Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » APEH - Harcoljunk a vélt igazunkért, vagy törődjünk bele?! fórum

APEH - Harcoljunk a vélt igazunkért, vagy törődjünk bele?! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 4. 18:49
én legszívesebben mindegyiket le....ném... ;)
54. manul (válaszként erre: 53. - 04f827001b)
2010. jan. 4. 16:55
Ez tetszik!:D
53. 04f827001b (válaszként erre: 52. - Manul)
2010. jan. 4. 16:52
Igen és a másik mondás is igaz a HIVATALRA, széllel szembe.....
52. manul (válaszként erre: 51. - 35491a860f)
2010. jan. 4. 16:49

Lásd BKV,MÁV és még ki tudja hány cég,ami állami támogatásból tengeti napjait,miközben milliók vándorolnak a saját zsebükbe.

Ezt a pénzt mi fizetjük be Te+Én+az összes többi adózó,akik jobb helyre is tudnák rakni a verejtékkel megkeresett pénzüket!De a politika már csak ilyen,ilyen is volt és ilyen is marad.

Teljesen mindegy,hogy ki van az élen,aki korpa közé keveredik azt megeszik a disznók!

51. 35491a860f (válaszként erre: 48. - Manul)
2010. jan. 4. 16:13
Ha lesz egyáltalán közpénz. Gondolok itt arra, hogy minden politikus jól el van magának, mert ahogy Te is mondod, az államkasszát a magukénak tekintik. Úgy kezelik, mintha az a saját "kis perselyük" lenne és a tartalmát arra költenék, amire csak akarják. Nyaralókra, utazgatásokra, gyerekeik iskoláztatására külföldön, drága autókra és a svájci bankok valamelyikében helyezik el a tőlünk lenyúlt pénzeket. Tudom, ilyenkor általában mindenki azt szokta a fejemhez vágni, hogy ha én politikus lennék, én sem viselkednék másképp. De én pont emiatt nem vagyok politikus, mert le se merném nyúlni mások pénzét, mert örökké attól fosnék, hogy lebukok és ezáltal besároznák a nevem. Túl becsületes vagyok én ahhoz, hogy ilyeneket műveljek. Viszont, ha a politikai életmód abból áll, hogy az egyszerű magyar dolgozók szemét lopják ki, és velünk fizettetik vissza, amit ők lenyúltak, akkor inkább jobb lenne kiutasítani őket a parlamentből és inkább dőljön össze ez az ország, mint egy kártyavár, és épüljön helyébe valami új, minthogy ez a k...va nagy igazságtalanság menjen évszázadokon át.
50. manul (válaszként erre: 49. - Hte23)
2010. jan. 4. 14:41

Folyamatosan hanyatlik az ország,az emberek nyomorognak,de van egy réteg,aki mindíg jól jár,mert közel van a mézesbödönhöz!Ez így van évek óta és így is marad!

Csak annyi a különbség,hogy vannak akik egy kicsivel többet löknek a népnek mint az előző bagázs,azért hogy befogják a szájukat!

49. hte23
2010. jan. 4. 14:18
a legnagyobb baj az, hogy a pártok fő gondja az, hogy egymást lejárassák, ahelyett hogy összefognának az ország érdekében. Felülbirálják egymás döntéseit. Semmi nem megy végig. Igy csak a káosz a jövendő. Bizonytalanság mindenben ( törvények- az már a káosz, ha egy éven belü valami kétszer változik.)
48. manul (válaszként erre: 47. - 35491a860f)
2010. jan. 4. 13:55

Biztosan van!Csak amíg ezt az országot olyanok vezetik,akik az államkasszát a sajátjuknak tekintik,addig nincs kiút.

Majd ha a közpénzt jóra fordítják lehet miről beszélgetni,de addig nem tudsz tenni semmit,mert nincs rá lehetőséged!

2010. jan. 4. 13:18
Én nem hiszem el azt, hogy semmi nincs az égvilágon, amivel Magyarországon nem lehetne megállítani ezt az undorító folyamatot, ami politikai berkekben folyik. Biztos, hogy van, csak ahhoz a 10 millió magyarból legalább 8-9 milliónak össze kellene fognia.
46. manul (válaszként erre: 41. - Hte23)
2010. jan. 4. 12:43

Az a baj,hogy ezt csak azok látják,akik benne vannak,akik üzemeltetni próbálnak egy ilyen kis céget vagy azok,akik a könyvelést végzik!

Tisztességesen ma Magyarországon nem tudsz megélni!

45. manul (válaszként erre: 38. - Frutty)
2010. jan. 4. 12:39
Mi a gondod vele meséld el!
44. manul
2010. jan. 4. 10:25
kissebb=kisebb
43. manul (válaszként erre: 42. - 35491a860f)
2010. jan. 4. 10:24

Ez sajnos így van,mindenkire rákényszerítik a "kissebb cipőt".

Sajnos ma Magyarországon luxus a elv,nem teheted meg,hogy szabadon ragaszkodj a meggyőződésedhez!

Én részemről már évek óta nem veszek kínai termékeket,és ha tehetem a piacon vagy magyar üzletben vásárolok zöldséget,gyümölcsöt!Sajnos a ruházati cikkekkel már nem ilyen egyszerű a helyzet,mert a magyar termékek hiába jó minőségűek,jóval többe kerülnek mint a külföldi "kacat".

Alapvető szemléletváltásra lenne szükség,hogy kilépjünk ebből az ördögi körből.De sajnos amíg az embereknek nincs arra pénzük,hogy magyar terméket vásároljanak,addig ez nem fog megvalósulni,mert a "multik" maximálisan kisajátítják a piacot,megölve ezzel a termelőket!

Itt nem csak a kisvállalkozóknak kellene összefogni,hanem minden egyes embernek,de sajnos ezt nem engedi meg a pénztárcájuk!És ezzel meg is érkeztünk,mert szerintem sokan szívesen alkalmaznának anyukákat,csak hát a kényszer nagy úr!

42. 35491a860f (válaszként erre: 40. - Manul)
2010. jan. 4. 09:47
Ebben igazad van. Mi kb. 4 hónapja költöztünk új lakóhelyünkre. Azóta csak hazait, és legtöbbször kistermelőtől vásárolunk, mert itt sokkal adottabbak erre a lehetőségek, mint Bp-en volt. Ott nem volt kedvem kilométereket utazgatni a hazaiért. Itt karnyújtásnyira van minden. Viszont, hó végén, ha akarok sem tudok kistermelőtől vásárolni, mert érzem a pénztárcámon, hogy nagyon vékony és a fizetésig még ki kell húzni elég rendesen. Hó végén én is kénytelen vagyok a multik által kínált olcsó termékeket megvenni. És hidd el, nagyon is igazad van, de a magyar ember nem azért megy a multikhoz vásárolni, mert az annyira tetszik neki és annyira jó, hanem azért mert ezekből a lósz...r fizetésekből nem lehet megélni tisztességesen. Hiába tudom én is, te is, meg mindenki, hogy a magyar, a hazai termék a legjobb mindenben, ha egyszer drága, a fizetés meg annyi, hogy kitörlöm vele a hátsóm, mert épphogy meg lehet belőle élni, akkor nincs más választás, csak a multi, mert a szükség nagy úr!!! Az én családom imádja a magyar termékeket és amikor csak tehetjük csak hazait vásárolunk, de bármennyire is jó, hosszú távon nem kifizetődő sajnos. És amíg a kormány a szuperbruttósítással henceg a médiában, addig mi tudjuk, hogy a mi fizetésünk ebből semmit nem fog látni, mert ez is csak a magasbérűeknek lett kitalálva. Aki kézhez nettó 100-at vagy az alatt kap (és ezek az emberek alkotják a magyar dolgozók 70%-át), semmit nem fog látni belőle, csak azt fogja érezni, hogy a fizetése erőteljesen stagnál, de a rezsi, élelmiszer és benzinárak az egekig szöknek. Bárcsak minden munkaadó olyan lenne, mint te és nem lenne lusta önerőből kitermelni az alkalmazottai fizetését. Hidd el, már az ilyen emberséges hozzáállás is sokat javítana a jelenlegi helyzeten.
41. hte23 (válaszként erre: 40. - Manul)
2010. jan. 4. 09:20

Teljesen igazad van.


Én mint könyvelő látom a problémákat. Sőt a vállalkozásokat már a 90-es évek elejétől könyvelem és követem. Egyre több a probléma, nehezebben maradnak talpon. Sokkal jobban meg kell gondolniuk kit alkalmaznak. Nem tud helyettesiteni, mert nem tud annyi létszámot felvenni. ( egy 25 éven aluli anyukánál kifizet évi 20 nap szabadságok + a gyerek utánit és a gyerek betegsége alatt nem dolgozik - még szerencse hogy ebben az esetben nem fizet- a saját dolgozója betegsége alatt meg még fizet is és munka sincs )

A multi tud pótolni. Még sok sok mindent lehetne irni a kisvállalkozók védelmében, de nagyon hosszu lenne.

40. manul (válaszként erre: 39. - 35491a860f)
2010. jan. 4. 08:36

Szerintem nálunk kevés toleránsabb munkaadó van!Erre csak egy példát mondok.Mi építőiparhoz kapcsolódó tevékenységi körben dolgozunk,mint tudod a válság nagyban érintette ezt a szektort.Télen amúgy se nagy a bevétel.Sajnos korán leállt a munka,nem nagyon volt pénz a kasszában,de karácsony előtt nem akartunk elküldeni senkit,ezért inkább elvállaltam egy olyan munkát,amitől már évek óta eltanácsolt az orvosom,csak azért,hogy a sofőrünk bérét ki tudjuk fizetni!

Amúgy nincs lehetőséged odacsapni az asztalra!Nem tudsz összefogni senkivel,mert a legtöbb hasonló helyzetben lévő vállalkozás örül,ha a napi betevőt ki tudja gazdálkodni.Annyira nyomorult a helyzet másfél két éve,hogy azt sokan el sem tudjátok képzelni.

Hidd el nem a kényelmességen múlik!

Az országot pedig az jellemzi,hogy a magyar ember inkább elmegy a "multikhoz" bevásárolni,ahelyett,hogy a MAGYAR termelőtől venné meg a jó minőségű termékeket,lehet,hogy egy kicsit drágább,de az a pénz az országban marad!Először ezzel kellene kezdeni,mert amikor megveszel egy külföldi terméket,akkor egy hazai termelőtől veszed el azt a lehetőséget,hogy alkalmazhasson egy kisgyermekes anyukát!

39. 35491a860f (válaszként erre: 35. - Manul)
2010. jan. 3. 22:34
Oké, valóban mindenki a saját szemszögéből látja a helyzetet. Lehet, hogy én se lennék különb, ha munkaadó lennék, mert ez az ország, pontosabban a rendszere engem is rákényszerítene, DE!!!! és ismét ez a DE!!!! ha már ilyen semmilyen rendszereket hoznak létre a parlamentben, akkor viszont a kisvállakozóknak, meg egyáltalán minden munkaadónak közösen kellene fellépnie ez ellen. Ugyanis jelenleg rengeteg családanya él munkanélküliként, vagy retteg a gyes/gyed alatt, hogy lesz-e hol egyáltalán dolgoznia, ha letelik ez a 2 év. Én olyan szívesen változtatnék, ha lenne rá lehetőségem. Szerintem a vállalkozók kezében rengeteg lehetőség van arra, hogy "odacsapjanak az asztalra", de túl kényelmesek, és ez jellemzi az egész országot.
38. frutty (válaszként erre: 1. - Manul)
2010. jan. 3. 19:41

nekem az államkincstárral van gondom!

abba is kellene tanács hiába nyitottam topit..

37. hte23
2010. jan. 3. 19:38

Bocsi hogy beleszólok.


Nemcsak a kisvállalkozások nem vesznek fel kisgyermekes anyákat. A multik sem. Ott is az a kérdés, tulóra, hétvége, betegség. Pedig ők kibirnák. ( a kicsiknél nehezebb, főleg ha nem túl eredményes a vállalkozás )


De egyébként nem csak a fiatalok nem kellenek, hanem a 45- felettiek sem.

Az kell aki fiatal, és nyelvet tud. Hiába több éves tapasztalat. Nem lehet felvenni a versenyt a fiatal, nyelvet beszélő de gyakorlatlan munkaerővel.

36. 2325947e75 (válaszként erre: 35. - Manul)
2010. jan. 3. 17:19

Egyetertek. De az elozo hozzaszolassal is: vagyis altalaban nekem is hasonlo a tapasztalatom. Az pedig hogy tobbszor vannak betegallomanyban nem feltetlenul igaz.


A kedvezmenyek rendszeret ugy ahogy van at kellene alakitani. Hihetetlen hogy erre (is) keptelenek. Csak tudnam hogy akkor minek fizetjuk oket. En a parlamenti letszam csokkentese mellett vagyok! Csak jonne mar egy part amelyik nemcsak a szajat jaratja hanem latnam hogy meg is teszi.

35. manul (válaszként erre: 34. - 35491a860f)
2010. jan. 3. 15:26

Mindenki a saját szemszögéből látja a helyzetet,mert abban él.Ugyan úgy,ahogy a kisgyermekes anyukának,a kisvállalkozásból élőnek is vannak kötelezettségeik,nekik is enni kell adni a gyerekeiknek,iskoláztatni kell őket és rezsit is kell fizetni.Ha az ember elgondolkodik azon,hogy azt a kis pénzt,ami bejön inkább a családjára költse,vagy kifizesse járulékként vagy betegállományként valaki másnak,akkor azt gondolom Te is a saját családod érdekeit tartanád szem előtt!Ismét hangsúlyoznám,hogy a rendszer a rossz,sokkal több lehetőséget kellene biztosítani a kisgyermekes szülőknek,de a jelen gazdasági helyzetben ezt egy kisvállalkozás nem tudja biztosítani mert nem képes kitermelni a plussz költséget!Sajnos nekünk is ugyan annyiba kerül minden,mint másnak és jószándékból nem lehet megélni.

Elsősorban itt nem kizárólag a munkaadóknak kellene elgondolkodniuk,hanem a az államnak kellene némileg csökkenteni a terheket,hogy a munkaadó bárkit alkalmazhasson családi állapotra való tekintet nélkül!

2010. jan. 3. 13:03
Dilemma ide dilemma oda, a sok-sok kisgyermekes anyának is szüksége van a munkára, a havi fix betevőre, mert el kell tartani a gyerekeit, akikből a jövő munkavállalói lesznek!!!!!!!!!!!!!! És ezt 20-szor, 30-szor is kihangsúlyoznám!!!!!!! Hogy terheket ró a kisvállalkozásra egy többgyermekes anya???? Na erről csak az a véleményem, hogy egy gyermektelen fiatal csajszi, aki ellinkeskedi a napi 8 órás munkaidőt és feleannyi energiát meg tudást sem ad bele a munkájába, mint a 2 gyermekes anyuka, sokkal nagyobb kárt tesz a kisvállalkozásnak, mint azok a családanyák, akiknek ugyan vannak gyerekeik, akik időnként megbetegednek, de és kihangsúlyozom, hogy DE!!!! legalább apait-anyait beleadnak a munkájukba. A fiatal gyermektelen csajszik végig jópofizzák, végigpletykálják és végig nyalizzák az egész munkaidőt, de egy értelmes munkát nem adnak ki a kezükből. A családanyák meg pont amiatt szorgalmasak, mert nem mindegy nekik, hogy lesz-e miből eltartaniuk a gyermekeiket vagy sem. Hát ezen elgondolkozhatna minden kedves munkaadó!!!!!!!!!!!
33. manul
2009. dec. 30. 10:01

Mi gépkocsivezetőt kerestünk.

Volt olyan tevékenységi körünk is amiben nők dolgoztak,de mi inkább középkorúakat foglalkoztattunk,mert könnyebben ki tudtunk jönni azzal a korosztállyal és több középkorú munkanélküli volt.

Amúgy szerintem a kialakult helyzetért nem mi vagyunk a felelősek.Sajnos a kisebb cégek nem nagyon engedhetik meg meguknak azt a "luxust",hogy sok kisgyermekes anyukát alkalmazzanak,mert bármennyire is jóindulattal viseltetnek irántuk,nagyobb terhet róhatnak kisvállalkozásra.Ez nem jó így,mert diszkriminálják őket.Ezért örűlök,hogy nekem munkáltatóként nem kell szembenéznem ezzel a problémával,mert nagy dilemma lenne!

32. 35491a860f (válaszként erre: 31. - Manul)
2009. dec. 29. 23:04

És munkáltatói szemmel hogy reagálsz arra, ha olyan ember jelentkezik a meghirdetett állásra, olyan nő, akinek két kisgyereke van? Te is felteszed azokat a kérdéseket, hogy idézem:


1. Van-e valaki, aki tud vigyázni a gyerekekre, ha megbetegednek, hogy Önnek ne kelljen táppénzre mennie?


2. Szeretne még egy gyereket? Ha igen, mikor, hány éven belül?


3. Be tud-e jönni túlórázni hétvégén is, ha úgy adódik?


4. Mondjon magáról rossz tulajdonságokat.


Na ezek azok a kérdések, amelyekért vagy feljelenteném, vagy felpofoznám a munkaadókat, mert ekkora diszkrimináció, mint ami itt folyik, nincs sehol a világon. Pedig a 2 gyermekes anyáknak is el kell tartaniuk a gyerekeiket valamiből, de ha diszkriminálják őket, minket a kisgyermekeink miatt, akkor miből éljünk?????????

31. manul (válaszként erre: 30. - 35491a860f)
2009. dec. 29. 11:43

No igen,mint az éremnek,ennek is két oldala van.Miután nem kaptam munkát,én is munkáltató lettem,és láss csodát,hónapokig nem találtunk egy normális,megbízható szakembert,pedig nem igértünk rossz fizetést!

Na ennyit a munkanélküliségről,vagy csak nők számára nincsenek állások!?

2009. dec. 29. 09:24
Én a jelenlegi munkaadókat mind elhajtanám, és helyettük felvennék sok-sok pozitívan gondolkodó és az alkalmazottait megbecsülő, modern gondolkodású vezetőt.
29. manul (válaszként erre: 28. - 35491a860f)
2009. dec. 28. 20:45
Nincs igazság!:DDD
2009. dec. 28. 18:31
Szóval, hol itt az igazság?
27. 35491a860f (válaszként erre: 26. - Manul)
2009. dec. 28. 18:30
Erről van szó. És miért kell ennek így lennie? Miért csak 20-tól 35 évesig kell a jó munkaerő, a jó szakember? Utána már miért nézik szarba az embert? Pedig szerintem pont 40 éves kortól kellene igazán megbecsülni az embereket, mert 40 év után ritka az, ha egy nő Magyarországon szülni megy, és addigra már a gyerekek is nagyok és ha megbetegednek sem kell a szülőnek otthon maradnia TP-n, elintézik nagyszülők vagy más rokonok által, és végül, de nem utolsósorban, addigra már akkora tapasztalata és rutinja, szakmai tudása van az embernek, aminek fiatalon még egyáltalán nincs birtokában. Szóval, sehogysem értem a munkaadók felfogását. Jó persze sok munkaadó érvel amellett is, hogy egy 20 évest még tud alkalmazni feleannyi pénzért, mint egy rutinos, nagytudású munkaerőt, aki már nem megy el szarért-húgyért dolgozni, viszont ennek meg pont az a tény mond ellent, hogy huszonéves korban nagyon sokan mennek szülni, így sok olyan cég van, ahol évente, 2 évente adják egymásnak a kilincset az újabbnál újabb alkalmazottak, mert szülés után nagyon-nagyon ritka, hogy valakit visszavesznek a régi munkahelyére.
26. manul (válaszként erre: 24. - 35491a860f)
2009. dec. 28. 11:44
Én éppen ebben a helyzetben vagyok,nem kell a munkám senkinek!Vagy túl öreg vagyok,vagy túlképzett!Nevetséges,de olyan munkáért kell szó szerint megverekedni,amit évekkel ezelőtt élből elutasítottam volna!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook