Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos, tápszeres picinek milyen ételt/italt ajánlotok? fórum

5 hónapos, tápszeres picinek milyen ételt/italt ajánlotok? (beszélgetős fórum)


2019. máj. 27. 09:57

Nyugodtan utána lehet nézni, kérdezni, csecsemőorvosnál, védőnőnél, hogy a krumpli hasznos, sok szükséges ásványi anyagot tartalmaz és az egyik legkönnyebben emészthető táplálék. Nem véletlenül ajánlják sűrítésként.


A párizsinál, mackósajtnál meg ezer százalék, hogy sokkal jobb.

11. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Szabina12112332)
2019. máj. 27. 09:22
Szép napot! A krumpli nem a legjobb. Nagyon kevés legyen, ha kell sűrítéshez, de ha van elég zöldség, gyümölcs ne add neki. Annyira nem kalória. Elég a zöldség, gyümölcs sűrűsége. A gyomrának sem kell a terhelés. Viszont, 5 hónaposnak nagyon ízlik, a tápszerbe egy fél natur mackó kockasajt fele. Elég, laktat és csodásan alszik tőle reggelig. Én este adtam mindig, hogy aludjon. Csirkehúsból "gulyásleves" csak só nélkül. Összeturmixolva, fűszerek nélkül. Párizsi a fél kockasajttal turmix, nagyon szeretik. jó egészséget.
10. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 9. - Bözsi néni)
2019. máj. 26. 20:37
Az én kisfiam 16 hónapos, de több főzelékhez még mindig krumplit használok rántás helyett. Némelyik még nekem is jobban ízlene így. 🤣
9. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - E18f2d4ad1)
2019. máj. 26. 16:33

A vitaminok kb. 25%-a marad meg, de az ásványi anyagok (folsav, kálium, magnézium, stb.) nem bomlik.


Igen, sűrítésre tökéletes és a picinek is könnyen emészthető. Csak azért írtam, mert a krumpli is hasznos és jó tápanyag.

8. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 7. - Bözsi néni)
2019. máj. 26. 13:44

Vitaminok nem tudom, mennyire maradnak meg a főzéstől.

A védőnőm mondta, hogy önmagában ne adjam a krumplit, csak sűrítésre használjam.

7. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - E18f2d4ad1)
2019. máj. 26. 12:26

"Önmagában a krumpli nem túl hasznos étel. Se rost, se vitamin.."


Ez nem egészen így van. A krumpli tele van hasznos ásványi anyagokkal és vitaminokkal. B1, B6 vitamin, folsav, kálium, magnézium, többek között. Ez utóbbi felszívódását a krumpliban levő C vitamin elősegíti.


Könnyen emészthető és ha nem olajban sütjük, akkor kalóriaszegény is. Szóval nagyon hasznos. Babáknak is.

6. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - E18f2d4ad1)
2019. máj. 26. 06:52
Ez így igaz,gyümiből még a meggy amit elsők között lehet.
5. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 1. - Szabina12112332)
2019. máj. 25. 23:45

Krumpli, sárgarépa, cékla, sütőtök, gesztenye, alma, őszibarack az legelső adható zöldségek, gyümölcsök, úgy emlékszem.

Én édesburgonyát is adtam, védőnővel egyeztetve.

A zöldségeket krumplival kevertem különböző arányban, céklát felesben, édesburiba keveset csak. Krémesebb lesz a püré tőle. Önmagában a krumpli nem túl hasznos étel. Se rost, se vitamin...

Megfőztem a zöldségeket tiszta vízben és annyi főzőlével lepüréztem botmixerrel, amennyitől jó állaga lett. Ennyi.

Gyümölcsöt hámozva frissen püréztem, de volt, hogy megfőztem az almát előbb.


Amikor lehetett csirkét adni, jégkockatartóban fagyasztottam darabokat megmosva, a zöldséggel együtt főztem és mixeltem.


A céklát viszont anyu kuktában főzi a mai napig, külön, lefagyasztva, meghámozva, folpackban mindig van otthon.

4. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Szabina12112332)
2019. máj. 25. 22:26

Sajnos, én már nem emlékszem, hogy öt hónaposan pontosan mit ehetett.

Védőnő mit mond?

3. Bözsi néni (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2019. máj. 25. 21:30

Szintúgy:-) Most ráadásul egyre több friss zöldség lesz. A kis lábaska is megvan:-)


Én 2-3 kis adagot főztem egyszerre, egyet megevett, a többi ment a fagyasztóba. Így többféle kész főzelék volt arra az esetre, ha nem tudtam főzni valami program miatt. Csak előkaptam, feolvasztottam és kész.

2. bnedora (válaszként erre: 1. - Szabina12112332)
2019. máj. 25. 21:07

Anno, az én fiam is tápszeres baba volt, de én mindig főztem neki a főzelékeket. Bár már akkor is volt bébiétel, de csak nagy ritkán adtam neki. A frissen főzöttnél nincs jobb.

Mellékesen jegyzem meg, hogy még mindig megvan az a kis lábas, amiben főztem a gyermekemnek.

2019. máj. 25. 20:45

sziasztok!

5honapos tapszeres picinek mit ajanlotok?

mi most jelenleg burgonya fozelek pulyka husos bebi etelt adok neki, barackos, almas bananos bebietel. barackos, banan itallal! e es ti? 😊😊😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook