Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Azt szeretném tudni, hogy ha lejárt a kontaktlencse szavatossága, használható-e ha esetleg egy friss folyadékba átteszem? fórum

Azt szeretném tudni, hogy ha lejárt a kontaktlencse szavatossága, használható-e ha esetleg egy friss folyadékba átteszem? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 10. 19:53
Nem, nem ajánlott a használata. A dioptriája is romlik és fertőzi a szemet. Gondolom, mivel kemény lencséje van, ismeri a fehérjeoldó folyadékos öblítést / tárolást. Na, ez már a szavidő lejárta után nem segít. Tehát a szemnek nem ajálott, könnyen elfertőződhet, de azért megvakulni nem fog. ;)
2009. ápr. 19. 22:21
Én is jártam így, nem kockáztattam.
2009. ápr. 19. 22:10
Szerintem se.
2009. ápr. 19. 21:26
Inkább ne, én nem tenném!
2009. ápr. 19. 21:25
Na ez az, hogy mi sem tudjuk. És elég drága a kontaktlencse, mert kemény. És maradt 2 pár a férjemnek. Szerintem használhatja, ő nem meri. Azért gondoltam hátha valaki optikus és tudja.
2009. ápr. 19. 21:23
szia! Szeintem ez nem segít raja! bár elvileg 30 nap hordás után kell kidobni! nemtudom, h a szavatosságra mi vonatkozik!
2009. ápr. 19. 21:22
én még nem mertem kipróbálni, pedig én is jártam már így. a biztonság kedvéért hagyd
2009. ápr. 19. 21:21

Sziasztok!


Azt szeretném tudni, hogy ha lejárt a kontaktlencse szavatossága, használható-e ha esetleg egy friss folyadékba átteszem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook