Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Apás császármetszés van valahol Magyarországon? fórum

Apás császármetszés van valahol Magyarországon? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. Anyavagyok24 (válaszként erre: 42. - Adrienn04_2009)
2013. dec. 22. 19:59
Szia :) Köszi az őszinteséget.. Nekem az elsőnél volt legnehezebb eddig,ott volt gyomorszájba térdelés,minden.. másodiknál egyszerűbb és gyorsabb is volt... Remélem,a harmadiknál is így lesz,bár kétlem... előre nem fogok parázni.. (nagyon) A felépülés melyiknél volt a legrosszabb? Ha jól sejtem,a 3.nál..
42. Adrienn04_2009 (válaszként erre: 37. - Anyavagyok24)
2013. dec. 21. 14:23

Szia!


Fehérváron szültem.


Nekem a 3. császárom elég nehéz volt,de attól még nálad nem lesz semmi baj.


Az orvos szerint rengeteg összenövés volt a hasamba,és egyszerűen nem bírták ketten kipréselni belőlem a lányomat.


Egy nagydarab doki lihegve nyomta a gyomorszájam felett teljes erőből,ami finoman szólva sem volt kellemes.


A lányom 38 hétre született 4090 grammal


Mégegyszer leírom nálad ettől még minden rendben lesz

41. Nanda (válaszként erre: 35. - Anyavagyok24)
2013. dec. 20. 21:08

Sajnálom hogy nem lesz rá lehetőséged,megérdeklődted?

De a babád majd kárpótol mindenért,úgyis az a legfontosabb hogy a picivel és veled minden rendben legyen!:)

40. Anyavagyok24 (válaszként erre: 38. - Erolin88)
2013. dec. 20. 20:23
Már a második után kérdezték,de.tudtam,h szeretnénk még... Kérdeztem dokit,a 3.után sem kötnek el,ha nem akarom.... Nem akarom,még csak 25leszek.... Gyereket sem szeretnénk többet,tudom veszélyes...DE nem tudhatom,mi lesz 10 év múlva...
39. mmacus (válaszként erre: 32. - Palacsinta)
2013. dec. 20. 18:51
Nem tudom, melyik miskolci kórházban nem lehet elvileg, a Megyeiben már 11 éve is bent lehetett az apuka császárnál is.
38. erolin88 (válaszként erre: 37. - Anyavagyok24)
2013. dec. 20. 18:47

Dolgoztam szülészeten.

Ilyenkor az szokott probléma lenni, hogy a heg a méhen könnyebben szétválhat a kontrakciókra, ezért nem várnak annyit.

Kicsit tarthat tovább az összenövések miatt, de nem vészes.

Vér csak akkor kell, ha vérzés van... nem feltétlen szükséges.

És elkötésről nem esett szó?

37. Anyavagyok24 (válaszként erre: 36. - Adrienn04_2009)
2013. dec. 20. 18:18
Szia :) Ez hol volt? A 3.csaszi nehezebb volt,mint az elsők? Nekem is 3.lesz... Ijesztgettek,h kapok vért,meg tovább tart az összenövések miatt... Meg,hogy nem várják meg a 40.hetet.. Ezekszerint nálad a 39-et bevarták volna... Örülnék,ha válaszolnál,nem félek,csak valamiben bizti más,mint az első2...
2013. dec. 20. 15:43

Szia!


Remélem úgy alakul ,ahogy szeretnéd.


Nekem 3 császármetszésem volt .


1 altatásba,2 érzéstelenítéssel.


A 2.-nál bent volt a férjem,de a 3.-at lekéste :(


Meg volt beszélve a szülinapjára a programozott császár 39.hét,és előtte 1 héttel ,mikor ő Pesten dolgozott megindult szülés miatt ,azonnal műtöttek.


A nővérem bejött velem helyette a műtőbe,de szegény rosszul lett,és kikísérték :(


A férjem azonnal elindult,mikor hívtam,mire odaért már megvolt a lánya.


Úgyhogy jó dolog a tervezés,de néha a sors közbeszól

35. Anyavagyok24 (válaszként erre: 34. - Nanda)
2013. dec. 20. 15:13
Neked is óriási gratula! Persze Téged is írigyellek :D Úgy látszik,a közelben nem lesz lehetőségem... :(
34. Nanda
2013. dec. 20. 09:47

Nálunk is bent volt mind a kettőnél(3 éve,és idén júliusban)

A fejemnél ült,be volt öltöztetve műtősruhába,mikor megszületett a baba elkísérte az előkészítőbe őket.

Ez a székesfehérvári kórházban volt.

33. Anyavagyok24 (válaszként erre: 32. - Palacsinta)
2013. dec. 20. 08:30
Lehetne!teremteni :) Nem értem,mitől félnek a dokik, vagy nem tudom kik,akik szabälyozzäk,hol lehet bent apa,hol nem... Mindenki jól járna,Apa is,hisz egy nagyszerüen ehyedülálló élményben van része,nem az ajtó el9tt tördeli a kezeit.. Nekem is,hisz nen vagyok egyedül,az idő is talán gyorsabban megy.. A dokiknak is,mert pl én állandóan őket kérdeztem,velük akartam beszélgetni,mindent tudni akartam műtét közben,szinte zaklattam őket... Így apával beszélnék,ők meg csak végezzék a dolgukat :)
2013. dec. 19. 23:48

Elvileg Miskolcon sem lehet.

Mivel annyira parás vagyok,és "rendes" szülésnek indultunk,így apa végig ott volt sőt az orvosom is végig /13 óra 33 évesen első terhesség kicsi nő,nagy baba 4100 becsülték/...

Így mire arra került a sor,hogy azonnal műtő.

Az volt a világ legtermészetesebb dolga,mindenkinek rajtunk kívül is,sőt fel sem merült,más lehetőség.

Én másképp talán még mindig ott lennék:)))


Aktív részvevője volt,végig nézte amennyit láthatott a paraván mellől és morbid vagy sem,számolta a fogóka ezt-azt,biztos ami biztos alapon:)Megrendítő élmény neki is a mai napig,ő látta meg a fülét legesleg először.Ezt a gyerek is tudja,betéve.

Az pedig varázsperc volt,amikor már kint volt a pici és oda sughatta Ő először "nagyonszépgyönyörűűű" azt a kifejezést arcát soha nem fogom elfelejteni.

Én hiszem....bár ez már soha nem fog kiderülni,hogy talán a kapcsolata sem lenne ennyire mély a gyerekkel,ha csak "tisztán" egy szülésznő kezei közt látja meg először.

Olyan megismételhetetlen percei ezek az életnek,hogy ha van lehetőség.Azt pedig lehet teremteni ma Magyarországon.aki csak szeretne legyen ott.

31. Anyavagyok24 (válaszként erre: 30. - Kicsimano81)
2013. dec. 19. 23:11
Az ilyen kommentekre annyira írigykedem :) De gratulálok Nektek!.. Nekem ez lesz (elvileg ) az utolsó..Ezért szeretném átélni ezt a "csodát" is... Csak sajna 100-200 km-t utazni nem lenne erőm,pláne itthonhagyni a 2 fiamat... Somogy megyében,vagy közelbe lenne jó,ha lenne vmi lehwtőség,mert itt Kaposváron nincs...
2013. dec. 19. 21:19
Már írták előttem, de valóban, Szombathelyen is bent lehet, nekem mindkettőnél ott volt és jó volt :) Csak az érzéstelenítős résznél kell kint maradnia, előtte, utána ott van, és ő kísérheti a babát a méricskélésekre.
2013. dec. 19. 20:00
Én nagyon szeretném,ha bent lenne,ami fura,hogy Ő talán mégjobban... Nálunk sajna még ablak sincs,amin keresztül nézhetne... Azért látom,mindenkinek pozitív Apa jelenléte.... Én egyenlőre álmodozok erről... :(
2013. dec. 19. 19:46
Nekem nagyon jólesett hogy bent volt a férjem. Az első császárnál azért, mert borzasztóan féltem, ő bátorított, beszélt hozzám, terelte a figyelmemet. A másodiknál nagyon rosszul éreztem magam, vizes kendővel törölgette a homlokomat, beszélgettünk, sokkal jobb volt így. Amikor kiemelték a gyereket, és felemelték az elfüggönyözés fölé, ő is láthatta, ennek külön örültem. És ő is. Neki is jobb volt így mint ha kint izgult volna értünk. Örülök neki hogy abban a kórházban megengedik ezt az orvosok. Persze komplikáció esetén ott sem lehet bent az apa.
27. trapiti (válaszként erre: 23. - Anyavagyok24)
2013. dec. 19. 19:27
Nem amiatt hogy mit lát vagy mit nem. De mindegy is, mert egyre több helyen lehet. De nagyon kevés nőn látom ott akkor, hogy pont Apu hiányzik az életéből abban a percben... és nagyon kevés az az Apu aki olyan módon tud ott lenni, hogy az ne teher legyen mindenkinek (főleg Anyunak egyébként) hanem pozitív élmény.
26. roni76
2013. dec. 19. 19:22
Szombathelyen isbejöhet Apa.
2013. dec. 19. 19:16
De jó lenne, ha nálam is bent lehetne majd.. bár félő, hogy szétröhögnénk a műtétet. Se a párom, se a dokim nem egy vérkomoly ember :)
2013. dec. 19. 19:11
En a mav korhazba szultem csaszarral es bent volt az apa az ablaknal
23. Anyavagyok24 (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2013. dec. 19. 19:09
Műtétnél Apa annyit sem lát,mint egy rendes szülésnél... A doki meg nem Apuval,hanem Anyuval van elfoglalva.... Nem hiszem,h Apának is jó,mikor önhibáján kívül ki kell maradnia a gyermeke születéséből... Én imádtam volna,ha bent lehetett volna velem.. Mindenkinek más a jobb...
22. Anyavagyok24 (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2013. dec. 19. 19:06
Gondoltam egészségügyi papírok,igazolás,stb...
21. Anyavagyok24 (válaszként erre: 15. - Bowie)
2013. dec. 19. 19:05
Egy pillanatra bizakodtam,de sajna valóban helyfüggő.. Azt el tudom képzelni,! az Osztályvezető engedélyezi,a fogadott doki nem... DE fordítva sajna értelmetlen...
20. trapiti (válaszként erre: 18. - Erolin88)
2013. dec. 19. 19:02
Én egyébként maximálisan egyetértek ezzel, nincs helye civilnek a műtőben, dehát a legtöbb helyen már alább adtak az elvekből.
19. trapiti (válaszként erre: 5. - Anyavagyok24)
2013. dec. 19. 19:01
Elvárás? Át kell öltözni műtői ruhába (általában nincs annyi textil hogy adjanak, a legtöbb helyen van automata vagy egyszer használatos ruha amit meg lehet venni), és azt csinálni amit mondanak neki.
2013. dec. 19. 19:00
Szegeden pl. semmilyen körülmények között nem engedik be apát. Még ha választott dokid van akkor sem lehet vele megbizniszelni, mert a klinikavezető nem engedi.
17. trapiti (válaszként erre: 15. - Bowie)
2013. dec. 19. 18:58
Helyfüggő is, elsősorban az osztályvezető hatásköre ezt eldönteni.
16. trapiti (válaszként erre: 1. - Anyavagyok24)
2013. dec. 19. 18:57
Bp. Péterfy kórházban is bent lehet az apa.
15. bowie
2013. dec. 19. 18:57
Ha fogadott orvosod van, akkor vele meg lehet beszélni..dokifüggő a dolog, nem helyfüggő.:)
2013. dec. 19. 18:56
Miskolc is messze van... úgy néz ki ,eddig,Apa nélküli csaszim lesz... Gratulálok mindenkinek a Babákhoz,meg Apukákhoz,hogy bírták...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook