Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Azt hiszem, hogy büdös vagyok hiába tisztálkodom, hogy győzzem le a fóbiát? fórum

Azt hiszem, hogy büdös vagyok hiába tisztálkodom, hogy győzzem le a fóbiát? (beszélgetős fórum)


2022. febr. 6. 14:39

Emlékszem rá, középiskolában gyógytestnevelésre jártam. Lehettünk úgy 8-10-en a csoportban és valakinek kegyetlen lábszaga volt minden alkalommal, amit még a tanárnő is megemlített. Nem tartottam valószínűnek, hogy nekem, de 100%-ig biztos sem voltam benne. Mégis, annyira kínosnak éreztem volna, ha én vagyok a "hunyó", hogy akkoriban rendszeresen gombaellenes oldatos lábfürdőt vettem.


Így utólag, szerintem tényleg nem az én lábam volt feltűnően büdös, ahogy véget értek a középiskolai órák, nem volt többé ilyen élményem.

Igaz pár évvel később elveszítettem a szaglásomat és azóta annak a lehetősége érint kellemetlenül, hogy esetleg (nem elégtelen higiénia miatt, hanem mondjuk valamilyen rendellenesség folytán) kellemetlen testszagom lesz és én nem érzem, mások pedig illendőségből nem szólnak, így pedig sosem tudom meg, maximum találgatok.


Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy nem vagy egyedül az efféle aggodalmakkal. Viszont az elképzelhető, hogy annyira traumatikus élmény volt ez számodra, hogy megnehezíti a mindennapjaidat, akkor tényleg kérd szakember segítségét ennek feldolgozásban és egy új, egészséges viszonyulás kialakításában.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - C9155193c4)
2022. febr. 5. 02:01

Köszi!

Csak valamiért ha nem modják akkor így kényszeresen érzem ezt a félelmet még ha nem is igaz. Mondhatják nekem 20-an is több napon át de az agyam valahogy mindig azt hiszi hogy biztos miattam van büdös...de próbálom ezt valahogy kikezelni mert néha emiatt a napi teendőket se tudom csinálni mert görcsösen félek. de köszi hogy írtatok és látom már nem annyira bonyolult a problémám :)

15. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 16:50

Nem hosszú...

Szerintem alapozz a tényekre. Ha nem mondják már, akkor nincs is jelen a probléma.

14. LionQueen🦁 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 14:26

Szia!

Sajnàlom ami történt. Ha máshogy nem, a szakember segítségével próbálj meg túllépni ezen. Biztosan tud segíteni neked.

Ami még segít:

Én mindig szőrtelenen tartom a hónaljam és minden zuhanyzás után használok stiftet. Ha kimarad, akkor én is büdös leszek a nap végére. Pont ahogy mindenki más is.


A gyermekkori sérelmeknek ne hagyd, hogy irányítsanak. Ezt a fogást találták rajtad, ezzel piszkáltak.

A hüvelygombát kezeltesd. Ennyi.

13. dafke
2022. febr. 4. 12:52

Szia! Nagyon sajnálom, ami veled történt, történik.

Nekem is kb egy fél éve volt hüvelygombám. Egyértelmű volt, hogy az, ezért a patikában kértem segítséget. Egy szem tablettát adtak, hüvelytablettát. Éjjelre kellett betenni. Igaz, párezer forintba került, de meg is szűnt a problémám rögtön. Ez a betegség igenis okozhat szagokat, van, akinek érzékenyebb az orra, és megérzi, a többség viszont nem. Amíg nem sikerül kikezelni, addig is használj mindig tisztasági betétet, kicsit segít.

Dezodort is sokat keresgéltem amíg meglett "az igazi". De már akkor is büdinek érzem magam, ha egy pár mm-es szőr van a hónaljamon. Ha sima, könnyebb tisztán tartani, és illatosan. Nyáron úgyis megizzad az ember, de szinte csak vizes lesz, nem lesz büdös.

Menj el fogorvosi kontrollvizsgálatra, egy szuvas fogtól is lehet büdös az ember szája sajnos.

Ha ezeket a dolgokat elhárítottad, és még mindig úgy érzed, hogy valami nem stimmel, akkor nagyon jó ötlet a pszichológus valóban. De lehet, ahogy ezeket a dolgokat végigellenőrzöd magadon, a "kritikus pontokat" megnyugszol annyira, hogy talán nem is kell majd.

A legjobbakat kívánom, drukkolok.

12. DiaZoé (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 12:39

Szia! Sajnálom a történeted.


Érdemes lenne mielőbb kezelned a hüvelygombát! Ennek van igaz kissé kellemetlen illata/szaga. Tudom, mert nekem terhesség előtt, terhesen is gyakran volt. De mindig hamar sikerült kikezelni. Van gyógyszer is, ami helyre állítja bent a dolgokat! 🤗

Ez az egyik.

A másik az,hogy mindenkinek vannak sajnos gyermekkori sérelmek, köztük nekem is. Ezt tudatosan le kell tudnod győzni.

Találd meg a hozzádillő deot, stiftet. Sajnos én is izzadós vagyok, deo+sprayt használok egyszerre. Mindig viszem magammal.

Pamut ruhákat viselj. Alól főleg.

Vegyél jó minőségű mosógélt, öblítőt. Használt pici parfümöt, ezt érzed majd magadon, és más is fogja, így elkerülhető szerintem, hogy rosszra gondolj magaddal kapcsolatban.

Egyébként van olyan ember, aki alapból büdi, főleg akinek valamiféle betegsége van (cukros pld).

Legyen kellő önbizalmad, mert ez sokat számít!

Egyébként meg akik tényleg büdösek, azok nagy ívben tesznek rá....

🥰

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Kacsahercegno)
2022. febr. 4. 12:02

Megesik, ezen normál esetben túl kell lépni.

sajnos pont ez az amit nem tudok, szinte fóbiaként lett úrrá bennem. valamiért mély nyomot hagyott bennem pedig ott senkinek se ártottam...

2022. febr. 4. 12:00
Úgy próbálom elfeledni, hogy bebeszélem hogy biztos kitervelték, hisz akkor aznap épp korábban mentem be tesi órára és én voltam az első, ez lehet már adott nekik egy ötletet. hisz meglepődtek mikor láttak ott már nagyban labdázni..most ha jobban belegondolok.
2022. febr. 4. 11:58
Meg amúgy emberek vagyunk, kinek van frissen zuhanyzott illata egy rohangálós nap után, amikor szétizzadja magát, főleg ha még a dezodort is elfelejtette... Megesik, ezen normál esetben túl kell lépni.
2022. febr. 4. 11:49
ha úgy vesszük, tényleg nem ért konkrétan olyan. így ez a félelem irracionális és megemészt. mert amik voltak is okkal voltak (nem fújtam..) és nem úgy hogy random.
2022. febr. 4. 11:48
Sőt annyira bennem maradt ez, hogy később a jobb sulimban töltöttem több időt, és egy nagyobb osztályban voltam, bármikor kinyitották az ablakot akkor egyből arra gondotlam hogy biztos én vagyok a büdös és miattam kell szellőztetni mint annó ott..de ott semmi ilyen nem történt, ott normálisan tesiztem, meg is izzadtam de érdekes mindenki tök normális volt velem. szóval nem értem akkor mi volt..próbálom elterelni a gondolataimat, de oylan szinten szorongok hogy egyszer mentem suliból haza villamossal és még volt 6 megálló, de sokan voltunk, láttam hogy páran rám néznek, másra nem is gondoltam hogy nézhetnek csak a büdös, szóval leszálltam pedig volt 6 megálló és úgy gondoltam hogy ha felszállok egy új járműre, nem terjed annyira a szag sok ideig...konkrétan ez járt a fejemben. pedig akkor semmi incidens nem ért emiatt. bocs ha bonyolult de ki kellett adnom :(
2022. febr. 4. 11:45
Értem, bocsi csak a nyitó hsz-ből úgy jött le hogy 2003-ban volt ez, és azóta nem ért semmi "atrocitás". Szerintem tényleg érdemes lenne pszichológushoz menned, a szorongáson kívül azért is, hogy megküzdési stratégiákat alakíts ki az ilyen helyzetekre.
2022. febr. 4. 11:41
De amikor volt a munkahelyen az az értekezlet, ott néha szerintem nem tisztálkodtam rendesen és itt mondjuk van ok, mint ahogy pár éve családtaggal mentem valahova és elfeljtettem befújni magam de zuhanyoztam csak nem sejtettem hogy sokat leszünk el, így végére leizzadtam és a családtagom megszagolt és mondta büdös vagyok de olyan lekezelő szinten, nyilván nem akart megbántani de ott konkrétan könnyezni kezdem, bementünk venni deot de utána jobb lett. Szóval lehet ez ilyen fóbia lett bennem? Nem tudtam feldolgozni és mindenhol kényszeresen azt hiszem hogy szagos vagyok még ha rendesen mosakszom és többen is biztatnak hogy nem vagyok az?
2022. febr. 4. 11:37

Nekik miért nem hiszed el, ha a bullyknak elhitted az ellenkezőjét.

Nem az van hogy nem hiszem el, hiába mondják nekem hogy nem vagyok az ha szorongásosan érzem ezt a félelmet magamban. Dolgoztam pár éve de ott is néha mondtak ilyet hogy mi ez a szag mikor épp arra jártam bár lehet nem pont én voltam az ok de később összehívtak egy ilyen értekezletet hogy bla bla később a személyes higiénia volt a téma,bár akkor próbáltam magamban tudatni hogy más is lehet büdös nem csak én...de igen néha voltak ilyen incidensek de közel sem olyan szégyenérzetet keltő mint akkor volt. remélem érthető.. nőgyógyásznál voltam de még nem javul a dolog..hüvelyi gombás fertőzés.

2022. febr. 4. 11:32

Az emberek sajnos ilyen parasztok sokszor, látták hogy hatással van rád, ezért szivattak vele. De nem teljesen értem, ez 10 éve volt, utána az új osztályban már azt mondták, nem vagy büdös, meg a családod is ezt mondja. Nekik miért nem hiszed el, ha a bullyknak elhitted az ellenkezőjét? Már dolgozol? A munkahelyeden ért emiatt atrocitás?


Szerintem mindenképp menj pszichológushoz. Esetleg egy vérvételt is csináltass, mert bizonyos problémák okozhatnak kellemetlen testszagot, meg egy nőgyógyászt is meglátogatnék, csak hogy legyenek kézzelfogható tények, hogy kizárhasd hogy rossz szagod van. Bár a családod azért csak megmondaná.

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 4. 11:28

Biztos nem vagy büdös, ugyanis aki valóban büdös azt nem érdekli!!

Éreznéd a kollégám.. Huhuhhhh!

2022. febr. 4. 11:08

Sziasztok.

Sajnos egyik iskolában ahol több szekálás ért, volt egy olyan hogy a fél osztály "menekült" előlem tesi óra után mert szerintük elviselhetetlenül büdös voltam, és szünetben kibeszéltek hogy ablakot kéne nyitni, ez végül olyan szégyen érzetet keltett bennem, hogy onnan ellógtam és mindenhonnan menekülhetnékem van ha máshol is emberek vannak és ez a szorongás van bennem, hogy büdös vagyok hüvely tájon is a gombám miatt de alapból a testszagom miatt és ha megérzik mindenki menekül előlem. még ha csak rám néznek is.. Ez történt 2013 körül és azóta napi szinten percenként szagolgatom magam ha emberek között vagyok de azóta sehol nem történt ilyen, kifogtam egy jobb sulit de ott nem piszkáltak hiába kérdeztem hogy büdös vagyok e mindig nemet mondott tesin is. Szerintetek lehet hogy direkt rájátszottak vagy akkor volt valami szagom? Pszichológushoz tervezek menni de gondolom nem egyből múlik el főleg hogy évek óta van. Lány vagyok. Mindig zuhanyzom és rendesen tisztálkodok, deo. de utána is olyan szinten szorongok emiatt hogy néha szédülök. Családom is már ki van ettől, mindig nyugatnak hogy nem vagyok az ne szagolgassam magam. Bocs ha hosszú..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook