Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Átfolyós vízmelegítővel hogyan kell folyamatos meleg vizet elérni kb. egy tusolás idejére? fórum

Átfolyós vízmelegítővel hogyan kell folyamatos meleg vizet elérni kb. egy tusolás idejére? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. zsana0
2012. júl. 30. 11:04
Én személy szerint hívnák szerelőt ugyanis nálunk ugyan ez volt annó a baj.Alig volt melegvizünk és rengeteg gáz fogyott,azt pedig csak a szerelő tudja be állítani ha leveszi az előlapját.Mi már kicseréltük hőtárolósra.
31. kisbaris (válaszként erre: 29. - Rózsakvarc)
2012. júl. 30. 10:04

Kipróbáltuk és bevált!! A tolós gomb volt nagyon felvéve, de balra húztuk kicsit és este már folyamatos meleg vízzel tusoltunk!!

Köszönöm szépen a segítséget!!

30. kisbaris (válaszként erre: 29. - Rózsakvarc)
2012. júl. 29. 11:53
Köszönöm! Kipróbálom! :)
29. rózsakvarc (válaszként erre: 28. - Kisbaris)
2012. júl. 27. 18:46
Az, amelyik tekerhető. Nekünk is ilyen bojlerünk van, 42 éves és tökéletesen működik. Télen nagyobbra kell állítani, nyáron éppen csak langyosra. Én éjjelre mindig elzárom, nappal újra meggyújtom. Amelyik gombbal meggyújtod, azzal lehet szabályozni. Gázszerelő mondta, úgyhogy ez jó módszer.
28. kisbaris (válaszként erre: 24. - Rózsakvarc)
2012. júl. 24. 13:45
Az a gomb amit ha benyomunk akkor jobbra-balra húzható? vagy az, ami tekerhető?
27. kisbaris (válaszként erre: 23. - Pista55)
2012. júl. 24. 13:44

Az itteni régebbi:

[link]

ilyen típus

26. pista55 (válaszként erre: 25. - SF)
2012. júl. 24. 12:44
Nem kell szétszerelni, de állítgatni szabad. Ebből még nem lehet baj.
25. SF (válaszként erre: 6. - Kisbaris)
2012. júl. 24. 12:37
Egyértelmű: szerelő. A gáz nem játék.
2012. júl. 24. 12:30
Azt hiszem tudom a problémádra megoldást. Gondolom régi típusú a készüléked. Amikor begyullad a bojler, akkor viszonylag nagy lánggal ég és nagyon meleg a víz. Van egy gomb, amivel el is lehet zárni , azzal kell a láng nagyságát kisebbre venni működés közben. Be kell állítani egészen addig amíg kellő a hőfok és nem szabad keverni hideggel, így állandó a hőmérséklete és könnyű a használata.
23. pista55 (válaszként erre: 22. - Kisbaris)
2012. júl. 24. 09:50

Itt megnézheted! Lehet, hogy szerelő sem kell.

A másik gomb a vízmennyiség állító gomb.


[link]

2012. júl. 24. 09:43
Ez hagyományos FÉG-es áfolyós vízmelegítő, három gombja van, az egyikkel a gázt engedem, ezt lehet jobbra balra tolni is, a másik a szikráztató, a harmadik meg tekerős, de azon két ábra van, gőzöm sincs mire jó.
21. cel (válaszként erre: 6. - Kisbaris)
2012. júl. 24. 08:52

A kívánt vízhőmérsékletet a vízmelegítőn állítsd be, nincs szükség arra, hogy felforrósítsd és hideggel hűtsd. Egyrészt, túl forró lesz a víz, sokkal több gázt fogyasztasz, a vízcsövek a nagy hő hatására egy idő után szétégnek.


Nekünk is átfolyós víz melegítőnk van, de csak azon állítjuk a hőmérsékletet, hideg vizes csaphoz nyúlni sem kell.

Ez csak egy tipp, nyilván a vízmelegítő fajtájától is függ.

2012. júl. 24. 07:48
Köszönöm a hozzászólásokat, szerelőt fogok hívni. Most költöztünk be az albérletbe, ezért nem is tudom pontosan, hogy milyen minőségben tud meleg vizet előállítani egy ilyen berendezés.
19. simple (válaszként erre: 15. - F303be5590)
2012. júl. 23. 20:40
De ez nem bojler, hanem vízmelegítő. Nincs tartálya, csak ami átfolyik rajta azt melegíti fel a lánggal.
2012. júl. 23. 20:23

Ezt találtam. Ezek szerint nem jól van beállítva a vízmelegítő.


A víz- és gázmennyiség változtatásával kivánság szerint átlagosan 25...65 C fok között szabályozható a víz hőmérséklete. A 65 C fok feletti hőmérsékletű víz készítését feltétlenül el kell kerülni, mert károsodást okoz a készülékekben. Ha kisebb hőmérsékletű vizet kívánunk vételezni, célszerű az a gázmennyiség csökkentésével megoldani. A gyakorlatban szokásos ugyanis, hogy a víz hőmérsékletének változtatását inkább a hálózati hidegvíz hozzákeverésével érik el. Ez egyrészt a készülék állaga, másrészt pedig a gazdaságossági okok miatt se elfogadható eljárás.

17. pista55 (válaszként erre: 16. - F303be5590)
2012. júl. 23. 20:07
Nincs ott tartály. Ami átfolyik azt melegíti.
2012. júl. 23. 19:58

de gondolom ezért annak is van néhány literes tartálya, gondolom abban van egy hőérzékelő, és addig fűt amíg el nem éri a beállított hőfokot


(vagy legalábbis nálunk ezt csinálja)

2012. júl. 23. 19:57
amúgy minden bojler átfolyós :D:P
2012. júl. 23. 19:56
hány fokra van állítva a melegvíz?
13. erikpipi (válaszként erre: 6. - Kisbaris)
2012. júl. 23. 16:02
Tavaly nekünk is ezzel volt problémánk, igaz nem átfolyós, de a lényeg ugyan ez volt. Csatlakozom az előttem szólókhoz, hívj szerelőt.:)
12. 80ASIQ
2012. júl. 23. 15:46
Jaj, csak ott lehetnék! Mert egyik feltételezésem az, hogy a beállítócsavaron kell igazítani, hogy hamarabb lobbanjon fel a gázégő. Ha ez nem segít, akkor nem tudok újat mondani. Szerelőt! A hideg víz ugyanis lefékezi a meleg(nek szánt) víz folyását, azért kialszik a láng.
11. Agnik1 (válaszként erre: 6. - Kisbaris)
2012. júl. 23. 15:32
Szerelőt hívj mindenképp, nálunk is volt ilyen probléma, a szerelő orvosolta.
10. 342bae44d8 (válaszként erre: 6. - Kisbaris)
2012. júl. 23. 15:31

nálunk ue. volt, mi a fűtés erejét vettük vissza és csak a melegvizet nyitottuk meg, amúgy nagy sz.r az egész és rengeteget fogyaszt!

persze nálunk a mosogatás is gond volt

2012. júl. 23. 15:30

Jaja, szerelőt kell hívni!

Nekünk is volt hasonló gond: valamit fel kellett tölteni/kitisztítani a kazánban, és máris minden működött. Érdemes évente legalább egyszer kihívni a szerelőt, hogy átnézze, feltöltse, és akkor nem lez baj. (Mellesleg nekünk a garancia is mindig újraindult, mivel mindig kihívtuk a szakszervizest. Évi 6ezret bőven megért, hogy jól működjön és még plusz biztonságban is tudtuk a kazánt!)

8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Kisbaris)
2012. júl. 23. 15:30
Teendő: szerelőt hívni.
7. pista55 (válaszként erre: 6. - Kisbaris)
2012. júl. 23. 15:27
Az a teendő, hogy szólj gázszerelőnek mert valami nem jól működik!
2012. júl. 23. 15:20
Problémám a következő: megnyitom a meleg víz csapját, bekapcsol a gázos melegítő, de egy perc után leáll, meleg víz elfogy, én a tus alatt, a hideg vizet próbálom vissza venni, hogy a nyomás elég legyen a melegnek, de addigra már hideg folyik csak rám, majd megint beindul (a melegen még tekertem), felmelegszik forróra a víz, majdnem leforráz, ha hideget engedek hozzá megint leáll stb stb., 5 perces zuhanyzással háromszor fagytam le és kétszer forráztam le magam majdnem. Mi a teendő? Van tapasztalat? Valaki rutinos már ebben? Mindig bojlerünk volt, nem tudom hogy működik az átfolyós rendszer. :( Ha a mosdónál nyitok meleget az fel sem kapcsolja a melegítőt.
2012. júl. 23. 15:18
Ja hogy nem elég meleg a víz? Mert akkor az állítással tudod melegebbre állítani. Van egy ilyen kis tekerő amivel lehet szabályozni mennyire legyen meleg.
2012. júl. 23. 15:18
Váltakozik a hőmérséklete?
2012. júl. 23. 15:17
Beállítással?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook