Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az ezüst haj ötven árnyalata avagy merjetek őszülni! fórum

Az ezüst haj ötven árnyalata avagy merjetek őszülni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
71. 3fef7bf251 (válaszként erre: 70. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 22:09

Nem sértődtem meg, dehogy:) Nem olyan vagyok, aki ok nélkül megsértődik. Velem összeveszni sem lehet, mert nagy békebíró vagyok.


Megnéztem a linket, hát igen. Ebből tényleg csak nagy-nagy kreatívsággal lehetne valami igazán jópofát és vállalhatót alkotni.

70. Lávli* (válaszként erre: 67. - 3fef7bf251)
2020. ápr. 20. 22:05

Kicsit vicceltem csak, ne sértődj meg!

Én is szoktam hátrabigyózni a hajam, van olyan nagy kínai féle csipeszem is, imádom.

De tényleg hidd el, hogy van olyan lenövés, amin semmi sem segít.

Amaunet első linkjét ha megnézed ...

69. df1e1c376c (válaszként erre: 62. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 22:04
Évekig festett sötétből más világosat csinálni. Nem ősz, csak világos a hajam, mint a hosszas, melíros vilagosítgatàst senki nem vállalt volna. Végül inkább lenövesztettem.
68. 3fef7bf251 (válaszként erre: 61. - Turkkati)
2020. ápr. 20. 22:03
Látszik, hogy békében vagy magaddal. Annyira jó olyat olvasni, hogy valaki magában is meglátja a szépet!
67. 3fef7bf251 (válaszként erre: 26. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 22:01
Nem írtam, hogy mindenkinek bóbitát kell csinálni, nekem egyszerűen muszáj, hogy a kerek fejemet valahogy ellensúlyozzam. Ezért fogom fel a fejem fölé a hajamat, hogy magasítsam kicsit a frizurát, mert ha lelapul akkor úgy nézek ki, mint egy fiú. Csak egy ötlet volt, sajnálom, ha nem tudtam segíteni.
66. Lávli* (válaszként erre: 64. - Globus)
2020. ápr. 20. 21:58
Engem elborzaszt a gondolat, mennyi méreganyagot kenünk a fejbőrünkbe és a hajhagymáinkba 3 hetente.
65. Amaunet (válaszként erre: 60. - Globus)
2020. ápr. 20. 21:50
Persze, hogy festés. Csak így kevésbé látványosan le lehet növeszteni az ősz hajat.
64. globus (válaszként erre: 63. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 21:48

Nekem kicsit erősebb, vastagabb hajszálam lett festéssel. Sajátom tartás nélküli, selymes vacak, ilyenkor úgy érzem magam, mint a gyenge körmeikre hivatkozó műkörmösök.

Itthon meg tudom oldani a festést, hátul némi segítséggel. Olyan, amilyen, egyelőre megfelel... majd ha nem járok dolgozni, talán hanyagolom, meglátom.

63. Lávli* (válaszként erre: 60. - Globus)
2020. ápr. 20. 21:40
DE. Viszont ha megoldható lehetne, akkor az az egy utolsó festés lenne, nem 3 hetente újabb és újabb.
62. Lávli* (válaszként erre: 59. - Amaunet)
2020. ápr. 20. 21:32

Azért írtam, hogy ígéretes a link.

Most újra kezdett lenni hitem :)

61. turkkati (válaszként erre: 14. - F047cd7294)
2020. ápr. 20. 21:27

Nekem is bejött. Nagyon korán (25 évesen) kezdtem őszülni. Tavaly júniusban hagytam abba a hajfestést. Fél év nehéz volt, mert a lenövés nem szép a festett hajban, de akkor sem volt ápolatlan, mert frizurára volt vágva.

Imádom az ősz hajamat. Nem zsírosodik, nem hullik, sokkal egészségesebb, és egyáltalán nem öregít, pedig már teljesen fehér. Én is hamvasítő samponnal mosom, szép és dögös, pláne most, hogy szépen lefogott a nap.

60. globus
2020. ápr. 20. 21:25
Ezüstre festés nem festés?
59. Amaunet (válaszként erre: 56. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 21:23
#48 Michelle.r fodrásza.
58. Lávli* (válaszként erre: 52. - VendrinerPiroska)
2020. ápr. 20. 21:09

A természetes alapom ősz, megőszültem. Gesztenyebarna festék van rajta. Az az eredeti, ősz előtti színe a hajamnak.

Azért szerettem volna ezüstre festetni, hogy miközben nő le a természetes mostmár őszre, ne legyen közben olyan csúnya a lenövéses átmenet.

Azt egy sapkás időszak nem oldja meg, ha azt vesszük, hogy havonta 2 centit nő a hajam, meg az egyébként sem érdekel, hogy más mit gondol rólam, sokkal inkább az, ha saját magamtól rosszul vagyok, ha tükörbe nézek.

Nincsazazissten, hogy fekete vagy vörös legyek, bár nem vagyok 70 😀

57. Lávli* (válaszként erre: 43. - Michelle.r)
2020. ápr. 20. 20:56
Áhh, az nem én vagyok 😳😌
56. Lávli* (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2020. ápr. 20. 20:54

Én már mindent megnéztem, ami létezik, láttam ezt is.

A mesterfodrászoknak mondtam is a telefonban, hogy de hát a fotók meg a videók a neten ... Azt mondták, nem kell mindent elhinni.

De lehet, hogy nem voltak elég jó mesterek 😀

Ígéretes ez a link, köszi!

Lafferton Annamáriában gondolkodom még.

55. Guruljka (válaszként erre: 44. - Channa*)
2020. ápr. 20. 20:51

Nem a hajfestéken múlik. Attól, hogy a lógó, loncsos hajamat bekenem bármilyen festékkel, nem leszek ápoltabb.

Nem is általában az ápoltségról szól ez a fórum, hanem valószínűleg az volt a fórumindító szándéka, hogy aki eddig is az őszülés miatt választotta inkább a hajfestést, merjen ősz színre váltani.

Ha lenő a "szobafogság" idején, egy jó kis rövid frizura megoldja a gondot. Igen ám, csakhogy nem mindenki őszül hirtelen. Én a szálankénti őszüléssel

nem bánnám, ha inkább teljesen ősz lennék már, mert ez a kopott mély barna szín idegen tőlem, az ősz meg nem zavarna. (Nagyon rég festtettem utoljára, és mint írtam, régen vöröses fénye volt a hajamnak, eleve világosabb barna volt.)

54. Guruljka (válaszként erre: 48. - Michelle.r)
2020. ápr. 20. 20:43
Tulajdonképp nem is annyira drága.
53. Guruljka (válaszként erre: 42. - Michelle.r)
2020. ápr. 20. 20:42
Festetted magad is, vagy csak fodrászhoz mentél vele?
52. VendrinerPiroska (válaszként erre: 26. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 20:39

Sajnos, ha lenöveszted a hajad, akkor lesz egy olyan időszak, mikor az ember utálja, mert nem szép. Ehhez az időszakhoz kell némi bátorság, ezért jobb sapka időszak idején túljutni a nehezén, vagy rövid frizurát választani egy időre. Nekem az vált be a szőkém lenövesztésénél régebben.

Szép az ezüst szőke, de ha a te természetes alapod más színű, akkor nem sokra mégy vele, mert akkor csak színt váltottál és nem segít lenöveszteni az eredetit.

Szerintem idősebbeken sokkal jobban hat a természetes hajszín. A banyás fekete haj vagy rikító cinóber vörös egy hetvenesen nagyon ciki tud lenni.

2020. ápr. 20. 20:21

Ezüst hajjal úgy néznék ki ,mint egy vámpír.

Vagy lidérc.


Nagyon fehér a bőröm .

2020. ápr. 20. 20:21

Azért is gondolkodom a világosabb hajviseleten, konkrétan a saját ősz hajamon, mert ha majd jönnek a ráncok az lágyítja azokat.

Szőkét meg nem akarok.

49. 8d00a82c06 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2020. ápr. 20. 20:15
Nekem nem lenőtt hanem őszes. Évek óta nem festem. De nem vagyok igénytelen. Többen is írták az allergiát. Nekem a fejbőröm iszonyatos állapotban van a betegségem miatt. A sampon is nagyon marja, a festék pedig olyan iszonyú fájdalmat csinál amit nem lehet elviselni.
48. michelle.r (válaszként erre: 33. - Amaunet)
2020. ápr. 20. 20:14
Ő a fodrászom ;) Ő biztosan nem ront el semmit, egy zseni a csaj.
47. andi6020 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2020. ápr. 20. 20:14
Én simán csak nem akarom leégetni a hajam. Szőkíteni kellene, azt meg nem vállalom be házilag. Valami oka csak van, hogy ezt a fodrászok iskolába tanulják.
46. michelle.r (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2020. ápr. 20. 20:12
Na igen. De másodikon látszik, hogy nem természetes ősz, hanem ezüstre festett. Én is valami ilyesmit képzelek el, bár a világos bőrömmel és a világos kék/zöld szemeimmel elég halványan fogok kinézni ;)
45. syria (válaszként erre: 5. - 8d00a82c06)
2020. ápr. 20. 20:12
Egyetértek. :)
2020. ápr. 20. 20:11

Gondolom a hónalj és egyéb szőrt is mertétek magatokon hagyni, mert az akkora bátorság!

A körmöt is minek vágni, merjétek már felvállalni ezt is, a repedt sarokkal együtt.


Komolyan mondom, mire jó ez az egész. Ha valaki ősz akar lenni az legyen, de miért is ez a bátorság és önbizalom mércéje? Itt mindenki csak más miatt ad magára egyébként?


Hát nekem igen nagy önbizalmam van, de ennek ellenére vágom a körmeimet, reszelem a sarkam, szőrtelenítek, festem a hajam, használok izzadásgátlót is!, tusfürdőt is, stb.


Ja, a koromat is vállalom. 52 éves vagyok.


Tényleg azt hiszitek, hogy attól lesztek bevállalósak, ha lenőtt hajjal ültök otthon?


1 ezresért már lehet venni hajfestéket, amit ráken az ember a hajára és máris nem egy igénytelen nyanyának néz ki. Nem, nem csak öregebbnek esetleg, de igénytelennek is!

43. michelle.r (válaszként erre: 16. - Lávli*)
2020. ápr. 20. 20:07
Hívjuk balayage-nak és rögtön nem igénytelen, ha trendi :DDDD
42. michelle.r (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. ápr. 20. 20:06
Nagyon jókat írnak róla a krémmánián, nézd meg. Kezdd a mogyoróbarnával, aztán ha nem elég barna, mehet rá a sötétbarna. Vagy keverd össze a kettőt. Én évekig festettem hennával, nagyon szép az eredménye.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook