Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Begyulladt sebet mivel tudom kezelni? fórum

Begyulladt sebet mivel tudom kezelni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. dec. 9. 15:21

Sziasztok!

Látom ez már 1régen félbemaradt téma, de én is leírom, hogy jártam, hátha még vkinek hasznára lesz.

2hete hvégén malacot vágtunk, és 1csont megszúrta a kisujjamat, mikor pakoltam befele a húsokat a fagyasztóba. Nem vérzett, nem is fájt igazán, csak picike szúrás, de semmi vérzés, abszolut nem feltűnő, de tényleg. Nahát pár nap múlva elkezdett feldagadni, 1hét múlva már behajlítani se nagyon tudtam. Jól megijedtem, hogy be kell menni a balesetire, majd kivágják a tisztításhoz, jól megkínoznak, és rá megy fél napom. Be is mentem a legközelebbi gyógyszertárba, hogy adjanak rá vmit. A gyógyszerész hidrogén-peroxidot adott rá. DE!!!! mivel ez már 2hete volt, nyoma se volt a sebnek, vagy a lyuknak. Tehát az alkalmazás, hogy kenjem le a területet, az anyaggal, az ki fehéríti a pontot, ahol kaptam a szúrást (nem biztos, hogy azonnal, kell neki 1kis idő) ott meg kell szúrni újra 1tűvel (fájni fog ) és amennyire csak lehet, beledörzsölni, az pedig szépen kipezsgeti. Én ezen felül még krumplit kötöttem rá, az is húzza lefele a gyulladást. :)

59. H.Ancsi (válaszként erre: 58. - Any19)
2009. máj. 30. 11:07
A paradicsom tényleg nem rossz, egy bizonyos fokig. Bár én általában inkább beérlelésre - értem itt pattanás, furunkkulus, tályog. stb.- használom. Ha ugy látod,hogy jó akkor használd. Az Aloe First tényeg csodákra képes tapasztaltam, de csak akkor ne menj orvoshoz, ha biztos vagy benne, hogy javul.
58. Any19
2009. máj. 30. 10:56
Ja és szerintetek még következő éjszakára is rakjak fel egy paradicsomos kötést ha még picit piros?
57. Any19 (válaszként erre: 55. - Garamond)
2009. máj. 30. 10:55

Szebb lett sokkal a seb!És nem a betadinnak köszönhetem hanem a paradicsomnak.Azért néha jobb a természetes gyógymód.De persze nagyon köszönöm, hogy te is írtál, csak betadint én már hétfő óta locsolom a sebre és semmi javulást nem láttam.Igaz, nem ártott volna bekötözni, amikor még friss volt, de sajna nem volt itthon kötszer, én meg azt hittem majd elmúlik.

Most már körülötte csak nagyon halványan piros, a seb sem sárga már, hanem "szép" piros, reggel leszedtem a dunsztkötést, bekentem még betadinnal.

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget.Jövő héten veszek haza kötszert, ha lesz majd ilyen baleset, akkor legyen.:)

2009. máj. 30. 09:40

Aloe Vera First-el.


biztos meggyogyit,ki van probalva a sebekre is

55. garamond (válaszként erre: 43. - 2d5a00656a)
2009. máj. 30. 08:35

Mégis megjött a válasz? Nem bírtam már kivárni, elaludtam a gép felett. Gondoltam, hogy gyors észjárású tag lehetsz.

Egyébként a második felét is visszavonhatod, ha majd kiderül, hogy reggelre szebb lett a topic nyitó lába.

54. Any19
2009. máj. 29. 22:09
Erre én is kihagytam egy betűt.:O
53. Any19 (válaszként erre: 49. - Ében11)
2009. máj. 29. 22:08

Okés, megírom!De sztem holnapra le fog menni a gyulladás...Fő a pozitív hozzá állás.:)

Szerintem mindenki jó tanácsokat adott, nagyon szépen köszönöm!

Semmi baj én is gyorsan gépelek, tanultam gépírást, de én autómatikusan javítok is, begyakorltam órán.:D

2009. máj. 29. 21:46
De értjük,és ez a lényeg:)
2009. máj. 29. 21:39
:) nálam az összes gombbal van valami, az egér se kattan néha, meg nem is olvasom vissza,sebaj...
50. 2d5a00656a (válaszként erre: 49. - Ében11)
2009. máj. 29. 21:34
Te is:)???nálam ráadásul ragad a space gomb,úgyhogy ha nem ellenőrzöm vissza ,akkor minden egyben megy le:)Nem baj ,csak az olvasók fele hiszi, hogy sötét vagyok,a másik fele szintén túl gyorsan gépel:O)
2009. máj. 29. 21:30

és írd meg mit ajánlott a doki.Akkor kiderül miféle tanácsokat osztogatunk itten...:)

bocs a hibákért, nem hülye vok, csak gyorsan gépelek néha mellé ütök:)

48. Any19 (válaszként erre: 47. - 2d5a00656a)
2009. máj. 29. 21:00
Megyek is, azért féltem a lábam...Az ördög nem alszik én mindig azt mondom.Nem szeretnék fél lábbal élni.Jó ez durva volt,de hát így van.
47. 2d5a00656a (válaszként erre: 45. - Any19)
2009. máj. 29. 20:56
Ha reggelig nem lesz tiszta menj mindenképp!!!!!!!!
46. Any19
2009. máj. 29. 20:56
Ja és tényleg egy részből azért tettem fel a kérdést, hogy megerősítsetek, hogy nem néznek hülyének a dokinál!:)Meg hogy néhány praktikát kérjek, mert a neten nem nagyon találni...
45. Any19
2009. máj. 29. 20:55

Jajj nehogy aztán ezért egymásnak essetek!Félek eléggé, nehogy elinduljon a piros csík stb.Amúgy meg már egy egész liter betadint rálocsoltam.:D

DE!!!Segít a paradicsomos dunsztkötés!!Körülötte már nem is piros, vagy csak egy picit és a zsepi ami a pari fölött volt sárga lett, szóval szívja)szívja.A seb is most teljesen sárga lett,szóval gondolom jön kifele ami nem oda illő,szóval tisztul:)Most nagyon örülök.Reggelig sztem várok,remélem kiszívja és utána rendbe jön végre.Mindenkinek ezer köszönet és puszi!:)

44. H.Ancsi (válaszként erre: 43. - 2d5a00656a)
2009. máj. 29. 20:50
ott a pont:)
2009. máj. 29. 20:41

Wow!Ez aztán válasz a javából:)

Ez nem segítség hanem a baj odázása.Ha valaki bizonytalan,azért teszi fel a fórumra ,mert megerősítést vár!nem házi gyógymódot,hanem megerősítést/a gyengébbek kedvéért :szerintetek nem röhögnek ki ,ha ezzel elmegyekkk.nem dehogy jogos ha odamész..bla-bla..ezért vagyunk itt a fórumon,hogy megerősítsük egymást../Egy terjedő gennyedző seb kezelése javaslat betadinnal ,hozzá nem értés ,és nem segítség nyújtás.Egy IQ könyv javasolása egy ilyen javaslat után egyszer önismeret hiány:)Egy helyesírás tanfolyamra utalás egy elütés után,klaviatúra ismeret hiány...

42. garamond (válaszként erre: 38. - 2d5a00656a)
2009. máj. 29. 20:35
Ezért kell más fórumon "segghülyének" nevezni, mert segíteni szeretnék? Neked el kellene olvasni egy IQ könyvet és ha már végeztél vele, talán nem ártana egy helyesírás tanfolyam is.
41. H.Ancsi (válaszként erre: 39. - 2d5a00656a)
2009. máj. 29. 20:35

Persze az életmentők honnan tudnák, ja de csak a kakaós, a fahéjas nem jó mert csunya lesz a sem:))


Na gyere.....

2009. máj. 29. 20:34
A betadin egyébként tényleg jó, még rögtön az elején alapos tisztitás után. Mellesleg egy egyhetes sebnek már gyógyulnia kéne, már valóban kevés a betadin. Orvosnak kell kitisztitani és lekezelni.-tejbegrízzel-
39. 2d5a00656a (válaszként erre: 37. - H.Ancsi)
2009. máj. 29. 20:33
Ancs!Tejbegríz sebre???Box lesz:)ha kutyagumi is!
38. 2d5a00656a (válaszként erre: 36. - Garamond)
2009. máj. 29. 20:32
ÉN/és te nem/értettem mit szeretne kérdezni,és rajtam kívül isértették még sokan ,de a lényeg mindnyájan ugyanazt javasoltuk:OOOOOOOOOOOORRRRRRVVVVVVVVVOOOOOOSSSSSSennél feltünőbben nem tudom leírni.Neked ezen mi nem érthető?Remélem a fórum indítója jooban érti ,ha elolvassa.eZ NEM, JÁTÉK,ÉS NEM BETADINOS MEGOLDÁS!!!!!!!!!!!!!!!
37. H.Ancsi (válaszként erre: 35. - 2d5a00656a)
2009. máj. 29. 20:31

Hu-ha, box is lesz:)???


A tejbegríz meg jó, mos mit kötözködsz, csak kell mellé langyos gyerek vagy kutyagumi

36. garamond (válaszként erre: 35. - 2d5a00656a)
2009. máj. 29. 20:29
Ezen a fórumon senki nem szarja le, mert segíteni szeretnénk neki. Ha nem a sok életmentő kupát számolgatod, talán odafigyeltél volna, mit szeretne kérdezni.
35. 2d5a00656a (válaszként erre: 34. - Garamond)
2009. máj. 29. 20:24

ÉN biztos tejbegrízt kennék rá????Hát nem tudom ezt miből következtetted ki ,de én pl. 5 évig élettant és anatómiát tanultam,és mellesleg nemzetközi életmentő vagyok.Biztos a te megoldásod/sebfertőtlenítő/is frankó,de volt nekem olyan esetem amikor egy héten belül végtagcsonkolást kellet elvégezni egy kapa "nyomán".Úgyhogy "ÉN" lehet hogy túllihegem,de lehet hogy a TE Betadinod röhejes.

És úgy gondolom az "Ő"/sérült/esetében jobba túllihegés mint a leszarás!

34. garamond (válaszként erre: 33. - 2d5a00656a)
2009. máj. 29. 19:57
A vénynélküli hülyeség megakadályozza a fertőzést. A kórházban is ezzel fogják kezelni. TE biztos tejbegrízt kennél rá. De egy tanárnő honnan is értene ehhez?
33. 2d5a00656a (válaszként erre: 32. - Garamond)
2009. máj. 29. 19:54
Viccesről visszatérve,mitől keletkezett,mi az ami kiváltotta a továbbterjedést....Ne ajánlgassunk szereket!Irány az orvos!Továbbfertőződött,tehát terjed,tehát orvos!ennyi,és semmi házi,és vénynélküli hülyeség!!!Ellenvetés???????
2009. máj. 29. 19:45
Betadinnal kell fertőtleníteni, ha nem mész kórházba próbálj meg szerezni. Nehogy ezt a sok vackot rákend amit írnak!
2009. máj. 29. 19:03
Írd meg mit mondott a doki ,most már kíváncsi vagyok:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook