Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Áruházak trükkje! fórum

Áruházak trükkje! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
92. 3526824478 (válaszként erre: 90. - Lapbarna)
2019. febr. 15. 13:21

Én ha aznap eszem meg megveszem a leértékeltet. Ha nem akkor csakis a normál áron ahogy te.

De pl joghurt 2 nap múlva lejár de a gyerekek ma megeszik és fele annyi tuti megveszem főleg ha alapban drága puccos joghurt amire nem telik amúgy

91. 3526824478 (válaszként erre: 87. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 13:19

Itt a Sparnal (bolt) folyamatosan kint van hogy eladót keresnek.

Én is voltam eladó igaz én benzinkúton tehát nálam tankoltak is stb stb. Én szerettem mondjuk éjszaka nem volt nagy forgalom na olyankor mehettem wct takarítani, árut feltölteni, felsöpörni a placcot, kutakat lemosni, szeneteseket cserélni... Meg minden szart én csináltam.

Szerettem a munkám de mit ne mondjak undorító hogy minden munkát én csináltam.

Persze a nappalos kollégák semmit se csináltak csak a kasszát (néha árut pakoltak ha akkor érkezett) de ennyi. Ok: nekik erre nincs idő.

Persze ha véletlen maradt lejárt cucc én kaptam, ha nappal oaszeszarták a wct én kaptam (bocs hogy csak éjszaka takarítok)

90. lapbarna (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2019. febr. 15. 13:16

Már leírtam ugyan, de biztos elkerülte a figyelmedet.

Azért veszem a legkésőbb lejáró terméket, mert nem 1-2-3 nap alatt fogyasztom el.

Engem érdekel a lejárati idő.

Igen, mindenki magánügye, hogy mit eszik, lejártat-e, vagy sem.

Igazatok van, ezután is kiveszem hátulról a frissebbet, és csak magamban jegyzem majd meg, hogy ha én nem is, de más esetleg megvenné még attól, hogy 2 napon belül lejár, csak mondjuk nem teljes áron.

Most ismét lehet kövezni: nem veszek értékcsökkent áron semmit. Ha valami kell, akkor kifizetem érte a teljes árat, de akkor elvárom, hogy a minősége jó legyen, ergo a lejárata se 2 napos legyen.

Ennél részletesebben már nem rághattam volna meg.

2019. febr. 15. 13:15

Most láttam egy hirdetést, Lidl 700 ezer és autó?

Nem akarom elhinni.

88. unom (válaszként erre: 87. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 13:12
Persze, én sem szívesen vállalnám. Inkább dolgoznék gyárban, mint boltban.
87. Nyamitörp (válaszként erre: 86. - Unom)
2019. febr. 15. 13:09

Én is úgy láttam, hogy nem annyira rosszul, viszont mégis azt látom, hogy a közelünkben lévő boltokban 1-2 ember kivételével folyamatosan cserélődik a személyzet.

Relatív a jó kereset.

86. unom (válaszként erre: 85. - Birebora)
2019. febr. 15. 13:04
A multiknál nem rosszul. Múltkor láttam hirdetést és meglepődtem.
2019. febr. 15. 13:01
Kíváncsi vagyok, hogy ilyen körülmények között dolgozók hány órában és mennyit keresnek? Mondjuk egy pénztáros? Árufeltöltő?
84. birebora (válaszként erre: 82. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 12:58
Engem nem zavarna, hogy iszik. Én is iszom munka közben. Ha valaki normálisan gondolkodik, megérti.
83. Nyamitörp (válaszként erre: 81. - Ab3619a9cd)
2019. febr. 15. 12:36
Itt van a közelünkben Spar, Lidl, Aldi, Penny, de még a Tesco is közel van. Mindenhova járunk, csak a Pennybe nem. Mindig mondom a páromnak, hogy meg kéne már nézni egyszer azt is. Majd most a liszt miatt benézek.
82. Nyamitörp (válaszként erre: 79. - Birebora)
2019. febr. 15. 12:34

Egyrészt, hogy ne lopd a vizet, másrészt, mert hogy hogy néz már ki, hogy a vevő áll a sorodban, te meg munka helyett vedelsz.

Ha adnának dolgozói kedvezményt, akkor lehet, hogy nem máshol vásárolna a saját dolgozó. Bár, aki messziről jár dolgozni, annak nem lenne kényelmes hazacipekedni.

81. ab3619a9cd (válaszként erre: 80. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 12:34

Én rengeteget sütök, mint péksütit, de kenyeret is!

Legalább tudom mit teszek bele!

Jó tanács! Penny saját bl55 lisztje nagyon jó sikértartalmú!

80. Nyamitörp (válaszként erre: 78. - Ab3619a9cd)
2019. febr. 15. 12:30

Tényleg érdemes átállni a mindent otthon készítek üzemmódra. Az alapanyaggal sajnos nem tudok mit kezdeni, az olyan, amilyet kapok, de legalább az ilyen trükköktől mentesül az ember.

Nekem mióta problémáim vannak az emésztésemmel, minden vett kaja után előjön valami tünet. Nem is szoktam már inkább rendelni vagy beülni máshova. A pékárut készen veszem, de szerintem hamarost eljön a napja, hogy aztán is inkább itthon sütögetem. A fagyasztott leveles tésztából már többször is sütögettem itthon, azt még egész jól tolerálom és azzal nincs igazán macera.

79. birebora (válaszként erre: 72. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 12:24

Mondja már meg valaki egy flakon vizet miért nem vihet? Ott ül 6-8 órát, nem? Egészségtelen is ennyit időt nem inni.


Más: karácsony előtti bevásárlás az auchanban. Kérdezem az eladót merre találom az árpagyöngyöt?

Válasz: ő nem tudja, nem itt vásárol hanem a lidl-ben.

Na szép:)El is nevettem magam, mondtam is, szép kis reklám:)

78. ab3619a9cd (válaszként erre: 76. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 12:23

Így van! De a pékség sem a legfrissebb túrót, sonkát virslit használja a péksütikhez!

Ha a túró nagyon citromízű, akkor romlott volt a túró! Azért teszik bele, mert elnyomja azt az ízt!

77. Nyamitörp (válaszként erre: 75. - Forrest2010)
2019. febr. 15. 12:21

Az már tényleg embertelenség. Így is sokszor hallom szegényeket, hogy már 1,5 órája szeretne kijutni mosdóba. Meg velem is előfordult ilyen, dehogy még száradjon is ki. Én sokat iszom, ivás nélkül ki is ájulnék a kasszából.

Sokan gondolják, hogy ez a pénztáros meló milyen könnyű, de igazából megterheli az embert fizikailag is, meg sokat kell beszélni is, az is fárasztó tud lenni.

76. Nyamitörp (válaszként erre: 70. - Forrest2010)
2019. febr. 15. 12:18

Az ilyen esetek előtt csak értetlenül áll az ember. A húsokról amúgy nagyon sok gusztustalan "pleytka" kering, hogy hogyan is csalnak. Nekem most csak az jut eszembe, hogy amikor már kezd szaga lenni, akkor átmossák sós vízzel.

Meg gondolom a Tes.oban Aucha.ban a grill pultban sem a legfrissebb alapanyagokból készítik az ételeket.

75. forrest2010 (válaszként erre: 72. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 12:15
...na ez is 1 jó nagy baromság :( :( h még vizet se vihet , legalább 1 kis félliteres flakonnal a pénztárba állva !!!!
74. Nyamitörp (válaszként erre: 71. - Birebora)
2019. febr. 15. 12:14

Nekem nagyon bántotta az önérzetem. Súrolta azt a határt, amire azt mondom, hogy ez már nem is emberi bánásmód.

Viszont tény, hogy ott is sok olyan dolgozó volt, aki pofátlanul visszaélt volna a bizalommal.

73. forrest2010 (válaszként erre: 57. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 12:13
...amikor már minden kuka tele , és esetleg a dolgozó hazaviheti azt a terméket , amit még kutya-macska-csirke v éppen a madarak megesznek ... akkor előfordul az is , de a húsféle megy a veszélyes hulladékok közé :( de lassan több a szemétszállítás ....
72. Nyamitörp (válaszként erre: 58. - 366f4505e9)
2019. febr. 15. 12:11

Most se nagyon érdekli a személyzetet, hogy pörög-e az áru, kivéve, ahol jutalékot kapnak.

Nagyon bizalmatlanul állnak a dolgozókhoz, az biztos. Ez olyankor különösen kellemetlen, amikor pl. csak szimplán elfelejtettem bemutatni mondjuk reggel a magammal vitt ásványvizet vagy akármi apróságot. De van olyan hely is, ahol a kasszába sem viheti magával a pénztáros az innivalóját sem, hanem a közös étkezőbe kell tárolni, ha szomjas ki kell mennie oda inni. Az már senkit nem érdekel, ha órákon keresztül nem tud kiszállni a kasszából.

71. birebora (válaszként erre: 68. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 12:10
Ez tényleg megalázó. Mintha nem emberszámba vennék a dolgozót.
70. forrest2010 (válaszként erre: 52. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 12:08
... valamikor , hajdanán nálunk az abc-ben / akkor még az volt :) / olyan pocsék volt mindig a hús , h a hentesgyerek szólt a főnöknek , h dobják már ki azt , ami már eladhatatlan ! de a süket főnök azt mondta a srácnak h csak akkor teheti ki az újat , ha a régi elfogyott ! persze h sose fogyott el , viszont az új hús is büdi lett , mire előszedhették ! pedig csak 1x kellett volna h utolérjék magukat , dehát a főnök az főnök ha esze semmi ... az is többnyire az ő baja :( a dolgozók is a közeli henteshez jártak húsért :( :(
69. Nyamitörp (válaszként erre: 66. - 3526824478)
2019. febr. 15. 12:07
Én megveszem a közeli lejáratút is, ha biztosan tudom, hogy megeszem addig. Egyébként meg mindig, mindenen megnézem a dátumot.
68. Nyamitörp (válaszként erre: 63. - 8c6da3d030)
2019. febr. 15. 12:05
Én is dolgoztam kereskedelemben és nekünk sem volt szabad elfogadnunk semmit. Törzsvásárlók néha megengedhették maguknak, hogy szóltak a főnöknek, hogy vettek valakinek valamit, aláíratták a vezetővel a terméket és akkor odaadhatta, de erre is húzták a szájukat. A pénztárban semmilyen élelmiszer nem lehetett nálunk, max ital, de azt is reggel alá kellett íratni a biztonsági őrrel. Ha munkaidő előtt vásároltunk valamit, akkor azt is alá kellett íratni, bemutatni a blokkot és egyből vinni az öltözőbe. Munkaidő után meg kifelé menet bemutatni a blokkot meg a vásárolt cuccot. Csak a munkaidő utáni vásárlásnak a pénztárosok nyilván nem nagyon örültek. Napközben nem vásárolhattunk, csak vezetői engedéllyel és nyomós indok kellett hozzá, de simán megtagadhatták az engedélyt. Megértem ezt valahol, mert tényleg sok emberben nem lehet megbízni, de azért megalázó meg lealacsonyító ez. Főleg, hogy ott helyben az emeleten dolgoztak az "irodisták", nekik bármikor bármit lehetett. Nem csak a vezető beosztásúaknak. Meg vásárolhattak majd holnap hozomra, aztán nem egyszer ebből is gond volt, hogy elfelejtette, utána meg a pénztárost szúrták le, hogy ki engedte neki, hogy hitelezzen. De ha meg nem hittél a kollegának és telefonáltál, hogy tényleg szabad-e hitelre vásárolnia, akkor meg azért lett leszúrva, hogy hogy jön ahhoz, hogy megkérdőjelezi a szavahihetőségét. De mindegy, ez már más téma. Utáltam kereskedelemben dolgozni, nem is mennék soha vissza, inkább éhen halnék. És nem a vevőkkel vagy magával a munkával volt a legnagyobb problémám. Egyszerűen a működési elv meg a bánásmód.
67. forrest2010 (válaszként erre: 51. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 12:01
:)
2019. febr. 15. 11:47
Ja amúgy elől van a hamarosan lejaro termék, ez így igaz... Én simán benyulok hátra és azt veszem meg. 😊🤣
2019. febr. 15. 11:45

Hát az biztos az az igazi szemét dolog mikor akciós áron adnak valamit de fölé írnak egy drágább árat hogy az eredeti tűnjön akciónak.


Amúgy nagyon egyszerű.

Én szívesen lefotozom ezeket (is) és megy emailben a fogyasztóvedelemnek. Sőt panaszt is bizonyítékokkal írok szánok rá időt (pl koszos, mocskos az üzlet bunkó eladók na meg ugye ezek a termék akciók) és megy a jelentés.

Volt már rá példa nem egyszer hogy lett eredménye, változás pl eladó váltás volt hirtelen, nagyobb rend lett.

Mert bocs de ha már ők szemetkednek akkor én is. Ők húzzák a rövidebbet én max atmegyek másik üzletbe vásárolni.

64. 8c6da3d030 (válaszként erre: 63. - 8c6da3d030)
2019. febr. 15. 11:40
Legelőször*
63. 8c6da3d030 (válaszként erre: 58. - 366f4505e9)
2019. febr. 15. 11:38
Napi szinten járok egy nagyobb üzletbe. Majdnem mindenkit ismerek már, hiszen azóta járok oda vásárolni amióta megnyitották. Van egy kedvenc eladóm/pénztárosom, akinek szoktam venni 1 csokit,1 kv-t, vagy valamit.. Legelőzör amikor vettem neki, elrakta a blokkot is,nehogy gond legyen vele, erre az üzletvezető, aki a főnöke is, kérdőre vonta, hogy miért van nála kv, és visszatetette a polcra, mert biztos lopta. Hiába volt nála a blokk.. Mikor elmondta ezt utána beszéltem a "kedves" főnökével, és olyan stílust engedett meg magának, hogy elképedtem.. bunkó,flegma, és arrogáns volt. Úgy csinált mintha ő lenne ott az atya úristen. Természetesen mivel elég nagy szám van így megmondtam a magamét, és azt is, hogy szerintem akkor veszek 1-1 eladónak bármit is amikor akarok, és ha még egyszer vissza meri rakatni a polcra, akkor bajok lesznek. Azóta kerül a hölgyike, és nem rakatta vissza a polcra az ajándékba adott csokit,kv-t.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook