Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Koronavírus ideje alatt fogimplantátum? fórum

Koronavírus ideje alatt fogimplantátum? (tudásbázis kérdés)


10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Csalános)
2020. márc. 20. 12:59
Miért írjam hosszabban, tanítócska? ha lehet rövidebben is?
9. Csalános (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2020. márc. 20. 08:50
Nincs kijárási tilalom, okoska. Különben az implantátum jó pénz az orvosnak. Ha privát, a felszerelése megvan hozá minden, hogy megcsinálja. Igen, csináltassa meg, ha a doki is vállalja.
8. asdf111 (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. márc. 20. 08:49
Nem tudom, hogy mit csinálna meg kettő nap alatt, mert elméletileg először a csonkot ültetik be a csontba befúrnak és becsavarozzak, majd összevarják az ínyt. Ezt normális esetben, normális orvosnál nem követi azonnali ráültetés, azaz a korona rátétele, mivel egy gyógyuló félben még a csonttal nem "összenőtt" azaz nem körbecsontosodott implantátum nem elég erős!!!!! Tehát innen még el kell telnie egy hosszabb időszaknak, amikor röntgen alapján megnézik a csontosodás mértékét és abban az esetben ha ez megfelelő, akkor tesznek rá koronát.Lehet persze, hogy az orvos valami ideigleneset akar felrakni, bár nem értem, mivel egy körbevarrt implantátumra még rátenni valamit az véleményem szerint felelőtlenség. Még a csonk beültetése után is normális esetben vissza kell menni kétszer, hogy ellenőrizze, nincs e fertőzés vagy valami egyéb probléma.Szóval szerintem nem ok a dolog így. Nézz utána, hogy máshol hogy csinálják. Aki egyébként sima rendelőben koronavírusos időszakban ilyet vállal? Hát szóval az több mint fura. Nem véletlenül zárták be a fogorvosi rendelőket, hiszen a vírus nyálkahártyán keresztül ( azzal érintkezve, plusz a kilégzés stb is terjed. Én a helyedben nem tenném és ezek után az orvoson is elgondolkoznék. Azon kívül, "ha minden igaz két nap alatt megcsinálná", akkor még azt sem nézte meg, hogy van e elég csontszövet... JA, mert ha nincs akkor vagy csontbeültetés vagy marad a régi/új műfog(sor).
2020. márc. 20. 06:55
Maradj otthon a fenekeden. Az inplantátum várhat. Mit nem lehet azon érteni hogy baj van és a lehető legkevesebbet kellene kimászkálni??? Amúgy meg kizárt hogy ezt bárki elvállalja. Ha mégis akkor másokat is, pont nem kell oda menni ahol simán kenik a vírust egyok emberről a másikra. Mo-on óvatos becslés alapján (nem én, hanem infektológus) 25x több fertőzött van mint amennyi zeszttel kimutatott, és ugrásszerűen fog nőni. Pont sz ilyenek miatt is akik nem bírnak magukkal. 2 hét és ugyanaz lesz mint most Olaszországban.
2020. márc. 19. 15:25
Mondjuk brutálisan fogalmazva: a kijárási tilalom mellett végül is mindegy, hány foga van.
5. globus (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. márc. 19. 15:22
Fogászaton kizárólag sürgősségi ellátás van március 17-től.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. márc. 19. 15:09
Több maszek fogorvos bezárt, és a kimondottan sürgős eseteket vállalják, indok a vízporlasztó a levegőbe juttatja a vírusokat. A környékemen van panoráma rtg, arc CT.Ők is lehúzták a rolót. Ha vállalja is valaki , akkor is gondolkodj el rajta biztos akarsz-e a szádba egy sebet, ahonnét a lehetséges fertőzés azonnal a véráramodba tud kerülni.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. márc. 19. 15:03
Hívd fel az orvost, még mielőtt esetleg még durvább lenne a helyzet. Ha vállalja, és az ár sem emelkedett azóta, akkor szaladj.
2. Orsi2017 (válaszként erre: 1. - Qwert1234)
2020. márc. 19. 14:54
Kérdezz rá az orvosodnál egyáltalán vállalja-e
2020. márc. 19. 14:52
Egy éve már hogy ki kellett húzni az első fogam, helyette ragasztós műfog van. Ez a fog már nagyon elcsunyult és már nem sokáig hordható. Mostanra már sikerült összegyűjteni egy fogorvosi implantátumra a pénzt. A fogorvos akihez mennék budapesten lenne és ha minden igaz 2 nap alatt megcsinálná? Mivel nem tudom meddig tart a vírus fogalmam sincs hogy merjek e belevágni. Ha már csak 1 hónapot kellene várnom simán várnék, de azért 2-3 hónapot nem fog bírni ez a másik fog... Szerintetek mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook