Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Áramszámla....HELP! fórum

Áramszámla....HELP! (beszélgetős fórum)

1 2 3
49. mh07 (válaszként erre: 46. - Emi1206)
2012. jan. 24. 09:56

A leolvasás kivételével minden felülvizsgálat, csere alkalmával a szerelőnek jegyzőkönyvet kell készítenie - újabban fényképpel dokumentálva - amit a tulajdonossal alá kell íratni és egy példányt ott kell hagyni. Ezen kell, hogy szerepeljen a leszerelt óra állása és az új óra indulása. Néhány hónapja cseréltek nálunk is, onnan tudom.

Erről készítenek egy elszámoló számlát, ami az addigi fogyasztást tükrözi.

Akár honnan is nézzük, ez a történek több ponton is sántít, azért próbálja a szolgáltató részlet fizetéssel puhítani a tulajt. Egyértelmű, hogy valami nem stimmel!

48. simple (válaszként erre: 31. - Omaja)
2012. jan. 24. 09:56
Esetleg még ombudsman-hoz lehet fordulni, ha tényleg ott van a fogyasztóvédelmi vélemény. Mi is ezt tettük egy másik ügyben, azzal már foglalkoznak is.
47. mh07
2012. jan. 24. 09:53

A fővárosban 2 éve, vidéken ősz óta kötelező fényképet készíteni.

Egyébként egyszerű el kell kérni a leolvasó igazolványát. A leolvasók és az ellenőrök ugyanis külsősök. Egyszerű, ha nincs fényképes - érvényes - igazolványa nem kell beengedni.

Mi(lányok) - pont az ellenőrök szemétkedései miatt - nem engedhetünk be senkit. Kérünk telefonszámot és másnapra a férjemmel egyeztetnek időpontot.

46. emi1206 (válaszként erre: 41. - Vica66)
2012. jan. 24. 09:52
Nem hiszem, hogy nekem kéne bármit megmagyaráznom. Honnan kéne nekem azt tudnom, hogy óracserénél miért nem rögzítették az óraállást ? Én csak azt írtam le, hogy esetleg mi lehetett a probléma, a részleteket nem ismerem, se a fogyasztói, se az áramszolgáltatói oldalról, de gondolom az lenne a cél, hogy kiderüljön jogos-e a számla, ezért javasoltam, amit javasoltam. Azt viszont nagyon furcsállom, hogy ha a fogyasztóvédelem igazat adott az ügyfélnek, akkor sem történik semmi. Amikor én ott dolgoztam, akkor nagyon be voltak sz.rva a fogyasztóvédelemtől, mert esetenként akár több százezer forintra is megbüntették az áramszolgáltatót. Nem tudom, hogy írásban is elismerték-e a fogyasztó igazát, illetve elvileg küldtek az áramszolgáltatónak is levelet, azt nem tehetik meg, hogy nem foglalkoznak vele.
45. simple (válaszként erre: 43. - B-zs)
2012. jan. 24. 09:52
Nálam egyszer kikapcsolták a gázt! Nem küldtek se számlát se levelet, nem hívtak telefonon, semmi, aztán mikor már elért a tartozás egy szerintük magas összeget akkor eljöttek, és kamuval, hogy leolvassák az órát már ki is kapcsolták! 45 ezer forintért kapcsolták vissza, hozzáteszem hogy mindezt télvíz idején!!!! Még nekem került utánajárásomba a dolog. Hát ezt is megtehetik.
44. b-zs (válaszként erre: 42. - Emi1206)
2012. jan. 24. 09:49
én még nem találkoztam fényképezős leolvasóval, a napokban esedékes az óraleolvasás az áramszolgáltató részéről, kíváncsi vagyok, készítenek-e fényképet..
43. b-zs (válaszként erre: 39. - Mh07)
2012. jan. 24. 09:48

Akkor nálunk tegnap a kommandó jelent meg, mert A-Z-ig átnézték a rendszert, a blombákat is leellenőrizték és kicserélték:) Pedig csak annyit tettem, hogy panaszt írtam, mert az óraleolvasójuk bemászott a kerítésünkön, ezzel kimerítette a magánlaksértés fogalmát.. Erre kiküldték a kommandót! Nem semmi! De ettől még nekem van igazam:)

Én is úgy érzem, hogy mindent megtehetnek és megengedhetnek maguknak, mert naná, hogy a gázos kollégák is megmagyarázzák a megmagyarázhatatlan, miszerint minket "nehéz" elérni, holott itthon vagyok, mindegyik telefonszám, ami meg van adva a szolgáltató felé élő vonal, csak nem a kapun átmászva kellene közlekedni..

Így én semmin nem csodálkozok! Panaszt tettem, és tolvajnak nézik az embert, mert nyílván azért cirkuszoltam a leolvasóval, mert valami takargatni valóm van!!

42. emi1206 (válaszként erre: 39. - Mh07)
2012. jan. 24. 09:45
Soha nem dolgoztam leolvasóként. Ügyfélszolgálaton dolgoztam és írtam is, hogy régebben nem kellett fényképezni. Én úgy tudtam, hogy kb. 2 éve kell fényképezni az óraállást úgy, hogy a mérőazonosító is látszódjon a fényképen. Lehet, hogy nincs 2 éve nem tudom, de itt 5 évről van szó.
41. vica66 (válaszként erre: 38. - Emi1206)
2012. jan. 24. 09:34

Még ha úgy is állna a helyzet, ahogy írod (kétlem), akkor is hogy magyarázod meg, hogy az óracserénél sem rögzítették a tényleges óraállást?

Mindenféleképpen sántít a szolgáltató követelése: mármint, hogy 5 éven át pontatlanul számláztak, elírtak (!?) dolgokat - nem is értem, hogy lehet ez, és miért a fogyasztó fizesse meg a cég alkalmazottjának hülyeségét?

Mindez azért félelmetes, mert az következik a sztoriból, hogy fizetheted te bármilyen pontosan és becsületesen a számláidat, akkor is megszívathat a szolgáltató, és (szinte) semmit se tehetsz ellene. Írta a topiknyitó, hogy még a fogyasztóvédelem is a fogyasztónak adott igazat, de ez semmit se ér. Néha komolyan ledöbbenek, hogy mik történnek itt...

40. mh07
2012. jan. 24. 09:18
A probléma szerintem abból adódik, hogy a különadóval az energiaszektor úgy gondolja, hogy mindent megengedhet magának. A mindenkori kormány pedig segédkezik ebben.
39. mh07
2012. jan. 24. 09:17

Azt nem tudom, hogy milyen régen dolgoztál leolvasói munkakörben, de néhány éve már nincs "hasraütés", ugyanis GPS kordinátát is rögzít a rendszer.

Az áramszolg. egyébként a 3 sikertelen leolvasás után kb. 1 hónapon belül küld az ügyfélnek egy levelet, hogy amennyiben nem engedélyezi a leolvasást, abban az esetben szerződésszegésre hivatkozva korlátozza a fogyasztást.

A gáznál ilyen nincs, ott egyszerűen megjelenik a kommandó.

Egyébként mind a két esetben a számítógép generál egy becsült számlát, ami rendszerint horribilis.

38. emi1206 (válaszként erre: 36. - Vica66)
2012. jan. 24. 09:06
Pedig előfordul sajnos. Van olyan is, hogy a leolvasó tényleges óraállásnak beír egy általa kitalált óraállást vagy tök hasraütésszerűen a rendszer ad egy becsült óraállást. Ha a leolvasó kamuzik, akkor úgy látszik a fogyasztó és a szolgáltató számára is, mintha megtörtént volna a leolvasás. Ezért találták ki a fényképezést, de az kb. 2 éve működik. Egyébként a számlákon szerepelnie kéne, hogy becsült éves elszámoló számla. Vagy vmi ilyesmi, már régen dolgoztam ebben a munkakörben. Viszont ami probléma, hogy ha a leolvasásokkal is volt a gond, a szolgáltató azonnal hárít, hogy ok, de akkor is elfogyasztottad ezt az árammennyiséget és szerződésben vállaltad, hogy amit fogyasztasz, azt ki is fizeted. Szerencsétlen fogyasztó meg nem támaszthat követeléseket az áramszolgáltatóval szembe szerződéskötéskor. Egyébként ilyen esetekben a szolgáltató még hasra van esve magától, hogy ő részletfizetést ajánlott fel (persze a részletek is általában irreálisak, nem a mai fizetésekhez vannak igazítva) és semmilyen egyéb kártérítést nem ad a fogyasztónak, sőt van, hogy még elnézést sem kér. Ez volt az egyik, amit legjobban utáltam ebben a munkában, az igazságtalanságot.
37. vica66 (válaszként erre: 36. - Vica66)
2012. jan. 24. 08:47
Most, hogy visszaolvastam, azt írta, hogy még óracsere is volt ez alatt az idő alatt. Ha máskor nem is, akkor kellett, hogy készüljön egy elszámoló számla. Már akkor kibukott volna, ha valami nem stimmel.
36. vica66 (válaszként erre: 34. - Emi1206)
2012. jan. 24. 08:44
Azért azt nem hinném, hogy 5 év alatt (!) nem volt egyetlen tényleges leolvasás sem. Mi alapján készítettek pl. elszámoló számlát évente?
35. emi1206 (válaszként erre: 34. - Emi1206)
2012. jan. 24. 08:42
Bocs, nem óraleszereléskor, hanem kikapcsoláskor.
2012. jan. 24. 08:41
A leolvasások nem biztos, hogy megtörténtek. Ha lakáson belül van az óra és a leolvasó nem jutott be, akkor nem a tényleges, hanem becsült óraállások alapján készültek az elszámoló számlák. Egyébként sikertelen leolvasás esetén a leolvasó értesítőt hagy a helyszínen, hogy mikor jön legközelebb megkísérelni a leolvasást. Meg kell várni az óra műszaki felülvizsgálatának eredményét, mert vagy rosszul mért az óra vagy ténylegesen ennyi áram fogyott. Ha sajnos nem az óra mért rosszul, akkor villanyszerelővel át kéne nézetni a hálózatot illetve a háztartási gépeket, mert azok rendellenes működése okozhat jelentősen több áramfogyasztást. Az áramlopást valószínűleg észrevették volna az óra leszereléskor, de sajnos ebben az esetben a szolgáltató a fogyasztótól ugyanúgy követeli az elfogyasztott árammennyiség árát, max. az javasolják, hogy polgári peres úton hajtsa be az összeget, attól aki lopta tőle az áramot. Nehéz ügy. Valaki írta a mágnesezést is, na az azért gáz, mert akkor a fogyasztót még meg is büntetik, de ennek lehetőségét már kizártátok. Sajnálom a családot. :(
33. vica66 (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2012. jan. 24. 08:23

Jól látod. Hihetetlen, hogy mit meg nem tehetnek a szolgáltatók ebben az országban. Már régen az orrukra kellett volna koppintani.

Egyszerűen felfoghatatlan, hogy ezt megtehetik, és lehetetlen helyzetbe hozzák még a rendesen fizető ügyfeleket is.

32. simple (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2012. jan. 24. 08:17
Erre én is kíváncsi vagyok. Pláne hogy közben fizették rendesen a számlákat. Az éves leolvasásnál vajon miért nem jöttek ki ezek a különbségek?!
31. omaja
2012. jan. 24. 08:15
közben írtam a "TV-ügyvédnek"..várjuk a választ
30. omaja (válaszként erre: 28. - Jstefan)
2012. jan. 24. 08:14
Biztosan nem történ mágnesezés! Az óra bevizsgáltatására eddig nem volt pénzük, de mostmár az következik sztem is... tegnap kikapcsolaták az áramukat :(
29. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Veroniks22)
2012. jan. 23. 19:01

ha joga is van 5 évre visszamenőleg korrekciós számlát kiállítani, azt vajon mire alapozva teszi? Miylen mérőállásokra alapozva? Ilyenkor mi az indok?


El nem tudom képzelni, hogy éves leolvasás esetén ilyen előfordulhat.


SZóval akkor tulajdonképpen hiába is diktálom be havonta, hiába olvassák le ők évente, 5 év múva bármikor azt mondhatják, hogy bocsi,kéne még pár millió?


Mi ilyenkor az indok?

28. jstefan (válaszként erre: 1. - Omaja)
2012. jan. 23. 18:49
A fogyasztásmérő (villanyóra) akkor produkál több megawatt fogyasztást aminek az ára is több millió, ha valaki a mérő fékezőmágnesét egy ideiglenesen felhelyezett külső mágnessel leblokkolta! Ebben az esetben a mérőben lévő fékezőmágnes elveszíti a mágnességét, és a forgótárcsa fékezés hiányában rendkívül gyorsan elkezd forogni ami kis fogyasztás esetén is okozhat százszoros mérési eredményt.A szolgáltató a fogyasztásmérőt laboratóriumban bevizsgáltatja, és csak a vizsgálat eredménye függvényében indíthat polgári peres eljárást.Ha csak a számlát írták el , akkor jogtalan a túlszámlázás.Ha a mérőt elviszik bevizsgálásra akkor jelen kell lenni amíg a vizsgálatot el nem végzik.
27. omaja (válaszként erre: 24. - Csodapók)
2012. jan. 23. 14:44
bocs..most el kell mennem, de holnap válaszolok mindenkinek!! addig is köszi mindenkinek és szép napot! :)
26. pteri (válaszként erre: 1. - Omaja)
2012. jan. 23. 14:40

A mi megyénkben is volt hasonló történet, nem is egy.Többször olvastam az újságban és a megyei hírportálon. Talán keresgélni kellene a neten, ilyen történetek után és felvenni a kapcsolatot olyan károsultakkal, akik hasonló cipőben jártak, hátha tudnak segíteni.

A családsegítő szolgálatnál pedig van ingyenes jogsegély, ügyvéd. Vagy ez a népügyvédje, aki elhajtotta.

Nagyon sajnálom szegényeket, sajnos bárkivel megtörténhet, és tényleg fut az ember fűhöz-fához!

2012. jan. 23. 14:39

Ja, és az Energia hivatal egyéb-gáz- ügyben nálunk nagyon korrekt módon járt el.

Online felületen lehet a panaszt leírni. Mindent meg kell próbálni!

24. csodapók (válaszként erre: 21. - Omaja)
2012. jan. 23. 14:37
Akkor csak attól az időponttól kérhetnek bármit, mert a másik mrőt adott mérőállással vitték el. Mérő vizsgálatot bármikor lehet kérni, csak be kell fizetni az általam írt összeget. Egyébként nem értem mire hivatkoznak téves leolvasás alatt? Ki tévedett szerintük?
23. Babeck (válaszként erre: 20. - Omaja)
2012. jan. 23. 14:34
Akkor én is csak a nyilvánosságot és a felügyeleti szerveket tudnám mondani :(
22. omaja (válaszként erre: 15. - Syria)
2012. jan. 23. 14:33
igen, sztem is ez a megoldás...ők még vacilláltak rajta..nem akartak nyilvánosságot de már látjuk h nincs más megoldás....
21. omaja (válaszként erre: 13. - Csodapók)
2012. jan. 23. 14:32
közben óracsere is volt, mivel bizonyos időközönként cserélni kell...
20. omaja (válaszként erre: 12. - Babeck)
2012. jan. 23. 14:31
köszi..már próbáltuk..lerázták őket...:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook