Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az ügyvédi letétbe helyezett pénz abszolút biztonságban van? fórum

Az ügyvédi letétbe helyezett pénz abszolút biztonságban van? (tudásbázis kérdés)


18. murva (válaszként erre: 16. - Bd55e3f068)
2013. ápr. 5. 18:22
De a gyámhivatal ha nem kapja meg a pénzt a kijelölt számlára nem adja ki a záradékot ill. a jogerős határozatot és a lakás nem kerül a nevemre,remélem minden rendben megy és semmi hasonló nem fordul elő
17. andi6020 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2013. ápr. 5. 10:09
(de letét, mármint ahogy most olvasom)
16. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Murva)
2013. ápr. 5. 09:52
Ha az ügyvéd sikkaszt, akkor azt károsítja meg, akinek nem adja tovább a pénzt. Te eljártál, ahogy a gy.hivatal rendelte, fizettél.
15. andi6020 (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2013. ápr. 5. 09:45

Tovább nyugtatom,nekem is jók a tapasztalataim.


(Mondjuk a Ruttner ügy folytatása nagyon érdekel. Igaz nem letét, de ügyvéd, meg lóvé, ami eltűnt, vagy nem, de érdekes )

14. michelle.r (válaszként erre: 11. - Murva)
2013. ápr. 5. 09:41
Akkor én megnyugtatlak ;) Több alkalommal volt már dolgom ügyvédi letéttel, soha nem volt semmi gond, nyugi.
13. andi6020 (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2013. ápr. 5. 09:39

Ezért írtam, hogy elvileg igen. :)

Amúgy bazi gáz az egész.

12. Nikice (válaszként erre: 11. - Murva)
2013. ápr. 5. 07:59
Nem állt szándékomban riogatni, ha velem nem rossz dolog történik nem írok ide, ergo, a jót nem adjuk tovább, ellenben a rossz dolgokat egyből megosztjuk, ez már csak ilyen.. Ha már benne vagy, kénytelen vagy megbízni benne. A továbbutalásnak biztosan van költsége, ez bankfüggő, mivel a Te zsebedre megy, nyugodtan kérdezz rá! Illetve a megyei ügyvédi kamaránál szintén nyugodtan utána érdeklődhetsz, hogy ilyen esetben milyen módon tudod ellenőrizni, hogy a letéteddel mi történik, vagy esetleg magának az ügyvédnek lenne ezzel kapcsolatban tájékoztatási kötelezettsége. Nem kell az ügyvéd nevét mondani, csak általános kérdés..hátha megnyugtat.
11. murva
2013. ápr. 4. 20:23
Kicsit megijesztettetek,de mindegy mert már benne vagyok,havonta utaltam az ügyvéd letéti számlájára a pénzt, remélem semmi gond nem lesz,a hónap második felében már az ügyvédnek tovább kell utalnia a pénzt,mennyi a letéti díj vagy azt az ügyvéd határozza meg?
10. Nikice
2013. ápr. 4. 17:07

Első tanácsom az lenne, hogy mielőtt valaki letétbe helyez összeget, járjon el kellő körültekintéssel, és több személytől érdeklődjön utána, hogy kötelező-e letétbe helyezni. Ezzel a tanáccsal én speciel nagyon jól jártam volna két hónapja.

Aztán, ha már letét, akkor érdemes inkább közjegyzőnél, egyes jogi ügyleteknél bírósági letétbe helyezni.

Nyilván, akinek van rossz tapasztalata, hajlamos általánosításra, ami igen kellemetlen a becsületesekre nézve, de én soha többé nem vagyok hajlandó ügyvédet letéteményesként elfogadni.

9. Regin_a (válaszként erre: 5. - Murva)
2013. ápr. 2. 21:32

Nem a saját számlája

U.n. letéti számla, természetesen "szabadon" rendelkezik vele, de szigorú előirások és az ügyvédi kamarának ellenőrzési joga van felette, illetve annak szabályos kezeléséröl

8. jstefan (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. ápr. 2. 21:27
Az ügyvédek közt is akad becsületes! A kecske sem mindíg eszi meg a rábízott káposztát!
7. michelle.r (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2013. ápr. 2. 21:11

Gyakorlatilag meg sajnos nem :(. Ügyvéd barátnőm becsatlakozott egy ügyvédi irodához, ahol a kedves tulajdonos tőzsdézett az ügyfelei letétjével. Két éve folyik ellene az eljárás, az ügyfelek meg szívnak :(.


De eleddig ez az egyetlen ilyen eset, amiről hallottam.

6. teletabby (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. ápr. 2. 20:43
Elviekben igen, biztonságban van. Néha-néha azonban hallani az ellenkezőjéről is. /Justitia szolgái is emberek./ Igyekezz körültekintően ügyvédet választani.
2013. ápr. 2. 20:28
Az ügyvédi számla az az ügyvédnek a folyószámlája,ha jól gondolom.A rajta levő pénzzel ő azt csinál amit akar amíg azt nem kell tovább utalni?Ugyanúgy mint bárki a folyószámláján lévő pénzzel?
2013. ápr. 2. 19:47
Elvileg igen.
2013. ápr. 2. 19:44
igen
2013. ápr. 2. 19:42
Igen.
2013. ápr. 2. 19:40
Szerintetek az ügyvédi letétbe helyezett pénz abszolút biztonságban van?A részletre megvásárolt lakás havi törlesztője ügyvédi számlára megy,mert az eladó gyámság alá helyezett és a Gyámhivatal ezt kérte.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook