Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


1619. monstro
2008. júl. 27. 19:26
Nekem az első megjött 4 hétre,a második pedig...azóta már eltelt lassan 40 nap és még mindig semmi, még csak jelek sincsenek:( terhesség pedig kizárva...
1618. Katka83 (válaszként erre: 1613. - Lov.ildi)
2008. júl. 27. 18:12

Sziasztok!


Nálam vérvizsgálattal állapították meg a terhességet,mert inszemes voltam.4,5 fél hétnél a teszt nem mutatott semmit,pedig a véremben remgeteg volt a HCG,azt mondták,hogy akár ikrek is lehetnek.Ki érti ezt?

Remélem azért hamarosan megjön.Voltak mensis tüneteim,de aztán mégsem jött még meg,aztán a tünetek is elmúltak.Szerintetek menjek orvoshoz?

2008. júl. 27. 12:22

Sziasztok Lányok!


Csoda és Juda mindegyikötőknek van igazsága. Én nagyon félek és ez a bajom, szerintem. Nem hiányzik nekem sem, hogy orvosról orvosra járjak, hisz az rengeteget időmet elvenné, és hát én is dolgozom, meg a kiszolgáltatottság sem hiányzik. Bár néha már érzem. Viszont azért, hogy ne legyen megint ez bármit megtennék!

Nekem ez egyáltalán nem hiányzik újra!

Azt, hogy valami nem indokolt értem én is. Mondták már ezt nekem, mert az első lombikunknál nem volt megtermékenyülés, így nem volt mit beültetni. Nem segítettek rajtuk (ICSI), mert nem volt indokolt. De ez nekem nem segített. Értem, hogy ez talán csak egy szerencsétlen eset, de attól még ez nekünk lelkileg ugyan úgy meg kellett élnünk, a hormonokat ugyan úgy megkaptam, és a szervezetem ugyan úgy be lett csapva, és 45 napra jött meg. Aztán kértem, hogy valami genetikai vizsgálat, egyéb nem lesz? Hiszen ez még sem normális dolog. Ha nem könyörgök nincs semmilyen vizsgálat, mert nem indokolt.

Az orvosok nem varázslók, de ha vannak lehetőségeik, akkor abba miért nem részesülhetünk, hogy ne kelljen megvárni az akárhányadik balszerencsét, hiszen a végén lehet, hogy kiderülne, hogy elejét lehetett volna venni, ha alaposabbak, és a nem indokolt vizsgálatot is elvégeznek, nem várnak vele.

Vagy hát én nem is tudom már, tényleg....

1616. Csoda (válaszként erre: 1615. - 0bc15d9cef)
2008. júl. 26. 21:42

Szia!

Sajnálom ami történt. Nálad mi volt a probléma? Nálam a 16. héten találtak rendellenességet és a 18. hétben meg kellett szülnöm. Én úgy gondolom, hogy mielőtt vállalkozunk a következő babára, legalább egy genetikus lásson. Lehet nem találnak semmit, de hátha mondanak valami okosat. Persze én sem szeretnék hónapokig vizsgálatokra járni, de nem szeretném megadni annak az esélyét sem, hogy mégegyszer megtörténjen.

2008. júl. 26. 21:19

Sziasztok!

Három hónapja volt ab.missed, 16. héten, első gyermek. Azóta olvasgatom a fórumot, gondoltam most már írok. Immáron egész jól vagyunk lelkileg-testileg.

Menszesz a műtét utáni 36. napon jött meg, azóta normális. 4 hetes kontrollig az orvos nem mondta, hogy mennyit várjunk a következő babával, a kontrollon, amikor látta, hogy rendben gyógyulgatok, akkor azt mondta, hogy várjunk 2 menstruációt utána hajrá.

Én örülök, hogy nem küldözgettek mindenféle vizsgálatokra. Igen, benne van, hogy másodszor is így járhatunk, de elhiszem, ha egy szakember, sőt, egy szakma azt mondja, hogy nem indokolt. Lehet, hogy találnának valamit (ha vkit el kezdenek tényleg vizygálni, biztos találnak is valamit), de az orvosokhoz-rendelőkbe járkálást, sorbaállást, talán felesleges kiszolgáltatottságot nem keresem magamnak!


A pajzsmirigyet a TSH értékkel szokták ellenőrizni, ha az eltér a normálistól, akkor néznek más értékeket is. (van hozzá szerencsém, egy kis öröklött pajzsmirigy-alulműkődés formájában).

1614. lov.ildi (válaszként erre: 1610. - Dolcissima)
2008. júl. 26. 20:59
Szia! Vetélés és betegség miatt terhesség megszakítás esetén nagyon durvának tartom, ha a doki pénzt kér a "műtétér". 2004-ben amikor a magzat is és én is olyan betegek voltunk, hogy kevés esély volt a túlélésre a genetikus szerint, volt olyan doki, aki 45 000-ért csinálta volna meg a műtétet. Én nagyon szerettem volna a babát. Totál kiakadtam azon, hogy van olyan doki, aki még 1 lényegében életmentő műtétér is pénzt kérne. Ha megtartom, akkor bármelyik pillanatba meghalhattunk volna. Nem volt választásom.
1613. lov.ildi
2008. júl. 26. 20:43

Sziasztok!

Köszi Szilvy!

Katka! Sajna ilyenkor borul minden. A lelki okok miatt is késhet. Várj türelmesen. Sajna ebben nekem már van tapasztalatom. Nekem valaki azt tanácsolta, hogy csináljak tesztet, mert hátha ikrek voltak. A teszt 4-5 hét múlva is mutathat terhességet. A mostaniak, annyira érzékenyek, hogy ilyen esetben félrevezethető lehet. / A HCG szint lassan csökken le. / Ebbe a csapdába nem szabad belemenni. A szervezetnek idő kell a regenerálódáshoz.

1612. Katka83 (válaszként erre: 1611. - Dolcissima)
2008. júl. 26. 17:16
Akkor még megpróbálok türelmes lenni,nekem inszemes babám volt,és szeretném minél előbb folytatni,így már nagyon várom,hogy megjöjjön.Köszönöm szépen a válaszodat!
1611. dolcissima (válaszként erre: 1609. - Katka83)
2008. júl. 26. 16:26
Nekem 50 napra jött meg utána, és én is nagyon meg voltam ijedve, de a dokim (még az) szerint nem baj.
2008. júl. 26. 16:24

Sziasztok Lányok!


Mariann a te tapasztalatod lenne a normális, szerintem. úgy hogy az orvos témában én vagyok szerencsétlen, gyanítom. Én magán dokihoz járok, ahol a vizsgálatok mindig 8e. Aztán a műtét, hát az első lombik előtt volt egy méh tükrözés, arra külön 15e. S ami durva, és akkor is tanácstalan voltam, de a küret + kontroll 20e. De olyan sokat nem adtam még zsebbe, amennyit te írtál, ez volt a max. Én mégis úgy érzem rendesen adok, vagy akkor lehet mégsem? Ja a lombikos az külön lóvé, a végén, 20e zseb.

30.-án megyek a magándokimhoz és beszélek vele,nem hagyom magam lerázni megint csak.


Szilvya az a tapsztalatom, hogy az orvosoknak "1 vetélés, nem vetélés".

1609. Katka83
2008. júl. 26. 16:00

Sziasztok!


Van köztetek valaki,akinek korai spontán vetélése volt,és utána nem jött meg rendesen a következő mensije.Már a ciklusom a 37. napnál tart,és még mindig semmi.Teljesen tanácstalan vagyok.

1608. Szilvya80 (válaszként erre: 1590. - Dolcissima)
2008. júl. 25. 20:43

Szia!

Bocsi, csak most tudtam visszaolvasni. Nem tudom kire gondoltál, de nekem van inzulin rezisztenciám..

Ha kérdésed van, szívesen válaszolok ha tudok...


Ildi! Mélyen együtt érzek veled.. Nagyon sajnállak..


Azt mondjátok, reménytelen első vetélés után vizsgálatokat kérni???

1607. Mariannnn (válaszként erre: 1606. - Dolcissima)
2008. júl. 25. 15:47

Szia!

Hát sajnálom hogy ilyen orvosokkal vagy körülvéve!A pajzsmirigy vizsgálatra nekem a háziorvos adta a beutalót,nem küldött sehova!!Nekem a TSH,T3,T4 volt bejelölve,de úgy tudom hogy ha valami gond van a pajzsmiriggyel azt a TSH mutatja ki.Az immunológus dokimat is ez az egy érték érdekelte az eredmények közül.Hát én nem "kényeztetem" el a dokijaimat,mégis lelkiismeretesen csinálják a dolgukat.Persze én is szoktam pénzt adni(volt hogy egy műtétem 130E Ft-ba került+a zsebbe 50E) de csak akkor ha csinálnak valamit.A meddőségiben csak az inszeminációk után adtam zsebbe,de például az utolsó vetélés után nem fogadott el pénzt,sem a magánrendelésen ahol kiderült,sem a műtét után.A másik doki akihez magánrendelésre járok,hát tőlem nem fog zsebbe pénzt kapni amikor 8E kér egy alkalommal és így is nagyon alapos.Lehet hogy csak nagy szerencsém van ezekkel a dokikkal??

2008. júl. 25. 11:27

Sziasztok Lányok!


Igen. Igazatok van, és beláttam ma, hogy jobban utána is kell néznem a dolgoknak, hogy tisztába lehessek azzal, milyen vizsgálatok kérhetők és azok mit is tartalmaznak, jelentenek. Ez majdnem egy nagyon kezdő orvosi gyorstalpalóval felér azt hiszem. A magándokimat (nem a lombikos, hanem aki oda küldött) tömöm lóvéval, mégsem mozdul meg. A lombikos orvosomhoz fogok most fordulni, és talán maradok is nála, ha úgy áll hozzá.

Ma voltam a belgyógyászaton, mert a háziorvosom oda küldött, hogy ott kérjek beutalót a pajzsmirigy működés kivizsgáláshoz a laborba. Szerintetek? Kaptam beutalót, amin a TSH van bejelölve, vagyis azt kért. Most nézek utána, de ha jól látom ez önmagában nem fog kimutatni semmit. Ti tudtok róla valamit?

Még valami. Azért nem volt kedvem beszélgetni a belgyógyásszal, mert a lapom ellenére megkérdezte: Maga minek jött? Mi a tünete?. Ezeknek a magzat elhalás még egy tünettel sem ér fel! A szívem szakad meg...., annyira rossz. Talán a lombikos orvosom segít.....!

No igen és a pénz. Mégis mennyitől néznének le rám a magas lóról?

1605. tötyi
2008. júl. 23. 13:18

Sziasztok!

Már hetek óta gondolkodom,hogy én is írok nektek.

Sajnos nekem is volt már több vetélésem és bizony nagyon neheten tudtam utána lelkileg helyre jönni 6 vetélésem volt de azért kegyes volt hozzám az élet mert adott 3 gyerkőcöt.De most az új párommal szeretnénk egy közös babát csak sajnos nem akar sikerülni.eddig 3 szor voltam tőle terhes de a 12.-dik hét után mind a három elhalt:-(((Voltam kivizsgáláson de semmit nem találtak most próbálkozunk remélem sikerül.Ebben a kapcsolatban nekem mind a három babát elkelett vesztenem azért,hogy elinduljon valamilyen kivizsgálás Sajnos.És tényleg itt csak akkor csinálnak valamit ha az ember ki nyitja a pénztárcáját vagy ha tisztába van milyen kivizsgálásokat lehet kérni.

1604. hacsiju
2008. júl. 23. 12:33
Azt nem tudom lombikos vetééls esetén mi az eljárás de gyanítom ugyanez!Hacsak nincs egy belevaló magándokid!
1603. hacsiju (válaszként erre: 1600. - Dolcissima)
2008. júl. 23. 12:16

Sajnos kis hazánkban ez a protokoll hogy csak a 2.vetélés után hajlandóak kutakodni!

............Sajnos utánna is előfordul hogy leakarnak koptatni idő előtt és ha nem vagy vele tisztában hogy mik a lehetőségek meg is teszik!

Nagyon észen kell lenni!

1602. dolcissima (válaszként erre: 1601. - Lov.ildi)
2008. júl. 23. 10:05
Na ezt még én sem hallottam, hogy mensikor van peteérés! Valóban jó a fórum, mert sorstársakkal beszélhetsünk, akik értik is, hogy miről van szó, és a sok újdonságként szolgáló info is csak előre vihet mindenkit.
1601. lov.ildi (válaszként erre: 1597. - Dolcissima)
2008. júl. 22. 23:57

Sziasztok!

Dolcissima! Köszönöm szépen!

Őrülök,hogy van ez a fórum, mert csak az tudja átérezni igazán, hogy mit érzek, aki már átélte. Amúgy meg az is nagy baj, hogy sok fontos információ el se jut hozzánk. Én mindig csak a naptár módszert hallottam emlegetni. Pár éve mondta 1 orvos,hogy vannak olyan nők, akiknek a pete érésük menstruációkor van. Kiderült, hogy nekem is. Nekem addig eszembe se jutott, hogy kimondottan mensi előtt 1-2 órával szeretkezzek, ha babát szeretnénk.

1600. dolcissima (válaszként erre: 1599. - Mariannnn)
2008. júl. 22. 21:43
Nekem "csak" egy volt,egy kis lombikos. Lehet, hogy egy vetélés után nem küld az orvos magától sehova kivizsgálásra? Csak én ragaszkodom hozzá?!
1599. Mariannnn (válaszként erre: 1597. - Dolcissima)
2008. júl. 22. 18:22
Szívesen!
1598. Mariannnn (válaszként erre: 1595. - Csillus78.06.27)
2008. júl. 22. 18:05

Szia Csillus!

Hát igazán nincs mit!Hát mi úgy állunk hogy 3 terhesség,0 gyerek:-((Végeztünk az összes vizsgálattal,3 okot talált a doki:magas prolaktin szint(ezért jó ha 2 hónap hormont néznek,mert a meddőségiben nekem is csak egy hónapot néztek és akkor éppen jó volt,és ez a doki még kontroll hónapot is kért,tehát 3 hónap hormonvizsálat után derült ki),öröklött trombózishajlam(ezt vizsgálják a trombofília vizsgálaton, itt derült ki hogy jóval alvadékonyabb a vérem már alapból is de a terhesség még tett rá egy lapáttal.A doki szerint örüljek hogy élek és nem lett komolyabb bajom amikor terhes voltam) a családban senkinek sincs csak nekem,illetve kiderült hogy az immunrendszerem nem kezdi el védeni a babát.Ezt trombocita vakcinációval fogják majd elérni,most várunk a kezelés engedélyezésére.A férjem véréből kiszűrik a trombocitákat és azt fogom megkapni.

Valszeg azért a 13. napon kell az UH,mert egy 28 napos ciklus esetén akkor látszik hogy van-e domináns tüszőérés.

A helkobater egy gyomorban található baktérium(de azt most meg ne kérdezd hogy ez milyen kapcsolatabn áll a vetéléssel,mert fogalmam sincs),a gasztroenterológián csinálták,le kellett nyelni egy kapszulát és utána egy zacskóba fújkálni.Az autoimmun valamilyen speciális immunvizsgálat,vérből nézik(de mivel nekem ez negatív lett,így nem néztem részletesen utána).

A méhüreg vizsgálat(méh tükrözés),bekukucskálnak a méhbe hogy minden redben van-e anatómiailag.Én is úgy tudom hogy ha el van záródva a petevezeték nem lehet teherbe esni,de szoktak csodák történni!

2008. júl. 22. 14:00

Sziasztok!


Mariann köszi az infot. lov.ildi nem is tudom mit mondjak? Tiszta szívből őszintén sajnálom, és mélyen együtt érzek veled!!!!!

Tudjátok Lányok! És nem akarom megint felhúzni magam, de az orvosok hozzá állása annyira idegesít, és tisztelet a kivételnek! Ha nem vagyok a fórumon és nem olvasom, hogy milyen vizsgálatokat végeznek néhány esetben, missed ab/vetélés után, s aztán nem lobbizok a dokinál beutalóért, akkor még hányszor kell vetélést átélnem?! Tenyér tartás az van!!!

Jó én "csak" egyszer éltem át ezt a szörnyűséget, de akkor is! Ha vmit meg lehetne talán előzni, miért nem segítenek megelőzni? Ha száz évig élek sem fogom megérteni ezt!! De száz évig élni sem fogok, úgy hogy mindegy!

1596. lov.ildi (válaszként erre: 1594. - Csillus78.06.27)
2008. júl. 22. 09:18

Szia Csillus!

Utrogestant és MagneB6-ot kaptam vetélés ellen. Voltam hormon kivizsgáláson. Ott nem találtak semmit. Teljes test tisztítást, méregtelenítést, stb megcsináltam gyógyhatású készítményekkel. Amikor kiderült,hogy babát várok, azonnal kiírtak. Itthon feküdtem. Valamiért mégsem tudom kihordani.(

1595. csillus78.06.27 (válaszként erre: 1593. - Mariannnn)
2008. júl. 21. 23:07

Szia Mariann!

Köszi a leírtakat.

Most ti hogy álltok?


Összeférhetetlenség valsezg nincs, mert van közös gyerekünk a férjemmel.


Hormont nálam néztek, de csak 1 vizsgálatkor.

Miért pont a 13.napon kell? Uh, volt, pajzsmirigy, nagylabor,cukor, vércsoport, ellenanyag, volt. Trombofília az mi?

Helikobakter?

Toxom volt, valszeg amiatt vesztettem el egy babót, Rubeolát nézett, sajnos, nem voltam rubeolás, chlamydiám volt, és ki is kezelték.

autoimmun??????

Méhüreg????

A petevezeték átjárhatóságit, pár hónap múlva csinálják, de ha az el van záródva, nem is esel teherbe nem?


Cs.

1594. csillus78.06.27 (válaszként erre: 1592. - Lov.ildi)
2008. júl. 21. 23:02

Szia ildi!


nagyon sajnálom, ami veled történt. 9 vetélés után, el tudom képzelni, min mész át.

Mondjuk engem a 2 fiam, mindenen átsegít.


A dokid amint megállapította a terhességet, írt fel magzatvédő bogyókat?

Ezt szokták a vetélésre hajlamosoknak.

Sárgatest hormon szintet néztek már nálad?


A bogyók, amikről beszélek, az az utrogestan, vagy a duphaston.


Csillus

1593. Mariannnn
2008. júl. 21. 21:54

Ssia Csillus és dolcissima!

Nekem 2 vetélés után a következő vizsgálatokat kérte az orvosom:hormonvizsgálat 2 cikluson keresztül,a 13. napon UH,pajzsmirigy vizsgálat,nagylabor,terheléses vércukor,vércsoport ellenanyag,trombofília,genetikai vizsgálat(mindkettőnknek)helikobakter szűrés,TORCH(toxoplazma,rubeola,chlamidia,az összes hepetitisz,CMV,szifilisz)a férj spermavizsgálata(spermiogram+tenyésztés),autoimmun panel,a méhüreg vizsgálata(HSG vagy Hiszteroszkópia)petevezeték átjárhatósági.Miután ezekkel végeztünk mehettünk immun összeférhetetlenségi vizsgálatra.

Hát röviden ennyi!

1592. lov.ildi
2008. júl. 21. 21:31
Sziasztok! Több vetélés után múlt héten 6 hetesen megint elvetéltem. A műtőben síró görcsöt kaptam. 37 évesen nehéz tovább lépni. Nincs még gyermekem. Most teljes kivizsgálást szeretnék a következő próbálkozás előtt. Lelkileg teljesen kivagyok. Erős szeretnék lenni, de nem megy.
1591. Katka83
2008. júl. 21. 10:18
Köszönöm a válaszokat,persze még mindig semmi.Én szeretném,ha már megjönne,mert minél előbb mehetnék inszeminációra,ugyanis azzal próbálkozunk.A görcsök még mindig megvannak,de nem hiszem,hogy várandós lennék.
2008. júl. 21. 08:27

Sziasztok Lányok!


Valamikor régebben írta valamelyikötők, hogy cukor rezisztencia problémája volt, néztem visszamenőleg az írásainkat, de nem találom.

Amúgy, Csillus 78 -hoz csatlakozva, engem is érdekelne milyen vizsgálatokat lehet kérni magzat elhalás / vetélés után? Tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook