Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » APEH - Harcoljunk a vélt igazunkért, vagy törődjünk bele?! fórum

APEH - Harcoljunk a vélt igazunkért, vagy törődjünk bele?! (beszélgetős fórum)


1 2
25. manul (válaszként erre: 23. - Manul)
2009. dec. 28. 11:41

Emlékszem arra,amikor azt mondták a hozzáértők,hogy a szocializmusban jó volt mindenkinek,viszont elzálogosították a gyerekek jövőjét.

Lássuk csak most mi a helyzet?

Ugyan úgy hitelből gazdálkodnak a politikusok,már nem csak a gyerekek jövője van elzálogosítva,hanem az ükunokáké is,viszont az emberteknek semmivel sem jobb mint az"átkosban"!

Én örülök a rendszerváltásnak sok minden miatt,de így visszatekintve sok előnye volt a szocializmusnak!Ha meg az Állam által felvett hiteleket nézzük,majdnem tök mindegy!

24. 35491a860f (válaszként erre: 23. - Manul)
2009. dec. 28. 11:39
Igen ám, csak kb. 40 éves kortól már nem akarják alkalmazni az embereket csak kulimunkára. Az meg tényleg megalázó nemcsak a diplomás embereknek, de azoknak is, akik az egész életüket becsületesen, tisztességgel végiggályázták.
23. manul (válaszként erre: 21. - 35491a860f)
2009. dec. 28. 11:35
No igen!Én már elkönyveltem magamban,hogy amíg élünk dolgozunk!Isten veletek békés nyugdíjas évek!
22. 35491a860f (válaszként erre: 19. - 2325947e75)
2009. dec. 28. 11:12
Az én önkéntes nyugdíjpénztáramból 10 évig nem lehet kilépni, nem ragozom milyen indokokra hivatkozva, mert akkor kisregényt írhatnék. A lényeg, hogy direkt úgy találták ki az egészet, hogy szívjon az ember.
21. 35491a860f (válaszként erre: 18. - Manul)
2009. dec. 28. 11:09
A probléma csak az, hogy ilyen gyér jövedelmekből megélni épphogy meg lehet, hogy gondoskodjon az ember mellette még két ember leendő nyugdíjáról???? Mert ugye egy négytagú családban 2 felnőtt nyugdíjáról kell gondoskodni.
20. manul (válaszként erre: 19. - 2325947e75)
2009. dec. 28. 09:24
Igen,én ezt érzem a TB-vel kapcsolatban is!Annyi pénzt levontak már tőlem az elmúlt évek alatt,ebből az összegből a legjobb magánorvosokhoz járhatnék!
19. 2325947e75 (válaszként erre: 18. - Manul)
2009. dec. 28. 08:52

Sajna nem mindenki teheti meg hogy kilep. Az en korosztalyomnak is kotelezo volt belepni es nem mehetunk allamiba.


Egyebkent kiszamoltam: ha az eddigi penzeket bankba tettem volna magamnak sokkal jobban jarok... Nem is beszelve a valsagkor elvesztett penzeimet. Es termeszetesen ahhoz barmikor hozzajuthatok es nem von le belole az apeh mikor ido elott felveszem amely tobb mint a kamatado!


De hogy ezt a penzt minek kellett meg az apehon is atforgatni?!?


Az onkentes magan-nyugdijpenztarak pedig egy rablas. En pl megmondtam a sajatomnak (amit a ceg kezdett) h a tagdijat gazdalkodjak ki a nyeresegbol es kesz! Egyebkent kiveszem es elviszem a penzt. Majdhogynem tobbet fizettem volna tagdijkent, mint maga a nyereseg... es meghogy en fizessek azert hogy hasznalhatjak a penzem!?! Amihez rendesen hozza sem tudok jutni amikor akarok es csak evi 1x kimutatas van...


Ha tehetnem megszuntetnem az osszeset! De meg az allamit is! Gondoskodjon mindenki maga a jovojerol. Aki pedig erre nem gondol es feleli az oregkorat az nem erdemel segitseget.

18. manul (válaszként erre: 17. - 35491a860f)
2009. dec. 28. 08:17
Én már rég kiléptem az MNYP-ből,nem remélem,hogy bárkitől is fogunk valamire való nyugdíjat kapni,magunknak kell gondoskodnunk róla!Csak ez a biztos!
17. 35491a860f (válaszként erre: 15. - 2325947e75)
2009. dec. 27. 08:08
Én MNYP-be is dolgoztam pár évvel ezelőtt, így meg van a véleményem erősen a magánnyugdíjpénztárakról, mert ha az, ahol én dolgoztam olyan genny volt, akkor a többi sem lehet különb. Én még alig voltam 20 éves, amikor beléptettek a legelső munkahelyemen egy magánnyugdíjpénztárba, de már akkoriban is volt kevés visszhangja az egésznek, és igazából nekem sem tetszett soha ez az MNYP-s dolog, mert ez ahogy te is írtad, csak arra jó, hogy bizonyos emberkék, bizonyos helyeken megforgatják a mi véres verejtékkel megkeresett fizunkból befizetett összegeket, ők azok akik nyerészkednek rajta, mert mi ló....szt sem látunk belőle, és őket gazdagítjuk, ők és családtagjaik járnak jól, míg közülünk sokan épphogy csak meg tudnak élni. Ja, és hozzáteszem, mire mi elérjük a nyugdíjas kort, lehet, hogy befuccsol az összes MNYP, mert már 2008-2009-ben is közel jártak hozzá, és akkor majd mossák kezeiket és annyit fognak mondani, hogy ők nem tehetnek semmiről. Magyarul, nem biztos, hogy lesz nekünk jó kis nyugdíjunk, attól, hogy az MNYP-t vonogatják a fizuból. Így egyszerűbb lenne, ha ezeket az összegeket mindenki egy saját számlára utalná minden hónapban és mire nyugdíjas lesz kivenné és felhasználná, nem igaz?
16. 35491a860f (válaszként erre: 14. - Manul)
2009. dec. 27. 08:00
Igen, macerásak egy kicsit. Mikor aláírtuk az adásvételi szerződést az ügyvédnél, még az előző lakásban laktunk és a bankba is megmondták, hogy onnantól még számíthatunk csekély 3 hónapra, amíg lezárul az egész lakáshitel ügylet. Alighogy aláírtuk az adásvételit, már rá 1 hónapra az Apeh küldte is a határozatot, hogy mennyi az a busás összeg, amit fejenként a férjemtől és tőlem elkérnek illeték címén. Tök mérges lettem, mert tudtam, hogy még van kb. 3 hónap mire beköltözhetünk a lakásba, még nem is birtokoltuk a szó szoros értelmében a lakást, mert még nem laktunk benne, de 15 napon belül követeli az apeh, hogy az illetéket fizessük be egy olyan lakásért, ami még csak szerződés szerint a miénk, de a kulcsokat még meg sem kaptuk? Van két pici gyerekünk, így írtam egy olyan megható kérelmet mindkettőnk nevében az apehnek, amelyben részleteztem nekik azt is, hogy mennyi a jövedelmünk és az mire megy el minden hónapban, hogy elképzelhető, hogy sírva fakadtak mikor elolvsták, de ha nem, az sem baj, de legalább volt bennük annyi emberség, hogy elengedték mindkettőnknek, így egy tetemes kiadástól szabadultunk meg és én ezért örökké hálás leszek az égieknek. :D
2009. dec. 26. 11:06

Sziasztok,


Masfele apeh ugy, de tanulsagos:

Amikor atalltak a munkaltatok a kotelezo magannyugdij folyositasnal (ui 2007tol az apehon keresztul mennek a nyugdijak, nem kozvetlenul a penztarhoz... vajon miert -no comment) akkor nekem eltuntettek a 2007 januari befizetesemet.


A ceg igazolni tudja h atutalta az apehnak, (bp kiemelt ugyfelek kezelese) viszont az apeh hiteget hogy ezt a periodust meg nem zartak le. (hozzateszem kb 1000x telefon utan amikor mar a fonokot kertuk) kb 30ezer forintrol van szo.


Slusszpoen: az idei ev befizetesei is kesesben vannak hiszen a nyugdijpenztaram igazolta h mely honap osszegeit kapta meg es legalabb fel ev hianyzik.


Vagyis az apeh kamatoztatja/nyereszkedik azalatt az ido alatt amig a cegem atutalja es amit elerkezik a nyugdijpenztaramhoz az osszeg.


Nem egyedi eset - tobben jartunk igy. Vajon ez kinek volt jo? Majd gondoskodom en a nyugdijamrol csak hagyjanak beken! Meg ezt is ellopjak a hivatali eloskodo aktakukacok.

14. manul (válaszként erre: 13. - 35491a860f)
2009. dec. 26. 10:25

Én már közel két éve kilincselek!

Vettünk egy telket,építettünk rá,időközben letelt a négy év illetékmentesség,viszont mi már benne laktunk a házunkban,csak a lakhatási engedélyre vártunk.

Az APEH nem is küldött ez ügyben semmit,csak egyszer kijött egy levél,melyben értesítettek arról,hogy a visszaigénylésemet nem tudják visszautalni,mivel van nyolcszázezer forint illetéktartozásom,ami már végrehajtás alatt van!

Azonnal begyűjtöttem a papírokat,igazolásokat,számlákat,melyek bizonyították,hogy a ház áll és benne élünk.Időközben megérkezett a lakhatási engedély is,de sajnos elutasítottak.Azt ajánlotta az ügyintéző,hogy kérjek részletfizetést,mert mérsékelni illetve elengedni nem tudják az összeget.Eltelt néhány hónap,semmi sem érkezett,majd pár hete jött egy folyószámla,melyen jóváírták az illetéktartozásomat.Azt gondoltam,hogy valószínüleg elkönyveltek valamit,majd Karácsony előtt néhány nappal megérkezett a határozat,melyben értesítenek,hogy elengedik az egészet!

Jó kis karácsonyi ajándék!

13. 35491a860f (válaszként erre: 12. - Manul)
2009. dec. 25. 21:59
Számunkra is hihetetlen, de igaz! :D Biztos kezdenek rájönni, hogy úgysem tehetnek semmit az ilyen egyszerű emberekkel mint mi vagyunk, mert ha nem futja az Apeh által kiszabott magas illetékre a gyér jövedelmünkből, akkor hiába követelik, akkor sem fogja futni, így inkább elengedik. És nem mi vagyunk az egyetlenek, a környezetemben sokaknak elengedték, akik az éven vettek lakást. A válságban is van valami jó! :D
12. manul
2009. dec. 17. 17:59

Elengedték az illetéket!!!!!

Hihetetlen!:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

2009. dec. 17. 09:30
Köszike. :D
10. Panni58 (válaszként erre: 9. - 35491a860f)
2009. dec. 16. 18:28
Ez jó hír, gratulálok! :)
2009. dec. 15. 17:07

Sziasztok!


Elengedte az APEH az illetéket nekem is és a férjemnek is! Ezt megúsztuk! Nagyon boldog vagyok! :DDDDD

8. manul (válaszként erre: 3. - 3b41f6053f)
2009. nov. 30. 11:43
Szia!Nekünk érdekes módon hol feltűnk a folyószámlánkon néhány tízezer Ft késedelmi pótlék,hol pedig törlik,aminek örülök,csak nem értem a logikát!Most legutóljár 2007 évben volt állítólag elmaradásunk,de nem tudom,hogy mi az, mivel én 2005-óta nem vagyok vállalkozó, alkalmazott vagyok és vissza kellett volna kapnom 114.000 Ft-ot,amit valami oknál fogva visszatartottak! Most kijött a folyószámla, melyben jelzik,hogy van ennyi túlfizrtésem,de kreáltak gyorsan 2007-re késedelmi pótlékot,ami nem tudom,hogy mi,így a túlfizetésem lecsökkent 22.000 Ft-ra.Érdekesen könyvelenk!
7. Panni58 (válaszként erre: 4. - 35491a860f)
2009. nov. 29. 14:05

Amikor lakcímkártyát csináltatsz, úgy tudom, az állandó lakcímről értesítik őket.


Nem az emberekkel van a gond náluk (velük személyesen mindig pozitív tapasztalatom volt), hanem az adózási jogszabályainkkal, meg az apeh szervezeti felépítésével. Egyik osztály nem fér hozzá a másiknál nyilvántartott adatokhoz, pl. mikor különadózó személyi jövedelemadót kértem vissza, be kellett adnom a megvásárolt lakás szerződését is, holott egy másik apeh osztályhoz automatikusan küldenek az ügyvédek minden adásvételi szerződésből...

6. 35491a860f (válaszként erre: 5. - Mandella)
2009. nov. 27. 16:15
És mondvacsinált indokokkal baromira meg tudják félemlíteni az embereket, hogy minél több pénzt bezsebelhessenek tőlünk. Én utálom őket, mint a xart, mert nem az egyszerű, hétköznapi emberekkel kellene kibabrálniuk, hanem a milliomosokkal. Csak az a baj, hogy a milliomosok lefizetik az apehot azért, hogy békén hagyják őket.
2009. nov. 27. 16:04

nekem van egy történetem,d e nem túl izgalmas :)


nagy nehezen, hitelre vettem egy aprócska lakást, ami után az illetéket 220.000 forintra állípították meg. oké. kértem méltányosságot, hogy egy részét engedjék már el, mert hát na, nincs pénzem, elment az ügyvédre, közjegyzőre, egyebekre.

a kérelmemet azzal utasították el, hogy k..va jómódú vagyok, mert:

1. van egy jó, biztos állásom 6 éve (bruttó 150 ezer a fizum)

2. van egy lakásom!!! (a megvett lakás)

3. és van egy rész tulajdonjogom a szüleim lakásából


erre az ügyvédem javaslatára még egyszer fellebeztem, ezután már adtak egy kis engedményt, 24 hónap alatt kell befizetnem a lóvét. oké. elfogadom, mi mást is tehetnék. időközben, a beadott kérelmek, elbírálások elvittek 5-6 hónapot... egyszer csak jön egy levél késedelmi pótlék befizetéséról 2x2200 forint, egyszer a 2200 forint valami késlekedés, a másik 2200 forint meg a késlekedés késedelmi díja. oké. azonnal befizetem. hiszen ez nem tűr haladékot.

telnek-múlnak a hónapok, jön egy újabb levél, amiből nagy nehezen kihámozom, hogy fizetnem kell 12 ezer valahányszáz forintot, mert a beadványok, kérelmek, elbírálások alatt eltelt hónapok pótlékai engem terhelnek. naná. azonnal posta, hogy ezek után már egy árva percet se késsek! nehogy még azz is felszámolják nekem.


na, visszatérve a részletfizetéshez. időközben mindig valamilyen pluszmunkát vállaltam, mert úgy gondoltam, jó lenne minél előbb kifizetni ezt az összeget. amiket kerestem, dátumra való tekintet nélkül, fizetgettem be az apehos folyószámlára, törlesztőrészlet gyanánt. jóval előrébb jártam már, mint ahogy kellett volna fizetgetnem, és őszintén megmondom, büszke voltam magamra.


aztán nemrég, a 12 ezres befizetéskor személyesen is bementem érdeklődni, hogy mi is ez az egész. röviden vázoltam a hölgynek a törénetemet, és láss csodát: még ő hordott le engem, hogy minek fizetek be hamarabb összegeket, mikor megkaptam a részletfizetési engedményt?!

mondtam: CSAK!


kérdeztem tőle, hogy mi van akkor, ha én teszem azt, kapok egy kisebb összeget, és a részletek ellenére, úgy döntök, be szeretném fizetni. válasz: erről írnom kell az APEH-nak egy levelet, hogy egybe szeretném kifizetni. nem írtam.


pár nap múlva (ajándékba, ahogy számítottam rá, alkalom volt) kaptam egy kisebb összeget, amiből most már teljesen ki tudtam fizetni a maradékot. tervezem, hogy bemegyek személyesen megint, hogy elmondjam, befizettem.


nekem nicsn bajom végül is velük, csak

1. körülményes-szövevényes

2. ebből következik, hogy az olyan hülyék, mint én, sokszor egy mukkot nem értenek a szövegeikből

3. hova mennek a késedelmi pótlékok és az illetékek? kinek a zsebét tömtem meg most én ezzel?

2009. nov. 27. 15:48

Sziasztok!


Abban tud-e valaki segíteni, hogy amikor megvettük a lakásunkat még a régi címen laktunk és oda küldték nekünk a határozatot. Akkor megfellebbeztük, de már az új helyre költöztünk. Azt az Apeh is tudja, hogy új helyen lakunk, de vajon az új címre küldik majd a fellebbezésre a választ, vagy még a régire? Szerintetek vannak annyira hülyék, hogy figyelmen kívül hagyják, hogy lakásvásárlásnál az ember új címre költözik és nem a régi helyre? Az új cím ott van feketén-fehéren a határozatban, mert tudja az Apeh, hogy melyik településen, milyen cím alatti lakást vásároltuk meg.

3. 3b41f6053f (válaszként erre: 1. - Manul)
2009. nov. 27. 15:33

Szia!

Neked már meggyűlt velük a bajod?

Ha igen meséld el.

Én nem vagyok jó véleménnyel róluk,a kisemberektől mindent visznek,akik milliókat lopnak,azokkal nem csinálnak semmit,mert nem tudnak.

Én indítottam annó fórumot Apeh bírság címmel,ha gondolod olvass bele(akkor még mayka néven)

2009. nov. 27. 09:15
Nekünk jó véleményünk volt.Igaz 2 szer egymás után volt ellenőrzés más-más területen,de nagyon rendes volt az ellenőr.
2009. nov. 26. 18:08

Sziasztok!

Ide várnám azokat a kedves fórumozó társaimat,akiknek már meggyűlt a baja az APEH-el és esetleg felvette a kesztyűt.

De ha csak van egy történeted,az is érdekes lehet!Gyere oszd meg velünk,talán tudunk segíteni egymásnak!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook