Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Áruházak trükkje! fórum

Áruházak trükkje! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
62. 8c6da3d030 (válaszként erre: 57. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 11:30

Magyarán mondva sok ember kakil az egészre. Jó lesz ott, ahol hagyja, és kész.. majd az eladók helyre teszik, gondolják, mert ezért fizetik őket.

Gondolom azért nem vihetik haza a dolgozók még jelképes összegért sem, mert abból annyi pénz nem jönne be, mint amennyit kapnak ha a mezei emberek viszik el.

Az is érdekes amit mondasz.. 1-2 nap múlva lejár a termék, és 15-20-50 forintokkal olcsóbban adják.. hát akkor viszem inkább azt, ami 50 forinttal drágább, de még 2 hétig nem jár le a szav.ideje. Nem is értem ezt egyébként..

61. birebora (válaszként erre: 60. - 366f4505e9)
2019. febr. 15. 11:08
A "managerednek" kijárna már egy kis igazi meló. Üljön be a pénztárba, rendezze és töltse fel árúval a polcokat. Kicsit essen vissza a munka világába.
60. 366f4505e9 (válaszként erre: 59. - Birebora)
2019. febr. 15. 11:02

Ha szunetben, munka elott, utan vasarolsz, valaki masnak kell a penztarban lenni, es utana egy harmadik szemyelynek (vezetonek vagy biztonsagiornak) at kell nezni.


Ahol dolgozok, par hete kerdeztem, hogy a sajat kartyamra fizethetek-e. Nem is ertette eloszor a managerem, hogy mi a kerdes. Mondta, hogy persze, csak korbe kell menni a pult korul. Ezt meg en nem ertettem. A bankterminalt a tult mogul nem lehet elerni, o a fizikai kivitelezesere gondolt, mert mi mas lenne a kerdes XD

59. birebora (válaszként erre: 58. - 366f4505e9)
2019. febr. 15. 10:47

Mi az, hogy "nem fizettetheted magad"?

Azt gondolják, hogy az ott dolgozó lop? Szép kis menedzsment.

58. 366f4505e9 (válaszként erre: 57. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 10:38

Hogy a szemelyzetet ne tegyek abban erdekeltte, hogy ne porogjon ki az aru.

Eleve ugy allnak a dolgozohoz, hogy lopni jar be. Ha munkaidoben vasarolsz, akkor atnezik a taskat, nem fizettetheted magad.

57. Nyamitörp (válaszként erre: 56. - 8c6da3d030)
2019. febr. 15. 10:24

De tényleg legalább annyi jó érzés lenne benne, hogy a hűtős dolgot, ha nem is helyére, de hűtőbe rakja vissza.

Egyrészt belekakál mások munkájába, anyagi kárt okoz és egészségügyi kockázata is van a romlott húsnak pl.

Hozhatnának erre is valami törvényt, hogy pénzbírsággal lehessen sújtani az ilyen vásárlókat.


Egyébként meg azt sem értem, hogy a lejárt termékeket miért nem vihetik haza az ott dolgozók. Vagyis nem a lejártat, hanem ami pl. másnap lejár és nem tudták eladni. Este szétoszthatnák a dolgozók között vagy valami jelképes összegért adnák el nekik, ahelyett, hogy kidobnák.

Ja és azt sem tartom normálisnak amikor a lejárat napján még árulják a terméket és mondjuk engednek az árából 10-20 ft-ot. Kiveszi azt meg? Inkább fizetek 20 ft-al többet és veszek olyat, ami mondjuk még egy hétig jó. Meg a leértékelt túrórudit, amit kiskanállal kell kienni a papírjából. A kávékapszulákat, amiből hiányzik 1-2 darab és elengednek az árából 50 ft-ot.

56. 8c6da3d030 (válaszként erre: 52. - Nyamitörp)
2019. febr. 15. 10:14
Szemtanuja voltam olyan esetnek a Tesco-ban, hogy a nagyon okos szulo kert kb 40 dkg szalamit, majd elment a felvagottas pulttol, vett meg 1-2 dolgot aztan rajott penz szamolas kozben, hogy nincs eleg maniokaja, igy oda tette le a felvagottat ahol epp volt, a szaraztapoknal landolt a szalami.. De hanyszor van hogy pl Lidlben kiveszik a hutobol a hust, meggsem kell nekik es nem rakjak vissza hanem valahova ledobja... Annyi eszetlen ember van..
55. semleges (válaszként erre: 20. - Globus)
2019. febr. 15. 10:13
Ez kellene mindenhol és akkor az ember eldönti, hogy megveszi, mert megeszi még aznap vagy másnap, vagy egyszerűen nem érzékeny a lejárt dolgokra vagy rá sem néz a különpolcra ahol az értékcsökkent termék van és megy a friss felé. Ott a választás lehetősége.
54. semleges (válaszként erre: 8. - 366f4505e9)
2019. febr. 15. 10:07
Mindig hátulról veszek mindent és megnézem a lejárati idejét.
53. globus (válaszként erre: 37. - 366f4505e9)
2019. febr. 15. 09:59
Vagy ha romlandó, pár nap múlva bűzével hívja fel magára a figyelmet...
2019. febr. 15. 09:47

A témához hozzászólva, az összes itt felsorolt átveréssel találkoztam már. Hiábavalóak a büntetések, akkor is mindig találkozni pl. a hamis akciókkal, a súly csalásokkal és hiába írjátok Lapbarnának, sok helyen szembetűnő, hogy csalni próbálnak a lejárattal.

A romlandó termékeket szerintem már 1 héttel a lejárat előtt le kéne akciózni, nem, hogy még 3 nappal előtte is teljes áron kínálják a többi frissebb áru között.

Nem mindenki vásárol napi vagy heti szinten.

Az is igaz, amit a vevőkről írtok, ritka nagy parasztságnak tartom, amikor valaki meggondolja magát és kirakja az árut ott, ahol ez épp eszébe jut.

2019. febr. 15. 09:35
Bocsánat off: De a Lid.-ben most 1000 ft-ért tök jó kis palántázó készletet lehet kapni. Zöld tálca, benne fekete betét, ami fel van osztva kis lyukakra és egy átlátszó tető. Egy tálcában 24 db palánta fér el és 3 db tálca kerül ennyibe. Csak gondoltam hátha valakit érdekel. Még szélesebb ablakpárkányon is elfér, ha valakinek nincs kertje.
2019. febr. 15. 09:17
Az első termèknek megnèzem a lejárati idejèt, majd a mögötte lèvőkèt is. Ha hátrèbb jobb a helyzet lejáratügyileg, onnan veszek.
49. forrest2010 (válaszként erre: 41. - Töprengő)
2019. febr. 15. 07:20
... ügyes vagy ! ha van jó kis helyed is , ahol a palántákat nevelheted :) régen az emberek rengeteg mindent megtermeltek maguknak és hamá' dolgozott vele nem is szabad hagyni pocsékba menni !
48. forrest2010 (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2019. febr. 15. 07:17
...nahát ! lehet ? h azt nem tudják vízbe áztatni ? mint pl a másféle husit ?! / itt nálunk a hentesfiúk minden héten sütöttek régebben frissen tepertőt , 2000/kg körüli volt az ára , de olyan fincsi a friss tepertő , csak ne hízna tőle a zember lánya :( :( /
47. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Lapbarna)
2019. febr. 15. 07:07
...nem külön rekesz van a lejárat előtti leárazott cuccnak ! hanem rajta van h x % amiért megvehető :) különben a pénztáros honnan a manóból szagolná ? h az óccccsóbb termék ?!
46. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Lapbarna)
2019. febr. 15. 07:03
... persze a " lejártat " ki kell dobniuk ! de a 3 nap múlva lejáró azért még nem kerülhet a friss mögé !
45. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Globus)
2019. febr. 15. 07:00
...bizony kikap a dolgozó ... és sokszor előfordul , h éppen a " kedves " vevő miatt , mert előfordul olyan is h meggondolja , h mégse kéri , lebacca itt ott , hadd büdösödjön !!! a kiméretett valami , bebacca a fagyasztóba , a nem odavaló cuccot :( :( sok minden előfordul ! véletlenül is + készakarva is !
44. forrest2010 (válaszként erre: 6. - Lapbarna)
2019. febr. 15. 06:55
... azért őszintén ! te hogyan csinálnád ? nem a korábban lejáró terméket tennéd legelőre ?! nyilván való ! h ezt mindenhol ! még otthon is ! így csinálja az ember ! / vannak néha kivételek , de többnyire ez a helyzet :) /
43. forrest2010 (válaszként erre: 20. - Globus)
2019. febr. 15. 06:48
... és ha van esze a boltosnak , akkor mielőtt kuka ! leárazva is megpróbálja eladni ! / a fiaméknál is ezt teszik ! / ha az emberek 1- db-ot megvesznek belőle már kevesebb a szemét / ami lassan ellepi földünket ! / nem is beszélve arról , h a szavatossági idő legtöbbször még nem jelenti azt , h az már egyáltalán nem használható ! és végül ! vettem már előre csomagolt terméket , ami csak úgy szaglott , mikor kinyitottam a csomagot , pedig se lejárva nem volt , se sérülést nem vettem észre a csomagolásán :( időnként kiakadok , mint az ingaóra :) karácsonyra-szilveszterre árultak díszdobozos italokat , aztán , ami a nyakukon maradt , az ki lett szedve a dobozból és gondolom , kirakták a polcokra doboz nélkül :( pedig a fémdobozok , ha veszi a zember nem 2 fillér az se ! utána a fémdoboz kuka / ha nem kellett a dolgozónak se / pedig rengeteg mindent lehet ilyen dobozokba tárolni :) régen vettem néhány db-ot , azok már kicsit rozsdásodtak / de a műhelybe ezt azt tárolni még jók :) / lecseréltem a dobozaimat italos dobozokra , lehet benne válogatott bab-borsó-tészta... :) :) :)
42. forrest2010 (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2019. febr. 15. 06:35
50 évvel ezelőtt átszitáltam 2 csésze lisztet / pékségbe dolgoztam / 1 csészébe nemtom mennyi ? 100-150 kg liszt fért ? de kb 2-3 hétig nem ettem kenyeret , utána soha többet nem gondoltam rá :) elástam magamba :) jó mélyre :)
41. töprengő (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2019. febr. 14. 22:57

Jobban járok ha teszek el, saját termésből.

Nna akkor nem késő sőt mostanába kell a magoncokat a tejfölös poharakba tenni. A paradicsomot. májusra Isten segítségével, szép, erős palánta lesz.

( persze föld is kell előbb bele )

Minden évbe sikerült levet, és ketchupot eltenni.

40. töprengő (válaszként erre: 24. - Tixtina)
2019. febr. 14. 22:48
Nem kell önteni vizet alá. Oké sovány vigasz. Az összes húsárura érvényes. Tele van vízzel.
39. 8c6da3d030 (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2019. febr. 14. 22:40
2600 forint? Jo draga..En 1800 forintert veszem kilojat.
38. michelle.r (válaszként erre: 24. - Tixtina)
2019. febr. 14. 22:30
És még így is olcsóbb, mint a töpörtyű. Azt hittem, rosszul hallok, hogy 2.600 forint kilója. Mikor, és miért lett ez ennyi? Vagy mindig drágább volt mint pl. egy kiló tarja?
37. 366f4505e9 (válaszként erre: 19. - Globus)
2019. febr. 14. 22:13

Nem bosszantas, trehanysag meg parasztsag, mert ha a penztarnal odaadna, visszatennek, es nem tobb energia, mint lebni valahova.

Tegyuk fel egy reszleget feltoltottek napkozben, a baromarcu lecseszi oda, masnap mikor ott toltenek, mar valaki mas felrelokte, beesett vhova. Nem olyan lehetetlen az ilyesmi. De amugy ha este kerul elo valami, ami nap kozben ott volt, akkor a romlando dolgok mennek a kukaba, mert hutes nelkul voltak.

36. 366f4505e9 (válaszként erre: 14. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 22:07
Senkit nem vedek, aki lejart termeket ad el szandekosan. Ha itthon megeszem a lejartat, en felelosegem, en dolgom. Direkt eladni aljas dolog.
35. 366f4505e9 (válaszként erre: 15. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 22:05

Es a polcok merete majd attol fuggoen valtozik, hogy hany fele lejarati datum van. Atrendezni egy egesz sort naprol napra rohovge megcsinalnad te is, arrol nem beszelve, hogy a vonalkodokat lehetne minden beerkezett termekre egyesevel ratenni. Mivel ez eleg nagy anyagi beruhazas, es rettenetesen megnoveli az arat, es te majd mosolyogva fizetsz, nem mesz at a konkurenciahoz, ahol megmaradt a regi rendszer, es a kenyes igenyedhez mertem magad le tudod venni a a polcrol a szamodra megfelelo lejarati datumu termeket olcsobban.

Tokre eletszeru.

34. 8c6da3d030 (válaszként erre: 32. - 366f4505e9)
2019. febr. 14. 22:02
Sok minden tilos, megis csinaljak.
33. 366f4505e9 (válaszként erre: 12. - Lapbarna)
2019. febr. 14. 21:47

Hat, szerintem az egszeru gondatlansag. A lehart elemiszerert baromi nagy buntetest lehet kapni. Az 1-2 korozotton keresett penz nem eri meg.

Egy nagyon hanyas sparban dolgoztam egy rovid ideig. En egyszer toltottem csak arut a tej reszlegen, 3 olyan lejart termeket talaltam, ami a promo reszlegen volt, es az akcio hetekkel azelott volt akcios. Olyan display tartozekot talaltam meg, amire mikor kerestem, egy kollega azt mondta, olyan nincs tobb, cak az az egy, ami a hasznalatban van. Kb. 4-5 termek total ossze volt qva, FIFO sorrendbe raktam. Meg megtalaltam par kozeli lejararos cuccot, amit elozo nap a polcon hagytak, nem tettek a learazottak koze.

Amugy a szervezes csucsa, hogy egy masik kezdovel raktak a reszlegre (par napja dolgoztunk ott), es kaptunk egy eszkozt, amit elitte nem is lattunk. Hogy lelkiismeretesen csinaltam (meg ugye az uj terep) eredmenye, hogy mint a pengos malacot...

Ja, es amugy a lejart termekek eladasi aranak a felet levontak a fizetesbol. Akkor is, ha a kedves vevo lecseszte a szalvetak koze, es keson kerult elo.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook