Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba 35 évesen? fórum

Baba 35 évesen? (beszélgetős fórum)


21. bebekriszti (válaszként erre: 1. - Egyetemidiak)
2010. máj. 28. 20:57
igen ! Igen,túl aggódod a dolgot!! Én 38 évesen szűltem és nem maradtam le semmiről!!!!!Mitől félsz ???
2010. máj. 26. 19:32
Sziasztok.36 éves vagyok és hát bizony én is elvoltam keseredve,hogy későn fogok szülni.De rájöttem,hogy most értem meg igazán a feladatra.Az első babát sajnos elvesztettük,de remélem hamarosan jön a másik.Jó olvasni Titeket és a biztató szavakat.
19. piroska103 (válaszként erre: 17. - E27d5a6391)
2010. máj. 26. 10:00
Hát azért nem mondom, hogy könnyű volt. :) De mi könnyű ma már? :) Megvolt az előnye, mert amikor suliban voltam, kikapcsolódtam, feltöltődtem. Utána a gyereknevelés sokkal gördülékenyebben ment. :)
2010. máj. 26. 09:21

Szia! 35 évesen szültem a kisfiamat, most 3,5 hónapos. A szülészeten zömmel harmincas anyukák voltak, így nem lógtam ki a sorból egyáltalán. Nem hiszem, hogy el lennél késve.

Emellett két különböző hormon problémám is van, amire lassan 15 éve szedek gyógyszereket. Jártam Szegeden a genetikai tanácsadóban, ahol a doktornő csak annyit mondott, hogy ilyen ritka hormonbetegséggel nem túl nagy esélyem van a teherbeesésre, de volt már rá példa.

Sohasem késő, de az biztos, hogy hibásan működő hormonrendszerrel nem megy azonnal.

17. e27d5a6391 (válaszként erre: 16. - Piroska103)
2010. máj. 26. 08:58
Gratulálok!!! suli nélkül is nehéz gyereket nevelni nem hogy mellett :))))
2010. máj. 26. 06:32

Szia!


Én 35 évesen szültem, már jártam egyetemre, úgy fejeztem be, hogy két szoptatás között egy vizsga. Most úgy néz ki, hogy jön a tesó (remélem, legalábbis, hogy megmarad, mert három hónapja elvetéltem, de a remény hal meg utoljára :)), jövőre megyek újra egyetemre. Nézd, minden csak szervezés kérdése, nekem volt kb. öt kismama osztálytársam, szóval ez se tartson vissza. Én mindig felkészülten mentem vizsgázni, de az is igaz, hogy egy kismamával nagyon kedvesek a vizsgáztatók. :) Ettől függetlenül nem erre kaptam a jegyeimet, én amolyan kis eminens voltam. Legkönnyebben úgy lehet tanulni gyerek mellet, ha felkelsz nagyon korán (én kettőkor keltem, de lehet az három is vagy négy óra), tanulsz, míg felkel, utána vele vagy, aztán úgyis alszik napközben, akkor alszol vele. Szóval szerintem nem kell lemondani egyikről sem, de az tény, hogy mivel nem itthon lennétek, nem egyszerű a helyzet. A lényeg, hogy ne törődj semmivel, ne hagyd ki a sulit, de ha közben összejön a baba, őt is vállald be, mert hidd el, az ember nagyon sokra képes. Egy marékkal! :)

2010. máj. 23. 01:36
Nekem még nincs...de én 35 éves koromra tervezem...dehogy késő...sokan ilyen korban szülnek elöször....:))))
2010. máj. 23. 01:30
Szerintem sem késő 35 évesen szülni, én a második gyermekemet szültem 35 évesen....és egyáltalán nem bántam meg, sőt szerintem sokkal jobban lesz egy nő érettebb az anyaságra.....ja, és gyönyörű a drágám...
2010. máj. 22. 22:31
Az egyik barátnőm 38 éves és most fog először szülni (a közeljövőben) :) Sőt rögtön ikreket :) Nem késő hidd el, iszonyú boldog és nem bánja, hogy most jönnek!!
2010. máj. 22. 21:34
35 évesen szültem....a legkirályabb!
2010. máj. 22. 20:35
Ne aggódj, 38 évesen szültem! Szerintem, "megfiatalított". Nagyon jól érzem magam. 20 hónapos a fiam.
10. egyetemidiak (válaszként erre: 9. - Re87)
2010. máj. 22. 10:09
Igen , igy van. Hormon gondjaim vannak es ezert valoszinu amugy sem maradna meg a baba. Ha pocakosan kellene befejeznem nem lenne baj ;)
9. Re87 (válaszként erre: 1. - Egyetemidiak)
2010. máj. 22. 09:57
Lehet,hogy én értem félre a dolgot,de ezek szerint ígyis úgyis várnotok kellene,mert írtad,hogy valami hormon gond van és kezelésre kellene amúgy is járnod.A párod mit szól hozzá?Amúgy a 2éve vége előtt bőven elkezdhettek próbálkozni,mert kicsi az esély rá,hogy elsőre megfogan,ha meg mégis,akkor pocakkal jársz majd a képzésre:).
2010. máj. 22. 09:22
Igazabol ha a jozan eszemre hallgatok akkor persze en is igy gondolom,hogy nem keso. Ami miatt 2 evig vedekezni kellene az egy mester kepzes ( public health, egy nagyon hires angliai egyetemen) nagyon jo szak es tobb ezerbol vettek fel. Nem akarom kesobb megbanni,hogy ezt valasztottam :(
2010. máj. 22. 09:15

Ja, és egyáltalán nem késő 35 évesen szülni, teherbe esni! Nem fogsz kifutni az időből, hidd el!

Sokszor parázok, de aztán felülkerekedik a pozitivitás bennem!

Azt hozzáteszem, hogy mi még orvosnál sem jártunk.

6. 25117645d2 (válaszként erre: 1. - Egyetemidiak)
2010. máj. 22. 09:06

Én csak a saját példámat tudom felhozni, 32 évesen döntöttük el, hogy jöhet a kistesó, és nem sikerült. Nem jártunk orvosnál ezzel a dologgal, mert nekünk nem fért volna bele semmilyen mesterséges dolog. Lényeg a lényeg, tavaly januárban (magamban)úgy döntöttem, hogy ha most sem akkor már nem is akarok gyereket.(végül is volt már egy). Na akkor kéredzkedett a pocakomba Milu. Szerintem a görcsös igyekezet elmúltával jött össze. Persze lehet véletlen is.


Viszont orvosi segítséggel is született már több ezer gyerek, tehát ha úgy érzed akkor indulj e felé. Különben meg élvezd az életet, a korodba még bőven belefér a baba!

5. Boszy28 (válaszként erre: 1. - Egyetemidiak)
2010. máj. 22. 09:05

Természetes, hogy aggódsz.

Én januárban betöltöttem a 30-at, de van egy szívritmuszavarom, amire megműtöttek, Syncumart (vérhígítót) szedek. Áprilisban azt mondták, hogy 3 hónapig biztosan Syncumart kell szednem még, nem lettek jók az eredményeim.

Azt tudni kell, hogy a Syncumar mellett szinte lehetetlen teherbe esni, gátolja a megtapadást, beágyazódást.

Mi a műtét előtt is próbálkoztunk (1,5év), nem jött a baba. Syncumar mellett volt egy halvány pozi tesztem, de sajna -természetesen- megjött akkor is a mensi.

Úgyhogy nekem is várnom kell, közben én is parázok, hogy csak ki ne fussak az időből...szóval hasonlóan érzek, mint Te.

Kitartás, eljön a mi időnk is!

4. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Egyetemidiak)
2010. máj. 22. 09:03
persze kivülállóként mondhatnám hogy tulreagálod de nem mert én is 34 évesen szültem de előtte 1 évig nem jött össze és elég szomorú voltam...aztán egyszer csak :)))))
3. Kolibri (válaszként erre: 1. - Egyetemidiak)
2010. máj. 22. 09:02
Meg az is lehet, hogy az a 2 ev esetleg csokkenhet. Addig is kitartas, jonni fog az a baba!
2. c0a3449bb0 (válaszként erre: 1. - Egyetemidiak)
2010. máj. 22. 08:55
Természetes hogy aggódsz, hiszen szeretnél már babát, főleg ha azt látod, hogy ismerősöknek, barátoknak már van, de nem futottál még ki az időből ne aggódj! Manapság nem ritka 30 fölött szülni! Szerintem csináld amit az orvos mond és bízz benne, hogy ha letelik a 2 év összejön a baba! Én drukkolok nektek!
2010. máj. 22. 08:51
Sziasztok , ebben az evben 32 eves leszek es masfel eve probalkozunk es nem jon a baba. Orvoshoz is jarunk. Most valami miatt ugy nez ki ket evig vedekeznunk kellene es en nagyon tartok tole ,hogy kifutok az idobol. Addig persze jarnek kezelesre ,hogy kideruljon mi a baj, valoszinu hormon. zerintetek tulaggodom ezt a dolgot ????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook