Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Azonnal terhelhető fogimplantátum fórum

Azonnal terhelhető fogimplantátum (beszélgetős fórum)


2018. szept. 20. 21:22

Szia! Szeptember 3.-án 9-kor kezdődött a kezelés. Az orvos a teljes felső hidat javasolta, mert úgy sokkal stabilabb az egész. Nekem előzőleg két hidam volt, húsz évig bírta. A tartó fogaim meglazultak, egyet ki is kellett húzni ez miatt. Négy darab implantátumot csavartak be. Még az nap lenyomatot vett, és másnapra kaptam egy ideiglenes hidat (csak hogy ne maradjak fog nélkül). Délután 1-re kész voltam. Végig el voltam érzéstelenítve. Amikor mentem hazafelé, kezdett elmúlni az érzéstelenítő hatása.Egy kicsit el kezdett fájni.Nem volt vészes, de azért bevettem egy vagy kettő (már nem emlékszem) kataflam-ot.Több már nem is kellett. A múlt héten voltam váz próbán.Na az volt a kellemetlen. Össze kellett csiszolni a fogaimat meg az implantátumot a vázzal. De nem az volt a rossz, hanem amikor az ínyemet is csiszolta. Nem kértem érzéstelenítőt. A mai napon 09.20.-án kaptam meg a végleges kerámia fogaimat. Nagyon szuper. Csak piszkosul drága volt.

Egy ideig meg van az idegen érzés, de pár nap és elmúlik.

Nem rosszabb mint egy fogtömés, csak tovább tart.

10. ciicuka (válaszként erre: 9. - Szjanesz)
2018. szept. 20. 13:54

Sziaaa.

Dejóóó, végre valaki akinek ezzel a technikával csinálták. Én nagyon félek a fogorvostól már gyerek korom óta, ezért szedálásba fogják csinálni, a felső első hat fogamat. Mert sajnos eltünt a csont a foggyökérnél, ezért kell ez az implantáció. Kérdezhetek párat akkor tőled?

Milyen volt utána a csavarokkal? hány nap után kaptál rá fogat? ( nekem 2 nap után teszik már rá)

És utána a fogakat ugyanugy tudtad használni? vagy idegen érzés volt?

Meg milyen érzés amikor a fogakat ráteszik a csavarokra?


Ja, és neked melyik fogaidat csinálták igy meg?

2018. szept. 18. 12:05
Sziasztok! Nem kell tőle félni. Megkapod az érzéstelenítőt, és semmi fájdalmad nem lesz. Aránylag gyorsan lezajlik az egész. Nekem 2 hete csinálták, most ideiglenes hidam van. Ezen a héten kapom a végleges kerámia hidat.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Ericika2)
2018. szept. 16. 15:09

Értem.

De ha ennyire félsz az egésztől, miért ezt választottad?

Van másféle fogpótlás is, ami nem beültetett, és nem is a klasszikus kivehető műfogsor. A megmaradó fogakra rápattintják, azokat sem csiszolni, sem kifúrni nem kell.

7. ericika2 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. szept. 16. 08:04

[link]


A hagyományos, kétfázisú implantátum, (amiről most írtál)ha minden rendben, legelőbb fél év múlva használható.

Ezt a másikat elvileg egy héten belül lehet használni.

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Ericika2)
2018. szept. 15. 19:54

Nem tudom, kinek címezted a kérdést, de nem csak implantátummal lehet fogat pótolni.

Hogy hány darbból áll, ahhoz nem értek, a TV-ben láttam darabonkénti beültetést is.

Ettől szerintem független, hogy mikor terhelhető.

A csontba épített "aljzat" szerű tartó részt szokták előbb beültetni, és nem kapcsolják rá azonnal a fogat.

Biztosan létezik azonnal terhelhető is, én azért nem néztem jobban utána, mert ha még lenne is rá pénzem, akkor sem lehetne nálam megcsinálni.

2018. szept. 15. 19:46
Te miért döntöttél emellett, és nem a másik módszer , a két darabból álló implantátum mellett?
2018. szept. 15. 11:12

köszönöm a hozzászólásokat.

Igen félek, mert nem tudom hogy mi vár rám. Nem ismerek olyan embert és véleményt se találok a neten az azonnal terhelhető implantátummal kapcsolatba.

Ezért keresek embereket, akik már megcsináltatták a fogaikat ilyen implantátummal.

3. apeeng (válaszként erre: 1. - Ciicuka)
2018. szept. 14. 15:44

az életedről van szó, a jó közérzetedről...azonnal terhelhető?..igen, ezt mondják..ez nagyon dícséretes...de ha már kifizetted érte az ország aranytartalékát, akkor légyszíves óvatosan, lágyan bánni vele, nem szalonnabőrt rágva kipróbálni..


a te sorsod, pláne hogy drága is..úgyhogy várj a terheléssel, bármennyire is biztatnak..a tiéd a fog, a te szádban, és nem a dokiéban, meg a kibicekében..

úgyhogy óvatosan szoktasd pürékkel, szószokkal, levesekkel, puha felvágottakkal, májkrémekkel...stb..


ne félj(nagyon), eddig mindenki túlélte..te is túl fogod élni, és boldog leszel.


hajrá!

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ciicuka)
2018. szept. 14. 15:32

Te jó ég, hát ha ennyire félsz?

És mi az, hogy sajnos? Nem Te akartad?

Nálam sajnos szóba sem kerülhet, az állkapcsom csontozatának rossz állapota miatt.

2018. szept. 14. 15:25

Sziasztok.

Érdekelne a véleménye, tapasztalata azoknak az embereknek, akiknek azonnal terhelhető fogimplantátumuk van. Mennyire fáj utána, nehéz megszokni, stb.


Sajna nekem oktoberbe csinálják, és nagyon félek.


Előre is köszönöm a válaszokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook