Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriában szeretnék munkát vállalni. Munkavállalási engedélyt hol, hogyan tudok szerezni? fórum

Ausztriában szeretnék munkát vállalni. Munkavállalási engedélyt hol, hogyan tudok szerezni? (tudásbázis kérdés)

2011. ápr. 12. 11:55
Ausztria és Németország. egy az EU által előírt munkavállalási jogszabálynak eleget téve 2011 május 1.-től teljesen megnyitja a munkaerőpiacát. Május 1.-től nem kötik engedélyhez a munkavállalást, de egy új törvény előírja, hogy minden külföldi munkavállalónak nyelvvizsgát kell tennie, aki még nem dolgozott hivatalosan min.12 hónapot német nyelvterületen. A nyelvvizsga, a betölteni kívánt munkakörhöz szükséges szintű kell hogy legyen.
2011. febr. 8. 19:51
Én is megkérdeztem pár embert, de ők nem hallottam semmi ilyent, hogy kellene nyelvvizsga. max valami tesztet kell írni, hogy tudsz írni olvasni meg érted amit beszélnek hozzád
2011. jan. 21. 23:17

A munkavállalási engedélyért nem kell fizetni (illetve amikor kikértük a szabadmunkavállalásit, akkor kb. 6 vagy 10 eurót kellett fizetni, nem emlékszem már rá).

A munkaadó kéri ki a munkaügyi központtól, de a munkaadók nem szeretnek ezzel bajlódni, ezért nehéz hozzájutni.

Ahol előre fizetni kell, nem hiszem, hogy valós munkát adnának.

Május 1-től szabad munkát vállalni, bár csak pletykaként hallottam, de énis holmi nyelvtudás/nyelvvizsgához akarják kötni.

2011. jan. 21. 23:08
Hát remélem,májusig ki is jutok,nyelvvizsgát meg nem igazán szeretnék tenni,úgyhogy főleg igyekezni fogok akkor:)Most az egyik oldalon azt olvastam,hogy a munkaügyi központban kell ezt kérni.Volt egy munkalehetőség,ahol ajánlottak németországban,azt mondták ott ingyenes,nem kell munkavállalási engedély,viszont magyar minimálbérre jelentenek be.Az ausztriai munkához viszont 30.000Ft-ot kellene befizetnem,abba lenne az engedély díja,meg gondolom a közvetítői díj.Egy másik munkalehetőségnél azt mondták,nehogy fizessek nekik,20euronál többet nem kérnek az engedélyért.20euro,de akkor ezek szerint a kinnti munkaügyiben kell intézni??
2011. jan. 21. 23:07
alap vagy közép szerintetek? valahol nem lehet ennek utána olvasni? barátommal mi is ki szeretnénk menni még idén.
2011. jan. 21. 23:06

sziasztok!

a kártya féleségnek akkor a nyelvvizsga lesz a feltétele?

2011. jan. 21. 23:00
Május 1-től megszűnik, de lesz helyette valami kártyaféleség és állítólag a nyelvvizsgát is nagyon figyelni fogják, talán még feltétel is lesz. Én nem kint dolgozom, de egy barátom már 12 éve és ő mondta.
2011. jan. 21. 22:57
Úgytudom május 1-től,nincs munkavállalási!
2011. jan. 21. 22:57
Na!!! Ez engem is érdekelne!!!:-)
2011. jan. 21. 22:55
Ausztriában szeretnék munkát vállalni.Munkavállalási engedélyt hol, hogyan tudok szerezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook