Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Arab a pasim fórum

Arab a pasim (beszélgetős fórum)


159. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 158. - 130454e42d)
2014. ápr. 3. 17:57

Egyenjogúak lehetünk, de egyenlőek a férfi és női testi adottságainkból sem lehetünk a tudomány mai állása szerint. Nem véletlen az a fránya X és Y kromoszóma.

De a nők az erősebbek, mert nekünk van "két lábunk". :)

158. 130454e42d (válaszként erre: 155. - Megi04)
2014. ápr. 3. 17:51
Ne keverd az egyenjogút és az egyformát, nem ugyanaz. Lehet, neked természetes, hogy nem tartod magad egyenlőnek egy férfival, nekem nem.
157. megi04 (válaszként erre: 155. - Megi04)
2014. ápr. 3. 17:51
(Nem kedves...EZ megint nem neked íródott,hanem olyanoknak akik elgondolkodnak támadás előtt) :D:D
156. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 152. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 3. 17:50

Abban igazad van, hogy a szerelem múlandó. Az nem mindegy a gyerekeinket mire tanítjuk, hogyha probléma merül fel, hanyatt-homlok menekül, vagy megtanulja a problémákat a helyén kezelni. (nem meghunyászkodásra gondoltam) Átestek sokan a ló másik oldalára, azok akik azt gondolják, ők az elsők, és mindenki csak utánuk következik, nem tisztelik a másikban az embert.


statisztika:

2000-es évek: 1000 házasságkötésre 562 válás jut.

A két legfőbb válóok a megcsalás, félrelépés, hűtlenség, illetve az alkoholizmusból eredő problémák.

Ma minden tizedik felnőtt ember elvált a házastársától.


Akkor csak nem stimmel itthon sem valami.

155. megi04
2014. ápr. 3. 17:49

Bocsánat..Pindurit OFFolom a fórumot.


Egyenjogúság. Hogy a fenében lehet egy férfi és egy nő valaha egyenjogú,ha a gyereket az asszony méhében hordozza, szüli,és erre a férfiak nem képesek???

Elvárandó egy férfitől,hogy gondoskodjon a családjáról,védje meg,de ha valaki ráhagyja ezt egy asszonyra,akkor mit is mondunk rá??..

154. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 150. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 3. 17:41

Ez egy bibliai idézet.


"Az asszony csendben tanuljon, teljes alázatossággal. A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben. Mert Ádám teremtetett először, Éva csak azután, és nem Ádámot vezette tévútra a kísértő, hanem az asszonyt, és ő esett bűnbe. Mégis megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmarad józanul a hitben, a szeretetben és a szent életben."


Ez egy Korán magyarázat.


"És jelei közé tartozik az, hogy porból teremtett benneteket. Aztán íme, emberek lettetek, akik szétszóródtatok a Földön. És jelei közé tartozik az, hogy saját magatokból feleséget teremtett nektek, hogy velük lakozzatok. És szeretetet és irgalmat rendelt el köztetek. Bizony, jelek vannak ebben azok számára, akik elgondolkodnak. (A bizánciak 30:20-21)"


Mint ahogy a fenti Korán idézet is mondja, Allah megteremtette a férfit, és a férfiből megteremtette a nőt, hogy párja legyen. Kettőjük között pedig irgalmat és szeretetet rendelt el. Erre a szeretetre tanít minket az iszlám házastársainkkal kapcsolatban.


Ez pedig a zsidó vallásból (Talmud)


Zsidó vallási területen folytatott gender-diskurzus többnyire abba a nehézségbe ütközik, hogy a vallási és a vallásfilozófiai nyelv pozitív szimbólumai hímneműek. A legelterjedtebb jelkép az apa-fiú viszony, amely az Ö.való és népe (vagyis Jákob, Izrael) közötti kapcsolatot ábrázolja. Ebből a kapcsolatból a női elem eleve ki van zárva, az emberiség hímnemű részét pedig a hagyomány isteni omnipotenciával, omniprezenciával és omniszcienciával ruházzák fel.2 T'nachi ábrázolásban a törvényhozásból a nő ugyan ki van zárva, de több helyen a Mindenható akaratának közvetítőjeként lép fel. Beleértve Bileám nőstény szamarát! A Talmudban ábrázolt viszonyok között a nőnek egy önrendelkezési szerep sem jut, hanem egyértelműen a férfiak vallási rendelkezései célpontjaként jelenik meg.


Egyik helyen sem a nő az úr. Szerintem mindenhonnan ollózhatunk össze, pozitív és negatív dolgokat, csak éppen általánosítani nem lenne szabad egyikből sem.

153. megi04 (válaszként erre: 152. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 3. 17:38
Értem.És van olyan szerelmes,aki ezt megérti,ha elmagyarázod neki?...
152. 0a13a7d41c (válaszként erre: 151. - Megi04)
2014. ápr. 3. 17:36
A szerelem előbb elmúlik mint a kultúra. És a szerelem is egyfajta tudattalan állapot, lila köd.
151. megi04 (válaszként erre: 149. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 3. 17:33
Én most olyanokról beszélek,aki nem tudatlanságból,hanem szerelemből "állnak össze".Szerelemből,ami nem úgy működik,hogy:Keresztény?Akkor szeretem.Muszlim? Nem szeretem.Igazad van,kultúra beli különbségből,nagyon sok baj lehet!Én csak arról beszélek,hogy nem lehet álltalánosítani.
150. 0a13a7d41c (válaszként erre: 148. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 3. 17:25
Lehet, de a többi is érdekes lehet, amennyiben az iszlám hitet, gondolkodásmódot tükrözi.
149. 0a13a7d41c (válaszként erre: 147. - Megi04)
2014. ápr. 3. 17:23

A gond ott van amikor valaki az európai "civilizált" gondolkodásával, szimplán tudatlanságból összeáll egy muszlimmal.

Egy rakás rémtörténet van ilyen házasságokról.

148. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 145. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 3. 17:20

Köszi, de ebből csak három a Korán idézet.


Ez így van a Bibliában is. :S

147. megi04 (válaszként erre: 138. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 3. 17:19

Értem én ezt.Viszont civilizáció ide,vagy oda,minden kultúrában van olyan nő,aki egy istenért nem akar egyenjogú lenni.Hangsúlyt most az AKAR-ra tenném.Hadd mondjak egy példát,mire gondolok.Bódi Guszti.Margó asszony egész nap főz,mos,takarít.(A nyilvánvalók mellett)Nem hordhat nadrágot,csak szoknynát.Megvárja,ameddig a férje eszik,és utána ül le az asztalhoz,stb.

Szerinted boldogtalannak látszik? Úgy tűnik,mintha verné a férje? Pedig ő is civilizált nő.Viszont.."szerintünk"-ugye,el van nyomva.És én mégis azt látom mindig,hogy sugárzik az arca,a boldogságtól.Kérlek,most ne mond azt,hogy csak jól titkolja,szenvedéssel teli életét.Igaz,őt erre nevelték.De itt jön a DE! Margó is MOST él,tehát kezdhetne pattogni,hogy de ő minit akar..A férje reagálása,gondolom,egyértelmű lenne...:)


Szokták még mondani,hogy 100 éve,milyen szörnyű volt az élet,az asszony hogy el volt nyomva,stb.Én ezt nem így látom.Szerintem,akkor is volt olyan,akit ütött,vert,elnyomott a férje,meg most is van.Itt is,Magyarországon is.És mégis van olyan,akit hat ökörrel sem tudsz elvontatni a férje mellöl.Sőt,olyan is van,aki ennek ellenére imádja a férjét..Ezt,mondjuk én az életben nem fogom megérteni,de attól még így van.:)


És nem akarom elhinni,hogy minden ilyen nő,Stockholm szindrómás lenne...:)

146. Calendon (válaszként erre: 145. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 3. 17:18
Már mondtam hogy nincs ISTEN?
2014. ápr. 3. 17:17

• A férfi a nőhöz képest felsőbbrendű. (Korán 2:228, 4:34)


• A férj isteni eredetű jogokkal rendelkezik felesége fölött. (Hadith Miskat al-Maszabih)


• A nők intelligencia, háládatosság és vallás tekintetében csökkent képességűek. (Hadith Sahih al-Bukhari)


• A nők „játékszerek”. (Hadith No. 919)


• A nők tévelygése elképesztő, gonoszságuk ragályos, legfőbb jellemvonásuk a rossz természet és a csekély értelem. (Hadith Ihj’a ’Uloum ed-Din)


• Két nő tanúvallomása egy férfi tanúvallomásával ér fel. (Korán 2:282)


• Ha egy nő kilép a házból, az örömet okoz az ördögnek. (Hadith Ihj’a ’Uloum el-Din)


• A nőknek nemcsak azért kell „hidzsabot” (fátylat, leplet) hordaniuk, hogy a maguk erkölcsi tisztaságát megőrizzék, hanem azokét a férfiakét is, akik megláthatják őket. (Mohamed Sza’id Ramadan al-Buti hadithja)


• Egy férfi négy nőt vehet feleségül (egyes szövegek szerint kilencet, mások szerint bármennyit), és korlátlan számú rabszolgalánnyal létesíthet szexuális kapcsolatot. (Korán 4:3)


• A férjnek joga van a feleségét megakadályozni abban, hogy az asszony az előző házasságából származó gyermekéről gondot viseljen. (Hadith al Figh ’ala al-Mazahib al-Arba’a)


• A férfiak a Paradicsomban folyamatos szexuális élvezetben részesülhetnek páratlan szépségű szűz nőkkel és fiatal fiúkkal. (Korán 44:51-54, 55:56-58, 55:72, 56:17)


• Ha a feleség templomba viszi a gyerekét, a férjnek joga van elvenni tőle a gyermeket. (Hadith al Figh ’ala al-Mazahib al-Arba’a)


• A férfi részéről leereszkedés az, hogy életét egy nővel tölti. A nő ezt a kegyet, bármilyen áldozatot is hoz, nem tudja meghálálni. (Szujuti hadithja)


• A férfitől elvárható, hogy támogassa feleségét „cserében azért, hogy az asszony a férfi házában be van zárva”. Ezt a támogatást a férfi megvonhatja, ha a nő engedély nélkül elhagyja a házat; nem hajlandó szexuális kapcsolatra; úgy csókolja meg a fiát, ami a férj szemében kéjelgésnek tűnik; ha súlyosan megbetegszik; vagy ha egy másik férfi megerőszakolja. (Hadith al Figh ’ala al-Mazahib al-Arba’a, Az Iszlám Enciklopédiája)


• A nők nagy része pokolba fog jutni. (Hadith No.33 és 301)

2014. ápr. 3. 17:15

• Ha egy férfi attól tart, hogy feleségében lázadás van, először intse meg. Ha ez nem használ, joga van arra, hogy szexuálisan se közelítsen hozzá. Ha ez sem válik be, megverheti. (Korán 4:34)


• A férfi enyhén megverheti feleségét, ha 1. nem úgy ékesíti magát, ahogy ő elvárja; 2. nem hajlandó szexuális kapcsolatra, és nincs erre törvény adta kifogása; 3. nem hajlandó megfürdeni az imához való megtisztulás céljából; 4. a férje engedélye nélkül külföldre utazik. (A Hadith Miskat al-Maszabit angol nyelvű fordításához fűzött lábjegyzet)


• A férfit nem kell kérdőre vonni, hogy miért ütötte meg feleségét, hiszen ez megkérdőjelezhetetlen joga. (Ibn Kaathir, kommentár a Korán 4:34-hez)


• A verés visszatérít a magatartási elhajlástól, és jólesik a nőknek. Némely nő nem ismeri fel az általa szeretett férfi erejét… csak amikor a férfi fizikailag leigázza. (Sajid Qutb, kommentár a Korán 34:4-hez)

143. Calendon (válaszként erre: 142. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 3. 17:11
Nem hiszek istenben,tudod nem létezik,ezt egyes tudósok agyi szüleményének hívom:)
142. 0a13a7d41c (válaszként erre: 140. - Calendon)
2014. ápr. 3. 17:09
Majd utánanézek, hogyan is van ez pontosan megfogalmazva a Koránban. Egyébként a kersztény Bibliában is van hasonló.
141. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 139. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 3. 17:08
oké, várom türelmesen a linket, ahol leírják, hogy így van.
140. Calendon (válaszként erre: 139. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 3. 17:07
Meg az anyád..inkább kínyirnám őt
139. 0a13a7d41c (válaszként erre: 137. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 3. 17:06
Hogy a nők alacsonyabb rendűek mint a férfiak, és hogy a nőnek a férfi ura és parancsolója.
138. 0a13a7d41c (válaszként erre: 87. - Megi04)
2014. ápr. 3. 17:04
Az emancipációt, a civilizáció hozta magával azt az igényt pl. hogy a nők is tanulhassanak, legyen szavazati joguk, stb. Az alacsonyabb rendű kultúrákban szinte mindenhol el voltak és vannak nyomva a nők.
137. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 136. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 3. 17:03

Mi van benne, hogy elkaszinózhatja a pénzt.


Dobd már fel a linket, melyik szúrában olvastad ezt.

136. 0a13a7d41c (válaszként erre: 79. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 3. 17:00
De ez nincs leírva sehol hogy így kell lennie. Az iszlám szent könyvében, a Koránban, amire ott törvényként tekintenek viszont benne van.
135. laprincipessa (válaszként erre: 131. - Eweliiin)
2014. ápr. 3. 15:16
Szerintem ha ennyire ketszinu, illetve megalaz teged az szarmazastol fuggetlenul rosszat jelent.
2014. ápr. 3. 15:06

Ahol én nőttem fel, sok arab család lakott. Sokakkal jártunk együtt suliba, a gyerekeim meg a gyerekeikkel együtt bölcsibe, oviba.


Nem, nem rosszabb ember senki, se a vallása, se a kultúrája miatt.


Csak ők tőlünk annyira különböznek, hogy szinte lehetetlen, hogy normál párkapcsolat jöjjön létre ilyen összeállításban. Már a mi fogalmaink szerint. Az, hogy nekik mi a jó, azt ne minősítgessük, az legyen az ő dolguk. Én egyébként szeretem is őket, tisztelem egy csomó dologért. Csak az élet minden területe annyira más náluk, és mást jelent, hogy senkinek se javaslom a belebonyolódást.


Egy kivételt láttam. De ott más volt a sorrend. Egy nem vallásos magyar lány keresett vallást, közösséget. Ő Mohamed hitében találta meg, amit keresett. Szülei, ha nehezen is, de elfogadták. Már évek óta járt itt egy muzulmán közösségbe, amikor ott a szokások szerint férjhez ment természetesen egy arab férfihez. No ők tudnak együtt élni. De még ott is mondta a lány, hogy néha eszméletlen nehéz volt. De ott eleve volt egy közös elvi alap, és némi előismeret is, kevesebb volt a meglepetés, és ott eleve elfogadta a dolgokat lány, még pár nélkül.

133. Calendon (válaszként erre: 132. - Annie1130)
2014. ápr. 3. 15:06
Én mindig is undorodtam az ilyen pasiktól,egyépként René már második feleségénél is eladósodott ,hát tippelj miért.
132. Annie1130 (válaszként erre: 129. - Calendon)
2014. ápr. 3. 15:02
Hú, téged biztosan valami nagy trauma ért, hogy ekkora indulatot vált ki belőled egy férj, aki a saját felesége pénzét herdálja...
131. eweliiin (válaszként erre: 63. - Senoritaa)
2014. ápr. 3. 14:45
Amikot "nem arabok "közt vagyunk akkor nagyon kedves. Aztan ha ketten,vagy arabok tarsasagaban vagyunk akkor kifordul..
130. Calendon (válaszként erre: 128. - Annie1130)
2014. ápr. 3. 14:45
Ezt maga nyilatkozta Celine Dion,nem újság alapján mondok véleményt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook