Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az energiatakarékos égőket tényleg nem szabad folyton kapcsolgatni? fórum

Az energiatakarékos égőket tényleg nem szabad folyton kapcsolgatni? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 8. 12:25
Új bizonyítékot tárt fel a német környezetvédelmi hivatal (UBA) az energiatakarékos izzók veszélyességét illetően: törésük esetén jelentős mennyiségű mérgező higany juthat a helyiség levegőjébe,ezért gyerekszobába nem ajánlják.
9. 5c975c63f7 (válaszként erre: 7. - 3c0814215c)
2012. szept. 8. 11:59

az nem igaz, hogy egyik égőtípusnak sem tesz jót. láttam egyszer egy tesztet a spektrumon vagy a discovery-n.


egyáltalán nem csökkentette az élettartamot a le-fel kapcsolgatás. több napon keresztül nem tudom hány izzóval,napi több száz kapcsolgatással döntötték meg ezt az állítást.

de arra nem emlékszem, hogy energiatakarékosak voltak-e vagy simák.

2011. szept. 19. 16:04
Nagyon gazgaságos sokat lehet sporolni vele nekem van olyn égőm ami 4 éves és olyan helyen van ahol naponta 10x szer is kikapcsolom és még ég!
2010. jan. 13. 19:33
Nincs égőszáluk, ionizáló gáz világít bennük. Egyik égőtípusnak sem tesz jót a kapcsolgatás, az élettartamuk csökken. Olyan helyeken kapcsolgatjuk sokat a lámpát, ahol nem tartózkodunk huzamosabb ideig. Ilyen helyekre azért nem érdemes energiatakarékos égőt venni, mert viszonylag drága, és a rövid üzemidő miatt nem térül meg az ára.
2010. jan. 13. 18:14
Köszi, én is így gondolom!
2010. jan. 13. 18:10
Azt nem tudom, hogy az égőszáluk gyengébb-e. Azt viszont úgy olvastam, hogy olyan helyekre nem szerencsés, ahol kis időtartamra kell a világítás. Gondolok itt ilyenekre: előszoba, közlekedő, WC. Ezeken a helyeken nálunk is hagyományos izzók vannak. Olyan helyiségekbe érdemes tenni, ahol sokat ég a lámpa.
2010. jan. 13. 18:04
Anyukám mióta ilyen égőket használ akár 1-2 óráig is égve hagyja őket, ha kimegy abból a helyiségből, mert szerinte a fogyasztás a bekapcsolást követő első percekben a legnagyobb, utána csökken. Tényleg?
2010. jan. 13. 18:03
Mert úgy hallottam, hogy gyengébb (rövidebb élettartamú) az égőszáluk és gyakori ki-be kapcsolásnál hamarabb tönkremegy.
2010. jan. 13. 18:02
Ezt én is így tudom. Olyan helyen jó ilyeneket használni, ahol huzamosabb ideig égetjük a villanyt.
2010. jan. 13. 18:01
Az energiatakarékos égőket tényleg nem szabad folyton kapcsolgatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook