Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Asztmát mivel lehet kezelni a szteroidokon kívül? fórum

Asztmát mivel lehet kezelni a szteroidokon kívül? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. a9e1c02a7b (válaszként erre: 23. - Reni79)
2009. febr. 10. 21:05
Ha folyamatosan kell szedni, akkor több mint valószínű, szteroidos gyulladáscsökkentő. Ha csak rohamok esetére kapta, akkor hörgőtágító.
23. reni79
2009. febr. 10. 13:54

Kedvesem 25 éves és most derült ki hogy asztmás.Sajnos dohányzik és nem tudom hogy vehetném rá hogy leszokjon.

Pipát kapott.Én még "hülye" vagyok hozzá:-)

Ezek tartalmaznak szteroidot???

2009. jan. 12. 16:02

Sziasztok


Közeli ismerősöm esküszik a gyógynövényekre, mivel őt már súlyos asztmával kezelték. Csak azt tudom mondani, amit Ő nekem mondott, hogy amióta issza , 60évesen is nagyon jó állapotba van. Egy gyógynövényekből összeállított italt iszik, a nevét itt nem írhatom ki.


Sziasztok

2009. jan. 8. 10:14
Most olvastam, hogy feketeköménymag-olaj jó hatású az asztmára, allergiára. Naponta kétszer kell egy mokkáskanállal bevenni, nem túl drága, 1.200,-Ft körül vettem a bioboltban.
2008. dec. 18. 15:35

Ginger tea fel mokkaskanal cayenne paprikaval, ketszer naponta.


A cayenne paprika gyorsan leviszi a koleszrin szintet normalisra,igy meg egy plusz elonye is van.

19. sereva
2008. dec. 18. 15:22
Sokan mondják,hogy a relaxálás nagyon jó hatású.
18. Bluelake (válaszként erre: 17. - Zarahell)
2008. dec. 18. 12:06
Én is Symbicortot használtam, de most romlott, úgyhogy szteroidot is kaptam, meg egy másik hörgőtágítót(Singulair) is mellé.
2008. dec. 12. 22:51

Halihó!

Jó régen volt feltéve a kérdés, de azért leírom a tapasztalataim, meg jó sokat olvastam utána. A ventolin csak hirtelen rosszullétekre jó. Aki asztmás elvileg azért kell folyamatosan gyógyszert szedni, mert igazából ott majdnem folyamatos gyulladás van. Ami magára a gyulladásra is való gyogyi, és nem szteroidos, az a Symbicort (lehet, hogy rosszul írtam) :S

Nekem azt mondták, hogy asztmás vagyok, és szedtem is a gyogyikat, de semmit nem használt, a Ventolinra meg érzékeny vagyok -mint kiderült.

Aztán lehet, hogy már tudjátok, de sok "asztma" mögött igazából a túlzott gyomorsav termelődés áll. Szóval érdemes figyelgetni a tüneteket, mert lehet, hogy egyszerű savlekötővel kezelhető az egész. Ezt egy okos gasztro-doki mondta. :)

2008. dec. 12. 19:18
Asztma szinte minden esetben akkor van, ha valaki rossz helyen fekszik. Tudom, hogy ez kicsit furcsán hangzik -főleg, aki nem hisz benne-, de a vízér idézi elő az allergiát és az asztmát is. Ki kellene méretni a lakásodat, különösen az ágyadat. Priviben szívesen megírom, kiket kell hívnod, hogy garantáltan jól legyen kimérve.
2008. júl. 22. 19:53

Kicsi korom óta küzdök asztmával.


Symbicort gyógyszer van felírva, lassan elfogy, és el kellene menni orvoshoz, de nem igazán van bátorságom, mert enyhén szólva csúnyán fog nézni...

Ezt a gyógyszert minden nap kellene használnom, amit én viszont nem tesze meg, mert nincs panaszom. Egy kezemen meg tudnám számolni, eddig idén hányszor volt nehézlégzésem.

Ezért nem szedem rendszeresen, mert félek tőle, nem akarok ennyi idősen gyógyszereken élni, miközben semmi bajom sincs. Ha elő is jön az asztma, az valamilyen környezetváltáshoz köthető, de ott se minden esetben jelentkezik.


Ha nincs panasz, miért kell szedni ezeket? Nagyon el vagyok keseredve, hiszen én nem akarok rosszat, csak nem érzem szükségét a mű dolgoknak...

Persze, a doktornővel kellene beszélni, de ő nem olyan ember, akivel ezt meg lehetne tenni...

14. csjuli
2008. ápr. 21. 11:49
Én se akartam hormont szedni.
13. csjuli
2008. ápr. 21. 11:49
[link] Itt találtam rá a cseppekre és meggyógyult a pajzsmirigyem, ami alulműködött. A cseppeket a nagyobb gyógynövényboltokban lehet kapni, vagy ott lehet megrendelni.
12. a9e1c02a7b (válaszként erre: 10. - 03755e6896)
2008. ápr. 21. 10:27
Nekem is asztmás a kisfiam (8 hónapos). A sólámpára én is gondoltam. Nektek mekkora van mekkora szobában? Mostanában csak olyan pici sólámpákat látok, régebben láttam nagyobbat is.
11. a7a90ace89 (válaszként erre: 2. - 8565183eb5)
2008. ápr. 10. 07:54

Tapasztalatokra, tanácsokra nekem is szükségem lenne!


Nekem 33 éve társam az asztma, s sajnos szteroid-függővé tettek még gyerekkoromban.:(( Egyszer volt 9 hónap, hogy egyáltalán nem szedtem, de utána a falat is lekapartam volna, annyira rosszul voltam. Újra szedni kezdtem. Aztán 2005 májusától volt 2 évem, amikor szinte szteroidmentes voltam (persze 2005-ben 2x is kint voltam Svájcban...1 ill. másfél hónapot). Tavaly megint vissza kellett állnom rá.


Én egy dekát sem híztam tőle (csak gyermekkoromban, az első 5 évben), most szinte vékony vagyok. De nagyon szeretném elhagyni, mert a csontot nagyon roncsolja, csökkenti a Ca-t blőle.

2008. márc. 21. 22:12

Sziaszok!

Az én kisfiam asztmás két és fél éves. Vettem egy sólámpát az éjjel nappal be van kapcsolva,azóta nem fulladt be,pedig előtte nagyon sokszor volt ilyen problémánk. Mosz lakást bővítünk és minden helységbe fogok venni,azt hiszem ez nekünk bevált.

2008. márc. 21. 19:02

Én a homeopátiás izékkel nagyon távolságtartó voltam.


Aztán ekcémára vettem egy ilyen kenőcsöt.

És működött. Nem érdekel a mikrobiológiája, kémiája, de ezek után talán mást is kipróbálnék.

2008. márc. 21. 13:08
sóbarlang
2008. márc. 21. 12:52

Nem csak szteroid gyógyszer van, hanem Béta mimetikum is, salbutamol(Buventol,Ventolin), terbutalin (Bricanyl). Enyhe esetekben ezeket ajánljákkkk. esetleg friss levegő stb

vannak újabb gyógyszerek is, de egyenlőre még nem hatásosak eléggé :(

2008. márc. 21. 08:37

Igy igaz, a gyogyszertarakban. Van, ahol van kimondottan homeopatias gyogyszertar.

Remelem megtalalod, amit keresel.

2008. márc. 19. 20:27
Mostmár nagyon sok gyógyszertárban lehet kapni homepotátiás készítményeket,meg kell kérdezni a gyógyszerészt,hogy mit ajánl.
4. 8565183eb5 (válaszként erre: 3. - Kolibri)
2008. márc. 19. 20:20
Hol lehet venni olyan golyókat?
2008. márc. 19. 19:24
Allitolag nagyon jo homeopatias golyok vannak erre. Sajnos a nevet nem tudom, de az ismerosomnek az orvosa ajanlotta es mukodott.
2008. márc. 19. 19:11
Nagyon várom a tapsztalatokat. Fontos lenne.
2008. márc. 18. 21:15
Asztmás vagyok. Mivel híztam mialatt szedtem a gyógyszereket az orvos is azt tanácsolta hogy hagyjam abba a gyógyszert. Fél éve nem szedem ritkán voltak panaszaim. De mostanában megint rosszabul vagyok. Köhögök néha kicsit fulladok. Szeretnék valamilyen szteroid mentes szert szedni. Gyógyhatású készítményekre lennék kíváncsi hogy kinek mi vált be. Köszönöm a segítséget.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook