Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Autómosás otthon fórum

Autómosás otthon (beszélgetős fórum)


1 2
2023. júl. 3. 07:09

Alkalmi munka bejelentése, az eseti foglalkoztatás bejelentése magánszemély általi foglalkoztatás esetén működik. Ilyenek pl. a háztartási alkalmazott, vagy egyéb szüreti munkák, az. un. "kalákában" végzett munkák...


Természetesen vannak szabályok, bizonyos jövedelmek alatt-felett kitételek, hogy kell-e utána fizetni SZJA-t, tb-t.


Ide teszem a linket, de célszerű könyvelővel átbeszélni.


[link]


Szerintem először a gyakorlatban kellene felmérni, valóban mekkora igény van rá, milyen rendszerességgel.

Pl. nem az autót vinni FI garázsa elé, hanem ő menne át a "megrendelő" udvarára.


Ahhoz viszont már senkinek semmi köze, hogy egyik szomszéd a másik telkén mit csinál, sörözés közben autót mosnak, vagy autómosás közben söröznek???

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Gabbbicica)
2023. júl. 3. 06:39
Ez lehetséges.
6. gabbbicica (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 3. 05:52

Szerintem a napi bejelentes csak akkor mukodik, ha vallalkozo vagy. Es ugy tudsz masokat bejelenteni. De maganszemelykent magadat nem.


Könyvelovel kellene beszelned, aki elmondja neked pontosan, h 8 oras allas mellett mik a lehetosegeid.

2023. júl. 2. 23:55
Igen és vegyszeres vízzel sem szabad a környezet kímélés miatt.(max autómosókban ahol külön elvan vezetve)
2023. júl. 2. 23:50
Locsolva szabálysértés?
2023. júl. 2. 23:33
Saját magamat jelenteném be,így értettem.
2023. júl. 2. 23:27
Ki jelentene be napi bejelentessel?
2023. júl. 2. 22:44

Sziasztok!

Van állandó bejelentett munkaviszonyom 8 órás.

Gyakran törölgetem át az autómat,porszívózom a garázsom előtt.A szomszédok szeretnék ha a az övéket is megtisztogatnám persze pénzért.Néha amikor időm engedi.(locsolva nem szoktam mosni mert az szabálysértés már).

Mivel sokan látják,úgy gondoltam,bárki jelentheti ezt és gondot ebből nem szeretnék.


Érdemes napi bejelentést tenni ebben az esetben?Illetve mennyi a napi fizetendő összeg.(Függ e az összeg az óraszámtól.)


Kőszönöm az esetleges vàlaszokat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook