Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az idős emberek bántalmazása fórum

Az idős emberek bántalmazása (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az idős emberek bántalmazása

1 2 3
2008. nov. 30. 13:35

Valóban megrendítő az az állapot, ami jelenleg uralkodik a fiatalok-öregek kapcsolatában. Igazából egyetértek azzal, hogy amit az ember otthon lát, azt viszi tovább, és ő is úgy fog cselekedni. Nehezen tudom azt is elfogadni, hogy nagyon sokan arra hivatkoznak, hogy sokkal nehezebb ma az élet, mint régen. Akkor sem volt könnyebb, az idős szülők is megdolgoztak a mindennapi kenyérért, persze akkor is volt kivétel,mint most is, akiknek könnyebb volt. Minden időnek megvan a maga jó és rossz oldala, de nem szabadna, hogy az emberi érzések így kivesszenek, és kiforduljanak emberi mívoltukból.

Tudom, hogy igy bölcselkedni nagyon könnyű, de a kisebb-nagyobb társadalmi összefogással talán lehetne ezen változtatni. Én nem hiszem, hogy az emberi érzések teljes kiírtásával -pediglen mostanság csak is ez tapasztalható minden területen- bármit le lehet seperni az asztalról.

Véleményem szerint, legalább a saját kis környezetünkben odafigyelve meg tudunk akadályozni

ilyen galád tetteket.

2008. nov. 27. 06:41

Én is azon a véleményen vagyok, hogy nevelés és példamutatás kérdése, hogy ki, hogyan viselkedik akár a családon belül élő, akár az idegen idős emberekkel.

Aki nem tiszteli az időseket, az veri a gyerekeket és az rúg bele a kutyába.

Ezeknek az embereknek a lelke romlott.

2008. nov. 26. 17:31
Na, pontosan ezek azok a dolgok, amikre gondoltam, amikor leírtam ezeket a gondolataimat. Itt a portálon is számtalan olyan megnyilvánulás tapasztalható - leggyakrabban meny-anyós viszonylatban -, hogy megáll az ember esze. Az alkalmazkodás talán leginkább az, ami egyre inkább hiányzik az emberek szótárából.
2008. nov. 26. 16:57
Sok igazság van benne.Csak azt az egyet felejtik el a kedves szülök,hogy az a gyerek,aki úgy nő fel,hogy ezt látja maga előtt,hogy így bánnak a nagyszülőkkel,neki ez lesz természetes.és ha a kedves szülő lesz idős,nem fogja érteni,hogy miért bánik így vele a gyereke,amikor ő mindent megadott neki.
2008. nov. 26. 16:42
Az egyik pasi munkatársam, szidja állandóan az anyósát.. Ki van akadva hogy a lánya olyan amilyen. Amilyennek leírja ott előttünk, látok párhuzamot az itt olvasottak között......
2008. nov. 26. 13:55
sajnálom,hogy ilyen megtörténik!
2008. nov. 26. 13:50
Aki a nála gyengébbet elesettet veri, megalázza, legyen az idős, vagy gyerek, az nem való a társadalomba, és nem ember....
2008. nov. 26. 11:09

Siralmas,

de akik bántalmaznak másokat,

ugyan azt fogják vissza kapni, és majd csodálkoznak, és átkozzák a fiatalabb nemzedéket.


Eszükbe sem fog jutni, hogy csak azt kapják, ami jár.


A Karma Törvénye akkor is működik, ha tagadjuk, vagy nem veszünk róla tudomást.

2008. nov. 26. 11:03
Egy, az interneten olvasott cikk késztetett arra, hogy ezzel a szomorú ténnyel kapcsolatban írjam le gondolataimat. Ehhez segített hozzá egy-két, fórumokban olvasott hozzászólás hangvétele is.

Ugrás a teljes írásra: Az idős emberek bántalmazása
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook