Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Áruházak trükkje! fórum

Áruházak trükkje! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
32. 366f4505e9 (válaszként erre: 10. - 8c6da3d030)
2019. febr. 14. 21:14
Tudtommal ilyet tilos csinalni.
31. Amaunet (válaszként erre: 6. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 20:05

Szerintem ezzel nincs semmi baj, hiszen ha a termék elfogy 1-2 napon belül, akkor a 10-én nyugodtam megvehetem a 12-13-án lejárót.


A már lejárt dolgokat viszont valóban nem kéne kint hagyni a polcokon.

2019. febr. 14. 19:50
Én is hátulról veszem el a tejterméket,de ez csak a túrónál és tejfölnél használom általában,mert laktózmentes /az a márka/nem mindenhol van,így többet veszek,és később is használom fel.De pl rudit,joghurtot,tejszeletet az egyből meg is esszük,így azt elölről veszem. Más:én akkor voltam tanuló,és eladó,amikor még a zacsis tejen,kakaón,karamellás tejen nem belenyomva,hanem csak tintás pecséttel(vagy mivel)volt jelezve a szavatossági idő,azt viszont sajnos hamar le is lehetett acetonnal mosni.. emlékszem,állandóan lecsesztek,mert az akkori nyugdíjasoknak mindig mutattam,hogy melyik tejet vegyék és melyiket ne,mert már lejárt. :)
29. Guruljka (válaszként erre: 25. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 19:32

Lehet, hogy boltja válogatja. Nekem egy tejüzemből származó terméknél nem a szavatossági idő hossza a legnagyobb bajom, de ezzel együtt megveszem az x terméket.


Ketchupot viszont soha nem veszek, még ha elmúlt már 20 éve is, hogy gyártani láttam.

28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 19:30

Próbálom kideríteni, mi a kockásfülű nyúlért ennyire fontos, hogy csak a legfrissebbet vedd meg.

Én ma megettem azt a kefirt, ami két hete a hűtőben felejtettem, ráadásul felbontva, mert vagy két kanállal már elhasználtam belőle. Semmi baja nem volt. Miért dobtam volna ki?

27. lapbarna (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2019. febr. 14. 18:57

Tessék!

Mit szeretnél kérdezni?

26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 18:56
Miért nem?
25. lapbarna (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2019. febr. 14. 18:54

Hát ha ezt a "pluszmunkát" én találtam ki, akkor zseni vagyok. De, mint olvashattad, Globuséknál, meg Lávliéknál így van.

Ezt nyilvánvalóan nem az adott bolt eladói találják ki, hanem tőlük ezt követelik. Na, nem a vevők, hanem a vezetés.

Még mindig a bolt van a vevőtért.

Én kérek elnézést, amiért nem veszek lejártat, vagy majdnem lejártat ugyanannyiért, mint egy friss.

2019. febr. 14. 18:25
Nem elég,hogy a csirkemell kilója megint elérte az 1500 forintot,de mostanság olyan látványosan vizezik,hogy messziről kiszúrja az ember-tocsog a vízben :-O Majd,mikor sütöm a serpenyőben,jócskán összemegy.
23. Lávli (válaszként erre: 17. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 18:13
A mi környékünkön így van minden üzletben.
22. Guruljka (válaszként erre: 17. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 18:06

Úgy jó a tamtam, ha verik...


Kitalálod a pluszmunkát másoknak. Szerinted a bolti dolgozók nem tudnak mit tenni a sok szabadidejükkel?


Nem szólva arról, hogy egy bolt alapterülete adott, a hűtőké is...

21. töprengő (válaszként erre: 19. - Globus)
2019. febr. 14. 17:50

Amikor oda tette, akkor friss lehetett.

Igazad van akkor jó ideje nem pakoltak ott. De, az alig fogyó árút miért kellene átnézni?

20. globus (válaszként erre: 19. - Globus)
2019. febr. 14. 17:32
Amúgy nálunk a közeli lejáratosak, többnyire aznapi dátummal, teljesen külön vannak hűtőpult sarkában, nagy táblával jelölve: értékcsökkent termékek.
19. globus (válaszként erre: 18. - Töprengő)
2019. febr. 14. 17:31
Tételezzük fel, hogy vevő dugta oda. Legalább ebből kiderül, hogy ennyi napja nem nézték át az árukészletet, különben észrevették volna. Én nem vagyok rosszindulatú, főleg nem jártam még így, de logikát nem látok benne, honnan tudna szerezni a vevő egy rég lejárt terméket, hogy eldughassa bosszantásul...
18. töprengő (válaszként erre: 9. - Globus)
2019. febr. 14. 17:24

" De totál lejártan a frissek közé rejteni, tényleg gusztustalan fogás. "

Főleg ha a vásárló teszi ezt. Akkor miért a polcszervízest keveri bajba??


Laza mozfulattal leteszi ahol van. Mert mégse kell neki. a terméket.

Húst, milyen szerencse, 1 hűtőpultba találtam. A tejtermékek közt.

Eladótól hallottam, a húst a baba pelánkákhoz tette...

17. lapbarna (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. febr. 14. 17:17
A tejhűtőben is lehetne külön rekesz a majdnem lejártaknak.
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 16:45

A tejtermékeket pl. nem lehet másutt tárolni, csak a tejhűtőben.

Én nem vagyok boltos, de nekem is logikus, ha a közeli lejáratú van elöl.

Aki sokat főz be otthon, az is a tavalyit használja fel előbb, nem a frissen eltettet, és ezért ő is hátra teszi a frisset a kamrában.

15. lapbarna (válaszként erre: 7. - Jasmine24)
2019. febr. 14. 16:42

Jó, akkor elmondom, nekem mi lenne logikus.

A 2-3 hétig jó cuccok vannak egy helyen, egy bizonyos árért.

Azok, amik pár napon belül lejárnak pedig mondjuk x %-jal olcsóbban máshol.

14. lapbarna (válaszként erre: 8. - 366f4505e9)
2019. febr. 14. 16:39

Úgy gondolom, igen, hogy a frisset kellene árulniuk, és igen, a lejártat meg ki kellene dobniuk.

Ó, ne aggódj, nem sértődök meg, ha véded a kollégáidat.

2019. febr. 14. 16:36

Én vettem már olyan csomagolású csirkehúst, hogy hungarocell tálca, benne a hús, alatta papírféle, az egész zsugorfóliával borítva.

Itthon kibontva derült ki, hogy az alátét papírféle egy két rétegű holmi volt, amely egy csomó levet/vizet szépen eltüntetett. Akkor lemértem, nem kis része volt az össz súlynak.

Kipróbáltam, ki tudtam csurgatni belőle a vizet, és tudtam még többet is felvetetni vele, mint amennyi a csirke alatt volt benne. Az viszont biztos, hogy annyi vizet nem az a húsmennyiség eresztett ki, ami a csomagolásban volt.

Írtam a forgalmazó cégnek. Nem válaszoltak, de azóta nem is láttam ezt a fajta trükkös csomagolást.

12. lapbarna (válaszként erre: 9. - Globus)
2019. febr. 14. 16:34
Ez mostani történés volt, de rendszeresen előfordul, hogy 1-2 napon belül lejárt cuccot tesznek a többi közé. :(
2019. febr. 14. 16:09
csutortok* lapocka*
2019. febr. 14. 16:08
Mivel napi szinten jarok boltba, igy pontosan tudom minek mennyi az ara. Azt birom,hogy jon a csutortol es az akciok..kiirjak,hogy a sertes lapoca most x szazalekkal olcsobb,es igy 990 forint kiloja.. Sokan mennek is venni mert most occso. Csak azt felejtik el elmondani,hogy elotte heten meg 950 forint volt kiloja.. Nem csak a sertes de a csirkehusnal is ezt csinaljak a Tesco-ban.
9. globus (válaszként erre: 6. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 15:57
Jó ötletnek találom, hogy egyes áruházak a közeli lejáratos termékeket elkülönítik és akciós áron kínálják. Így aki akarja megveszi, aki nem, nem. Van olyan, ami akciósan is megéri, mert tutira nem romlott, pl. a tejföl, vaj, sajtok, én örülök, ha innen sikerül túrni valamit olcsón :) Vagy a nem lejárt, de sérült csomagolású termékek, pl. méregdrága gluténmentes kekszek. De totál lejártan a frissek közé rejteni, tényleg gusztustalan fogás. Gyaníthatóan véletlenül fordult elő, mert bizonyára kikap az érte felelős dolgozó, ha reklamáció történik.
8. 366f4505e9 (válaszként erre: 6. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 15:50
Ha minfig a frisset tennek elore, akkor nem porogne az aru. Szrrinted a frisset kellene elire rakni, es a lejartakat folyton kukazni? Ezt konolyan gondolod? Amugy meg senki nem fog a kezedre csapni, ha kivalasztod a legfrissebbet a tizedik sorbol es azt veszed meg. Azt a dolgozot, aki meg nem FIFO szerint pakol, ki is csapnak.
7. Jasmine24 (válaszként erre: 6. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 15:46
De ez a normalis, hogy a korabban lejaro termeket pakoljak elore es mogotte van amelyiknek kesobb jar le a szavatossaga. Nem tudom ez miert olyan furcsa? Igy a logikus.
2019. febr. 14. 12:55

Amit nagyon utálok, hogy a napokon belül lejáró terméket előre pakolják, hátul pedig van az, ami még jó 2-3 hétig.

A családban egyedül én eszek különböző ízesítésű vajkrémeket, nem fogy el még 1 hét alatt sem.

Azért az kifejezetten rosszul esett, hogy kedden (12-én) majdnem egy 6-án lejárót sikerült majdnem vennem. Azt hittem következő hónap 6-ika, de neeeeem.

Mindezt egy olyan áruházban, ahol a reklám szerint friss-őreik óránként, vagy nemtomhogy ellenőrzik az áruk frissességét.

5. 366f4505e9 (válaszként erre: 4. - Papája)
2019. febr. 14. 11:25
A penztar teljes tartalma megy leadasra. Ha meglatjak, hogy penzt tesz a zsebebe a kasszabol, boritekolhato a kirugas. A legtobb aruhazban van kamera, a dolgozokat barmikor lathatjak. A tobblet ugyanugy hiba, mint a hiany. Miert szurna ki magaval a dolgozo? Az csak szerencsetlen veletlen, hogy egy nap tobbszor megesett, es pont a torott labu egyeddel.
2019. febr. 14. 11:11

Mondhatnám azt is, hogy pénztárosok trükkjei.

Ősszel ismerősömnek megsérült a lába. Mindkét kezében karos mankóval közlekedett. Elkísértem vásárolni, mert mint anya - ugye az anyák nem lehetnek betegek - segítsek neki legalább cipekedni. 3-4 helyen voltunk ás két helyen posta és DM áruház simán át akarta verni a pénztáros. Mindkét helyen több ezer forinttal akartak kevesebbet visszaadni. Szóvá is tette ismerősöm, hogy nem az agya, hanem a lába sérült meg, így számolni még tud. A pénztárosoknak manapság még számolniuk sem kell tudni, csak megnézni mit mutat a pénztárgép és visszaadni. Szomorú, hogy ha valaki sérült, netán idős vagy gyerek azt azonnal becsapják.

Esettünkben fapofával visszaadták a lenyúlt pénzt, de elnézést egyik sem kért.

3. csgybzs (válaszként erre: 1. - 3526824478)
2019. febr. 14. 10:20

- szemmagasságba a legdrágább termékek kerülnek

- a nagy kiszerelés sokszor nem olcsóbb, mint több kicsi

- a boltokat folyamatosan átrendezik, hogy több impulzusvásárlást végezz

- egy termék eredeti áránál magasabb összeget adnak meg kiindulási árnak és az eredeti árra akciózzák le (ez a leggusztustalanabb szerintem)

és még rengeteg van.... ahogy Emili85 írta, könyv is van róla. Érdekes dolgok ezek.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook