Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apró-tanácsok apróságokhoz fórum

Apró-tanácsok apróságokhoz (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Apró-tanácsok apróságokhoz

28. angesz
2009. dec. 18. 14:42
januárba tölti a kisfiam a 2 évet egyszer majdnem leszokott már este sem volt pellus 6 napig aztán elköltöztönk.most ott tartunk.hogyha leveszem a peééust és kérdezgetem mindig nem a válasz ha bilire üll vagy sikerül eltalálni vagy nem de agatyába sorozatosan megy a kaka pisi.segitsetek mit tegyek?
2009. febr. 17. 17:43

Nekem akkor kezdödöt a szoba tiszatság meg tanitása, amikor bekerültem decemberbe karácsony elött ,mütétre, Anyosom feljött ö kezdte el nappal levette roluk a pelenkát és bilizztette , tanitotta gyertek vigyük ki a bilit ök csinálták, ök most március 07 .én 2 évesek lesznek és nappal egyáltalán nincs pelus, csak éjszaka,

ha elmegyünk orvoshoz bizztonság kedvéért teszek rá. de nem pisilnek bele, amikor haza jövünk akkor le pelus és bili, nekünk igy kezdödöt és nagyon jó ,mert már nem fogy annyi pelus

2009. febr. 11. 20:54

Sziasztok!


A 2 és fél évs kisfiammal most próbálkozunk a wc-vel. Már majdnem ment a szobatisztaság,de aztán a tesó születésével teljesen el is feledkezett róla. Egyenlőre hagyom,hogy a saját ritmusában fedezze újra fel a wc-t. Az az egy biztos tudni már tudja,hogy mire való a bili,hiszen a kicsit tanítja,hogy nem a pelusba kell,hanem a bilibe:))

25. kacago325 (válaszként erre: 24. - Darázska)
2008. okt. 25. 08:32
Szerintem játékos formában és szigorúan nem erőltetve kellene megpróbálnod az ismerkedést a bilivel és a wc-vel is.Aztán majd a kisfiad választ.Nálunk ez történt.Aug.ban volt 2 éves az én kisfiam,a nyáron hiába próbálkoztunk még a pelusról leszokni nem sikerült,most meg már csak éjszakára kell a pelus.Hát ilyen kis CSODÁK ezek a gyerekek!!
2008. okt. 11. 15:27

Szeretnék érdeklődni ,hogy van egy 2 éves kisfiam és még nem szobatiszta de én már szeretném leszoktatni a pelenkáról hogyan csinájam mert bilire és wc re sem ül rá segítsetek.



Köszönettel : Kovács Zoltánné

23. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 21. - Gusztika anyukája)
2008. júl. 14. 13:18
te miért sűrgeted ennyire az embereket,mond?van akinek más dolga is van és nem lehet mindíg mindenhol valaki...
22. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 19. - Gusztika anyukája)
2008. júl. 14. 13:18
dehogyis!!!!bőven ráér még
2008. júl. 14. 13:18
Van itt valaki?
2008. júl. 14. 13:17
hmh?
2008. júl. 14. 13:17
sziasztok a fiam 11 hónapos kezdjem bilire szoktatni?
2008. jún. 27. 12:13

Sziasztok! Az én kislányom most 2 éves,nemrég szokott rá a bilire saját magától. 2 napja pedig már a wc-be is pisil. Estére se kell rá pelus, viszont kakilni csak pelusba akar, de nem is erőltetem, mert lehet hogy arra még nem érett meg.

.

2008. jún. 27. 11:38
Sziasztok! Szerintem amig a gyerek nem beszél, nem tud szólni, hogy mennie kell, addig nem érdemes erőltetni a bili dolgot. Azt olvastam valahol, hogy meg kell várni amíg elég érett lesz hozzá. Egyébként nálunk talán egy hónapig sem bilizett a fiam, amikor elvitte a cica a "trónját" (apa utálta kitakarítani:), és wc szűkítő segítségével a toalettbe kezdtük végezni a kis és nagy dolgokat. Egyszer-kétszer még nyafogott a bili után, de aztán hamar megszokta. Most 3 éves és már szűkítőt sem használunk-magától szokott le róla.
16. Habaga (válaszként erre: 14. - Sisike)
2008. jún. 17. 11:06

Szia Sisike! En egyszeruen elvettem toluk, (nekem kreim vannak) Probald meg esetleg a szivoszalas poharakat, az is olyasmi mint az uveg, de csak nem az. Lehet a boltokban kapni mindenfele mintakkal.

nekem 2,5 evesek, s most szoktunk le a cumirol. Nekem is sirtak egy ideig erte, de mar 2 hete nincs. Azt mondtuk, elvitte a golya. Kaptak erte autot, amit o kuldott cserebe, s bejott. Igaz amikor 1 evvel ezelott probaltam nem jott ossze

15. Habaga (válaszként erre: 12. - Adrienn17)
2008. jún. 17. 11:02

Szia Adrienne!

Vegyel neki tetovas ragot, s tegy neki azt a kezere, hatha az tetszik neki mert az szep, s nem fog magara csunyat rajzolni.

Mergezest tuti nem kap, hisz ha a toll mergezo lenne, nem hasznalhatbank mi sem.

14. sisike
2008. máj. 29. 16:23
sziasztok!Én azt szeretném megkérdezni, hogyan tudnám leszoktatni 3 éves kislányomat a cumisuvegről.Csak a kakaot issza belőle mást nem.AZ ÉRDEKES AZ:H A BŐLCSIBE VISZONT POHÁRBOL.Már volt,h azt mondtam neki itthon hogy elvesztettük,de ugy sirt érte megsajnáltam.Vagy ha pohárba adtam nekim azt kiboritotta.Kérlek segitsetek!
13. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 12. - Adrienn17)
2008. jan. 27. 13:26
mi is átestünk ezen a korszakon,a falrajzokon is.Mondtam hogy nem szabad,kapott papirt helyette,esetleg egy szupi füzetet amit ő választott,de csak visszatért a saját firkálására.Adtam neki ceruzát filctoll és toll helyett,azokat pedig elraktam.Ceruza jobban fog a papirra mint rá,ezért leszokott róla.Azért filcet csak felügyelet mellett használunk,érdekesen tud utánna kinézni egy gyerek,nem tul szalonképes:)))
2008. jan. 27. 13:13

Nálunk a firkálással adódtak kb két hete problémák.

A kislánkám 15 hónapos.

Eddig nagyon szépen rajzolgatott papírra,csakis tollal.

Mással nem volt hajlandó,a ceruzákat eldobta,mert azt nem lehet bekapcsolni.

Karácsonyra kapott varázstáblát,ma is imádja.

De sajnos 2 hete rászokott arra,hogy a tollal saját magát rajzolja tele.

Könyékig tollas szokott lenni,meg ha nincs rajta nadrág,akkor térdig is.Bár ma már a nacit is felhúzta,és úgy rajzolt magára.

Elvenni nem tudom tőle a tollat,mert ugye eddig meg volt neki engedve.És hiába szólunk rá,Amíg mellette vagyunk,papírra rajzol,ha egyedül marad,akkor csendben dekorálja magát.

Mit csináljak?

Ugye ettől nem kap mérgezést?

2007. júl. 28. 11:23
A kicsim most 15 hós lesz, 1-jén, és elkezdtük a szobatisztaságra szoktatást. Nála nem vált be az ami a lányomnál :( Nem érdekli sem a könyv, sem pedig semmi. Kényszerből kell vele ezt tennem, bár még ráérünk, összeszedtünk egy csúnya fertőzést a popsija tiszta kiütés, sajna nem lehet rá pelenkát adni. Az első négy nap nem volt baleset, de ma bizony szépen odapiszkított a szőnyegre, mert megy a hasa és már későn szaladtunk a biliért :( Antibiotikumot kap, ennek egyik mellékhatása hogy megy a pocija. Nagyon sajnálom őt, mert nagyon kétségbeesett, hogy mellé ment. :)
10. levendula444 (válaszként erre: 5. - Motherboard)
2007. ápr. 9. 17:18
ha még mindig bili gondod van a gyereknél, próbáld meg,hogy a pelenkát belehajtod a bilibe és úgy ül rá pisilni. nekünk is ezért nem volt zökkenőmentes, de bevált. már nem kell beletennem a pelust
9. levendula444 (válaszként erre: 8. - Berta.magdolna)
2007. ápr. 9. 17:11
szerintem sem kell erőltetni a szobatisztaságot. 11 éves fiam 2évesen, a10 és 6 éves lányaim 1 évesen lettek szobatiszták. most 2 éves fiam kezdte a bilizést. nem volt sima ügy, de elértük, hogy legalább nappal használja. éjszaka biztos ami biztos alapon kap pelust. a pici még 9 hónapos, de kiváncsi leszek , hogy mikor fogja érdekelni őt a bili.
2007. ápr. 3. 17:13

Nekem 4 gyerekem van mind a 4 másfél éves korára szobatiszta volt. Soha nem erőltettem,vagy fenyítettem meg őket.

Egyszerűen levettem a pelenkát,és többet nem tettem rájuk.

1-2 hétig voltak balesetek,(amiket inkább nevetéssel, mint szidással kommentáltam), de utána tudták,hogy vc-re kell ülni.Alegnagyobb 14 éves,a legkissebb 4és fél.Nem esett vissza egyik sem.Még "baleset" sem volt.

Szerintem "gyereke válogatja"hogy mikor lehet leszoktatni a pelusról.Sógórnőm kisfia négy éves,és éjjel még van pelusa.

2007. márc. 29. 06:50
ez így van.ha egy gyerek 2 éves kora elött szobatiszta lesz/szülői eröltetés/nagy valószínűséggel 3 éves korában visszaeshet.az oviban meg jönnek a cikizések,és a gyerek lelkibeteg lesz.minden gyermek más ritmusban fejlődik,hagyni kell hogy magától üljön rá.Rá fog ülni.
6. igynogy (válaszként erre: 5. - Motherboard)
2007. márc. 27. 10:57
Én azt csinálnám, hogy akárhogy kéri a pelust, elQször próbálnám rávezetni hogy a bilibe menjen a dolog. Játszhatnátok míg rajta ül, mondókákat mondhatnátok együtt, vagy olvassatok. Nekünk ez bejött :) Meg megfogtam a kezét, és mondtam neki hogy most együtt nyomjunk a bilibe és nyögtünk :)) Sokáig úgy is biliztünk hogy fogtuk egymás kezét. Magyarázzd el neki hogy Q már nagyfiú, és a pelus a kicsi babáknak való. Meg hogy anya és apa is a wc-be végzi a dolgát, azért nem bilibe, mert ti már nagyok vagytok, és nem fértek rá a bilire. Mi a mai napig ugy vécézünk, hogy néha bizony fognom kell a kezét. A nagywécével szqkítövel nem próbálkoztatok még? Hátha jobban rákapna, mi most szokatjuk a nagyot, és elég ügyesen megy már neki.
2007. márc. 26. 15:37
Sajnos nekem nagyon lassan megy a fiam bilire szoktatása.Jun.-ban 3 éves lesz és ha tele van a pelus leveszi és kidobja,szaladgál csupasz feneékkel a lakásban.Ha ugy érzi pisilni kell akkor vagy a bilire ül vagy pedig hozza a pelust és kéri adjam rá.Tavaly egész nyáron az udvaron csupaszkodott és már akkor is bement a lakásba és kihozta a pelust.Minden reggel ugy kezdődik a napunk hogy együtt megyünk a wc-re de nem ül a bilire csak akkor ha kedve van hozzá. Szerintetek mit csináljak mert ősszel kezdődik az ovoda.
4. Hoxa
2007. márc. 26. 14:06
1,5-2 éves kor előtt nem alakul ki a szervi alapja a szobatisztaságnak, legalábbis valahol ezt olvastam. El lehet érni, hogy megszokásból ha bili éri a fenekét ürítsen, de semmi értelme fél évest bilire ültetni szerintem. Persze én is laikus anyuka vagyok, mielőtt bárki mást gondolna. Ráadásul még nincs biliérett a gyerekem. :)
2007. márc. 26. 14:02
Nekünk is tele van a falunk barlangrajzokkal. Nálunk a mágneses rajztábla (2 is van) nem vált be, csak ideig-óráig. Viszont a falrajzokkal sincs gond, csak ha a nagyszülQk jönnek, hogy miért engedem. Ha nem engedem ugyis rájön hogy lehet anya tudta nélkül is rajzolni, olyan helyre, ahol alig lehet észrevenni :). A szobatisztaság az más dolog, a lányom 2 éves kora elQtt, már nem hordott pelust éjjelre sem. Még most is elQfordul, hogy bemegy, de igazán ritka. Nem jó túl korán elkezdeni, mert nagyon flt a bilitQl Q például, mert rá lett kényszerítve anyósom álltal, mikor nem voltam otthon. :( De hála istennek sok-sok türelemmel élvezni is kezdte. A picim 10 hós ráül a bilire, és imád vele játszani, persze bele semmit nem csinál. Majd idQvel. A cikk nagyon jó, felhívom rá sógórnQm figyelmét, Q hat hónapos kora óta folyamatosan ülteti a lányát bilire, 0-a eredménnyel. Hátha megjön az "esze". :)
2007. márc. 26. 09:58

A rajzolás nálunk most nagyon népszerű!

Szerencsére a falak moshatóak,így a barlangrajz nem okoz gondot:)

Viszont van egy nagyon ötletes dolog amit megvettem.

Mágneses rajztábla...különböző figurákkal és 1 ceruzával lehet rá rajzolni.

Amikor tele van egy mozdulattal letörölhető,amit nagyon ügyesen tud kezelni.

Nagyon jól szórakozunk!:)

1. Hoxa
2007. márc. 25. 23:05
Az alábbi sorokban néhány gyereknevelési tanácsot gyűjtöttünk csokorba a szobatisztaságról, a rajzolásról, a mozgásról... Előlegbe csak annyit: tanúsíthatjuk, ismeretségi körünkben eddig mindegyik bevált.

Ugrás a teljes írásra: Apró-tanácsok apróságokhoz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook