Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Asztigmia akinek van kérem segítsen!! fórum

Asztigmia akinek van kérem segítsen!! (beszélgetős fórum)


1 2
2011. ápr. 29. 20:09
He he!!!???
34. pocokfarok (válaszként erre: 33. - Rózsa74)
2011. ápr. 27. 13:25
He he!!!! Ha osszemosodnak a betuk, akkor epp, hogy nincsen kettos latasa, azaz nincsen ketszemes egyuttlatasa, masneven binokularis latasa. Ez nagyon veszelyes, mert elorehaladott allapotban ezt csak prizmaval lehet enyhiteni. Bar o meg gyerek, lehet kinovi.
2011. ápr. 22. 21:43
Megvan a szemüveg és a leghosszabb idő amit eltöltött benne 20 perc. Kettős-látása van és összemosódnak a betűk.Remélem menni fog nagyon jól áll neki édi kis pofija van benne.
2011. ápr. 16. 22:39

A műtét szemben a szemüveggel...


Bocsánat, ha kicsit értetlenül írok, elnézést...

2011. ápr. 16. 22:36

Mármint hogy a műtét szemben a kontaktlencsehordással?

Bocsi, nem tudnád kicsit világosabban vázolni a problémát?

2011. ápr. 16. 22:34
Persze szeretném hinni, hogy az, amit Te írsz, és így a fiamnak lesz esélye (HA Ő AKARJA) egy szemműtétre...
2011. ápr. 16. 22:33

Hát az, hogy akkor most mi az igazság?


Amit az orvos a szemembe mondott, vagy az, amit Te írsz...

2011. ápr. 16. 22:30
mi a kérdés?:)
27. Vikica76 (válaszként erre: 25. - 07c4794583)
2011. ápr. 16. 22:27

Hát egyre kíváncsibb vagyok :-)


Most összezavarodtam, hogy is van ez?

2011. ápr. 16. 22:25
Hozzátenném, nem a szép mosolyomból meg a kereken álló szemeimből élek, hanem abból, hogy informatikus vagyok, méghozzá széttanultam magam, és nem számított, hogy szemüveggel vagy anélkül boldogultam.
25. 07c4794583 (válaszként erre: 24. - Vikica76)
2011. ápr. 16. 22:21
Nekem 35 éves felnőtt nőként is azt mondták, hogy műthető, mégsem állok neki. Jó az a kontaktlencse.
2011. ápr. 16. 22:15

Szerintem egyáltalán nem "dramatizálta", csak leírta az aggályait, segítséget kért.

Ugyanebben a helyzetben vagyok mint Ő, bár már egy kicsit előrébb, az én fiam 5 éves, és már jó pár hónapja hordja a szemüveget. Ügyes.

És, én sem vettem észre, hogy nem jól lát. Nálunk egy ovodai szűrésen derült ki.

Azt is tudom, hogy miért nem vettük észre, az orvos elmagyarázta.... de ez most mindegy.


Aki azt írta, hogy ez műthető, kérem írja meg, hogy hol, mert nekünk kerek-perec kijelentette az orvos, hogy az orvostudomány mai állása szerint a cilinderesség nem gyógyítható-műthető...


Ez talán inkább veleszületett rendellenesség, nem tudom, hogy az öröklődés mennyire játszhat be, ugyanis nálunk senkinek nem rossz a szeme...

Nekem kifejezetten "saszemem" van :-))

A nagyszülőknek is csak "időskori" szemüveg van olvasáshoz...

23. Serry
2011. ápr. 16. 16:24

Tudom milyen érzés neked.

Az én fiam is lehet szemüveges lesz és eddig még nem tapasztaltam,hogy kéne. De akkor is azt mondom nem csapásként megélned.


Nem szabad túldramatizálni és tragédiaként megélni.

Vannak nagyon klassz szemüvegek. A fiam óvodájában van egy kis srác akinek most lett szemüvege.. a szülőknek nincs és senkinek nem volt a családban... a szülök nem tragédiaként élték meg és a gyerek is nagyon hamar elfogadta. Élvezi a szemüvegét.

Szóval, az,hogy a gyerekednek lesz -e "protéziskomplexusa" az nagyban tőled függ.

22. 07c4794583 (válaszként erre: 21. - Rózsa74)
2011. ápr. 16. 12:49

Jó, de ez azért nem "csapás"... 3-4 dioptria van nekem is. Szépen felkelek, berakom a lencsét (még nem is vette észre senki, hogy van), aztán egész napra el van felejtve a probléma. Este lefekvés előtt leöblítem, elrakom. Ennyi kábé az egész :))


Gyerekként még kicsit macerás, mert én is utáltam a szemüveget, bár nekem inkább "protéziskomplexusom" volt tőle, de alighogy lett lencse, áttértem, és már el is fújták a szemüvegproblémát. Majdnem 20 éve van lencsém, ezalatt kétszer volt kötőhártyagyulladásom, olyankor kell a tartalék szemüveg, egyébként tényleg nincsen semmi gond a kontaktlencsével.

21. rózsa74 (válaszként erre: 20. - 07c4794583)
2011. ápr. 16. 12:31

Nem éppen a pénz inkább az anyai ösztönök dolgoznak.A gyerekem így is úgyis,nekem a legszebb ez nem vitás.A barátnőmnek 3 hónapos koraóta szemüveges a lány és így gyönyörű ahogy van.

Kérdéseim a szemüveggel kapcsolatban azért vannak mivel sosem volt nekem sem a férjemnek.Sajnálom hogy ez másképp jön le,mivel ha kéne én is felvenném.

20. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - Rózsa74)
2011. ápr. 16. 12:22

Figyi bocs, hogy ezt mondom, de a szemüveg az nem valami stigma :)


Millió embernek van - cilinderes is -, tényleg nem kell ezt annyira a szívedre venni, bár most nem tudom, a pénz miatt vagy-e kiakadva, vagy mert úgy érzed, hogy nem "tökéletes" a gyerek...


A szemüveges emberek különben is általában bizalomgerjesztő benyomást tesznek másokra. :))

19. rózsa74 (válaszként erre: 15. - 36f04c14f7)
2011. ápr. 16. 12:16
Megnézem a tesztet.Remélem javul vagy legalább 3ig visszamegy mert azt mondták az a sok a 3-4.3ig érték,és pluszos.
2011. ápr. 16. 12:14
Nagyjából 11-12 évesen már lehet, ha a gyerek fegyelmezett a higiéniai, lefekvési szokásait illetően.
17. 36f04c14f7 (válaszként erre: 15. - 36f04c14f7)
2011. ápr. 16. 12:14

Itt van egy teszt: [link]


Az asztigmiás vastagabbnak látja a középső vonalakat, a szélsőket pedig vékonyabbnak.

16. rózsa74 (válaszként erre: 8. - Pocokfarok)
2011. ápr. 16. 12:12
A kontaktlencsét mikortól használhatják a gyerekek,vagy éppen nem korfüggő hanem tudja e használni??
15. 36f04c14f7 (válaszként erre: 1. - Rózsa74)
2011. ápr. 16. 12:11
Szia! Én is asztigmiás vagyok, -3 cilinderem van mindkét szememen. 34 éves vagyok és eddig csak romlott, azonban én is olvastam arról, hogy ha idejében kezelik, akkor lehet korrigálni. Mivel a szemlencse rendellenes formája okozza ezt a bajt, csak műtéttel lehetne korrigálni (nem kerek, hanem rögbilabda alakú a szem lencse és ez okozza a rendellenes fénytörést.) Egyébként az asztigmia vagy örökletes hiba, vagy sérülés okozta az elváltozást, így lehet másnak is a családban. Van teszt a neten, könnyel le lehet ellenőrizni.
14. rózsa74 (válaszként erre: 12. - 07c4794583)
2011. ápr. 16. 12:10
Nekünk is sokat vizsgálták 3 napig atropint csöppentgettünk még most 1 hét után se lát apró mintákat meg betűket.A pupillája meg akkora mint a szeme. Hát meg lesz jövőhéten a szemcsi majd kiderül lesz e nekem is kis sasom ;)
13. rózsa74 (válaszként erre: 5. - Serry)
2011. ápr. 16. 12:04
Nem túldramatizálom csak hideg vízként ért a hír mikor azzal az indokkal hogy a bal szemével nem látja a táblán a villákat végig elküldenek a szemészetre és kiderül hogy a gyerek 6éve igy lát és semmit nem veszünk észre. Messziről olvas,mindent.Igaz most hogy már tudom látom hogy hunyorít néha.
2011. ápr. 16. 12:02

Nekem hosszú éveken át emiatt nem sikerült megfelelő szemüveget feliratnom, mindig egy kicsit rosszul, életlenül láttam szemüveggel és kontaktlencsével is. :(


Most találtam egy szemészt, aki 3 vizsgálat után be tudta mérni, és végre kaptam megfelelő cilinderes lencsét, azóta úgy látok, mint a sas .))


Szemüvegből a pontosan készített cilinderes szemüveg mindig drága lesz, mint ahogy a cilinderes lencse is kicsit drágább, mint a többi. Gyerek esetében annyi a fontos, hogy meg kell tanítani vigyázni a szemüvegre, ütésálló műanyag tok, stb.


És ki tudja, hogy 10 év múlva mi lesz műthető meg mi nem ;)

11. rózsa74 (válaszként erre: 7. - Vakri)
2011. ápr. 16. 12:00
Igen nagyon drága a lencse 70000 forint plusz a keret.Nálunk senki nem szemüveges a családban csak édesanyán és gyorsan neki is csináltattuk hamár ott vagyunk hogy a gyerek ne érezze egyedül magát,na ez megint 45000 volt.Jó lenne ha nem vették volna el a támogatást.Anyagi csőd minden évben...
10. rózsa74 (válaszként erre: 3. - Mimmo33)
2011. ápr. 16. 11:57
Igen most olvastam hogy 6 diopliáig meg lehet műteni.Hát addig még van 12év neki!!
9. rózsa74 (válaszként erre: 2. - Kingi7)
2011. ápr. 16. 11:55
Én se vettem észre hogy rosszul lát mert azt mondta a doki hogy mindent helyre rak az agy csak ez hosszútávon sokat ront a szemén.Gondolom én:ha jó lesz neki csak felveszi,hogy pihenjen a szeme.Hát nemtudom..
2011. ápr. 14. 23:52

Tenyleg nem kell tuldramatizalni. Mutheto a dolog, ha idosebb lesz, es kontaktlencset is tud nyugodtan viselni, szinten ha idosebb lesz. Orokolheto dolog, veleszuletett rendellenesseg.

Altalaban a sima lencseket csak 2.00 cyl-ig jartjak. Ha magasabb a cyl ertek, akkor kerul szoba a dragabb lencse, mert olyankor mar zeiss, essilor vagy hoya lencsekrol van szo, amiknek azert ara van.

2011. ápr. 14. 19:57
Eddig nem tudtam, hogy ez van nekem is, de a 2,5 cilinder nekem is megvan. Ez szemüvegvásárlásnál gáz, mert cefet drága a cilis lencse. Nekem gyerekkoromban minden évben új szemüveg kellett, bár akkor ez még nem volt akkora gond, mert akkoriban még támogatták a szemüveglencsét. Most mindig akkor csináltatok új szemcsit ha van valami jelentősebb akció. kb 30-tól 40 éves koromig nem kellett új, mindig ugyanaz volt. Most viszont tavaly már újat kellett csináltatni, a legolcsóbb kerettel volt 60. Most viszont egy év eltelt és megint katasztrofálisan látok, el is vagyok keseredve. Megint szemcsit kell csináltatnom. Sajnos a 3-ból 2 gyerek már szemüveges, nekik még 30-ból kijön egyenként. A férjem is szemüveges. Tehát évente több mint 150-at ott hagyunk az ofotértben. És mivel már olvasószemüveg is kell, multifokálisra gondolni se merek, így külön olvasószemcsi is kell. Klassz?
6. Mudaka (válaszként erre: 1. - Rózsa74)
2011. ápr. 14. 19:39
Nekem is hasonló a szemem. Ha nagyobb lesz akkor tud majd hordani kontaktlencsét, már van fénytörésre is. Lézerrel is megműtik. Nekem ár 1998-ban megműtötték. 5 évig 0-ás volt. Sajnos azóta már visszaromlott és újra van fénytörés is, de lencsével nem jelent gondot az életemben. Ha bármi kérdésed van, csak nyugodtan írj.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook