Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Áramszámla....HELP! fórum

Áramszámla....HELP! (beszélgetős fórum)

1 2 3
79. vica66 (válaszként erre: 78. - Syria)
2012. jan. 26. 21:55

Igen, erre írtam, hogy a szolgáltató erőfölényben van eleve, amivel (vissza) is él.

Azért lehet, hogy inkább ideiglenesen máshova költöznék, de akkor se fizetnék, hanem perre mennék. Persze, az is pénz, de vannak ingyenes lehetőségek is, meg egyéb megoldások.

78. syria (válaszként erre: 77. - Vica66)
2012. jan. 26. 16:12

Teljesen egyetértek veled.

A szolgáltató mindenképpen be akarja hajtani a hiányt, neki tök mindegy, hogy kin.


A perrel csak az a baj, hogy amíg zajlik, addig nincs áram. :(

77. vica66 (válaszként erre: 76. - Jstefan)
2012. jan. 25. 23:27

Értem, amit írsz. Adnak egy szakvéleményt, hogy vélelmezhetően mágnesezték az órát (tegyük fel, hogy lehetséges ez). Mert ugye továbbra is ott a te állításod, meg az emlegetett "független" szakértőké, szemben egy másik hozzáértő villamosmérnök állításával, aki szerint nem lehetséges megmágnesezni az órát - de efelett elegánsan elsiklottál megint. Szóval tegyük fel, hogy lehet, de az utólagos vizsgálat egy amúgy "érintetlen" mérőn továbbra se bizonyítja, hogy a fogyasztó mágnesezte az órát. Max. akkor lehetne ezt bizonyítani, ha rajtakapnák, konkrétan ott a mágnes az órán. Ha nincs tettenérés, akkor bizonyítani kell, hogy a felszerelésnél teljesen jól mért az óra. Ahogy utánaolvastam, ez már nehéz dió. Tehát ha bíróságra kerül a dolog, már nem olyan egyértelmű a helyzet (amint egy másik fórumon egy ilyen ügyben is eljáró bíró mesélte.)

Hát persze, hogy minden mérőműszer becsapható, de a tényleges buherálást, és a tényleges elkövetőt bizonyítani kell. Ezt keveslem én. Az, hogy vélhetőleg "megkísérelték" - mint több esetben előfordul az erre való hivatkozás, kevés.

Csak hát sok esetben nem megy bíróságra a fogyasztó, mert ugye a szolgáltató élve helyzetével, megszünteti a szolgáltatást, márpedig egy per sokáig elhúzódhat akár, nem sokan akarnak áram nélkül maradni addig.


De vitatkozhatunk mi erről napokon át, a helyzet nem hinném, hogy változna, azonkívül a topiknyitóban szereplő fogyasztókon se segít. Mindenesetre kíváncsi vagyok, mi lesz az ügy kimenetele, ha megírják.

Én a magam részéről - ha velem esne meg hasonló - és nem nyúltam a mérőhöz, akkor bizony perbe mennék a szolgáltatóval.

76. jstefan (válaszként erre: 75. - Vica66)
2012. jan. 25. 23:06
Az áramszolgáltatók a vizsgálatot független erősáramú bírósági igaszságügyi műszaki szakértőkkel vizsgáltatják,és hivatalos szakvéleményt adnak a vizsgálatról.A volt kollégám is ilyennel foglalkozik bírósági műszaki szakértő.A magyar valóság az hogy évente több ezer áramtolvajt kapnak el.De ugyanígy több ezren lopják a gázt,és a vizet is a mérők buherálásával vagy lekötésekkel.A legkönnyebben az áramlopás bizonyítható a műszeres mérések alapján.Általában az ilyen ügyek bíróságra kerülnek,és ott lehet kérni hogy másik szakértő is vizsgálja ki, és végezze el a laborméréseket.Minden mérőműszer becsapható, hamisítható csak érteni kell hozzá,és ismerni kell a felderítés módját is , mert a szolgáltatóknál ma már nagyon jólképzett,gyakorlott szakemberek dolgoznak,magas fizetéssel.
75. vica66 (válaszként erre: 74. - Jstefan)
2012. jan. 25. 22:29

Nem olvastad, amit linkeltem? A vélemény nem egy médiában dolgozóé volt, hanem egy villamosmérnöké. De ő biztos nem ért hozzá...

Csak ugyanazt hajtogatod, ami tulajdonképpen a szolgáltató álláspontja. Persze, én is a magam véleményét...

Mert még ha igazuk is lenne, akkor sem lehet büntetni valakit vélelmezés alapján. Mert amit írsz, az még mindig csak feltevés. Mert ugyan hogy, és mi bizonyítja, hogy a fogyasztó mágnesezett (ha ugyan igaz)?

Azonkívül, ahogy a cikkben is írták - és jogos a felvetés - miért nem olyan mérőórákat használ a szolgáltató, amelyeket nem lehet mágnesezni? Pláne, ha szerintük ilyen elterjedt ez az (erősen vitatható) módszer, és ilyen nagy káruk van belőle. Nem lenne érdekük? Hát persze, hiszen akkor nem lehetne erre való hivatkozással, bizonyítás nélkül ráverni az emberekre a bírságot. Mivel sok esetben nem tudják elkapni a valódi tolvajokat - felteszem, nagyobb erőfeszítést igényelne - ez sokkal egyszerűbb. Mindegy ki, csak valaki fizessen.

Félreértések elkerülése végett: nem a valódi tolvajokat akarom védeni. De azt gondolom, hogy egy valódi jogállamban nem tehetné meg senki, hogy alapos bizonyíték nélkül kvázi "elítéljen" és büntessen.

74. jstefan (válaszként erre: 65. - Vica66)
2012. jan. 25. 18:46
A villanyórában lévő fékezőmágnes amit kivülről egy másik jóval erősebb mágnessel segítenek leblokkolja a számlálómű forgótárcsáját, addig nincs fogyasztásmérés. Csak az a nagy probléma hogy ezzel az órában lévő fékezőmágnes mágnességét semlegesítik, lemágnesezik, és utána nincs ami fékezze a forgótárcsát és amikor a külső mágnest leveszik rendkívül nagy sebességgel elkezd pörögni az óra mert nincs ami fékezze. A műszaki kollégák a mérőt szétszerelik és egy hitelesített mágnességmérővel megmérik az óra fékezőmágnesét, és ezáltal megállapítható, utólag bemérhető hogy használtak-e külső mágnest a fékezéshez.Ha igen akkor az energiatörvény, és a szolgáltató szerződése,szabályzata alapján megindul a kártérítési eljárás.Azért magas az összeg mert mérés nélkül általában fűtenek az így szerzett villamos energiával.Ez a módszer nagyon elterjedt,így főleg télen több ezren lopják az áramot,de mivelhogy nem tanultak fizikát minden esetben lebuknak. A médiában dolgozók nem műszaki emberek ezért nem lehet hiteles a véleményük,és az állásfoglalásuk.A tapasztalat szerint nem az idős emberek csinálnak ilyen trükközést hanem a rokonságukhoz tartozó erőcsávók akik nem tudják hogy nagyon egyszerű a lebukás.
73. omaja (válaszként erre: 72. - Syria)
2012. jan. 25. 14:36
igen, ez mindenképp irreális...főleg úgy hogy az ember ismeri a körülményeket is....
72. syria (válaszként erre: 71. - Omaja)
2012. jan. 25. 13:46

Nagyon kíváncsi vagyok a fejleményekre.

Lehetetlenségnek tartom, hogy ekkora számla jogos legyen.

71. omaja (válaszként erre: 70. - Simple)
2012. jan. 25. 13:27
köszi! majd beszámolok a fejleményekről...
70. simple (válaszként erre: 69. - Omaja)
2012. jan. 25. 07:26

Ezt ragadjátok meg, mert ezt tényleg érdemes. :-)

Nagy eséllyel meg fog oldódni az ügy.

69. omaja (válaszként erre: 48. - Simple)
2012. jan. 25. 07:25
köszi!ez jó ötlet és nekem még új... azthiszem minden szalmaszálat meg kell ragadni..
68. omaja (válaszként erre: 61. - Jstefan)
2012. jan. 25. 07:23
Igen, igazad van, de kinek van meg 5 évre visszemenőleg elszámolószámlája?? Én is elteszem az előző évit, de 5 évre nem rakom el... ezekután tuti igen.
67. omaja (válaszként erre: 63. - Syria)
2012. jan. 25. 07:22
Látod, ez jó kérdés...:S Csak akkor kötik vissza az előrefizetős órát, ha elkezdik törleszteni a havi 50 ezret. És a kártyára befizetett összeg majdnem felét szintén leveszik tartozás fejében.... visszaélnek az egyeduralmukkal..:(
66. vica66 (válaszként erre: 65. - Vica66)
2012. jan. 24. 22:18

Ja a "mágnesezéssel" kapcsolatban most találtam ezt:

[link]


Érdemes elolvasni (az 5. oldalon folytatódik), tanulságos.

65. vica66 (válaszként erre: 61. - Jstefan)
2012. jan. 24. 21:38
Na, most erről a mágnesezésről már többször hallottam a médiából. Meg arról, hogy ahol túl sokat mér az óra, szinte mindig azt feltételezik, hogy korábban mágnesezték, és megy a bünti. Pedig szerintem ez csak vélelmezés lehet, önmagában az, hogy az óra többet mér a kelleténél, nem lehet bizonyíték. Kizárólag az lehetne, ha a delikvenst rajtakapnák a buheráláson. De hát nálunk a szolgáltatónak úgy tűnik nem kell bizonyítania, a törvényeink megengedik, hogy vélelmezések alapján szabjanak ki kötbért.
64. mh07 (válaszként erre: 62. - Csodapók)
2012. jan. 24. 21:16

Miért a fogyasztó felelőssége a mérőóra "rossz mérési" eredménye.

A villanyóra 10 évig hiteles, a szerelők leplombálják x helyen. Én mint fogyasztó nem vagyok szakember - bár ha az lennék sem nyúlhatnék az órához - honnan a csudából kellene tudnom, hogy nem mér jól az órájuk. Mert ugye az meg a szolgáltató tulajdona, amit rendszeres ellenőriz.

63. syria (válaszként erre: 31. - Omaja)
2012. jan. 24. 20:39
És addig mi lesz velük?
62. csodapók (válaszként erre: 61. - Jstefan)
2012. jan. 24. 19:38

A mi esetünk az élő példa arra, hogy minden okosság használata nélkül, bizony előfordulhat horribilis összegű elszámoló számla egy éves periódus alatt!! A laboratóriumi vizsgálat megállapította, hogy a mérő nem hiteles, nem megfelelően mért. Soha, semmivel sem próbálkoztunk!!!!

Már vissza is kaptuk a befizetett vizsgálati díjat és az új mérő felszerelésétől számított 4 hónap átlagfogyasztása alapján számolják majd ki visszamenőleg a számlák értékét.

61. jstefan (válaszként erre: 30. - Omaja)
2012. jan. 24. 18:04
A villanyórát bárki leolvashatja, ezt kell tenni ,a jelenlegi és a korábbi kilowattóra állásokat össze kell hasonlítani a számlákon feltüntetett értékekkel ,azonnal megállapítható hogy ki tévedett.A mérő csak pár kilowattórát tévedhet, ha több megawattot mutat a mérő akkor valaki mégís besegített egy pillanatra a fékezőmágnesnek,és ezáltal a mérő véglegesen felpöröghetett.Ez egyszerű fizika, amit a műszaki szakértő is megállapíthat, bizonyíthat.
60. vica66 (válaszként erre: 59. - B-zs)
2012. jan. 24. 12:07
Szegény kutyi... :( Még szerencse, hogy azért betörni nem tudtak.
59. b-zs (válaszként erre: 52. - Vica66)
2012. jan. 24. 11:27

Volt kutyusunk, szilveszter napján pusztult el, megmérgezték, és rá egy hétre be akartak törni hozzánk, csak mi közben riasztót szereltünk fel, és beriasztott.. szóval tudatosan tették el láb alól:( és még az óraleolvasó is bemászott a kerítésen, a kutyánk mellett ezt tutira nem tette volna meg..

Most van egy 8 hetes koromfekete kiskutyunk, menhelyről hoztuk, tavaszra házörzőt nevelünk belőle:)

Igen, én is így tapasztaltam, ha panaszt teszel, jönnek felülvizsgálni.. hozzám jöhetnek, kemény 2.000 Ft a gázszámlánk, mert csak a főzőlap megy gázról:) Így gondolom megérte nekik kijönni:DD

58. vica66 (válaszként erre: 57. - Emi1206)
2012. jan. 24. 10:13
Igazad van, valóban ezt írta: "nagylelküen megengedték" a részletekben törlesztést.
57. emi1206 (válaszként erre: 55. - Vica66)
2012. jan. 24. 10:11
Ez is kérdés. Omaja azt írta, hogy nagylelkűen megengedték, hogy részletekben fizessen az ügyfél. Ebből nekem nem egyértelmű, hogy ezt a szolgáltató magától ajánlotta volna fel.
56. emi1206 (válaszként erre: 53. - Vica66)
2012. jan. 24. 10:09
Nem magyaráztam semmit, nem is tudnék, mert mint írtam (azt hiszem többször is), nem tudom a pontos részleteket. Így magyarázatot sem tudok adni. Arról próbáltam írni, hogy mi történhetett (az alapján amilyen esetekkel én találkoztam) illetve a fogyasztó hogyan bizonyosodhat meg róla, hogy jogos-e a számlája. Lehet félreérthető vagyok, bocsánat.
55. vica66 (válaszként erre: 49. - Mh07)
2012. jan. 24. 10:06
No igen, az is gyanús, hogy maguktól ajánlották fel a részletfizetést (úgy tudom, nem szokás, kérni kell, és akkor se biztos, hogy megadják), nagy kegyesen...
54. emi1206 (válaszként erre: 49. - Mh07)
2012. jan. 24. 10:06
Ezzel én is tisztában vagyok, azt nem tudom, hogy ez, hogy maradhatott el!? Mert állítólag nem rögzítették az óraállást az óracserénél. Esetleg csak a rendszerbe nem rögzítették még, így az ügyintéző nem látta, akivel az ügyfél beszélt, de nem tudom milyen módon intézi a fogyasztó az ügyét. Előfordult olyan, hogy vkit kikapcsoltak, nagy kegyesen részletfizetést adtak neki, aztán később kiderült, hogy a szerelők még nem adták le a jegyzőkönyvet. Mármint óracserénél, leszerelésnél, kikapcsolásnál. Egyébként a részlefizetés nem egyenlő azzal, hogy a szolgáltató beismeri a hibáját, sajnos az esetek többségében a fogyasztó is hibázik, általában jóhiszeműségből vagy tudatlanságból. A szolgáltató meg rögtön hárítja a felelősséget. Sok a kérdés a fórumindító problémája körül ahhoz, hogy pontosan megítélhessük, hogy ki hibázott.
53. vica66 (válaszként erre: 46. - Emi1206)
2012. jan. 24. 10:05
Nem támadtalak én téged, csak próbáltam rávilágítani, hogy az általad leírt magyarázat ebben az esetben nem igazán állja meg a helyét.
52. vica66 (válaszként erre: 43. - B-zs)
2012. jan. 24. 10:04

Szerezz egy szép nagy kutyát, akkor tuti, nem mászik be többször a kerítésen! :-)


Komolyra fordítva a szót: már sajnos több esetben olvastam a neten, illetve mesélték ismerősök is, hogy ha valamilyen panasszal éltek a szolgáltató felé, rögtön jöttek órát vizsgálni, stb... Még örülhetett az, akire nem vertek rá valami mondva csinált indokkal büntit.

51. b-zs (válaszként erre: 47. - Mh07)
2012. jan. 24. 10:01

Nekem is tegnap átfutott az agyamon, miután olvastam a fórumot, hogy mi van, ha pont a gázszerelő buherálja meg az órát, pont amikor a blombát is cserélte, mert én már mindenkiből mindent kinézek, főleg azok után, hogy panaszt tettem, és úgymond kiküldtek egy egész "flottát":D Átnéztem a számlát, a tegnapi leolvasást, és a tényleges óraállást, minden rendben, sőőt túlfizetésünk van..

A tanácsodat pedig megfogadom, mert tényleg igazad van, minket nőket hülyére vesznek, azért egy férfival nem mernek szórakozni. A férjem is megmondta, az volt a szerencséje a leolvasónak, hogy nem volt itthon, amikor bemászott a kapunkon, mert ő nem szorakozott volna, magánlaksértés miatt kihívta volna a rendőrséget!

50. emi1206 (válaszként erre: 44. - B-zs)
2012. jan. 24. 09:56
Elvileg kötelező lenne nekik, de nem tudom pontosan, hogy hogy működik. Elfogadják-e tőle úgyis az óraállást, ha nem fényképezett vagy csak fénykép alapján. Én gyanítom, hogy csak fénykép alapján, különben nem lett volna értelme bevezetni ezt az eljárást. A gázosokat nem ismerem, mert nálunk nincs bevezetve gáz, minden villannyal megy.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook