Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az éltető napfény, avagy kell-e ennyire félnünk tőle? fórum

Az éltető napfény, avagy kell-e ennyire félnünk tőle? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az éltető napfény, avagy kell-e ennyire félnünk tőle?

2008. szept. 23. 07:27

"Mióta hatásos népegészségügyi kampányok keretében óvják a lakosságot a túlzott napozástól, háromszorosára nőtt a napfénynek tulajdonított bőrrák -elsősorban a melanóma- eredetű halálozás, indítja 2006 szeptemberében a Medical Hypothesis-ben megjelenő tanulmányát Anthony J. Yun, majd így folytatja: A napfény-kerülést ajánló kampányok meglehet, alábecsülték a napfény-függő biológiai folyamatokat, melyek láthatólag védelmet nyújtanak a rák ellen.

A meghökkentőnek ható gondolat nem légből kapott: az utóbbi 15 év intenzív kutatásai azt jelzik, hogy a D vitaminhiánynak meghatározó szerepe van a különféle rákok kialakulásában, s megfordítva: a D vitamin véd a rákkal szemben, s rákbetegeknél lassítja a daganatok fejlődését.


Sigismund Peller amerikai orvos már 1937-ben felismerte a napfény rákellenes hatását, és Frank Apperly amerikai patológus 1941-ben különös tanulmányt jelentetett meg a Cancer Research-ben. Felmérve az Észak-Amerikai kontinensen a rákos halálozás gyakoriságát, kimutatta, hogy ez délről északra haladva fokozatosan nő, olyannyira, hogy északon már két és félszer többen halnak meg rákban, mint délen. Mégis még negyven év kellett, hogy eredményeiket újra felfedezzék."

2008. szept. 3. 11:51
Szerintem a kulcsszo a mertekletesseg. Pl. furodtek fel orat, akkor fel ora jatek arnyekban. Persze a fenyvedelem elengedhetetlen!
2008. jún. 2. 08:38
(Nagyon érdekes írások vannak ott,érdemes a többibe is beleolvasni)
2008. jún. 2. 08:20

Valaki priviben kérdezte tőlem,hogy meg tudom -e adni a listát,sajnos kitöröltem a priviket és csak most találtam meg,bocsánat.


Szóval itt megtalálod :


[link]

2007. szept. 1. 08:30
Tetszik a cikked,látszik hogy egy gondos figyelmes édesanya vagy.Ha fürdözni megyünk a családdal én a gyógyszertárnál veszem meg a gyerekeimnek a napozószert.Igaz azok általában drágábbak viszont lehet hogy megbizhatobbak.Vagyis remélem,mert elég fehérbörüek vagyunk ezért az óvatosság.
2007. aug. 13. 11:38
Megtaláltam,csak most bajban vagyok,hogy lehet e belinkelni,vagy nem szabad?:(
2007. aug. 13. 11:17

Nyaralni voltam,most vettem csak észre, hogy aktív a cikk!

Teljesen meglepődtem.

Megpróbálok utánnanézni,de szerintem nem sok sikerrel,ugyanis ez üzlet,nem hinném ,hogy engedték publikálni névszerint őket,mármint a napozószereket.

2007. aug. 7. 12:34
egyébként amik káros anyagokat tartalmaznak azokat nem szüntetik be?
2007. aug. 7. 12:33
azokra én is kíváncsi lennék!!
2007. aug. 3. 15:53

Érdekes,és figyelemre méltó a cikked,nagyon tetszik.

Szeretném ha írnál ezekről a káros napozókról,ha lehet.Köszi!

2007. aug. 3. 14:42

Tetszik a cikked!!

Lehet tudni, hogy melyek ezek a napozó szerek? Tudom, hogy itt nem lehet felsorolni, de van olyan link, ahol rákereshetnék??

Köszi:-)

2007. júl. 16. 13:41
A gyermekeim kinnt lubickolnak a medencében, megengedtem, mert annyira kérték. Viszont az a sok cikk, írás a nap ártalmairól folyamatosan rossz érzésekkel töltött el, vajon jót teszek-e nekik, ha engedem őket?

Ugrás a teljes írásra: Az éltető napfény, avagy kell-e ennyire félnünk tőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook