Az Igazi (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az Igazi

1 2 3 4
75. ddadf0eb14 (válaszként erre: 72. - Eger2004)
2008. aug. 7. 18:03

Már megint és újra közös gondolkodás, cselekvés.

Mindaz, amit éreztél, átéltél, az én életemben is megvalósult. Azzal a különbséggel, hogy a nevemre nem emlékezett és csak a második levelemben kifejtett megismerkedésünk indította be az emlékezetét. Akkor aztán nagyon! :)))) Lenne egy kérdésem. Már akkor szabad volt a párod, amikor megtaláltad, vagy azóta alakult így?

Miattad, vagy amúgy is ez lett volna, csak még gyűrik egymást néhány évig? Ne haragudj, ha nagyon személyeskedő kérdések. Mint írtam, nálunk ez sarkallatos pont.

74. ddadf0eb14 (válaszként erre: 73. - 54fa740756)
2008. aug. 7. 17:52

Kedves Kinga!

Jár az agyam, milyen ötletet adhatnék Neked, de egyelőre semmi nem jut eszembe. Hátha eger2004 ötletesebb mint én és eszébe jut valami okos. Nekem szerencsém volt, amint jó helyen keresgéltem, megtaláltam.

2008. aug. 7. 17:10

Kedves eger2004!

Nagyon megérintett amit írtál,jól rátapintottál a lényegre.Félek.De igazad van,meg kell tudnom szeret e még.Ha nem,vége egy illuziónak,ha igen akkor ő az igazi.

Csak telefonszámom van tőle,pedig könnyebb lenne írni,email,iwiw,de nem tudok mást csak telefonszámot.Ami még érvényes,hisz nemrég egy éjjel felhívtam és beleszólt.Persze gyorsan le is tettem.És persze rejtett számról.

Még nyomozok egy emailcím után,van még egy két reményem,hogy megkapom.Ha egyáltalán van neki,lehet nem is netezik.

Köszönöm a tanácsot.

2008. aug. 7. 16:50

Kedves szegna! tudom hogy érzel,minden rózsaszín!!!és ez nagyon jó!

Kedves kinga29! Soha nem próbáltad megtalálni, felvenni vele a kapcsolatot?Tudom nem könnyű. Az emberlánya fél hogy elveszít egy szép reményt, egy illuziót.De hidd el egyszer muszály lesz lépned, mert tudni akarod az igazat.Ha szeret még azért és ha nem, azért.Sok átsírt éjszakától kíméled meg magad.Tudom hogy félsz, mert én is féltem.Nem akartam feldúlni az életét, féltem hogy rég elfelejtett, félem hogy Ő azt a fiatal kislányt szereti ha egyáltalán még emlékszik rám.Aztán összeszedtem magam, és írtam neki jöjjön aminek jönnie kell!Nyertem! Kiderült nem számit az elmúlt sok év,és nem csak én dédelgettem egy érzést, Ő ugyan úgy őrizte ezt a szerelmet.Tedd meg magadért, a lelki békédért, a nyugalmadért.

2008. aug. 7. 14:37
:)
2008. aug. 7. 14:16

Akkor most én következem.

16 éves voltam, Ő 23. Öt hetes kapcsolat volt. Nagyon udvarias, jó humorú, tájékozott. Nagyon sokat beszlgettünk, nevettünk. Annyira figyelt rám, hogy az öt hét alatt várta, hogy felengedjek, érzelmileg közel kerüljek hozzá. Így még egy csók sem csattant el. A magam 16 évével ezt úgy vettem, hogy igazából nem kötik hozzám érzelmek, csak nem tudja, hogyan közölje velem. Azzal az ürüggyel küldtem el, hogy nem vagyok szerelmes belé és így nem tudok Vele járni. Azt hittem, segítek Neki a szakításban.

Egy szó nélkül elment.

Szinte azonnal megbántam, de nem tudtam, hogyan csináljam vissza a dolgot. Ő pedig büszkeségből nem erőltette, így elszakadtunk végleg egymástól.

Fél év múlva megismertem a férjem, két év múlva összeházasodtunk. Őt pedig eltemettem a tudatalattim mélyére.

Többször kerestem már a neten, de rossz településen. Végül másképp álltam hozzá a kereséshez. Sikerrel jártam.

Nem gondoltam tovább a baráti csvejnél, de így alakult. Nem bánom, nagyon boldog vagyok!

2008. aug. 7. 10:15

Akkor én is elmesélem röviden az én történetemet :)Szerintem tegyük mind ezt.Az én igazim 19 éves koromban bukkant fel,de én is elrontottam.Megcsaltam amikor távol volt tőlem,de megbocsájtott.Aztán elkövettem több hibát,abban a hiszemben,hogy ő úgyis megbocsájt,hisz szeret,csak engem akar.3 évig várt rám.Várta,hogy megjöjjön az eszem,hogy megkomolyodjak.Aztán elment jó messze...másfél év múlva visszajött,anélkül,hogy tudnám és egy kis mérlegelés után (ezt a sógorától tudtam meg utólag), feleségül vett egy lányt, akivel előttem járt és kivitte magával.

Ekkor jött a férjem,akitől terhes lettem és bosszúból igent mondtam neki.Tudom, ez hülyén hangzik,de ez a lényeg.Ez 6 éve volt.6 éve élek hazugságban,boldogtalanságban és folyton ő jár az eszemben...Nem tudok róla semmit,nem tudom boldog-e, gondol-e rám, annyit tudok,hogy még mindíg őt szeretem.És mivel tudom,hogy ő az igazi,szinte biztos vagyok benne,hogy valamikor még összejövünk és együtt öregszünk majd meg.

2008. aug. 6. 23:04
Eddig csak hozzá szóltam, de a történetem nem meséltem még el.Hátha döntés elött álló ifjú hölgyek is olvassák az oldalt és ezekből a történetekből okulnak.A történet a lehetőségekhez képest röviden:Egy városban tanultunk, egy társaságba jártunk mindketten mással!Sokat beszélgettünk, sokat nevettünk együt és hamarosan kiderült félszavakból is értjük egymást,minket egymásnak teremtettek.Egyetem vége Ö ment én maradtam,tartottuk a kapcsolatot,de én elrontottam.Gyorsan rájöttem hogy nem tudok nélküle élni, nem bocsojtott meg.Majdnem belehaltam. Eltelt két és félév,megismerkedtem a mostani férjemmel, és minden mindegy alapon férjhez mentem.Az esküvöm elött 5 nappal megjelent, hogy nem tud tovább nélkülem élni.Neki kellet volna igent mondanom!Teltek az évek sokszor próbáltam megtalálni,aztán jött a net és kétéve sikerült végre!!!Ahogy az első hozzászólásban írtam 30 év után ugyanolyan volt mintha a napokban váltunk volna el.Azóta Ő már szabad és vár rám.Én pedig újra tudok nevetni jól érzem magam a bőrömben,és örömmel vállalom ennek a helyzetnek minden nehézségét csak vele lehessek.És miért mondtam korábban hogy a kor nem számít, mert valószínű köztetek én vagyok a korelnök az 52 évemmel,de 22-nek érzem magam.Hát ennyi....és remélem folyt.köv.:)
67. ddadf0eb14 (válaszként erre: 66. - Eger2004)
2008. aug. 6. 19:17

Jelenleg nagyon boldog vagyok, távol áll tőlem minden szenvedés. Ugyan volt egy kemény hét, amikor azt hittem, vége a világnak, de most megint madarat lehetne fogatni velem.

Azt, hogy ki lett volna az igazi, mindig csak utólag tudjuk meg. Az én esetemben lehet, hogy rá sem jövök, hogy a barátom az igazi, ha nem találunk egymásra. Hiszek abban, hogy a sors irányította a kezem, amikor rákattintottam.

Lehet, hogy mostanra értem be arra, hogy meg tudjam becsülni a kapcsolatunkat.

2008. aug. 6. 17:13
Megint itt vagyok és két dolog jutott eszembe. Az egyik kinga29 írása nyomán,mármint szenvedjünk együtt! Tényleg ki mitől szenved legjobban ebben a helyzetben? A másik dolog szegna írása nyomán.Azt írtad a barátnőd boldog házasságban él és igazán úgy sem értheti miről szól ez az egész.Nos Ő nyilván figyelembe vett valamit amit mi nem, és Ő az igazihoz ment férjhez.És ez a következő: Nem az az igazi akivel le tudod élni az életed,hanem aki nélkül nem!
65. 54fa740756 (válaszként erre: 64. - Ddadf0eb14)
2008. aug. 6. 14:36

Kedves szegna!Nekem is van egy barátnőm, ő az egyetlen akinek erről beszéltem és ő azt mondja, csak azért gondolok folyton arra a régi nagy szerelmemre, mert nem vagyok boldog a férjemmel. De mégis hogy legyek boldog a férjemmel, ha a másikat szeretem?

Boldog végkifejletről jó lenne írni, de ahhoz lépni kell szerintem. Nem lehetünk boldogok ha hazugságban élünk. Én bízom benne, hogy egyszer lépni fogok, nem tudom mikor, lehet 1 év, lehet 10 év múlva, de biztos, hogy tenni fogok valamit a boldogságomért. Addig is szenvedjünk itt együtt a hoxán :) és tanuljunk a bátrabbaktól, akik már léptek!

64. ddadf0eb14 (válaszként erre: 63. - 54fa740756)
2008. aug. 6. 14:15

Kedves Kinga29!

Nem is számoltam össze, mennyien vagyunk ebben a beszélgetésben, de számomra az derült ki, hogy sokunknak nincs lehetősége úgy igazán, szívből kibeszélni magunkból a fájdalmat, vagy a boldogságot. Azaz részemről így nem igaz. Van egy nagyon kedves barátnőm. Neki elmondtam a velem történteket. Mivel nem zökkenőmentes ez az új kapcsolat az ismert okok miatt (nem vagyunk szabadok), sokszor a fájdalmammal is hozzá menekültem. Sok okos dolgot mondott, tartotta bennem a lelket. DE: boldog, kiegyensúlyozott házasságban él (DE TÉNYLEG!)

Úgy gondolom, igazán megérteni a helyzetemet, a helyzetünket csak azok tudják, akik átéltek, átélnek hasonló dolgot.

Nagyon remélem, hogy a továbbiakban is csak boldogságról, örömről, boldog végkifejletről írunk. (Tudom, tudom, ez nem ilyen egyszerű...)

2008. aug. 6. 12:54
Én is köszönöm mindenkinek,aki ide írt,mert tényleg megnyugtató érzés tudni,hogy nem vagyok egyedül.És sokkal jobban érzem magam,ha kiírok mindent magamból ide,ahol megértenek.
62. eger2004 (válaszként erre: 61. - Maya80)
2008. aug. 6. 11:54
Nagyon jól tetted hogy írtál.Biztos vagyok abba hogy sokaknak sikerült segíteni azzal kiderült nem csak vele történik ilyen.Bizonyára sokan nem is reagáltak, de tudják nincsenek egyedül és ez jó!Amikor olvasom a hozzászólásokat én is úgy érzem - milyen jó hogy valakinek elmondhattam.Ha szegna írásait olvasom olyan mintha egy kedves barátommal csevegnék egy csésze finom kévé mellet.A többi hozzászólót is kedvelem, mert jó okos kedves emberekkel, ha így ismeretlenül is eszmét cserélni.Köszönöm hogy "megismerhettelek" benneteket!
61. maya80 (válaszként erre: 53. - Ddadf0eb14)
2008. aug. 5. 20:15
Én ugyanezt tettem, éppen ezért írtam, mert nem mondhattam, mondhatom el senkinek... hát elmondtam mindenkinek. És jobb.
60. ddadf0eb14 (válaszként erre: 57. - Eger2004)
2008. aug. 5. 15:31

Na, megint egy közös pont. Engem is arról faggattak, hogy milyen új fogyasztószert használtam a lefogyáshoz? Magamban pedig jót derültem: hogyha Ti azt tudnátok!!

Mostmár én is örülök, hogy írtam, hiszen olyan jó az ember boldogságát megosztani valakivel, valakikkel.

59. ddadf0eb14 (válaszként erre: 54. - Szecsilla)
2008. aug. 5. 15:19

Gratulálok Nektek!!:))) Sok boldogságot!!!

Nagyon igazad van abban, hogy a gyerekek ,,kirepülése" után már nem olyan szinten, mértékben lesz az emberre szükség a családban, mint kisgyerekek mellett. Egyszercsak eljön az idő, amikor ketten maradunk a férjemmel úgy, hogy egész nap szinte nem is szólunk egymáshoz. Nem haragból, csak mert már nincs mit mondanunk egymásnak.

Miközben tudom, hogy a másikkal az életünk végéig kevés lenne az idő, hogy egymásnak élményeket szerezzünk, vagy megbeszéljük azt, ami foglalkoztat bennünket.

Nem mondom, hogy szorít az idő, de bizony már nem néz az ember a jövőbe az ,,időmilliomosok" nyugalmával. Pedig sokszor tényleg az idő az, amelyik segít a döntéshozatalban.

2008. aug. 5. 13:52
Hát igen, nagyon nehéz jól dönteni, és könnyű tanácsokat adni, de sajnos, annak ellenére, hogy rengeteg hasonló dolgok vannak egyes történetekben, minden eset egyedi, és mindenki másképp éli meg az élete történetét. Nem jó barátnőktől tanácsot kérni, nem biztos, ha kívül állok is, jót tanácsolhatnak. Inkább próbáld meg te kivülállóként átértékelni a gondolatodat. képzeld azt, hogy egy olyan kapcsolatban, családban élsz amilyenre mindig vágytál és a barátnőd éli át azt amit te most. Mit tanácsolnál magadnak? Igy könnyebb lesz. Sajnos nagyon sokan hajlamosak azt hinni, hogy az amiben vannak az a normális. De ez nem igaz. Messze nem az. De egy dolog biztos: a kapcsolatban elengedhetetlen a szeretet és a tisztelet. Én sosem tudtam megérteni azokat, akiknél megszokott, hogy csak ugy elküldöd a másikat melegebb éghajlatra, vagy ami szerintem a legesleges leg undorítobb, mikor egymásnak a szüleivel foglalkoznak. Na nem akarok eltérni a témától, csak adtam egy pár tippet, ugyan ez nagyon kevés ahooz a sokhoz képest amit mérlegelni kell, de ilyenkor mindent mindent át kell gondolni. És............. a végén ugy is a szívedre hallgatni :)
57. eger2004 (válaszként erre: 53. - Ddadf0eb14)
2008. aug. 5. 12:59
Most olvastam végig újra az írásod. Muszály valamiről írnom, amin jót mosolyogtam.Azt írtad nehezen szántad rá magad az írásra mert hátha rád ismernek.Nos ezaz a dolog ami nem történhet meg.Az első és legfontosabb érv- ebben a korban egyszerüen nem feltételezik rólunk hogy a szerelem még szóba jöhet.Persze csak a saját nevemben beszélhetek, de még mindig mosolygok hogy a fogyás után a következő kérdések hangzottak el:- mit szedsz hogy ilyen gyorsan sikerült lefogynod? vagy - beteg vagy? és még- Van valakije a férjednek? stb.A szerelem vagy hogy nekem van-e valakim szóba sem került.És ezenkívűl véd a jelszó, a magad áta választott név,hisz igazából egymásról sem tudjuk ki valójában melyik szegletében él az országnak.Jó hogy rászántad magad az írásra, pánikra semmi ok!
2008. aug. 5. 11:38

Kedves szecsilla, csak gratulálni tudok neked, hogy annak idején a szíved győzött és ugye jó döntés volt.Sajnos én belementem abba a házzaságba,ahová az eszem küldött és igen,mai napig is sóvárgom a másik után. 11 év után!!

Tudjátok miben reménykedem?Most, hogy olvastam szegna és eger2004 hozzászólásait,elkezdett újra élni bennem a remény,hogy 10-15 év múlva,amikor a gyerekeink már nagyocskák lesznek,újra egymásra találunk.

Lehet nem vagyok teljesen normális,de a hozzászólásaitok segítettek abban,hogy újra reménykedjek,hogy egyszer boldog leszek vele.

2008. aug. 5. 09:49
Ugyan nem nekem válaszoltál,de nagyon jó hogy írtál, mert a többféle vélemény segíthet.Azért nem mindig a férfinak nehezebb kilépni a régi kapcsolatból.Nálunk Ő már megtette és vár az én lépésemre, ami közelsem egyszerű.Nem minden nőnek van önálló egzisztenciája.Én sokéve feladtam a saját munkám,és közös cégben dolgozom a párommal.Mint már írtam nem vagyok 20 éves és a mai világban nem túl sok esélyem van az újra kezdésre.Ennek ellenére persze készülök arra a bizonyos nagy levegő vételre,mert az életem hátra lévő részét azzal akarom élni akit mindig is szerettem.Lehet hogy önzés, mert mi nők úgy vagyunk összerakva, hogy mindig mások fontosak, de úgy gondolom, ha az élettől kaptunk mégegy esélyt nem szabad elengedni!
54. szecsilla (válaszként erre: 53. - Ddadf0eb14)
2008. aug. 5. 07:27
Hidd el nekem, nagyon sokan vannak. És a válások jelentik azon személyek számát, akik fel is tudják vállalni. Sok boldog házasság van, de nagy része csak annak tűnik. Én is szinte belementem egy olyan házzasságba, amibe az eszem küldött volna bele, de rádöbbentem, hogy egész életembe a másik után sóvárognék, és ha lakalmam lenne rá, akkor......Nem akartam olyan házasságban élni, ahol már előre tudtam volna hogy a csalás az ott lesz, és ki tudja, lehet a gyerek sem a férjemé lett volna. De nem gondolhattam arra a férfira akit szerettem, akkor már sok éve, mert nős volt és gyereke volt. Igy ahogy irtam fogtam magam és elmentem jó messzire. Hatott, fél évet voltam távol, rájöttünk, hogy kellünk egymásnak, megtette a nagy lépést, elköltözött. Azóta is, már elmúlt négy éve, lángol a szerelem, jön a bébi. csak fel kell vállalni. Mondok én nektek valamit. Tényleg rengetegen azt mondják a család miatt nem. De:!!!!! a gyerekek felnőnek, ott maradsz a férjeddel, akit hamarosan nem is fogsz magadhoz engedni mert a másik kell. ÉS lehetsz, hogy ott maradsz öregségedre egyedül, és a sírig bánni fogod, hogy nem engedted meg magadnak a boldogságot. Egyszer élsz. Ezt meg kell beszélni a másikkal is, hogy ő ki tudna-e lépni a kapcsolatából. Mert bármennyire is a statisztikák azt mutatják, hogy a férfi hagyja el a nőt, nekik sokkal nehezebb. És akkor mérlegelni és dőnteni. és úgy dönteni, hogy azt sose bánd meg. ............. na elöjött belőlem a rejtözködő pszihológus
53. ddadf0eb14 (válaszként erre: 52. - Maya80)
2008. aug. 4. 21:25

Köszönöm és gondolom, mindenki nevében mondhatom ezt, aki hasonló cipőben jár, mint mi.

Sokan gondolják úgy, hogy bizonyos dolgok csak vele történhetnek meg. Bevallom, én is nehezen szántam rá magam az írásra, hiszen mi lesz, ha valaki rámismer? Aztán Eger2004 rádöbbentett, hogy nem vagyok egyedül. Vajon még hányan lehetünk az országban, akik elfojtják magukba az érzéseiket attól való félelmükben, hogy lebuknak?

Persze, nem kell mindent mások elé kitárni. Ám jellegzetes példája ez annak, hogy ,,Nem modhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek."

52. maya80 (válaszként erre: 43. - Eger2004)
2008. aug. 4. 20:59
Én is drukkolok mindenkinek!
51. maya80 (válaszként erre: 41. - Ddadf0eb14)
2008. aug. 4. 20:57
Érdekes történet és jó a kérdés... Fogalmam sincs. Meglehet. Ezt neked kell érezned.
50. eger2004 (válaszként erre: 49. - 54fa740756)
2008. aug. 4. 15:00
Beszélni azthiszem senki nem beszél rólal,mert nincs kinek.A barátok általában közösek, és ezt egyébként is kevesen értik.Az ember az elején maga sem, kétségei vannak -szabad ezt,való ez még nekem,és egyáltalán nem korrekt dolog azzal szemben akivel sok évet leéltél,de mint az elején írtam nem tehetsz ellene semmit.Az érzés ha sok éven keresztül kitartott, attól hogy nem vagy húsz éves nem fog elmúlni.El kell fogadni és örülni kell neki.
2008. aug. 4. 13:11
Igen,szép és egyáltalán nem egyedi.Csak nem mindenki beszél róla,sőt sokan elfojtják magukban,ha már az életük mással van összekötve.Én eddig azt hittem,csak velem torténik ez és már kissé betegesnek gondoltam,de rájöttem,hogy nem az,hála néhány őszinte nőnek a hoxáról.
48. eger2004 (válaszként erre: 47. - 54fa740756)
2008. aug. 4. 13:01
Úgy gondolod annyira különleges vagy egyedi? Vagy csak egyzerűen szép? Sokaknak biztos furcsa hogy ilyen van, és még le is írtuk,de köszönöm.
2008. aug. 4. 12:29
Én egyszerüen nem találok szavakat...csak olvasgatok...szeretném megköszönni szegnának és eger2004-nek,hogy leírták ezeket és elolvashattam!
2008. aug. 4. 11:49

A PÖTTYÖS AZ IGAZI!!!

Juhhééé.:D

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook