Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az én módszerem: a futás! fórum

Az én módszerem: a futás! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
238. Sly7105 (válaszként erre: 237. - 6736f94fb9)
2012. márc. 20. 12:20

:) Oké, várom.

Nincs mit.

237. 6736f94fb9 (válaszként erre: 236. - Sly7105)
2012. márc. 20. 12:19

Jó. :)

És köszi a válaszokat. :)

236. Sly7105 (válaszként erre: 235. - 6736f94fb9)
2012. márc. 20. 12:17
na, majd írál, hogy milyen....
235. 6736f94fb9 (válaszként erre: 234. - Sly7105)
2012. márc. 20. 12:17
Akkor jó... Már nagyon várom. Elvileg csütörtökre már itt lesz a futópadom. :D
234. Sly7105 (válaszként erre: 233. - 6736f94fb9)
2012. márc. 20. 12:07

Szerintem a futópadra jó egyelőre az, ami van. Majd meglátod, ha esetleg kényelmetlen benne futni, vagy fáj a sípcsontod, stb. akkor kell egy puhább cipő.

Nekem sincs még sajnos futócipőm, pedig nagyon kellene...

233. 6736f94fb9 (válaszként erre: 232. - Sly7105)
2012. márc. 20. 12:00
És mindegy milyen cipőben? Nincs futócipőm csak száras tornacipőm...
232. Sly7105 (válaszként erre: 231. - 6736f94fb9)
2012. márc. 20. 11:58

Neeem. Cipőben mindenképp! Kell, hogy a cipő tartsa a bokád!

Én ma a kutyámmal megyek futni terepre...

231. 6736f94fb9 (válaszként erre: 230. - Sly7105)
2012. márc. 20. 11:53

Köszönöm. :)

És gondolod, hogy cipőben kellene futnom vagy futhatok anélkül is?

230. Sly7105 (válaszként erre: 229. - 6736f94fb9)
2012. márc. 20. 11:52
A futópad az egészen más, az sokkal jobb!! Ott tudod egyenletesen tartani a tempót, nem fog fájni a lábad a göröngyös úton... Kezd először 10-15 perccel, másnap szünet harmadnap futás 20 perc. Én így csinálnám...
2012. márc. 20. 10:03

Sziasztok!


Szeretnék néhány dologban tanácsot kérni tőletek, bár én nem a szabadban fogok neki kezdeni a futásnak...

Vettem egy futópadot, ami bár mechanikus de mágnesfékes. Sajnos elektromosra nincs pénzem, az még használtan is egy kisebb vagyonba kerül!:(

A kérdésem az lenne, hogy futhatok-e rajta mezítláb (zokniban) vagy feltétlenül cipőben kellene?

Mennyi idővel kezdjek? Ha jól esik elsőre is futhatok mondjuk 1 órát?

Olvastam, hogy valaki nem támogatja a minden napos futást...Inkább váltogassam taposógéppel?

2012. márc. 18. 14:19

Mennyi idő után várhatok változást? Heti 3x futok fél órát, vagyis inkább kocogásnak mondanám...

A többi napon erősítés vagy pihenőt tervezek.

Tudom, az evésre is oda kell figyelni, ami nem egyszerű, össze-vissza dolgozok, éjjel-nappal, kapkodva evés...ezek nem jók, valamivel ellensúlyozni kellene!

Jó futást mára! :)

227. ÉÉÉVVVAAA (válaszként erre: 219. - 5d248a7b29)
2012. márc. 18. 10:40
Köszi.Semmiképp nem adom fel...olyan nincs...:)
226. ÉÉÉVVVAAA (válaszként erre: 220. - Cézé)
2012. márc. 18. 10:39
Esetleg lehet még vitaminhiány kalcium és magnézium.Próbáld meg...nekem ezek beváltak, mikor hasonlóan fájt a sípcsont körül az izom.
225. 0fe386f42e (válaszként erre: 220. - Cézé)
2012. márc. 17. 21:05

Nagyon ügyes vagy :-) Lehet, hogy kéne egy gumizokni, ami tartja a bokádat. Én a másnaponta történő edzést támogatom. Illetve, ha mást is edzel, akkor egyik nap fuss, másik nap erősíts.

Én is 6x edzek egy héten, de ebből a futás 2-3. Hosszú távon így szerintem jobb..

224. 0fe386f42e (válaszként erre: 222. - Sly7105)
2012. márc. 17. 21:02

Szerintem is a nem megfelelő cipő miatt van. Én az jó minőségű futócipőmet a v.terán vettem, kéz alól, de majdnem újan. 3500-ért fogtam ki pár éve, de most kaptam ajándékba, kimondottan terepre, hiszen többnyire ott futok.

Ahogy ma is- 5 km, földesúton, traktornyomok közt szökellve. Fele emelkedő, jó volt :-)

223. 130454e42d (válaszként erre: 222. - Sly7105)
2012. márc. 17. 17:32
De még futócipők közül sem mindegy, milyen, mindenkinek más a jó. Pár cipőboltban megnézik, milyen cipő kell, szerintem megéri elmenni, ne dobj ki sok pénzt olyanra, amit majd nem tudsz használni. Néha fórumokon lehet kifogni cipőket, amik újak, csak valamiért a tulajnak nem jó. Ja, és legalább egy számmal nagyobbat kell venni mindig.
222. Sly7105 (válaszként erre: 220. - Cézé)
2012. márc. 17. 16:19
Szerintem a cipő nem jó, amiben futsz. Nagyon ajánlják a futócipőt annak, aki rendszeresen fut, igaz nem egy olcsó dolog, de állítólag ha futócipőben végzed a futást, akkor kizárt, hogy fájni fog a lábad. A sípcsontom nekem is sokszor fájt, főleg, amikor betonon futottam. De még nekem sincs futócipőm... Azért, ha nem múlik a pihentetés ellenére sem, akkor nem ártana orvoshoz fordulni.
221. cézé
2012. márc. 17. 13:20

hatei 5-6 alkalommal,


heti :)

220. cézé
2012. márc. 17. 13:19

Sziasztok

Három hónapja kezdetm futni, hatei 5-6 alkalommal, fokozatosan egyre többet, mostanra már a 30 perc simán megy. Eleinte volt izomláz a vádlomban, de az szépen elmúlt. Aztán tegnap előtt futás közben a jobb sípcsontom úgy elkezdett fájni, hogy meg kellett álnom. Vagy a csont maga, vagy mellette a szalagok, nem tudom mik vannak ott. Nyugalmi állapotban is nyilall néha. Vajon csak a megerőltetéstől van? Elmúlik? Érdemes orvost felkeresni vele? Nagyon hiányzik a mozgás, pedig csak két napja nem tudok...

219. 5d248a7b29 (válaszként erre: 217. - ÉÉÉVVVAAA)
2012. márc. 17. 10:52
Fel a fejjel, nem lesz ez mindig így. Én is kilátástalannak látom néha a dolgokat, aztán kialszom magamból és más szemmel nézek a világra. :)
218. 130454e42d (válaszként erre: 215. - Aniko195)
2012. márc. 16. 13:57

Szia,

előbb tényleg orvossal kell beszélned a térded miatt. Sajnos a futás eléggé megviseli a térdet, így nem biztos, hogy jó ötlet neked. beszélj ortopéd orvossal, ha ő engedi akkor hajrá. Van egy oldal, az edzesonline, ott biztos tudnak neked orvost ajánlani és tanácsot adni, sok futó küzd ilyen problémával.

217. ÉÉÉVVVAAA (válaszként erre: 214. - 0fe386f42e)
2012. márc. 16. 13:54

Én is így teszek...viszem a cipőmet és nem vagyok rest nekivágni...csak már olyan rég nem voltam kirándulni:(

Tegnap lélektani mélypontom volt.Úgy éreztem minden hiába, dagadt maradok:(((

Ma már tudom, nem így lesz-de olyan nehéz néha...

Szép napot mindenkinek!!!

216. ÉÉÉVVVAAA (válaszként erre: 215. - Aniko195)
2012. márc. 16. 13:52
Kedves Anikó!Nem tudom, kihez címezted írásodat, amennyiben hozzám, félek kevés vagyok tanácsot adni.A te eseted speciális,nem lehet csak úgy nekiállni és futni...talán az orvosoddal konzultálj először, hogy egyáltalán ajánlott mozgásforma ez neked, aztán szakértő segítséget kérni-edzőtől vkitől.Kívánok jó egészséget és mihamarabbi álomsúlyelérést.Írj, majd, hogy mi újság veled.
2012. márc. 13. 10:10
Tanácsot szeretnék kérni tőled. Én világ életemben sportoltam, soha nem volt gond a súlyommal. Másfél évvel ezelőtt, pont a napi egy órás kardioedzéseken tapasztalt rohamos állóképesség csökkenés okát keresve jutottam el a kardiológus barátunkhoz- másnap már túl voltam egy szívműtéten amit életveszély elhárítás miatt soron kívül végeztek el rajtam. A műtét egy már létező genetikai hiba hirtelen rosszabbodása miatt kellett elvégezni, bypass műtét volt. Utána azzal engedtek el, hogy egy a százerhez volt esélyem a túlélésre, ezzel szoktak sportolók összeesni és meghalni, de tökéletes a szívem, a koszorúereim állapota, akár 100 évig is élhetek. Viszont a fizikai terhelést egy éveg kerülnöm kell, utána fokozatosan de bármit csinálhatok. Egyet nem árultak el, hogy egy ilyen műtét olyan mértékben hat a szervezetre, hogy minden része a műtött terület helyreállítására összpontosít, az anyagcserém, a nyirokrendszerem, a hormonháztartásom felborult és a műtéttel járó 15-20 kiló "normális " hízást elfelejtették megemlíteni. Nem ettem többet, sőt kevesebbet, de a szervezetem átállt a feldolgozásról a tárolásra. Hosszas keresgélés után megtaláltam a megfelelő szakembereket, akik segítettek ebben a dologban, de a 20 kiló még rajtam volt. Elkezdtem edzeni, sikerült a nem ehhez a súlyhoz szokott térdizületeimet 1 hónap alatt lestrapálni. Előtte soha nem voltak izületi problémáim! Pedig step aerobikoztam, karatéztam! Most jönne a futás, mint végső megoldás. Alapvetően útálok futni, köszönhetően az edzéseknek, ahol nyáron edzettünk kint és azonnal több kilóméteres futással indított az edzőnk, erőltetett tempóban - voltak is hányások! Mire megszoktam és kezdtem volna élvezni vége volt a nyárnak, vissza az edzőterembe! Nekem ezek az emlékeim sajnos. Ettől függetlenül tudom, hogy a futás lenne most a legjobb számomra. Segítsél nekem légyszíves, hogy hogyan tudnám ezzel az erősen erejét veszített kondícióval elkezdeni a futást. Gyorsan tudok gyalogolni, de Margitszigeti kört nem tudok futni, ez lenne a kitűzött célom fél év alatt. Hogyan építsem fel az edzésprogramomat? Ha beindul a futás, biztos vagyok benne, hogy élvezni fogom és lassan a régi edzésekre is visszatérhetnék. Előre is köszönöm a segítséget!
214. 0fe386f42e (válaszként erre: 213. - ÉÉÉVVVAAA)
2012. márc. 9. 10:40

Én is így vagyok ezzel, Éva :-) Megszerettem nagyon!

Komolyan, sajnálom, amikor nincs időm arra, hogy kimenjek futni, pedig úgy szeretnék! Ha csak nagyon korhajnalban. vagy késő este van időm, akkor marad az otthoni sport, de rendíthetetlen vagyok, és nagyon kell a mozgás.


A futásnál csoda jó érzés az önmagam legyőzése :-)

Én is 4-5-6 km-t szoktam futni, de gyakran terepen, ami azért sokkal keményebb, mint pályán futni.

A leghosszabb idő, amíg valaha futottam, 1 óra 10 perc volt, de nem mértem akkor...milyen kár!


Amikor valahová elutazunk, viszem a futócipőmet, és bejárom a környéket, így futottam már a Bakony erdeiben, a Balaton partján forróságban, délelőtt 11-kor, de hűvös ősszel Stockholmban is. Mindig mást láttam, mást éltem át, és csoda jó volt. :-)

213. ÉÉÉVVVAAA (válaszként erre: 211. - Anettus8)
2012. márc. 8. 22:16

Pedig le lehet sőt!még élvezni is lehet...egy idő után...:)))

Az elején csak azt élvezed, hogy készen vagy, később, már magát a futást is, amikor már "futóbolond" lettél, már azt is élvezed, amikor elindulsz futni:)))

De komolyan.Én nem sajnálom sanyargatni magam...úgy hívom:feszegetem a korlátaimat.Én úgy csináltam, hogy amit bírtam, meg egy kicsi...aztán fokozatosan(!)emeltem az adagot.4 km-ig...innen, már csak az időeredményem javítandó.

212. Sly7105 (válaszként erre: 211. - Anettus8)
2012. márc. 6. 14:58
Én is még a nekirugaszkodás szakaszában vagyok, hogy melyik nap induljak neki. Mert onnantól kezdve rendszeresen szeretnék járni. Én tudom, hogy elsőre két kör focipályát tervezek és fogok futni, aztán 1 nap szünet és kétnaponta futás, 1 hét után emelem az adagot + két körrel. Anno, amikor már minden nap mentem futni, lazán 10 kört lefutottam. Nagyon jó volt. De elkezdeni valóban gyötrelem...
2012. márc. 6. 14:54

Sziasztok!


Én már régóta készülök futni, de akárhányszor elkezdem az első-második alkalom után abbahagyom.

De ma elkezdem :)...és nem hagyom abba.

Nem tudtok valami jó helyet a 11.kerületbe, ahol el tudom kezdeni. Mert egyelőre marad a panelok közötti futás, de biztos jobb lenne ha nem az aszfalton kellene.

Ja és szerintetek hogy kezdjem el? Hány perc vagy távolság az ideális a kezdéshez, mert az a baj, hogy mindig azért adom fel, mert az első alkalommal olyan nehezen megy és el sem tudom képzelni,hogy lehet akár egy kilométert is lefutni egyszerre. :(

2012. márc. 6. 13:52

Voltam futni tegnap is, ma is- hihetetlenül élveztem, pedig nagyon fújt a szél.

De szépen lassan tavasz lesz...és végre futok...:)

209. ÉÉÉVVVAAA (válaszként erre: 208. - 0fe386f42e)
2012. márc. 5. 09:54

Gratula!!!Jó az az idő kérem...nem rossz.Dombon völgyön pláne.

Ma én is kióvakodom...és futok -itt a tavasz!!!:)))

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook