Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Azt szeretné, hogy beajánljam a munkahelyemen. De én nem szeretném, hogy ide jöjjön. Hogy bújjak ki ez alól? fórum

Azt szeretné, hogy beajánljam a munkahelyemen. De én nem szeretném, hogy ide jöjjön. Hogy bújjak ki ez alól? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. nov. 11. 17:43
Most eddig halgatott a témáról, erre 2-3 napja megkérdezte, hogy be van-e töltve az állás, mert nem látja a hirdetést. Mondom igen. Válasza: hát majd vár még, mert nem mindenkinek való ez a munka. Szóval van önbizalma.
2022. okt. 7. 02:44

En csak a hugomert vagy regi munkatarsakert tennem tuzbe a kezem. Nem egy kigyoert.


Es egyetertek azoknal, akik azt mondtak: legy egyenes!


"A munkamoralod mas, mint az enyem, nem szeretnek feleosset vallalnek miatt." Add be apalyazatod, es sok sikert!"

29. Soufflet (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 7. 02:37

Sehol nem birjak. Ha nem vagy magad ellensege nem ajanlod be.


Es en tovabbmentem. Mikor a regi lehetetlen munkatarsam jelentkezett, en a probanapjan elcsacsogtam a managereknek, hogy alkalmatlanzottkent milyen.

Nem volt ember, felvettek. Szarul csinalta a melot, vagyis inkabb sehogy.

Es az egyenruha, no mukorom elvarasokst sem teljesitette. En nem tudom, hogy nem rugtak ki.

Az elozo helyen egy het utan en kikultem egy flakon acetonnal az oltozobe, es megmondtam, ha egyetlen farmert meg fekete zoknit nem tud venni, en adok holnap.


Semmit nem ugy csinalt, ahogy a leirasaban, amit a tapasztaltak mutattak. Nem hajlando hanulni.


A pasija is hasonlo, es az a nyomorek is itt volt egy darabig. A kiszolgalas helyett csacsogtak.

Aztan meg en vok a fax, hogy selejtezem az emlegetett soufflet, mert senki nem jon fol elvinni a rendelest.

2022. okt. 6. 19:53

Ja és elkövettem egy hibát: már nem dolgozott a cégnél, és egy hülye pillanatomban elszóltam magam, hogy egy kollégánk randira hívott. Aztán nem lett semmi belőle, de folyton megkérdezi, hogy mizu vele. Én mondom, hogy semmi.


De: nekem van egy olyan érzésem, hogy tetszik neki ez a kollégám. Szeret is róla kérdezni, meg beszélgetni róla.

2022. okt. 6. 19:46
Ezt kellett volna, de mondom képes és ide jön ahol lakom...
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Liliom10)
2022. okt. 6. 19:45

Az a baj most azon gondolkodom, hogy ha lerázom, akkor majd jelentkezik magától. És biztos fel is veszik. És majd haragudni fog rám, hogy nem segítettem neki: tehát még képes lesz be is kavarni nekem.

Így is-úgy is ide kerül. Csak nem mindegy hogy "barátként" gondol rám, vagy ellenségként. :(

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - E620d9d97b)
2022. okt. 6. 19:41
Hát nem. És ilyen :(
2022. okt. 6. 19:07

Ezt kb. viccnek szántam, hogy kamuzz és akkor ha kiderül, majd jól megsértődik és megoldódik a probléma hogy írogat. :-)


Ahogy többen is írták, szakítsd meg vele a kapcsolatot. Nem értem, ha fél évig ignoráltad, miért nem lehetett tovább? Ha ír hogy aggódik, válaszolsz hogy "minden ok, köszi" és lehet tovább ignorálni. 😅

23. Soufflet (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 17:20
Ez a pofatlansag teteje.
2022. okt. 6. 16:59
Le se 💩-nám😂😂😂
21. liliom10 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 16:55

Téged csak felhasznál a saját érdekei szerint. Mondd meg neki, hogy vannak barátnőid, nincs többre se időd, se kedved. Felejtsen el, ne írjon, ne hívogasson !

Ha nem akarod megbántani a szöveggel, akkor ne reagálj semmire, ne válaszolj neki, ne vedd fel a telefonját ! Valahogy le kell rázni !

20. e620d9d97b (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 16:22
Nem normális.
2022. okt. 6. 15:57
Nekem nem éri meg azt az X ezer forintot ez az egész, hogy itt legyen.
2022. okt. 6. 15:55

Azért csinálja, mert ha valaki új embert hoz a céghez, az a személy a 3 hónap próbaidő után, 3 hónapig a fizuja X%-át megkapja jutalomként bónuszban. És ezért akarja hogy én hozzam ide. De azt kijelentette, hogy "mindketten jól járunk, mert a jutalmat majd elfelezzük".

Engem illetne a pénz mert én hozom. De felezni kéne vele.

2022. okt. 6. 15:49
Hozzáteszem ezt a munkakört nem bírják az emberek. Nagy a mozgás. Aki nem másik céghez megy, az mihamarabb másik pozícióba. Szóval kakiban a cég, ha jelentkezik, tuti felveszik mert nincs ember.
2022. okt. 6. 15:49

Ha látja az állás hirdetést jelentkezzen. 52 évesen nem tud önálló lenni?

Te mond, hogy nem áll módodban az ajánlgatás. Dolgozol, nem érsz rá pesztrálgatásra.

15. libikóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 15:47

Ha ilyen buzgó a hölgy akkor tényleg az egyenes út marad,,megmondod hogy ,,Nem,,,

Kellemetlen igaz ,,de a személye sokkal kellemetlenebb.Nem?

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Cc7a88f96d)
2022. okt. 6. 15:46
Én is így gondolom. Meg ismerve, tuti nem illeszkedne be. Nekem megvan bent a baráti kör, már nincs közénk felvétel :D
13. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 15:43
Mondd meg neki, úgy tudod, hogy már több pályázat is beérkezett, küldje be ő is a sajátját. Egész biztos, hogy azt fogják választani, akit a legjobbnak tartanak a pályázók között. A te szavad nem fog jelenteni számukra semmit, a pályázatot pedig mindenképpen be kell adnia.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Kacsahercegno)
2022. okt. 6. 15:42
Csak mi van ha rákérdez a cégnél? Ha pl eltelik 2 hónap és semmi válasz. Beadja maga is a jelentkezést. Behívják és rákérdez, hogy korábban miért nem hívták? Akkor bukó van.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Kacsahercegno)
2022. okt. 6. 15:40

Senkim.

A 2 év alatt kb 6 hónapig ignoráltam. Aztán egyszer újra írt, nem válaszoltam. Hívott 2x nem vettem fel. Majd írt, hogy "aggódik értem, ugye nincs baj?" Meg ha nem reagálok reggelig, eljön a lakhelyemre (sajna tudja a címem).


Na akkor válaszoltam :(

10. e620d9d97b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 11:00
Szükséged van erre a nőre???
2022. okt. 6. 10:57
Ugyan mi bajod lesz,ha megírod neki az igazat??
8. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 09:51

Nem ajánlom.Én annó tesóm baràtnőjét intéztem be,aki szó szerint kitúrt,mindenfélének sunykban elpletykált,még a főnök is úgy nézett rám mint valami sz*rra..

Úgyhogy soha többet ilyesfajta segítség.

Azóta is dúl a háború,immáron kb 10éve..és a primitív viselkedése miatt.


Úgyhogy havert,barátnőt,ismerőst NE.

7. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 08:58

Nyugodtan mond meg neki hogy nem ajánlás alapján megy a dolog,,(akkor is ha működne)

Ha megorrol,,akkor még fel is szabadulsz,,ha nem, építsd le magadtól.

6. michelle.r (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2022. okt. 6. 07:44
Pont ez erre gondoltam én is. Meg arra, hogy mindenhol mindenki a becsületről papol, de arra képtelen, hogy egyenesen megmondja a másiknak, hogy sorry, nem. Mi az istenért kell folyton hazudozni, még egy ilyen piszlicsáré ügyben is?
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 6. 07:41

Hihetetlen nekem, hogy emberek milyen semmi problémákkal bírnak küzdeni.

Nem mindegy neked, hogy mi van azzal a nővel? Egyáltalán minek válaszolgatsz neki 2 éve udvariasságból?

Vannak az életben igazi problémák is, ez nem az.

2022. okt. 6. 07:40
Én is mondanám, hogy oké, szólok az érdekében, de mások is jelentkeztek. Sok idősebb kollégám mondta, hogy már megjárta, mert beajánlott valakit, az meg nem vált be, vagy el se jött az állásinterjúra. Így, ha megint megkéri őket valaki, megmondják, hogy nem tudnak segíteni, ők is csak egyszerű alkalmazottak, stb. Neked sem kötelező. Sőt én nem tartom kötelezőnek válaszolni kéretlen üzenetekre sem. Megsértődik? Legalább nem írkál többet.
2022. okt. 6. 07:30
Jelentkezzen ő saját maga. Nèlküled. Nem mennèk ebbe bele
2022. okt. 6. 07:21

2 éve udvariasságból válaszolsz? Ki ő neked, hogy muszáj jóban lenni vele?


Amúgy én megmondanám neki hogy beajánlottam, miközben nem is. Attól még, hogy ajánlod, választhatnak mást... Ha kiderül esetleg valahogyan, hogy hazudtál, akkor lehet nem is beszél veled többet, 2 probléma megoldva egy csapásra. :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook