Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apuka tehet ilyet a tartásdíjjal? fórum

Apuka tehet ilyet a tartásdíjjal? (tudásbázis kérdés)


25. janszi (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2023. márc. 20. 08:56
Persze ha időrendbe raknád az eseményeket,láthatnád hogy mi a hivatalos álláspont ebben az ügyben.
24. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Janszi)
2023. márc. 20. 08:26
Már nagykorúak a gyerekek, tehát a gyámhatóságnak semmi köze nincs hozzá.
23. janszi (válaszként erre: 21. - Tina44)
2023. márc. 19. 20:43

Nem mondhatsz le a gyerektartás díjról ami rá van terhelve az ingatlanra,mert jogilag nem téged illet,ezt az ingatlan adás-vételnél az ügyvéd jelezni fogja.

Amennyiben bármit aláírsz,mint a gyermek(ek)jogi képviselő(je),úgy a gyámügy felé tartozol elszámolni az összeggel,és jogilag felelsz.

Teherrel is el lehet adni egy ingatlant,elsőként tehermentesíteni fogják,tehát a terhelt rész lesz kifizetve annak,akit illet,addig nem tulajdonos a vevő,és a tulajdonos is annyival kevesebb pénzt kap.Szándéknyilatkozat,előszerződés,szerződés...Kicsit költségesebb.


Bármit írsz alá amit az ügyvéddel nem beszéltél meg,az lehet okirat hamisítás is,és kiskorú sérelmére elkövetett csalás,mivel te felelsz a gyerekek jogaiért szülőként.Amikor keletkezett az ingatlanra a terhelés,akkor még nem voltak "jogilag" nagyok a gyerekek,az illetmény őket illeti,nem téged és nem az ex férjedet.

22. horex (válaszként erre: 21. - Tina44)
2023. márc. 19. 20:02

Nyiss egy noném témát pl. ilyet

[link]

és választ kapsz

medve és a mamám :)

21. tina44
2023. márc. 19. 17:54
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. A volt férjem házát árverezik, de rá van terhelve a gyerektartás. Alá szeretnének velem íratni egy lemondó nyilatkozatot hogy a gyerektartás levegyék a házról mert állítólag addig nem tudják eladni a házat. A gyermekek már nagyok. Annyi kérdésem lenne hogy a gyerekeknek akkor ebből már nem jár semmi? Alá írathatják velem ezt a lemondó nyilatkozatot? Azt mondta a volt férjem hogy hiába van ráterhelve a házra a gyerektartás mert a gyerekek felnőttek. Előre is köszönöm a válaszokat!
2022. nov. 7. 23:49
Ha van papírotok róla h fizetnie kell és mégsem teszi meg, mehetsz a végrehajtóhoz és letilthatod a jövedelmét. Fizetnie kell. Ha tetszik neki ha nem. Nemcsak jogaink vannak hanem kötelezettségeink is.... ne hagyd magad!!!
19. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 5. 19:08
Hol él ez az ember? Harmincezerből a gyerek kajája sem jön ki. Mégis mit költenél magadra?
18. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 4. 11:34

Mutasd meg a rezsi-számlákat, mert a gyereknek fűtésre, világításra, hideg-meleg vízre, szemét szállításra is szüksége van. Ha ketten éltek a gyermekeddel egy lakásban, akkor azoknak a számláknak az összege feleződik!!És ha kocsival hordod az oviba, akkor az üzemanyag, stb. vagy a villamos bérlet... és akkor még hol vannak a kaják, játékok, stb.

Ne röhögtesse már ki magát, hogy te nem tudsz felmutatni számlát.


Menj a gyámügyre, tégy feljelentést, és hajtsák be rajta!

17. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 4. 09:52
Nem-nem! Nincs ilyen! Mielőbb intézkedni kell! A bírósági végzésben nem ez van!
16. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 4. 09:47

Nem teheti meg. Ha a bíróság megállapította, köteles fizetni.

Ha úgy gondolja, hogy te azt nem a gyerekre költöd, akkor neki kell erre vonatkozóan keresetet beadnia, és kérni a változtatást.

15. Bichi (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 4. 09:45
Nem is kell felmutatnod semmit, hiszen már a kajára elköltöd ezt a hatalmas összeget...
14. 785c64a729 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 4. 09:32

nem tehet ilyet hivatalosan


szokásos adok-kapok az exek között. sajnos miután elváltatok nincs mindenre ráhatással, ezt a férjednek is el kellene fogadnia


esetleg ird le neki mire költöd a pénzt. azt nem mondom hogy abban a listában segitsen, mert nem jó irány. neked ez a pénz jár, ha nem adja akkor törvényt szeg

13. Emmaa1
2022. nov. 4. 09:22

Uhhh,de kényes téma!

Minden érmének két oldala van!

12. Soufflet (válaszként erre: 11. - Soufflet)
2022. nov. 4. 02:24
Aznap ejjel nagyon ehes voltam, ugyhogy sajtot ettem a hutobol. Talan innen a szokas.
2022. nov. 4. 02:20

Bar a minipizzakkal megbantam.

En mindig lassan ettem. Ugyanannyit vettem el, mint a tobbiek, csak lassabban ettem. Es amit felretettem magammak, az anyam visszabiritotta.

10. Soufflet (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 4. 02:17

Ha igaz is, hogy gomba volt/van a kormen, arra nem az a megoldas, hogy Canestennel kenem, oszt jol van! Epp van egy labujamon gond, es a patikai (ennel jobb, lakk szeru) megoldas nem segitett. Majd ha visszano megint a kormo, amit le tudok vagni, es nem oattan el ugy, hogy nem talalok meg, akkor beadom a mintat.

Ezerszer kaptunk gombat vagy szemolcsot, a tesoimmal, mert usztunk, vitorlaztunk. Ez nem apolatlansag. Tisztalkodas kozben kapja el jellemzoen az ember.

Szoval elmehet a p1csaba.


Egy volt bnom gyamja volt a felnott tesojanak. A segellyel szamolt el. Abbol nem lehet 28474 par cipot venni meg jatekot, amig a menza, buszberlet (gyerek eseten a konyvek, alapfelferes) nincs meg. Es regebben a rezsire is adtak le szamlat, hogy kalkulaljanak.

30-ezer semmire sem eleg, es ezt a gyamugy is tudja.

Ne hagyd magad megfelemlitemi!

Gondolom, kell a penz. Ha meg nem lenne szukseges, tedd felre a gyerek nevere! Nemhogy mar az apja aranyifjunak nevelje, mert merges rad. Akkor soha nem fog tudni banni a penzzel.

9. b24e024c70 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 3. 21:58
Nekem apukám anno nem volt hajlandó egy fityinget sem fizetni,hiába volt bíróság. Külföldön élt mindenfelé utazgatott és szart bele az egészbe. Ilyen is van, mondjuk azóta sem tartom vele a kapcsolatot. Legalább nálatok költ rá, mégha hülyén is.
2022. nov. 3. 21:45
Most írtam neki és azonnal visszairt. Azt mondta hogy semmit nem tudok felmutatni hogy eddig a gyerekre költöttem ezt a pénzösszeget 😂😂 és szégyeljem magam milyen anya vagyok, látta hogy gombás volt a kislány körme és ő vett neki Canesten kremet rá. Hogy fotója van arról hogy ápolatlan a gyermek nálam. Normális???
2022. nov. 3. 21:08
Szerintem az nagyon jó, ha az apuka vásárol a gyermekének, így kellene normálisan működnie. De az nem a gyerektartás. Azt utalni, vagy postán kell küldenie, mert ha nem teszi, akkor hátraléka lesz, amit jelezhetsz a bíróságon, és letiltják a fizetéséből.
6. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 3. 21:03

Borzalom hogy ilyen furkó embereket hord a föld a hátán.


Fordulj a gyámhivatalhoz.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 3. 21:02

Mindig 2 felet kell meghallgatni, mert volt már arra példa, hogy anyuka cigire, alkoholra költötte a pénzt. Ott nyilván elég a gyerekre költött blokk.

Mivel minden eset más, fordulj a Gyámügyhöz. Ők felszólíthatják az édesapát, hogy fizessen, lehet közös meghallgatás lesz a vége.

Ha indokoltnak tartják, ők kérhetik a végrehajtást.

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 3. 20:46

A határozat nem tér ki arra, hogy miként, mi módon kell teljesítenie a kötelezettségét?

Te vagy kijelölve a gyermek gondozójának, veled él.

Költhet egyébként annyit a gyermekre amennyit akar, de a gyermektartást meg kell fizetnie. Szerintem.


Ha nem hajlandó, akkor irány a gyámügy.

3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 3. 20:38
Hivatalosan nem teheti meg...
2022. nov. 3. 20:36

Jó kevés fizetése lehet, ha csak harmincezret fizet. Már ez sem szép.


A gyereknek nem csak cipő, ruha és játék kell, hanem étel, ital, szórakozás is, illetve, ha bölcsibe vagy oviba jár, akkor azt is be kell fizetni, esetleg még gyógyszer is kellhet, stb..


Ezt kellene megértetni apukával. Ha van esze, akkor felfogja, ha nem, akkor nem tudom mit kell tenni, mert sosem voltam ilyen helyzetben és még csak ismerni sem ismerek senkit, akik a gyerektartás miatt ilyen helyzetbe kerültek volna.

2022. nov. 3. 20:23

Sziasztok!

Ex férjem fogta magát egyszer (2 hónapja) és nem utalt bíróság által megitélt tartasdíjat.

Indoklás : szerinte én nem a gyerekre költöm!!!!

Körülbelül lesokkolt. Szerinte én csak magamra költöm meg abból fizetem a csekkeket.

Fogalma nincs hogy 30.000nel kicsit sokka többé kerül egy gyermek /hónap.

Úgy döntött nem fizet, 2 hónapja ő költi el a gyerekre a 30at, blokkokkal igazolva. Ezt én is megtehettem volna.... Mégsem....

A 66.cipot veszi és a 714.puzzlet.....ez nagyon nem oké.

Persze lathatas ugyanúgy van, mert a gyermek jogait sertem ha nem láthatja az apját.

Kérdésem az hogy ezt így tényleg megteheti? Gondol egyet és nem fizet, innentől kezdve ő költi el a gyerekre a 30at?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook