Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az eszem megáll! fórum

Az eszem megáll! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
65. e16fe97baf (válaszként erre: 64. - 17edc27aec)
2012. ápr. 1. 17:33
hát nekem nem engedtek meg mindent gyerekkoromban ennek ellenére én is veszedelem voltam egy időben...de ilyen gonosz nem voltam soha...ilyenkor mindig az futott át az agyamban, hogy velem is előfordulhat, és nem volt kedvem röhögni másokon...
64. 17edc27aec (válaszként erre: 63. - Honeywald)
2012. ápr. 1. 17:29

És az, hogy ilyenek a gyerekek erről a szülők tehetnek, mert mindent megengednek a gyereknek, nem tartják kordában.

Egyik haverom is úgy neveli a gyerekét, hogy neki mindent szabad. Ha köszönök a kisfiának, vissza se köszön, és egyik szülő sem szól rá, hogy illene vissza köszönni.

2012. ápr. 1. 17:23
az általános iskola felsőtagozata a legaljasabb népség. gyűlölet és cikizés magasfoka! sajnos nem fogsz tudni ebben a helyzetben mit tenni, mert a gyerek le fog blokkolni bent,,,
62. 17edc27aec (válaszként erre: 61. - 17edc27aec)
2012. ápr. 1. 17:15
Utána lehet nem röhögött volna, én viszont szakadtam volna a röhögéstől:D
61. 17edc27aec (válaszként erre: 60. - E16fe97baf)
2012. ápr. 1. 17:13
Talán még azt csináltam volna, hogy a wc kefét hozzá vágtam volna ahhoz a gyerekhez amelyik felugrott a falra és felülről benézett:D
2012. ápr. 1. 17:08
székletmintás dobozokba, masnival egy egy darabkát vigyetek ajándékba a röhögő gyerekeknek, hogy vigyenek haza is belőle emlékbe....bocs, és ez nem poén.. de én ezt tenném, lehet én adnám át a cikizőknek, hogy a gyerekemnek ne legyen baja belőle...
59. 17edc27aec (válaszként erre: 56. - Andi6020)
2012. ápr. 1. 17:05
Tudom, én is rossz gyerek voltam az iskolában. A legjobb amit ilyenkor tehet, hogy röhög az egészen ő is, és akkor nem fogják annyit cikizni. Ha sértődötten megy be holnap az iskolába, akkor egész évben ezzel fogják zaklatni. Rá ragasztják a sz.ros becenevet :S
2012. ápr. 1. 17:01
Enye benye csajszika, hát szabad így beszélni?:)
2012. ápr. 1. 11:25
Nem tudom írta-e már valaki mert nem olvastam végig a hozzászólásokat. De ez megtörténhetett volna másik gyerekkel is, ha a fiad előtt megy el wc-re- Ezt kellene elmondani nekik, meg azt, hogy a wc-zés egy természetes dolog, és szerintem nem nevetni, csúfolni való, úgy csinálnak, mintha az ő picsájukon nem jönne ki sose semmi.:-) Én már többször elmagyaráztam a párom gyermekének ezzel kapcsolatos dolgokat pedig ő csak 8 lesz, hogy ilyenekkel nem szabad csúfolódni, meg hasonló. Sajnálom szegény fiadat, de szerintem is azzal oldható meg a dolog, ha beszól nekik valami ütőset, és nem szabadna, hogy látszódjon rajta, hogy rosszul érzi magát, mert akkor szerintem még jobban piszkálják, de gondolom az sem tart majd sokáig.
56. andi6020 (válaszként erre: 55. - 17edc27aec)
2012. ápr. 1. 09:55

:DDD Ez mind szép és jó, meg igazad is van, de akinek alapból nem ilyen a stílusa, annak hiába adod a szájába a szavakat, hiteltelen lesz, és következő mondattal úgyis cikibe hozzák.

A gyerekek nagyon gonoszak tudnak ám lenni :(

55. 17edc27aec (válaszként erre: 54. - 77ba6a8308)
2012. ápr. 1. 09:35
Ha cikizni fogják a suliba, oda szólhatna a többieknek, hogy legalább öntöttétek volna le a kh.lámat egy vödör vízzel:D
2012. ápr. 1. 09:29
Ez csak egy baráti buli volt, nem szülinap vagy ilyesmi. Örült, hogy végre meghivták. Egy tűzoltóotthonban volt, ahol billiárdozhattak meg zenéthallgattak....mindössze 2-2,5 órahosszáig tartott. Egy lány apukája a tűzoltóságon dolgozik az osztályból és mivel szabad volt a terem, megengedte, hogy a gyerekek kicsit összejöjjönek ott és szórakozzanak. Ott volt az az apuka is...nade nem ült bent a klotyó folyosóján azt lesve h mi folyik ott. Benézett, dehát senki nem szólt neki h mi a gond...inkább alázták tovább a gyereket! Ez most iszonyat betette nálunk a nagykaput...általában azért ugy vagyok vele, h hagyom h a gyerekek egymás közt intézzék el a dolgokat, mert nem vagyok egy elfogult szülő, tudom h az én gyerekem sics aranyból...de ez már több volt a soknál.
53. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2012. ápr. 1. 09:06

Közben olvastam, hogy egy terembe.

Mindenképp humor. Ápolgasd a lelkét egy kicsit aztán ti is nyomjátok a vicces dolgokat ezzel kapcsolatban. Azzal felkészíted, hogy ő is tudjon poénos dolgokat mondani a történtekre.


Persze akkor kellett volna már viccelődnie ezzel és nem hazaszaladni, de így utólag sem megoldhatatlan.

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 77ba6a8308)
2012. ápr. 1. 09:01
Hol volt ez a buli?
51. trapiti (válaszként erre: 50. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 31. 23:38
A vicc az, hogy így is az ünnepelt gyerekek jöttek ki legrosszabbul az egészből. Hárman tartottak közös bulit, volt akit anyuka befolyásolt a saját szimpátiája alapján, aztán amikor a z egyik kihagyott kislány eléállt és kerek perec megkérdezte, hogy miért nem hívta amikor barátok, a kislány elsírta magát... a buli pedig 18 gyerekkel botrányosra sikerült, többen sírva mentek haza. Sajnos itt az ostoba szülők játszmái visszaütöttek a saját gyerekükre is...
50. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 49. - Trapiti)
2012. márc. 31. 23:34
Nem tudom, fel sem merül bennük, milyen rossz lenne, ha az ő gyermekük nem lenne meghívva a buliba? Pedig még előfordulhat. Ha nem most, akkor később, talán majd az iskolában. És akkor még mindig a gyerek az, aki nem tehet az egészről semmit.
49. trapiti (válaszként erre: 48. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 31. 23:30
Nálunk bevált :) A lányomnak meg nagy önbizalmat és magabiztosságot adott, hogy Ő tudott szebben viselkedni... a szülők egy része (véletlenül épp a vendéglátók) viszont azóta levegőnek néznek... de ez inkább pozitív ;) gondolom ez még jobban bosszantja őket.
48. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2012. márc. 31. 23:28

".... dobd vissza kenyérrel?"

Igen, ez gyakran beválik.

2012. márc. 31. 23:26

Egyébként már oviban elkezdődik ugyanez... neálunk nemrég volt egy olyan szülinap, ahová a 23 gyerekből csak 5-öt nem hívtak meg, köztük az én kislányomat sem aki 4 éves. Kiborult Ő is, ment a csúfolódás... de végülis eljutottunk vele odáig, hogy megértette, ebben a helyzetben nem Ő a rossz, hanem a többi. Azóta jobban megválogatja kivel barátkozik, amit nem is bánok.

A buléi utáni hétre szerveztem egy zeneovi foglalkozást az oviba, az ÖSSZES gyereknek. Hirtelen már nem is volt olyan nagy szám a buli, minden gyerek a zenélős bácsiért volt oda... és közben szépen átbeszéltük a kislányommal is, hogyan kell úgy örömet szerezni a barátainknak, hogy ne bántsunk meg másokat. Azóta Ő maga mondja, hogy amikor 5 éves lesz, szervezzük a csoportba a bulit, hogy senkinek ne fájjon a szíve amiért nem tudjuk meghívni. Érdekes módon az eset óta épp azok a gyerekek keresik a társaságát, akik akkor csúnyán bántak vele, pedig most már nincs túl könnyű dolguk...

46. Hello Titti (válaszként erre: 45. - Hello Titti)
2012. márc. 31. 23:21
nagyon=nagyok
45. Hello Titti (válaszként erre: 39. - 77ba6a8308)
2012. márc. 31. 23:20

szegényke..:( sajnálom..


unokahúgommal műveltek ilyen szemét húzásokat a suliba..a lányok szívatták..és nagyon voltak már..7-8 osztályosak...

megvártam a lányokat és elbeszélgettem velük..nem fenyegettem őket meg...csak szóltam nekik,hogy én is itt vagyok a húgomnak..és amit vele csinálnak..azt én segítek neki vissza adni,hogy ők megszívják...megmondtam ,hogy én tudok nagyon szemét lenni és élvezem is....és annak nem lenne jó vége..

bár szülőként ezt nem teheted meg..

44. M0ncsa (válaszként erre: 37. - Hello Titti)
2012. márc. 31. 23:20
Amig a derekamig ert, igen :)))
43. trapiti (válaszként erre: 41. - 77ba6a8308)
2012. márc. 31. 23:19
És még valami... jó ha tudatába kerül, Ő a különb, aki nem tenne ilyet másokkal. Ha ez képes elhinni magáról akkor nem lesz gond!
42. M0ncsa (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2012. márc. 31. 23:18
Ez nagyon jo, egyetertek :)
41. 77ba6a8308 (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2012. márc. 31. 23:17
Nagyon igazakat irtál! Köszönöm szépen! :-)
2012. márc. 31. 23:14

Hetedikes már nem olyan kicsi, de még sokszor nincs is felvértezve az ilyenek ellen.

Ugyanakkor általában az válik áldozattá, aki hagyja magát, aki a korábbi viselkedésével könnyű céltáblának látszik, és ez nem gazdagág kérdése, sőt nem is a régi tanítónéni az oka. Sajnos az ok legtöbbször az áldozat maga, aki nem tud az ilyen helyzetekben megfelelően viselkedni, könnyen nevetség tárgyává válik. És ez sajnos nem a hetedikesek sajátsága, a felnőttek világa ugyanilyen.

A jlen helyzetben a legjobb amit tehetsz vele, hogy érezteted hogy bármi van, Te mindig mellette állsz, de azt neki is tudnia kell, hogy minél inkább kimutatja a fájdalmát, annál nagyobb támadási felületet hagy, és nem is fogják kímélni. Minimum közönyösséget kell mutatni az ügyben, mint aki arról sem tud, hogy egyáltalán történt valami. Mindenképpen ezt erősíteném a gyerekben...


Kb. 6-7-8. környékéről vannak hasonló emlékeim, próbáltak kiközösíteni, bántani. A megoldást az hozta, amikor rájöttem, nem is akarok közéjük tartozni. Attól fogva fordult a kocka, már nem volt érdekes a csúfolódás, idővel a korábbi csúfolódók kezdtek barátkozni. Meg kell tanulni - és minél hamarabb, annál jobb - hogy az ember ne akarjon oda tartozni ahová nem fogadják be.

39. 77ba6a8308 (válaszként erre: 36. - Hello Titti)
2012. márc. 31. 23:11

:-))) Azét addig is megvédted!!! :-)

A fiamat sosem kellett...most sem kell megvédeni, csak azt nem birom már elviselni, hogy igy szenved. Mert most tényleg tiszta ideg, fáj neki ahogy bántak vele. Ilyenkor már mindig aludni szokott, most meg még mindig nem bir.

38. emi1206 (válaszként erre: 17. - 77ba6a8308)
2012. márc. 31. 23:10
Bocsi, félreolvastam. Talán azt tudnám javasolni, hogy valamelyik szószólót kapja el a fiad és ha azt lerendezi, akkor a többi már úgyse fog merni szórakozni. Nem pont verekedésre gondolok, de valahogy le kell állítani. Esetleg próbálja meg a fiadat is beégetni őt valami sztorival, nem baj, ha nem igaz.
37. Hello Titti (válaszként erre: 34. - M0ncsa)
2012. márc. 31. 23:09
amíg kicsi volt te is védted mi? :))))
36. Hello Titti (válaszként erre: 33. - 77ba6a8308)
2012. márc. 31. 23:06
hajaj nekem senki ne bántsa öcsémet...de csak addig védtem amíg alsós volt..utána már nem kellett..:)))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook