Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az újonnan bevezetett gyors- és sebesvonat helyjegyet vonatonként kell számolni? (átszállásonként) fórum

Az újonnan bevezetett gyors- és sebesvonat helyjegyet vonatonként kell számolni? (átszállásonként) (tudásbázis kérdés)


2016. márc. 20. 16:08

Ezt megelőzően külön vettünk gyors- vagy személyvonatra jegyet, ha jól emlékszem. Tehát előfordulhatott, hogy mégis személyvonaton utaztál, de előre megváltottad a gyorsvonati jegyet, és a különbözet elveszett.

Most megveszed a jegyet személyvonatra, és ha sebesvonat adódik, akkor csak pótjegyet veszel még hozzá. Nem vész el a pénzed.

Nem kell külön jegy, ha eleve sebesvonatra veszed meg, mert akkor ugyanarra nyomtatják a pótjegyet. Akkor kell külön, ha kombinálod a vonatokat átszálláskor. Vagy ha megvetted a menettértit személyvonatra, és mégis sebessel mégy.

22. Guruljka (válaszként erre: 7. - Anthico)
2016. márc. 20. 16:02

Igaz, már 2016 van, de rendszeresen vonatozom.


Maga a jegy km alapú.

A sebesvonati pótjegy 150 Ft azon a távolságon belül, ahol járok. Függetlenül attól, hogy közben átszállok, és csak a második szakaszban megyek sebesvonattal.

Tehát megveszem A-tól C-ig a menetjegyet. És kérek pótjegyet, mert a B és C közötti szakaszon sebesvonatom lesz.

Elindulok A-ból B-be személyvonaton. B-ben átszállok, és B-től C-ig sebesvonattal utazom, a kalauz kezeli a pótjegyemet és a menetjegyemet is.


Ha IC-n utaznék, akkor az nem 150 Ft lenne pluszban, hanem 750, azt hiszem, vagy akörül.


De ezt egy telefonhívással is részletesen meg lehet tudni. A MÁV ügyfélszolgálatán pontosan elmagyarázzák. Vagy bebattyog az ember egy pályaudvari ügyfélszolgálatra, ha netán adódik alkalom.


Amikor a jegyed meg akarod venni, akkor még a pénztáros is elmagyarázza, mert ő sem akar rossz jegyet kiadni.

21. 937a2a883a (válaszként erre: 9. - Dömdödöm)
2013. júl. 4. 16:59
A gyorsvonati pótjegy árát nem tartalmazza a menetjegy.
20. 937a2a883a (válaszként erre: 18. - Anthico)
2013. júl. 4. 16:58
Én 10 éve vonatozom rendszeresen és soha nem kellett gyorsvonati pótjegyet fizetnem.Szóval nekem is új,hogy most kell.
2013. júl. 4. 15:23
kozel fel evszazada utazom rendszeresen; es dolgoztam is ezen a teruleten;
18. Anthico (válaszként erre: 17. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 4. 15:18
Hmm...ez furcsa, mert jó pár éve vonatozok, de nekem ez gyorsvonatos pótjegyezés teljesen újnak hatott.
17. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 16. - Anthico)
2013. júl. 4. 15:17
Sok-sok evtizeden keresztul; csak nehany eve szunt meg a gyorsvonati potjegy;
16. Anthico (válaszként erre: 15. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 4. 14:47

Köszi!

Régebben is volt ilyesmi???

15. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 1. - Anthico)
2013. júl. 4. 14:43
Nem; ossz-km, mondjuk 260, ebbol 140 km a gyors, azaz az alapdijra rajon 205,/Ft gyorsvonati poydij. Ez regebben is igy volt atszallastol fuggetlenul.
14. Anthico (válaszként erre: 13. - Szavak)
2013. júl. 4. 12:57

"Az IC helyjegynek az a hivatalos neve, hogy Pót-és helyjegy."

Aha, értem :)

13. szavak (válaszként erre: 11. - Anthico)
2013. júl. 4. 12:43

Az IC helyjegynek az a hivatalos neve, hogy Pót-és helyjegy. Csak én helyjegynek egyszerűsítettem.

Most sikerült az eleve bonyolult tarifarendszert tovább bonyolítaniuk. Ráadásul a közgazdasági alapelveket figyelmen kívül hagyva. Ez pedig tovább rontja a vasút versenyképességét.

12. Anthico (válaszként erre: 9. - Dömdödöm)
2013. júl. 4. 12:11
Hm...kíváncsi leszek, mennyire gördülékeny a rendszer működése, hogy most az össz km-ből levonogassa a személy részt. Emlékszem, nem egyszer előfordult már, hogy ugyanarra a hónapra, napra, vonatra, kocsira, ülésre adtak ki két helyjegyet, aztán pislákoltunk mi ketten a jegyeink fölött, hogy milyen jó biznisz ez a MÁV-nak.
11. Anthico (válaszként erre: 10. - Szavak)
2013. júl. 4. 12:09

Értem és köszönöm. Bár az IC-ken eddig is fizetett az ember valamiért pótjegyet is a helyjegy mellé. Legalábbis mindig így tüntetik fel és mondják be. Azt meg sem említem, hányszor ájuldozik az ember IC-n a légkondi és elhúzható ablakok hiánya miatt nyaranta, mert ez más téma.


A gyors és sebes vonatokra bevezetett pótjegyre inkább nem mondok semmit, csak egy újabb lehúzás, amin már meg se lepődök. Már várom, mikor kell valami nyalánkságot pluszban fizetni a személyvonatokra is :/

10. szavak (válaszként erre: 7. - Anthico)
2013. júl. 4. 12:02

Külön "állatfaj" a helyjegy és a pótjegy.

A helyjegy általában IC-ken a helyet biztosítja, ezért drágább.

A pótjegy általában gyors és sebes vonatokon, helyet nem biztosít, ezért olcsóbb.

Mindkettőnek km függő az ára.

Ha utazol valahova kiszámolják hány km-t teszel meg IC-vel, hány km-t gyorsvonattal, hány km-t személlyel, és annak megfelelő helyjegyet és vagy pótjegyet kell venned a jegyedhez.

9. dömdödöm (válaszként erre: 7. - Anthico)
2013. júl. 4. 12:00
az ic maradt ic...a tobbit pedig mar eleve ugy kapod, hogy beleszamoltak a jegybe...
8. Zarahell (válaszként erre: 6. - Roza78)
2013. júl. 4. 11:21
Ez nem ic.
7. Anthico (válaszként erre: 4. - Roza78)
2013. júl. 4. 11:21

Igen, én is találtam infot, hogy km-enként nézik, de találtam egy ilyen táblázatot:

[link]


Ez alapján nekem csak pótjegyet kell fizetnem és azt is km-re vonatkozóan? Ha pl 230 km-t utazok átszállással, akkor csak azt a 355 Ft-ot kell kifizetni egyben?


És abban az esetben mi van, ha nem minden vonat gyors/sebes/IC, amin utazok? Sajna van ilyen szerencsétlen útvonal, hogy személy is került bele, amire ugye nem vonatkozik a pótjegyes rendszer. Tehát eleve más kategória az IC, amire kifizetem a pót- és helyjegyet, de ezen kívül csak annyi km-re kell még pótjegyet fizetnem, amíg a gyorssal megyek, ugye?

2013. júl. 4. 11:15
Az Ic jegy az a helyet biztositja nem km alapu.
2013. júl. 4. 11:15
ha eleve ugy tudsz menni, hogy csak atszallassal megoldhato, akkor nem...bele van szamitva a jegy araba
2013. júl. 4. 11:14
En ugy tudom km alapon megy es ha megveszed a jegyed az egesz tavra akkor ugy szamoljak a potjegyet is.
3. Anthico (válaszként erre: 2. - Anthico)
2013. júl. 4. 11:12
*kifizetnem
2013. júl. 4. 11:12

Ha pl úgy utazok, hogy van átszállás, és mindkettő gyors vagy sebes vonat, akkor annyiszor kell a jegyvásárlásnál kifizetnek az új (és fenomenálisan lehúzó) helyjegy árát, ahány vonaton utazok?


Mert ha IC-ről szállok át IC-re, ott két külön vonatra vonatkozó helyjegyet kell megvenni.

2013. júl. 4. 11:10
Az újonnan bevezetett gyors- és sebesvonat helyjegyet vonatonként kell számolni? (átszállásonként)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook