázat, de 37,2.-nél magasabb sosem volt.

Igen 6 hét lehet a tápénz ideje, de nekem a háziorvosom azt mondta (aki egyébként normális és emberséges), hogy ezzel a "kis beavatkozással" nem tud a műtéttől számított 2 hétnél tovább táppénzen tartani. Ez csak egy kis beavatkozás volt és nem indokolt az ennél hosszabb táppénz.

Én összesen 3 hétig voltam táppénzen, abból az első hét azzal telt el, hogy vártam a műtétet, mert kontroll UH 3 nap múlva, aztán pedig nincs aneszteziológus pénteki napokon...

a tágítás nálam is nyitott ajtónál történt és láttam, hogy kint a másik doki mosakszik be és közben engem bámul és 4-en áltak körül. szóval horror. van az embernek elég baja, maximális a kiszolgáltatottság.

szóval a lényeg, hogy pihi ezerrel és sok szeretet a családodtól és a párodtól, mert neki ugyanúgy fáj, csak nem tudja kimutatni.

a vércsoport nálam sem érkezett be, nálunk valószínű, hogy összeférhetetlenség lenne, mert szerintem RH- vagyok, a párom pedig nulla RH+. És a műtét után kaptam is szuriba anti-D-t, bár nem tudták biztosan a vércsoportomat. azt modták az sem baj, ha pozitiv vagyok és megkapom az Anti-D-t, csak ha negatív vagyok muszáj.

A vércsoport eredményem már a védőnőnél van és remélem, hogy nemsokára újra találkozunk:))

1752. encike 2 (válaszként erre: 1750. - Sztavros)
2008. aug. 19. 14:52

Gondolom mit éltél át!

6 hétig táppénzen tarthat a dokid, amit szerintem ha tudod használd ki és pihenj jo sokat! Ez mindennél fontosabb és ne cipekedj!

Gyogyulgass mind testileg-lelkileg!

1751. Sztavros
2008. aug. 19. 14:39
Ja, és köszi a felvilágosítást! Veszek egy lázmérőt.
1750. Sztavros
2008. aug. 19. 14:34
Tudom. Tudtam is. Be kellett sétálnom egy terembe. Ott voltak vagy hatan. felfektettek, és azonnal elaltattak gázzal is, meg vénásan is. Mikor kivittek tíz perc múlva, már meg voltam műtve. Nem tudtam, hogy azért hívnak. Vártam a tágításra. Hihetetlen amúgy. Még csak most eszmélek rá, hogy miket csináltak velem. A zárójelentésemen rajta vannak az adataim. A hőmérséletem, a vizeletem. Még csak nem is láttam hőmérőt, viezeletet meg tőlem biztos nem vettek... A vércsoportomra kellett várni a hazabocsájtás előtt, holott a nélkül, meg se műthetnek, hisz közben kellhet vérátömlesztés.... Ez Békéscsaba.
2008. aug. 19. 14:08
Úgy tudom, hogy nem szülő nőket előírás, hogy tágítsák, barbár munka anélkül.
2008. aug. 19. 14:07

Szia Sztavros!


Nekem a dokim azt mondta, hogy két hét kímélő életmód, ha lehet sok fekvéssel és pihenéssel. Semmi megerőltető, mert bevérezhet a méhed.

Folyamatosan mérni kell a lázadat, mert ha belázasodsz, akkor irány az ügyelet és valószínű újabb műtét. Ha ilyet tapasztalsz, akkor tényleg menj, mert egy esetleges bennmaradt szövetdarab okozhat gyulladást amire akár a méhed is rámehet.

Nekem még azt is mondta a dokim, hogy első mensiig (műtétet követő 4-6 hét)no szerelmeskedés és no ülőfürdő (ja és semmi Balaton stb.)Bár ezt mi sem vártuk ki, mármint a szerelmeskedést, majdnem 5 hét után együtt voltunk (így is sok volt) bár még nem jött meg.

2008. aug. 19. 14:02
Igazad van, könyebb teherbe esni, nekem az első Clostys hónap után sikerült, de nem akart ez a baba velünk maradni.Bár nekem sem görcsök sem vérzés nem volt, UH-on derült ki, hogy nincs szívműködése a babának. És ha hiszitek ha nem amint ez kiderült másnaptól mintha elvágták volna, elmúltak a terhességi tüneteim (mellfeszülés, pisilés, émelygés stb.)Nagyon érdekes...
1746. Sztavros
2008. aug. 19. 13:48
Sziasztok! Többen vagytok itt az áprilisi babaváró fórumról. Jó ismerősöket látni. És köszönöm az egyöttérzéseteket. Kérdezni szeretnék valamit. Nekem tegnap volt a műtétem, és magyarán szólva úgy bántak velem, mint a kutyával, de ez most nem akkora lényeg, mint az, hogy nem tudom, hogyan kell éreznem magam. Nem mondták, meddig kell pihennem, és mikortól dolgozhatok. Semmit nem mondtak. Még lamináriát sem kaptam, pedig még sosem szültem. Most persze aggódom a következmények miatt is, de főleg az érdekelne, mit mikor szabad csinálnom. Segítenétek?
1745. r-iett
2008. aug. 19. 13:01
Sok mindent olvasok itt meg saját tapasztalat és komolyan nem az nehéz hogy valaki terhes legyen mert az könnyebben lehet befolyásolni mint azt hogy meg is maradjon nah az a nehéz főleg mikor görcsökkel és vérzéssel szenved az ember és már nem lehet mit tenni
1744. encike 2
2008. aug. 19. 12:35

Sajnos én is ezeket éreztem, mint ti. De higgyétek el eljön azaz idö is mikor már pozit teszteltek.

Kitartás és minden ugy lesz, ahogy ti szeretnétek!


Jövö7en megyek dokihoz.

2008. aug. 19. 12:15

Sziasztok!


Hát kiderült, hogy a barátnőm nem terhes, legalábbis negatív lett a tesztje, de tegnap mondta a mamám, hogy az unokahúgom terhes (22 éves, nincs semmijük)februárra várja a babát, én is akkorra voltam kiírva. Ráadásul csak most mondtam el neki, hogy ja én meg elvetéltem, azért voltam 3 hétig táppénzen. Annyira nem esett rosszul, mintha a barátnőm lett volna terhes, csak pont én is februárra voltam kiírva és elgondolkodtam, hogy egy időben estünk teherbe, én pedig már nem vagyok terhes. Na mindegy.

Még mindig csak 5 hét telt el a műtét óta, de nagyon várom már a mensit, a kontroll vizsgálat miatt. Meg szeretnék azután rendes ciklust, havu mensivel, aztán 3-4 hónap múlva babásodni akarok!!

Azért görcsösen nem akarom, csak tényleg jó lenne, ha legalább a ciklusom helyreállna.

bocsi, hogy hosszú voltam, minden pocakosnak és leendő pocakosnak derüs napot és minden jót

2008. aug. 19. 11:37

Sziasztok Mindenki!


Végre újra van kis időm!

Őszintén gartulálok Pepe és Awalon! Awalon ez a te történeted nem semmi! Felháborító, de alényeg, hogy a végén minden "bőven" rendben van!

Nekem május 15.-én volt a műtétem, és csak július 1.-én lett mensesem utána. Azóta sem lettem terhes. De nekem az első is lombikos volt. Szeptemberbe mehettünk volna ismét, de nem akarok még. Lelkileg most kezdek jól lenni, úgy hogy év végére kértem időpontot. Persze azért mi is próbálkozunk, de hát nekem csak a lombik jöhet szóba úgyis! Csak mégis...hátha...valami csoda... belátogat hozzánk is...

Amit Íriszke írt, ha jól néztem. Hát pontosan tudom én is milyen érzés, de már azt hiszem túl vagyok rajt. Amikor a klinikán voltam, hogy missed ab lesz, találkoztam egy barátnőmmel aki 4 sikertelen lombik után aznap ment először a dokijához, mert + tszthe lett. Én sírtam a fájdalomtól, ő meg az örömtől. Azóta várja a babáját 20 hetes. Viszont már nem találkozunk, esetleg véletlenül, nem is telefonálunk egym,ásnak. Nem tudtam osztozni az örömében, ő meg a bánatomban és megbeszélés nélkül elmaradtunk. Aztán volt, hogy nem mentem el egy baráti összejövetelre, mert ketten is babásodtak, és úgy éreztem nem bírom nézni őket, miközben utáltam magam ezért sz érzésért. szóval csak azt akarom mondani, hogy ezt szerintem mindenki aki így járt átéli, de elmúlik! Ahogy a lelkünk jobban lesz, úgy mi is! Most már én hívtam fel egy másik barátnőm, hogy elmennék hozzá megnézni a Picit, mert már olyan régen láttam. Sőt, újra imádom a Piciket, és érdekelnek a kismama ismerőseim kismamás dolgai is, és jövőre én is az én kismamás élményeimet akarom mesélni nekik!

Jó hosszú lettem, bocsánat.

2008. aug. 19. 09:47
Mi történt?
1740. r-iett
2008. aug. 19. 08:11
sziasztok hát nem volt annyira kellemes estém ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook