Az Igazi (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az Igazi

1 2 3 4
2008. aug. 4. 11:45
Az évek száma nem számít, csak az amit érzel.Az elején sokat gondolkodtam azon, hogy egyáltalán ebben a korban normális dolog így érezni.Rá kellett jönnöm hogy nem számít a kor, csak az számít amit érzel.Igazából ezért is szóltam hozzá a témához, megjegyzem életemben elöször, nem szoktam fórumokon levelezni.És attol IGAZI az IGAZI hogy mindketten ugynúgy éreztek és ez a legfontosabb.A szabadságról annyit, természetesen én sem vagyok szabad,de ez még változhat. A jó házasság,hát igen.Otthon teremtés, gyerekek,munka, de valami mégis hiányzott, mert ha nem így lenne,mi most nem osztanánk meg egymással erről a témáról gondolatokat.Nagyon jó hogy ismeretlenül is, de valakivel megoszthatok egy titkot ami nagyon fontos nekem.Remélem jól alakul az életünk.
44. ddadf0eb14 (válaszként erre: 43. - Eger2004)
2008. aug. 4. 01:04

46 vagyok. Soha, de soha nem gondoltam volna, hogy ez az érzés elér engem az életemben. Most a boldogságot beárnyékolja, hogy egyikünk sem szabad. Ja, már nem 16 éves vagyok és Ő nem 20-on éves. Ha akkor bátrabban meg tudjuk beszélni azt, ami foglalkoztat minket, talán teljesen másként alakul a sorsunk. Annak ellenére mondom ezt, hogy nem élek rossz házasságban.

Kiváncsi vagyok, hogyan alakul a sorsotok:)

43. eger2004 (válaszként erre: 42. - Ddadf0eb14)
2008. aug. 4. 00:48
Nagy öröm hogy nem vagyok egyedül,és mással is előfordul ilyesmi.Még a fogyás is!Talán nem tolakodás ha feltételezem a korunk is közel azonos.Azt még én sem tudom hogy a szív vagy az ész győz,csak azt tudom most minden újra gyönyörű.30 éve gyerekes butaság miatt eldobtam valamit,ami mint késöbb kiderült nagyon fontos volt.Ami szép a dologban a nagy Ő ugyan így érez.Sokan bizonyára rosszalóan csóválják a fejüket, nem is értik, de én pontosan tudom mit érzel,és drukkolok nektek és persze magunknak is.
42. ddadf0eb14 (válaszként erre: 40. - Eger2004)
2008. aug. 3. 21:49
Most olvastam át mégegyszer a hozzászólásodat. Jesszus! Mintha csak a mi történetünket írtad volna le. Csak még azt nem tudom, melyik győz. Az ész vagy a szív.
2008. aug. 3. 20:53

Honnan tudjuk, hogy melyik az igazi?

Egész életemben kissé molett voltam. Anyukám mindig azzal bíztatott, hogy majd, ha szerelmes leszek, lefogyok. Szerelmes lettem a férjembe, de a várt fogyás nem következett be. Szóval, megvan az igazi! Esküvő, épitkezés, gyerekek...nyugodt élet..... Ma már a 25. házassági éven is túl.

Ismerőskereső oldal böngészése közben régen látott ismerős. 30 évvel ezelőtt nagyon rövid, pár hetes kapcsolat alanya. Akkor elküldtem, mert nem voltam tisztában az érzéseimmel. Most felvettem vele a kapcsolatot. ,,Hogy vagy? Mi van Veled? Örülök, hogy látlak!" Udvarias, érdeklődő levélváltás, majd telefonbeszélgetések. A levelek hangvétele egyre érzelemdúsabb, a telefonbeszélgetések egyre sűrűbbek. Minden kapcsolatfelvételnél forróság önt el, izgulok. Bekövetkezik az eddig elképzelhetetlen: két hónap alatt 20 kg fogyás. Ez az IGAZI SZERELEM?

2008. aug. 3. 19:39
Igazi csak egy van!Mindegy mikor találkozol vele, mindegy mennyi idő telik el ha mégis vége az igazi igazi marad.Végig kisér egész életeden át,és akár 30 év múlva is ha találkozol vele olyan mintha tegnap találkoztatok volna utoljára.Ott folytatódik minden ahol abba maradt,és nem tudsz ellene semmit tenni.Persze észérveket fel lehet sorakoztatni,de ha az eszed győz a szíved felett nyugodtan lépj tovább nem Ő volt az IGAZI!
2008. júl. 26. 06:48
köszönöm, én is ezt kívánom mindenkinek
38. maya80 (válaszként erre: 37. - Szecsilla)
2008. júl. 25. 20:37
Sok boldogságot Nektek!
2008. júl. 25. 10:00

"...............hogy ki lesz az igazi?......majd az unokák eldőntik...."

Ez egy versből van, és szerintem igy is van, van egy nagy szerelem, régóta tart, de vajon örökké tart majd? Én a párommal sok mindenen keresztül mentünk, sokat harcoltunk az ellen hogy ne legyünk együtt, mert tudtuk nem szabad. De minden egyes eltávolodási kisérlet közelebb és közelebb vitt minket egymáshoz, és kialakult a nagy szerelem. Évek után. Nálunk nem nagy szerelemmel kezdődött csak vonzalommal, és ez hosszú ideig igy volt, örületesen jó volt együtt, de nem voltunk szerelmesek, mindegyikünknek megvolt a saját élete, és ugy volt az jó. Aztán 4-5 év után elkezdett lángolni a szerelem is, annyira, hogy elmenekültem több mint 2000kmre tőle, de ez volt az a pont amikor tudtuk, hogy egymás mellett a helyünk. 6év után rászántuk magunkat, és azóta együtt élünk, ennek már 4 éve, és most már 13 hetes a gyümölcse a pocakomban. És hogy igazi? Ugy érzem. remélem mindig igy is fogom. De egy igazi kapcsolathoz sok minden kell-tisztelet, szeretet becsület, alázatosság, kompromisszum stb. sose fogja senki meghatározni, mi az igazi párkapcsolt, mert külömbözőek vagyunk. Lehet valakit nem zavar, ha a férfi szerte szét hagyja a ruháit, vagy a másik bulizik a haverokkal nélküled? egy a lényeg. Gondold át mivel vagy képes együtt élni és mivel nem, és sose gondold azt: ez idegesit de majd leszoktatom róla, megöli a kapcsolatot.

36. katic74 (válaszként erre: 16. - Fagyongy67)
2008. júl. 23. 20:37
Ez gyönyörű, értékes...és köszönöm.
35. rzsuzska (válaszként erre: 16. - Fagyongy67)
2008. júl. 18. 14:19
Uhh, ez úgy nagyon gyomorbavágóan igaz...
34. pienosole@freemail.hu (válaszként erre: 16. - Fagyongy67)
2008. júl. 16. 12:31
Teljesn egyetértek Veled. Az igaz a jó és nem az igazi. Bárcsak, amikor keresünk akkor is ez vezérlene bennünket!
33. micóka (válaszként erre: 30. - Virgilius)
2008. júl. 14. 11:41

Szia!


Köszi szépen, h leírtad. Bár a teljes szövegkörnyezetben más az egész értelme, de így is tetszik az idézet.

32. maya80 (válaszként erre: 31. - O.andi)
2008. júl. 14. 10:00
Köszönöm a véleményedet és az észrevételedet! Tudom, a kívülállók mindig, mindent jobban és tisztábban látnak, mint a résztvevők.
31. o.andi
2008. júl. 13. 17:20

Nagyon szép amit leirtál....tényleg!!

De nem gondolod ha téged szeret-vagy szeretett akkor veled lenne és nem mással!

Lehet hogy áltatod magad!!Ezt nem rosszindulatból irom...de szerintem igy van!!

Mégegszer bocsi tényleg nem bántani akartalak...csak az ember nem mindig veszi észre amit "nagyon is kéne"

30. virgilius (válaszként erre: 29. - Micóka)
2008. júl. 13. 10:57

S mert vándor vagy, mindennap tovább kell menned az úton, mely egyetlen célod, tehát lelked és a lelkedben elrejtett isteni tartalom megismerése felé vezet. Nem könnyű ez. Gondold csak meg, milyen sokfajta csábítás hívogat útközben, hogy megpihenj, félbeszakítsd utadat, mással törődjél! Szép nő áll az út mentén, és bájos mosollyal int feléd. Tested és érzékeid felelnek e hívásra, szeretnél elvegyülni e szép testtel és átadni magad a kéj édes bódulatának. De tudnod kell, hogy a hiú és kéjes pillanatokat a teljes kietlenség és tanácstalanság követi. Mert lelked mást akar, s mikor tested megéteted egy másik test fülledt fűszerével, a lélek éhes és szomjas marad. Pénz, érdemrendek, címek, rangok akadnak utadba: de mit kezdesz mindezzel, ha a figyelem, fáradtság, idő, mely a világi elismerés ára, elvonja lelked legjobb erőit az isteni megismeréstől? Cimborák kurjongatnak az út mentén, s hívnak magukkal, kaján vállalkozásra biztatnak: mit nyerhetsz minden üzleten és szórakozáson, ha a játékasztal vagy a kocsmaasztal mellett vesztegelsz, s közben lelked kínzó sürgetéssel kérdi: "Miért lopod itt az időt? Mindez gyermekes és aljas. Tovább kell menned, hiszen dolgod van." Körülbelül így szól hozzád az élet, mindennap, minden pillanatban - megpihenni hív, kéjelegni, szórakozni, kielégülni a hiúságban és hatalomban. De mikor nem ez a dolgod! Vándor vagy és mindennap tovább kell menned. Nem tudhatod, meddig élsz, s egyáltalán lesz-e időd eljutni utad végcéljához, lelked és az isteni megismeréséhez? Ezért menj tovább, sebes lábakkal és szegényen is. Mert vándor vagy.

/Márai Sándor: Arról, hogy mindennap tovább kell menned/

2008. júl. 13. 10:55

Nagyon szép amit írtál!

Van egy Márai idézet, ami nagyon tetszett... anno nem írtam le és azóta is azt keresem. Vmi olyasmi, hogy: mert vándor vagy, az úton tovább kell menned... nagyon pontatlan az idézet, nem ismeri valaki?? Nagyon igaz az életemre és örülnék, ha valaki le tudná nekem írni:-))

28. 01c8755c79 (válaszként erre: 16. - Fagyongy67)
2008. júl. 12. 07:37
:o) Köszönöm! :o)
27. maya80
2008. júl. 12. 07:31
Nincs mit. :)
2008. júl. 11. 19:50
Köszi:-)
25. maya80 (válaszként erre: 24. - Fagyongy67)
2008. júl. 11. 19:45
Köszönöm. És sok boldogságot Neked, Nektek!
2008. júl. 11. 19:40
Igen, hála a jó Istennek. Ezt kívánom Neked is!
23. maya80 (válaszként erre: 22. - Fagyongy67)
2008. júl. 11. 17:56
És az "Igazat" megtaláltad?
22. fagyongy67 (válaszként erre: 21. - Maya80)
2008. júl. 11. 09:07
Dehogy....
21. maya80 (válaszként erre: 16. - Fagyongy67)
2008. júl. 11. 08:13
Mily bölcs vagy...
20. Hajni80 (válaszként erre: 13. - F49b726144)
2008. júl. 11. 08:07
Mióta "címlapra" került a cikk, szeretnék hozzászólni, de nem találtam a szavakat. Amit Te megfogalmaztál, viszont ugyanaz, amit Én gondolok, érzek. :-(
19. inci-finci (válaszként erre: 18. - Fagyongy67)
2008. júl. 10. 22:34
Nekem szerencsém volt, nem kellet sokáig keresgélnem hamar megtaláltam az igazi igazat, minden téren..
2008. júl. 10. 22:24
No igen...de én is elég soká jöttem rá:-) De mikor igen, onnan kezdve oké minden;-)
17. inci-finci (válaszként erre: 16. - Fagyongy67)
2008. júl. 10. 22:20
Milyen igazad van...
2008. júl. 10. 21:50

Nagyon sokat gondolkodtam azon,

hogy az "Igazit" keresik az emberek...

Én is azt kerestem sokáig,

s mikor megtaláltam,

rájöttem, hogy hiba volt.

Most már az "Igazat" keresem...

Mert az "Igazi" szárnyakat ad,

s aztán letépi rólad,

az "Igaz" odaadja a sajátját,

ha zuhanni kezdesz...

Az "Igazi" megcsókolja a kezed,

az "Igaz" megfogja...

Az "Igazi" gyermeket nemz,

az "Igaz" felneveli...

Az "Igazi" álmodik veled,

az "Igaz" virraszt melletted...

Az "Igaziba" belehalsz,

az "Igaz" meghal érted, ha kell...

Mégis mindenki az "Igazit" keresi!

Szerintem meg keressük inkább az

"Igazakat",

s szeressük őket úgy,..

mintha ők lennének az

"Igaziak".

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook