Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Arab a pasim fórum

Arab a pasim (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
279. Fiúsmami (válaszként erre: 277. - Pipacs90)
2014. ápr. 6. 15:48
A szomszédom lánya feleségül ment egy európai arab pasihoz,semmi gond nem volt.Pár éve kimentek a srác őshazájába család látogatás címen.Csadorba jött haza.Jobban mondva Francia orszáig jutott,onnan skypon könyorgott,hogy had jöjjön haza.Azóta nem tudnak róla semmit.Lehet,hogy nevetett a párod,majd te is nevess vele,ha nem tartod be a törvényüket.Valóban vannak arab lányok akik itt európában buliznak stb.Kérdezd meg a párorod majd ha haza látogattok a szüleihez,hogy spagetti pántos felsőbe mehetsz e és viheted e a Bibliádat?Mert mondjuk te szeretnél zsoltárokat olvasni.
2014. ápr. 6. 15:43
Annyi szép magyar férfi van.Egy kérdésem van:Miért?
2014. ápr. 6. 15:40

Közben ide ült a párom és mutattam neki ,hogy mit is gondolnak az arab nők életéről a hazánk lányai :) :D Reakció : nevetés :) A bezárva élnek és elnyomva hsz-nél (sajnos nem tudom azt visszadni ahogy mondta) de valami ilyesmi volt .. höööhöööhöö na megnézem mi lesz ha bezárok egy arab nőt :D lehet 3 napig nem is kapok még vacsorát sem :D huuhaaa az buli lenne :D

Közben az jutott eszembe ,hogy nem is olyan meglepő ,hogy ilyen a vélemény hiszen a boltokban a könyvek (lányom nélkül... fátyol mögött stb ) mind arról szólnak ,hogy brutális elnyomásban él Fatima és társai :D Ismét teszek fel pár képet a mai korból:) Bizony a lányok iskolába járnak és buliznak .Elmennek kirándulni és senkit nem érdekel ,hogy ki hord kendőt és ki nem ... Az interneten beszélgetnek , sőt ismerik a kamerát is :) Arról pedig ,hogy hova is mennek a piacon kívül megmutatom képeken . Nem ókori képeken hanem a mai valóságot mutatnám meg .

276. Judy90naposa (válaszként erre: 267. - Pipacs90)
2014. ápr. 6. 14:38

Kíváncsian várom! :)


Egyébként pont ilyennek képzeltelek, nagyon szép vagy!

275. megi04 (válaszként erre: 274. - Judy90naposa)
2014. ápr. 6. 14:35
:D
274. Judy90naposa (válaszként erre: 265. - Megi04)
2014. ápr. 6. 14:32
Legalábbis a diplomáig... ;)
273. pipacs90 (válaszként erre: 272. - 549be03e80)
2014. ápr. 6. 14:19
:))) Nem ,nem buknak :) Ezt mindenhol meg kérdeztem kint ha nem felejtettem el és egyöntetűen NEM volt a válasz . Sőt a sovány nőket sem szeretik ,ami nem azt jelenti ,hogy nem nézik meg őket :P Így vannak a rövid hajjal is . Egy nő éke a haja és lehetőleg az legyen hosszú :)
272. 549be03e80 (válaszként erre: 268. - Pipacs90)
2014. ápr. 6. 14:12
Megdontotted azt az otthoni tevhitet,hogy az arabok buknak a szokekre!:)
271. pipacs90 (válaszként erre: 269. - Roza78)
2014. ápr. 6. 14:03
Az a sok menekült ... Na igen . Szíriában pl. már lebombázták a népet . Válogatás nélkül mindenkit . Nőket , gyerekeket és olyanokat akiknek az a bűnük ,hogy hogy oda születtek. Ha én születtem volna oda én is menekülnék és szerintem mindenki . Engem sem érdekelne ,hogy oda érek -e vagy ott éri a halál a gyerekemet , családomat . Ilyenkor az ember egy lapra tesz fel mindent . Tudod mint 56-ban amikor innen menekült akinek volt lehetősége és esze . Ma ők jobban élnek , velünk pedig elhitetik ,hogy jobban élünk mint 4 éve . Nagy különbség ;)
270. pipacs90 (válaszként erre: 269. - Roza78)
2014. ápr. 6. 13:53
Persze hogy nem fenékig tejfel :O Szerinted én miért vagyok itthon ha ott annyira jó és minden tökéletes? Haza jöttem annak reményében ,hogy itthon elleszünk és reméltük ,hogy jó döntés volt . Hát most agyalunk ,hogy mikor menjünk tovább mert nem szeretnénk itthon meghülyülni .Sajnos ...
269. Roza78 (válaszként erre: 267. - Pipacs90)
2014. ápr. 6. 13:37
Azert megsem fenekig tejfel ott sem az elet, mert akkor nem lenne az a rengeteg menekult akik annak ellenere utnak indulnak , hogy nem tudhatjak megerkeznek e vagy elsullyed a kis lelekveszto amibe bezsufoljak oket.
2014. ápr. 6. 12:59
Hogy magamat sem tartsam titokban:) Tettem fel 3-om képet . Én vagyok mind a három képen más -más ruhában ... Kint a kinti viseletet tartom megfelelőnek ,itthon pedig ...hát szeretem a divatot ,bár megjegyzem ,hogy ha itthon kendőben és arab ruhában vagyok akkor sokkal normálisabb kiszolgálásban van részem ;) Erről is van pár sztorim :D
267. pipacs90 (válaszként erre: 264. - Judy90naposa)
2014. ápr. 6. 12:47

Köszönöm !

Én nagyon érdekes módon " keveredtem oda" . Egy következő hsz -ben leírom ,mert nem csak úgy összejöttem egy arab pasival :D ...

Itthon sajnos valóban érezhető a pesszimizmus de ezen nem is csodálkozom . A bizonytalanság és az ellehetetlenítés az egekig ér és nem látni a végét. Na de majd ma megszavazzák ,megszavazzuk és minden megy tovább ... A képen nem én vagyok hanem rokonok és a rokonok gyerekei . Az egyik képen a fiam ( most le is veszem ismét) mert nem szereti ha kiplakátolom :D Itthon a megélhetés nagyon nehéz és rengeteg családnak már egy hétvégi bevásárlás is gond a hónap végén . Erről annyit írnék ,hogy Libiában pl . időtlen idő óta nem emelték az alap élelmiszerek árát . Kenyér , tej , liszt stb... Olyan olcsón lehet élelmiszerhez jutni ,hogy kizárt ,hogy ott valaki éhezzen ! Az emberek nem is hagynák mert pl. ott az a szokás ,hogy ha meghal egy nő férje akkor a család össze űl és 3-om lehetőség van . Az egyik ,hogy a nő azt választja ,hogy elmegy dolgozni és neveli a gyerekit egyedül ,na mert nem sok esélye van hogy gyerekkel valaki elvegye , főleg ha lánya van !A második ,hogy ha van gyereke azt a családban a nő anyukája (és családja) neveli tovább ezzel nem teszi ki annak a gyereket ,hogy az új apa , család kivételezzen az előző házasságból származó gyerekkel és férjhez megy ha talál magának társat . Vagy az elhunyt férj egyik fiú testvére ( akinek még nincs felesége) veszi feleségül a nőt és egyben el is tartja őt a gyermekével együtt . Na ilyet ismerek én is . Egy biztos , az utcára nem kerül senki és nem lesz hajléktalan sem ! Szegények vannak és koldusok ,kéregetők is !!! De ők sem hajléktalanok ! Idegen szemnek annak tűnhetnek mert van hogy a gyerekek kint alszanak a mecset szőnyegén ( minden mecsetben van szőnyeg)és így az arra járók letesznek nekik ruhaneműt , ételt és egyebeket . Az asszonyok pitát sütnek és nagy tálcán a fejükön viszik eladásra . Általában az a szokás ,hogy a pita árát kifizetik a tehetősebbek de nem veszik le a tálcáról ! Ez nekem olyan emberi cselekedet amivel itthon mostanában a facen találkoztam .Pl . idős néni sütit árusit egy aluljáróban és ha arra jársz segíts neki stb....A sivatagban is kéregetnek de nem verik őket össze és a rendőr sem rúg beléjük , hogy takarodjanak onnan ... Szóval ha én kint elmesélek egy ilyen sztorit ,hogy nálunk a koldust megbírságolják ha kukából szedi ki az ételt akkor hanyatt esnének . Szegény ember , koldus mindenütt van .Az már egy más kérdés ,hogy a társadalom mit tesz értük vagy ellenük ...

266. pipacs90 (válaszként erre: 263. - Csakegyharit)
2014. ápr. 6. 12:17

Én szívből kívánom ,hogy egyszer eljuss oda ! Ha másért nem is akkor a látnivalók élményének begyűjtése miatt.

De most én is kerestem fórumot mert Szaudilag tényleg nem tudok sokat és ha gondolod olvasgass bele .

Én nem mondom ,hogy Szaudban nekünk európai nőknek minden megfelelne . Ott kemény a vallás rendőrség és ott valóban betartatják a nők részéről a abaya vagy mondjuk úgy hosszú lepel viselését .Náluk ez természetes és valószínű ,hogy nem okoz nekik gondot :) Bár én úgy gondolom ,hogy akit zavar a pór az ne menjen a sivatagba mert csalódni fog és költséges is :)

265. megi04 (válaszként erre: 264. - Judy90naposa)
2014. ápr. 6. 11:44
Ez azért van,mert te "maradi" vagy...:D:D:D:D
264. Judy90naposa (válaszként erre: 233. - Pipacs90)
2014. ápr. 6. 01:12

Én csodálattal olvasom minden hozzászólásodat, főleg ugye ami az arab kultúráról szól, nagyon érdekes világ, te hogyan "keveredtél" oda? Nagyon szép a családod is, és az a ruha eszméletlen! :D Te vagy a képen egyébként abban a csodaszép rózsaszín ruhában?


Sajnos hazánkban nagyon jellemző a pesszimizmus, keserűség(bevallom, sokszor rám is), de ugye ezt váltja ki a sok stressz, amiben élünk.


Őszintén szólva én azt sem bánnám, ha mellettem lenne "pár" feleség, legalább a főiskola és a két gyerek mellett nem várna itthon minden nap a házimunka, főzés, mosás, vasalás...stb. Ha pedig letelik a GYED, mindehhez még a munkahely is társul, mert ugye másképp nem él meg drága kis hazánkban az ember, csak ha az asszony is dolgozik.


Szívesen átadnám a szavazati jogomat bárkinek, aki azt mondaná, hogy holnaptól nem kell tanulnom, dolgoznom, mert ő eltart bennünket és végre foglalkozhatok a gyermekeimmel, akikre szinte semmi időm nem jut. Emiatt pedig állandóan gyötör a bűntudat, ami miatt lassan én is eljutok a nyugtatókig...

263. csakegyharit (válaszként erre: 220. - Laprincipessa)
2014. ápr. 5. 23:56
Hű, na én ilyet még nem hallottam. Komolyan elmegyek és megnézem:D Amit én hallottam arról az országról a nőkkel kapcsolatban, az csupa negatív.
262. csakegyharit (válaszként erre: 224. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 23:55
Igaz. Én is csak a médiákból hallok ezt azt, aztán meg ki tudja, lehet, hogy egyáltalán nem igaz. Bár én úgy vagyok vele, hogy nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja.
2014. ápr. 5. 23:17

Kicsit off leszek :P

Az arab népnél maradva ugyan csak kicsit más téma és nem csak a pasikról szól :)

Évek alatt azt tapasztaltam ,hogy nagyon szép kort megélnek és viszonylag nagyon egészséges nép. Eleinte gondoltam ,hogy valami genetika ,de aztán rájöttem hogy ez viszont általános.Idősebb 60 év feletti emberek szinte alig és sokan egyáltalán nem szednek gyógyszereket . viszont mindenki esküszik az olivára és minden háztartásban megtalálható. A betegségekre egyből rávágják ,hogy mi az ami jó rá.Amolyan fűben -fában és ilyen olyan magokban ,teákban és egyebekben nagyon gazdag az ország. Nem ritka ,hogy 90-100 évig is élnek kint az emberek és legtöbbször az a panaszuk ,hogy itt fáj vagy ott fáj ( lába , dereka stb) Még nem sikerült rájönnöm ,hogy ezt a hitüknek köszönhetik ( egy belső béke mindenkiben ott van ) és ezt nagyon jól tudják használni vagy valóban az étkezési szokásaikban van valami " csoda"... Ritka pl. a rákos betegség és nagyon kevés cukros emberrel találkoztam kint. Idős emberek úgy pattannak fel a törökülésből ,hogy öröm nézni . Kíváncsi vagyok ,hogy van -e valaki itt aki szintén felfigyelt erre . Természetesen olyan véleményt várnék akinek van rálátása az arab népre és nem kiollózott egy cikket :) Most ahogy írtam eszembe jutott pl. ,hogy alig van császármetszéssel született baba ,pedig nagy a család. Ugyan úgy járnak terhesgondozásra is mint itt ,bár ha valaki reggel megszül az tuti hogy este már megy is haza a babával együtt . Nem " divat " a kórházban maradni napokig pedig a 3 nap ott is adott lenne . Sok érdekes dolog jutott most eszembe :)

Holnap benézek. Jó éjt mindenkinek !

2014. ápr. 5. 22:40
A két kislány nem ugyan az :)de így jöttek sorban a képek a gépemen :)A szülinapos képek már nem fértek ide :D
259. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 256. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 22:35
Az a szépséges piros zoknis kislány nincs itt most. De lehet már idősebb képe a mostani szép kislány.
258. pipacs90 (válaszként erre: 257. - Megi04)
2014. ápr. 5. 22:33
Köszönjük :)
257. megi04 (válaszként erre: 256. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 22:28
Nagyon szépek! :)
2014. ápr. 5. 22:18
Vissza dobáltam a képeket ,bár lehet nem pont azt ami fent volt ,de így sikerült :)
255. megi04 (válaszként erre: 254. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 22:07
Akkor is...az a fehér kendő...Gyönyörű! :)
254. pipacs90 (válaszként erre: 253. - Roza78)
2014. ápr. 5. 22:04
A ruha anyaga olyan ,hogy a szél átfúj rajta . Én kint nagyon szerettem :)Természetesen egy bővebb poló és egy rövidnaci is jó viselet bár az nem hűt ha kicsit fúj a szél. Úgy tudnám ezt leírni ,hogy amikor melege van ez embernek legyezi magát . Hát kb. ez a ruha is ilyen ha felveszi az ember és ez mellett kényelmes is. Nekem ez volt a tapasztalatom :)
253. Roza78
2014. ápr. 5. 21:52
Én is lemaradtam a képekről. Rengeteg arab nőt láttam már ,kendőben, kendő nélkül ,burkában is. Írod ,hogy a meleg miatt logikus az öltözékük, nekem egyiptomi üdülőben40 fokban nem igazán tűnik annak a fejebúbjától talpig fekete ruha.
252. pipacs90 (válaszként erre: 251. - Kantara)
2014. ápr. 5. 21:31
Miről? :)
251. Kantara (válaszként erre: 228. - Pipacs90)
2014. ápr. 5. 21:24
megint lemaradtam :)
250. pipacs90 (válaszként erre: 247. - Forrest2010)
2014. ápr. 5. 21:18
Nem , nem. Nem is értettem félre! Én nem vagyok egy nagy fénykép kitevős és a fiam pedig főleg nem az :) A képeket is csak az érdekesség kedvéért tettem ki ,hogy van másik oldala is minden éremnek ;)ezek mellet nagy hatásvadász vagyok :)))) és vártam ,hogy az ellentábor esetleg ír egy sort ,na nem a felnőttekről csak mondjuk a babákról ;) Na jó ez vicc volt ... Dehogy vártam ,sőt pont erre számítottam ,hogy néma csend lesz képek terén,mert hát nem is értem miért nem a National Geographic -ról szedtem le kabuli asszonyokat vagy burkába öltözött Afgán nőket :D Na de félre a viccet és igen az arab nők is tudnak nagyokat nevetni ,sőt azt tapasztalom ,hogy itthon sajnos divatosabb egymáson nevetni mint szívből. :(
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook