Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Atópiás ekcéma a szemen fórum

Atópiás ekcéma a szemen (beszélgetős fórum)


12. Kantara (válaszként erre: 11. - 241349700b)
2013. júl. 23. 09:17
az allergiavizsgálat nem mutat ki mindent, csak az erős immunválaszt.
11. 241349700b (válaszként erre: 10. - Kszb)
2013. júl. 23. 09:08
Lisztérzékeny nem vagyok, már voltam vizsgálaton. Allergológián is voltam már.
10. kszb (válaszként erre: 4. - 241349700b)
2013. júl. 22. 18:48

mivel szteroidozni nem nagyon vagyok hajlandó, amikor előjön, jó zsíros krémmel kenem be éjszakára a kezemet. Van egy gyógyszertári, ami jó, illetve az Avonnak van egy szilikonos- glicerines kézkréme, ami tuti rá!

Szerencsére nekem legtöbbször a kezemen jön elő.

Ki kellene vizsgáltatnod, h mi okozza! Nálam old lisztérzékenység állt a háttérben, és mióta tartom a gm diétát, azóta igen ritkán jön elő.

Bőrgyógyász helyett keress egy jó allergológust!

9. moonlight13 (válaszként erre: 4. - 241349700b)
2013. júl. 22. 15:17
Jaj Te szegény! Nekem a karomon és az államon szokott lenni, de a bórgyógyász mindig szteroidos krémet írt fel rá. Nekem utoljára a karomra jó volt a legolcsóbb gyógyszertári szőlőzsír (márka nélküli, kb. 300,- Ft), de szemre nem tudom, lehet-e kenni.
8. Kantara (válaszként erre: 6. - Csukottszemmel)
2013. júl. 22. 14:11

Tejtermék. Hát mivel nem eszünk, csak sajtot, annál vettem észre hogy családtagomnál kihozza az is vagy ha szénhidráttartalmút rosszalkodik. A szemhéj kiszárad, szinte kicserepesedik, berepedezik, viszket, vörös lesz és fáj. A test más felületén is felbukkanhat. Nem feltétlenül összefüggő felületen, itt- ott. Észrevettük a kapcsolatot a szénhidráttal meg a tejjel, de szerintem a tények-tévhiteken mintha lenne az atópiáról is szó meg az ekcéma egyéb formáiról de nem mernék rá megesküdni.

A gyógyszertári krém meg szteroidos, ami gyorsan hat, viszont jobb inkább kiküszöbölni.

7. csukottszemmel (válaszként erre: 4. - 241349700b)
2013. júl. 22. 13:53
ez keménydió, szemen még nem láttam ekcémát...
6. csukottszemmel (válaszként erre: 3. - Kantara)
2013. júl. 22. 13:52
Csak tej vagy ide tartozik a tejtermék is (joghúrt, sajt, túró)? Ilyenkor a test egész felületén keletkezik vagy csak a hajlatokban s az arra érzékeny területeken? Másfél évesemnek van ekcémája már szinte egy éve, de a gyerekorvos lebeszélt róla, hogy elvigyem gyasztroenterológushoz, mondván, ha ételallergia lenne, az egész testet érintené, de nekem még mindig piszkálja a begyem (alig tudom kordában tartani).
5. bnedora (válaszként erre: 4. - 241349700b)
2013. júl. 22. 13:20
Csináltak nálad allergiavizsgálatot? Jó lenne tudni, hogy mi okozza. Sokat segíteni a gyógyulásban.
2013. júl. 22. 12:55
Voltam már milliónyi bőrgyógyásznál. A legutolsó írt fel krémet és gyógyszert is de a krémeket nem lehet szemre használni, s engem az érdekelne, hogy kinek milyen krém vagy olyan szer, ami hasznos lehet a szemre, mert azért bármit nem merek rákenni. Holnap is megyek dokihoz, de nagyon nehéz úgy, hogy szét van repedve a szemeden a bőr, s egész nap könnyezik és marja, mintha savval öntenéd le. Szóval én csak arra lennék kíváncsi, hogy kinek mi segített.
2013. júl. 22. 12:52
Bőrgyógyász ad kencét, az gyorsan elmulassza. Jó rá még a sheavaj is meg a kókuszzsír, de lassabban hatnak. Talán a sheavaj gyorsabb. Az ekcéma kialakulásához nagymértékben hozzájárul a szénhidrát, vagy a tej, meg kellene próbálni ezek kiiktatását. Meg az adalékanyagos élelmiszerek sem használnak. A tüneti kezelés mellett ki kéne deríteni az okát, én úgy látom a családban, hogy a táplálkozás a hunyó. Ha becsúszik egy kis cukortartalom vagy tej, visszajön az ekcéma.
2. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 241349700b)
2013. júl. 22. 12:50
Az orvos mit mond erre? Még egy bőrgyógyász sem tud diagnózist felállítani, ha nem látja. Miből gondolod, hogy egy fórumon meg lehet ezt oldani?
2013. júl. 22. 12:46
Volt már valakinek ekcémás a szeme? Az alsó és a felső szemhéjrész is ekcémás nekem és nem tudom mivel kenjem. Már sok mindent kipróbáltam. Tud valaki valamilyen bevált módszert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook