Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeressétek az idős embereket. fórum

Szeressétek az idős embereket. (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. csubike (válaszként erre: 75. - Júliusi)
2012. nov. 24. 21:31
Teljesen igazat adok,csupán talán az a szó,hogy (érdem)-az egy kicsit boncolható lenne!-valamilyen szinten érdem,DE-ez kinél hogyan???-a hozzátartozók????ki hogyan viseli????
2012. nov. 24. 21:00
Bocsánat a hosszú dumáért!-még így sem írtam ki magamból amit szeretnék,sőt biztos vagyok abban,hogy sok embernek nem fog tetszeni.
2012. nov. 24. 20:59

Önmagában az idős kor nem érdem, hanem egy állapot.(ahogy a fiatalság is)

Aki nem halt meg fiatalon,az nyilván megöregszik...

2012. nov. 24. 20:59

Átolvastam,a fórumot!-nagyon nehéz téma,és nagyon nehéz a válasz is!-megpróbálok,úgy válaszolni,hogy mindenki értse,azt amit szeretnék mondani-és azok is felismerjék magukat,akik nyilatkoztak valamilyen véleménnyel.Az élet,és a hivatásom,mindig emberi közelséget adott,ahol meg kellett tanulni,hogy vannak ilyen-olyan emberek(ez nem kor függvénye)-csak kereskedelem,ahol mindennap találkozol,akár törzs-vásárlóval,akár csak egy betévedt vásárlóval!-a tapasztalataim,megint csak azt mondják,hogy megint nem kor függő,hogy milyen stilusba,jön be valaki vásárolni!idősek közt,sokkal több óráig beszélgettem,-meghallgattam,mások olyanok voltak,hogy jobban esett nekik,hogy kötekedjenek valamibe is!!!-velem egyidősek:-bejönnek,látszik rajtuk,hogy tele pénzzel,autó,öltözködés,modor,stb....-és el kezd kötekedni,hogy a másik boltba 10ft-al olcsóbb,.....valami!a lényeg!!!!:vannak olyan szakmák,ahol nem kerülhető el,az,hogy mindenféle emberekkel találkozunk,ha Ha-jól választottál,akkor ezeket kezelni is tudni kell,-és most rámegyek az egészségügyre///kórházba voltam///-93-éves néni,teljesen tiszta aggyal,a lábát műtötték,a másik megint egy idősebb néni volt///kicsit nyűgösebbnek viselt-egy picike kis apró csípést,ami begyulladt///-ha most megkérdezném tőletek,hogy melyik beteg,milyen háttérrel rendelkezik ?????-a mamika otthonba lakott(soha nem panaszkodott)neki is voltak gyerekei-és teljesen észnél volt,olyan verset mondott,hogy az csak na!!!///a másik tele pénzzel,elvileg az teljesen,jól-és észnél volt,a gyerekeit segítette,az orvosokat pumpálta.....de az ápolók,nővérkék,akik mindennap jöttek.....na itt már leírhatom,hogy ki-hogyan bánt velük,sajnos-beteg-beteget ápol!-fizikailag is,-és szellemileg is.Na akkor most térjünk arra ki,hogy kinek az anyukája,nagymamája mennyi idős!!!-megint nem kor függvénye!-sajnos(tapasztalatból mondom)Jó hozzászólás volt,hogy ők átéltek háborút-és ezt azt,mi is átélünk ezt is,azt is,de lehet,hogy megközelíthetetlen hasonlat a kettő.-hála én sem éltem meg,de még nem kizárt,hogy megélünk valami még rosszabbat.Az idősek nem ezt élték,de mást éltek meg,mi pedig:A tele stresszes életet,hajtást,idegeskedést,hogy-mit miként csináljak,hogy fizessem ki a bankot....stb.....na természetesen itt ne szóljanak olyan emberek hozzá,akiket még tartsák a szüleik,vagy....stb....és ehhez a fórumhoz nem tudnak hozzá szólni.Vagy csak a jó-rossz szándék!

Ha nem akarsz megöregedni,akkor akaszd fel magad!-ez egy idézés!-de akkor mikor????-mindennap öregszünk!!

2012. nov. 24. 17:43
Azt sem könnyű eldönteni,hogy kiből milyen idős lesz,persze-ha megérjük!!
2011. szept. 9. 13:32
Nem könnyű mindenkit szeretni, akár öreg, akár fiatal...
71. 711c04482e (válaszként erre: 49. - Simple)
2011. szept. 8. 21:09
És szerintem ez fordítva is igy van .Rengeteg fiatal van aki lenézően viselkedik az idősebb emberekkel, lehetőséget sem adva arra hogy megismerjék, miért éppen olyan amilyen.
2011. aug. 29. 09:55
A fiatalok közt is van kedves meg nem kedves, ugyanígy van az öregekkel.. szóval van, akit nem lehet szeretni, mert olyan a természete, de van, akit igen..
69. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 56. - 9536810fa1)
2011. aug. 28. 12:18

Teljesen igazad van!

Nálunk is van 3 unoka. Míg kicsik, addig segítünk mindenben, amiben csak lehet. De ők mégsem jönnek el az öregekhez, mert jobb nekik a barátokkal (vagy úgy gondolják). Minket is felvidámítanának az unokák, ha jönnének gyakrabban.

Régen együtt éltek a nemzedékek, egymást segítve, példát mutatva egymásnak, talán egymást tanították.Pl. az én nagypapám minden nap d.e. kirakta a passziánszot, csak engem nem érdekelt akkor. Ma már igen. De: egymás mellett laktunk, nem volt veszekedés, sőt jó volt a hangulata mindenkinek, mert a nagynéném és nagybátyám is hazajöttek nyáron a vakációban, és sokat nevettek (nevettünk). Milyen jó erre visszaemlékezni!!

68. Kutyaimádólány (válaszként erre: 53. - Manka10)
2011. aug. 27. 14:53
De higgyétek el, hogy más ha az ember napi néhány percet kell, hogy elviselje az időseket és más, ha napi 8 órában, minden egyes nap. Ha a helyemben lennétek, lehet, hogy már nektek is ez lenne a véleményetek, mint nekem. Én tényleg nem bántani akarom az időseket. A fiatalok között is vannak ilyen-olyan emberek, mint az idősek között is. Ez tényleg nem kor függő. Azért mert idős, nem biztos, hogy jó ember. Honnan tudod, hogy milyen volt ő, miket csinált? Lehet, hogy gonosz ember volt, aki mások életét megkeserítette. Ez tényleg nem egy érdem az, hogy idős, ezért senkit sem kell szeretni, ez csak egy állapot. Inkább azért szeressünk valakit, amilyen, amit letett az asztalra, amilyen életet élt. Ezek az érdemek, nem az idős kor.
67. Kutyaimádólány (válaszként erre: 52. - Manka10)
2011. aug. 27. 14:49
Tudom, hogy nem itt a helyem, ahol dolgozom. Nem is ez a szakmám, gazdasági végzettségem van, csak kényszerből végzem a mostani munkám. Egyébként hozzáteszem, hogy jól végzem a munkám, mert engem szeretnek a legjobban az idősek. Ez persze képmutatásnak tűnik, lehet, hogy az is. Mert kedves, rendes, tisztelettudó vagyok velük, de belül mást érzek. Nem utálom őket, csak azt szeretném, ha békén hagynának, ha nem lenne hozzájuk közöm. Egyébként még egyszer hangsúlyozom, hogy nem általánosítás ez a részemről. Ez csak az általam ismert idős emberekre vonatkozik és vannak kivételek. De hogy állást kellene változtatnom azt én is tudom, köszi.
66. df2a740c00 (válaszként erre: 63. - Manka10)
2011. aug. 26. 19:47
Nem hiszem, hogy változni fog a véleményem. Sokan maradnak attól még emberek, hogy megöregedtek. Nem a szokásos fárasztó dolgokra gondoltam, hogy mindent elmesélnek, megkérdeznek százszor, azt simán tudom tolerálni. Én találkoztam olyanokkal, akiknek egyértelműen az volt a baja, hogy fiatal vagyok és a világon vagyok:) De találkoztam szeretetreméltő, kedves idős emberekkel is. Közhely, de igaz: a kor csak állapot, nem érdem.
65. Lullaby70 (válaszként erre: 64. - 328aadd89f)
2011. aug. 26. 19:46
Engem is "idegesítettek" az idősek még pár évvel ezelőtt. Aztán apukámat végig kellett kísérnem az útján, s azóta tudom más szemmel nézni őket.
64. 328aadd89f (válaszként erre: 51. - Lullaby70)
2011. aug. 26. 19:41
Ezt nagyon szépen megfogalmaztad.
63. manka10 (válaszként erre: 59. - Df2a740c00)
2011. aug. 26. 19:41
Ugyanez vonatkozik a fiatalokra is,pedig ők még nem élték meg az élet rögös útját, és mégis pimaszok és tiszteletlenek,persze tisztelet a kivételnek,a viselkedés szó ma már mást jelent a számukra.Hidd el megfog változni a véleményed,ha tapasztalni fogod, és remélhetőleg fogod.
62. 9536810fa1 (válaszként erre: 60. - Bc8bec3b9b)
2011. aug. 26. 19:31
... hja, és persze abban igazad van, hogy más, ha szeretek valakit, és más, ha szeretettel fordulok valaki felé... :)
61. 9536810fa1 (válaszként erre: 60. - Bc8bec3b9b)
2011. aug. 26. 19:29

... miért önző a szeretet?

Ha szeretettel fordulok valaki felé, akkor az éppen azt jelenti, hogy önzetlenül teszem... hogy elnéző vagyok vele... neeeeeeeeem?

60. bc8bec3b9b (válaszként erre: 1. - Csillagom)
2011. aug. 26. 19:25
Nem feltétlen kell szeretni,mert a szeret önző,szeretet vár cserébe, nem válogat fiatal,vagy idős között.TISZTELNI viszont kötelező.
2011. aug. 26. 19:18
Szeretem a szomszéd nénimet, mert kedves és toleráns, ő is sokat panaszkodik, de szívesen meghallgatom. Viszont volt már nem egy olyan tapasztalatom, hogy bekattant, rosszindulatú idős emberek mennyire szemetek tudnak lenni. Manapság sincsenek könnyebb idők, mint 50 évvel ezelőtt, sőt. Szerintem az élet nehézségei nem szolgálnak mentséggé arra, hogy sok idős ember hogy viselkedik.
58. 9536810fa1 (válaszként erre: 57. - 9536810fa1)
2011. aug. 26. 19:09
öööö.... akarom mondani, NEKEM az esne jól! :D
2011. aug. 26. 19:08
... amúgy pedig minden idős ember valakinek az édesanyja, édesapja... és nekünk is az esne jól, ha tudnánk, hogy a szüleink, nagyszüleink felé mások szeretettel és figyelemmel fordulnak (bármilyen nehéz esetek is. ;))
56. 9536810fa1 (válaszként erre: 47. - Kutyaimádólány)
2011. aug. 26. 18:54
... egy gyermek felé alapból szeretettel fordulsz, nem? Az idős ember éppen olyan... szellemileg épül le (persze van, aki nem), ettől aztán fura szokásokat vesznek fel, de ... szeretetre vágynak.. ha kimondják, ha nem. ... továbbmegyek, szükségük van a szeretetünkre, a figyelmünkre. Egyszer olvastam valahol, és úgy gondolom, nagyon igaz, hogy mennyire fontos, hogy a kisunokát engedjük sokat lenni a nagyszülőkkel... az idős ember energiái fogynak, a gyerekeknek viszont rengeteg van... és az egyik lead, a másik felvesz. ... és általában egészségesebbek azok az idős emberek, akik sokat vannak gyerektársaságban. (ez már tapasztalat is!) :)
55. manka10 (válaszként erre: 49. - Simple)
2011. aug. 26. 18:50
Várd ki a végét,hogy te milyen leszel,hogyan fogsz majd küzdeni az életben maradásodért és az így gondolkodó fiatalokkal.Hiszem,hogy találnék kifogásokat a te viselkedésedben pedig fiatal lehetsz.
54. globus (válaszként erre: 52. - Manka10)
2011. aug. 26. 18:49
Szerintem kuriózum lenne mást kapni a végjátékban, mint amit tanítottunk a gyerekeinknek... akár a sajátjainknak, akár magatartási példával másoknak.
53. manka10 (válaszként erre: 46. - Kutyaimádólány)
2011. aug. 26. 18:47

Persze értem én,csak a te korosztályodban ha szétnézel nem ugyan ez a helyzet? Ha pályát változtatsz jobban jársz hidd el,valószínű ők is.

Mert a városi és falusi fiatalok között nincs különbség? - ez így van rendjén hisz más és más az életvitelük.

52. manka10 (válaszként erre: 42. - Kutyaimádólány)
2011. aug. 26. 18:35

Ne viseld el őket a munkahely és pénz miatt,lényeg az hogy nem SZÍVBŐL csinálod és nem ott a helyed.

Ők nem tárgyak,hanem megfáradt emberek,nem tudom van-e gyereked ha van akkor róluk is van véleményed,vagy lesz? hisz az idősek a második gyerekkorukat élik és úgy kell velük bánni. Neked nincsenek hibáid,tökéletes vagy?? Ilyen hozzá állással nem gondolod,hogy nekik is lehet véleményük rólad? sugárzik az írásodból a gyűlölet,és előre sajnálom a szüleidet ha rád fognak szorulni.

2011. aug. 26. 12:08

Amíg fiatalok és egészségesek vagyunk, el se tudjuk képzelni, milyen az, amikor az embert már cserben hagyja a teste, az agya, elmennek az ismerősök és barátok mellőle a temetőbe, és sokszor egyedül marad a családja részéről is.

Szerintem ez az, amit figyelembe kell venni minden pillanatban, amikor idős emberrel kommunikálunk. Ez nem az a fajta tisztelet szerintem, amit "ki kell érdemelni". Legyünk velük toleránsak, szépen megöregedni az egyik legnehezebb feladat lehet.

50. e438349773 (válaszként erre: 49. - Simple)
2011. aug. 26. 12:07
ugy van!!
49. simple
2011. aug. 26. 12:07
Nem fogok senkit szeretni csak azért, mert idős. Ha megérdemli, mert úgy viselkedik akkor igen. De az életkora miatt nem. Rengeteg megkeseredett rosszindulatú öreg van, akik kapásból gyűlölik az összes fiatalt, esélyt sem adva a megismerésükre.
48. a5216efea8 (válaszként erre: 47. - Kutyaimádólány)
2011. aug. 26. 12:06
Ennyi!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook