Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az én módszerem: a futás! fórum

Az én módszerem: a futás! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
88. jeva
2012. febr. 1. 17:53

Én esti futó vagyok! Reggel nem lenne időm rá... annyira szétizzadom a fejem, hogy idő mire valami frizurát csinálok magamnak és normálisan elidnitom a napom. Inkább este, amikor már senkivel sem találkozom.. És olyan jó utána:-)

Dika-04 nekem is annyi idő és km is kb naponta!

2012. febr. 1. 16:42
Nekem is megvolt a mai futás.Kb 50 perc altt majdnem 8 km.Isteni idő volt, napsütés...
2012. febr. 1. 11:09

Mindenkit irigylek, aki hajnalban tud kelni, egy kis futás , vagy bármilyen mozgás kedvéért ....

Ezt mindig elképzelem, hogy milyen klassz lenne, de én pont a bagoly tipusú emberek közé tartozom.... Este bármeddig fent tudok lenni, reggel meg csak nehezen mászok ki az ágyból . (ez akkor is így van, ha időben lefekszem....)

Tehát marad az esti futás....

2012. febr. 1. 10:04

Elhatároztam, hogy ma elkezdek futni!

Visszajött rám az a 4-5 kiló, amit tavaly májusban adtam le, és igencsak zavar.

Nem vagyok ilyen téren kitartó típus, de remélem, hogy lesz erőm csinálni, mert jó lenne ledobni ezt a pár kilót magamról.


Ha úgy állna a helyzet, hogy már feladnám, majd elolvasom a cikket, és erőt merítek belőle. :)

2012. febr. 1. 07:09
*bicikliztünk
83. Sly7105 (válaszként erre: 82. - 0fe386f42e)
2012. febr. 1. 07:09
Mi is a férjemmel, a lányommal és a barátnőmmel tavaly tavasszal és még nyár elején is rengeteget biciliztünk, minden nap esténként mentünk és egy alkalommal nekünk is megvolt a 40 km. El is terveztük, hogy körbetekerjük a Fertő tavat, de sajna nem jött össze. Viszont nyáron, amikor nagyon meleg volt teljesen leálltunk a bringázással, így alig várjuk az idei tavaszt, hogy újra lehessen tekerni...
82. 0fe386f42e (válaszként erre: 78. - Sly7105)
2012. jan. 31. 20:09

Szerintem attól is függ, kinek milyen a beállítottsága. Én világ életemben pacsirta típus voltam, a hajnal a barátom, de este nem bírok sokáig fent lenni, és edzeni is reggel szoktam (nemcsak futást, súlyzósat, másféle kardiót is).


A nyári edzés: 40 fokban már bringáztam 42 km-t egyvégtében, de futni akkor is csak hajnalban szoktam.

81. 0fe386f42e (válaszként erre: 77. - ÉÉÉVVVAAA)
2012. jan. 31. 20:06

Igen, igen, IGEN!!! :-) Én is imádom az ébredő napot, valami csodás látvány. Ma mínusz nyolc fok volt, de én voltam futni. Ilyenkor árgondolom a tervezett napomat, mire ébreszteni kell a Kisfiamat. Utána lefürdök, smink,frizura és irány a meló. Mondjuk, csak 11-re kell mennem, délutános műszakba, még a főzés is belefér.

Ha minden igaz, holnap is megyek futni, remélem, nem lesz még hidegebb.

80. syria (válaszként erre: 76. - Leoborta)
2012. jan. 31. 18:08
Fogyás céljából nem szégyen és mindenképpen hasznos. :)
79. f1e23b97ee (válaszként erre: 77. - ÉÉÉVVVAAA)
2012. jan. 31. 15:32
Nem vagyok nagy alvó, de reggel korán nekem nem menne. Én inkább este szoktam, mikor már nincs olyan meleg.
78. Sly7105 (válaszként erre: 77. - ÉÉÉVVVAAA)
2012. jan. 31. 15:24
Egyszer én is próbáltam reggel, illetve nagyon korán reggel, szinte hajnalban. De nem tudom, hogyan kellett volna akkor nekiállni, mert végig fáradtnak éreztem magam, nem ment olyan könnyen a futás, mint általában..., de lehet, h ennek is van valami trükkje...
2012. jan. 31. 10:46
Még annyit hozzá, hogy nincs jobb nyáron a hajnali futásnál. Kibringázok a sportpályára,lefutom a 4 km-met, míg felkel a Nap, majd hazafelé kényelmes levezetésként biciklizgetve figyelem, ahogy ébred a város...hihetetlen energikussá tesz.Alig várom.Jó, ok.Már a tavasszal is kiegyeznék.:)
2012. jan. 30. 21:07
Szégyen a futás, de hasznos...
75. syria (válaszként erre: 65. - Nissi)
2012. jan. 30. 18:46

Igen.


Sajnos, be kell érnünk azzal, hogy legalább a súlyunkat tartsuk, s valóban nem a szépségünkért (bár az sem lenne egy elhanyagolható szempont), hanem az egészségünkért.


Aki nem kerül bele ebbe az idióta hormoncsapdába, el sem tudja képzelni...

2012. jan. 30. 18:36
Sziasztok! Nagyon tetszett a cikk! A mozgás az Élet alapeleme! A kisgyereknek büntetés, ha nem rohangálhat sokat, ha nem lehet kinn a szabadban.. S ez szerintem így is maradna felnőtt fejjel is (persze a mozgás minősége, intenzitása a korral vátozva), ha nem "tanulnánk" meg, hogy ez "fárasztó". Egyszerűbb csak vásárolni valami csodapirulát, mely pl. 3 az 1-ben, meg hasonló. Tehát vissza lehet magunkat programozni szervezetünk természetes igényére. Szerintem is fontos a rendszeresség, következetesség, s a kocogás-futás (akinek nincs olyan egészségi problémája), egyszerű nagyszerű dolog. Én diákként utáltam, unalmasnak, monotonnak tartottam, s majd kiugrott a szívem. Pár éve jöttem rá, ez mindig kéznél van,nem kell mennem pl edzőterembe, ha kevesebb az időm.. s elkezdtem eőször csak egy kört futni, ahol lakom. Ez 8 perc. Nem sok kedvem volt hozzá, de minden nap fél 6-kor elhatároztam az egy kört, ha esik, ha fúj, megyek. Aztán már ez a részemmé vált, s igényem is van rá, hogy vagy többet, vagy kevesebbet, de gyakorlatilag minden nap fussak. Vagy épp kocogjam. Szóval szerintem az agyban először az igényt ki lehet alakítani, s utána már lehet a teljesítményt változtatni. Nekem kifejezetten jó hatással van a lelkemre is. Most már ez motívál a legjobban.
2012. jan. 29. 23:07

Jó a cikk, köszönet érte!

Mosolyogva olvastam, mert nekem (is)írtad.Én is futok...már több, mint 10 éve.Kétszer hagytam abba, terhesség és baba.A második gyerkőc ma 10 hónapos, úgyhogy itt az ideje visszafogyni.Holnaptól kemény torna és diéta-alapozok a tavaszi futóedzésekre:)))

Én is szénhidrátvisszafogottan táplálkozok, de mozgás nélkü nagyon lassan olvadnak a kilók.

A futás jó, de vigyázat, laposít-a formás fenékért néha egy-egy lépcsőzés v. fenékformáló edzés nem árt beiktatni.Még valami.Én is magányosan nyomom.Illetve volt futótárs, úgy, hogy együtt mentünk, megcsinálta ki-ki a maga adagját...és a végén ment a duma:))A magányos futó jó barátja a zene.Zenét hallgatok-nagyon tudom élvezni a jól összeválogatott dalokat.Télen azonban nem tudok futni-bármit csinálok megfájdul a torkom-úgyhogy télen szigorú torna van-és tavasztól futás (ált. márc. vége, de volt már február 20. is)alig várom...mindenkinek kitartást és hatékony gyors alakreformot.

72. simple (válaszként erre: 71. - 0fe386f42e)
2012. jan. 29. 22:45
Kösd be duplán, akkor nem fog kikötődni, én is úgy szoktam. :-)
71. 0fe386f42e (válaszként erre: 69. - Sly7105)
2012. jan. 29. 22:04
Megállni nem szoktam, max ha meg kell kötnöm a cipőfűzőmet. De ha dombnak fel megyek, és nagyon durva az emelkedő, akkor esetleg sétálok pár lépést, de én is új erőre kapok- belső motiváció.
2012. jan. 29. 22:03
Én meg ösztönzöm saját magamat futáskor, a célt elérem, edzőtárs nélkül is. Sőt, az edzőtárs kimondottan idegesít is... próbáltam, olyannal, akit kedvelek, de ezen a téren jobb egyedül. Biztos azért, mert rengeteget vagyok emberek közt, a sport terén pedig jobb a magány. :-)
69. Sly7105 (válaszként erre: 67. - Nilex)
2012. jan. 29. 21:28
Ha én a végkimerülés határán vagyok, felelőm aztán ott lehet a futótársam:), akkor is tuti megállok, de nincs azzal semmi baj, ha újra erőre kap az ember, akkor lehet futni tovább... Én pont ezért szeretek egyedül! De mindenkinek másként jó.
68. 9b2881bf68 (válaszként erre: 66. - 211d16142a)
2012. jan. 29. 20:14
én sem akarok semmi extrát,csak egy egyszerüt,ami a célnak megfelel... Köszike a segítséget:-)
67. nilex (válaszként erre: 36. - Lívia69)
2012. jan. 29. 17:43
A futó társ vagy edző társ azért jó még, mert ha már a végkimerülés határán állsz és egyedül vagy biztos hogy megállsz pihenni, de mivel ott fut melleted valaki nem fogsz megállni, csakazért is futsz tovább vele, egy plusz kitartást ad a saját kitartásodhoz! Én a futótársammal a futás végén versenyezni szoktunk! :)
66. 211d16142a (válaszként erre: 61. - 9b2881bf68)
2012. jan. 29. 15:27

Én az Auchanban vettem kb. 7 éve, akkor volt 90ezer ft, többet most sem áldoznék rá, de ezt nem bántam meg. A leg alapabb gépek is tudják az elégetett kalóriát, meg az időt mérni, nekem ezen kívül másra nem is volt még szükségem. Az enyém egyébként Body Sculpture, pont ezt a típust már biztosan nem lehet kapni, de valami hasonlót ajánlanék, bizonyára van utódja))

Remélem segítettem,

Üdv

65. Nissi (válaszként erre: 63. - Syria)
2012. jan. 29. 11:40
Syria, megértelek hogy elkeseredtél,nekem hormon problémám van, azzal ugyan ilyen nehéz fogyni. Nekem se megy le szinte semmi, de most már ugy vagyok vele, hogy nem csak a "szépségemért" hanem az egészségemért is mozgok és figyelek oda a táplálkozásomra. Jobban érzem magam,fittebb vagyok. Azonkivül fogyni nehezen, de hizni nagyon gyorsan tudok. Igy legalább azt sikerült elérnem hogy nem hizok tovább. Tartom a sulyom. Az is valami.
64. simple (válaszként erre: 63. - Syria)
2012. jan. 29. 09:03
Nyilván pokoli nehéz lenne. Nem tudom azonban, hogy nálad mennyire számítana az 5-8 kg mínusz. Mennyire lenne rá szükséged, hogy leadd? Amúgy sportolni mindig jó, ha nem fogysz akkor is csak jót teszel vele magadnak. :-)
63. syria (válaszként erre: 53. - Simple)
2012. jan. 29. 08:47
Tudod az a baj, hogy jártam nagyon komoly, hozzáértő dietetikus orvosnál (Pataki Zitát is ő fogyasztotta le), aki a (kezelt!) pajzsmirigy állapotomat látva őszintén megmondta: nincs esélyem 20 kg leadására. Maximum 5-8 kilóval kecsegtetett, azt is évek alatt. Ilyen körülmények között elég nehéz kitartónak lenni.
62. simple (válaszként erre: 14. - Rohiani)
2012. jan. 29. 08:18
Én ha hideg van akkor felveszek aláöltözőt, alulra felülre. Sportboltban lehet kapni, elvezeti az izzadtságot a testről, de átengedi a levegőt. Erre veszek egy nadrágot, felülre még lehet rávenni egy pólót ha kell, és egy polár pulcsit. És erre húzok még egy pufi mellényt, ami azért jó, mert a kar szabadon tud mozogni, a hátam derekam pedig mégis melegen van tartva.
61. 9b2881bf68 (válaszként erre: 60. - 211d16142a)
2012. jan. 28. 20:03
Én is szeretnék 1 futópadot a hálószobámba,csak nem tudom milyet? Javaslat? :-)
60. 211d16142a (válaszként erre: 58. - Sly7105)
2012. jan. 28. 19:01

Én beruháztam egy olcsóbb fajtára, éppen elfér a hálószobában, nem fogyaszt sokat, viszont esténként "rád kiabál", hogy héééé, ma még nem futottál, kövér maradsz!!))

Az első terhességem után én is úgy fogytam vissza, a 10 hónapos babám mellett, 3 három hónap alatt 12 kilót, hogy update táplálkozás mellett minden este egy óra gyors, tempós gyaloglás. Most a második babám fél éves, lassan megint "vissza mászok" a padra. Nekem nagyon látványosan eredményes volt.

59. f1e23b97ee (válaszként erre: 58. - Sly7105)
2012. jan. 28. 15:56
Én attól félek azon csúnyán összetörném magam :-))
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook