Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyósom rögeszméje, hogy a gyermekem a szoptatás végett ragaszkodik hozzám. Mit mondanátok neki a helyemben? fórum

Anyósom rögeszméje, hogy a gyermekem a szoptatás végett ragaszkodik hozzám. Mit mondanátok neki a helyemben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. szept. 20. 09:51

Nekem mázlim van! Anyósom is szoptatta a férjemet, de fél évig, Anya engem tíz hónapig. Nekem a cél egy év! Addig még van négy hónap.


Anyósom egyszer mondta, hogy miért nem adok teát a Kislányomnak (ő teáztatta férjemet, mint abban az időben bárki más is a babáját), mondtam, mert 1. cumisüvegből nem adok, mert cumizavart okoz, 2. ha vigyáz rá, és elfogadja csőrösből/babyvizes "szopókás" üvegből, vagy pohárból a vizet, azt adhat Neki - szokott, de belátta túl sokat nem iszik, max. pár kortyot, de ez szerencsére "kielégíti" Őt is, a Kislányomat is. Így úgy érzi tehet valamit a gyerekért a vigyázáson kívül.


Egyenlőre a Kislányom elvan a nagyszülőkkel, remélem így is marad. De ehhez az kell tényleg, hogy ne erőltessenek rá semmit, ne érezze a kényszert, mert akkor menekülni fog Tőlük.


De egyébként Anyósom, Anyukám is elismeri, hogy az igény szerinti szoptatás messze jobb a régi módszertől. Anyósom gyógyszerész, és nagyon örül annak, hogy szoptatok, nem tudom mondja-e másnak, de látom, hogy büszke az unokájára, és mondja milyen szép, formás, egészséges, látszik, hogy anyatejes baba.


Esetleg Te is azt tudnád csinálni, mint én, hogy megkéred az Anyósodat, adjon a gyerekednek vizet (ne a tápszerrel nyüstölje), lehet, hogy megelégedne ezzel.


És hozd fel Neki, hogy a tápszerek miből készültek, hogy a múltkor is az egyik tejpépben üvegszilánkokat találtak, stb... és, hogy a bizalom kialakulása (első nem ösztönös érzelem) az anya, a szülők iránt pont ebben az első néhány évben történik meg, amihez a szoptatás nagyban hozzájárul, így lesz a gyermeked érzelmileg egészséges felnőtt. Remélhetőleg megérti.


Ha mégsem javul a helyzet? Üljetek le vele (férjed is!), és beszéljétek át a helyzetet felnőttek módjára.

77. Assua
2011. szept. 20. 09:45
En annyit kerdeznek tole, hogy ezt tapasztalatbol mondja-e? Es hogy az o fia is csaka szoptatas vegett ragaszkodott-e hozza? Es mindezt nagyon artatlanul kerdeznem.
76. Ditta67 (válaszként erre: 75. - 38c05a6ad0)
2011. szept. 20. 09:25
Igazad van,úgysem értené!
2011. szept. 19. 22:42
Ne mondj neki semmit!
2011. szept. 19. 18:32

Kedves anyós örülhetne, hogy ilyen sokáig tudod szoptatni az unokáját!

A gyerekek megérzik, hogy ki szereti őket és ahhoz szívesen mennek. Anyóskának nem ártana egy kis önvizsgálatot tartani!

2011. szept. 19. 16:20

Jaj, ezt úgy "bírom":(( Hát kihez ragaszkodjon, ha nem az anyukájához.


Barátnőmnek mikor mondta az anyósa, hogy "magadhoz szoktatod azt a gyereket, aztán nem tudod majd levakarni."

Azt hittem, eldobom magam. Mi az, hogy "levakarni", a gyerek nem egy darab sz..., hogy levakarjuk, és egyáltalán. (Ekkor volt 1 éves a kisfia.)

Ilyen hülye banyákat!

72. Ditta67 (válaszként erre: 9. - Hancsalean)
2011. szept. 19. 13:57
Azt,hogy a gyerek szeresse a nagymamát megparancsolni nem lehet,a mamának kellene úgy hozzáállni,hogy a gyerek elfogadja.Egy normális felnőtt ezt felismeri.De a menyét könnyebb hibáztatni,mint megtalálni az utat az unokája szívéhez.
71. Liviaa
2011. szept. 19. 13:40
az a normális ha hozzád ragaszkodik:)
2011. szept. 19. 13:34
Szerintem napszúrást vagy gutaütést kapott. Mondd neki, hogy maradjon árnyékban - otthon!!!
69. 76d055b916 (válaszként erre: 60. - Toro32)
2011. szept. 19. 10:22
Itt a pont!!!:-D
68. 76d055b916 (válaszként erre: 17. - Vizike)
2011. szept. 19. 10:13
:-D!
2011. aug. 16. 07:21

Lődd le:D


Én csak 3-4hétig szoptattam mind2 lánykámat és árnyékként viselkednek:D

Szerintem ez a normális,hogy ragaszkodnak:)

66. bomee
2011. aug. 15. 22:34

Miért, kihez kellene ragaszkodnia, a szomszédhoz???

(Jó hogy az anyjához ragaszkodik egy gyerek!)

Vagy finomabban: Még jó hogy hozzám ragaszkodik, nem pedig egy idegenhez.

65. Evyt
2011. aug. 15. 22:21
El kell küldeni a melegebb éghajlatra.
2011. aug. 15. 00:33
mit javasol, mama, ne szoptassam?
2011. aug. 13. 08:06
Ja, es a gyerekek ragaszkodnak az anyjukhoz mindig, meg a rossz anyukakhoz is! Hat meg azokhoz akik torodosebbek, nincs ebben semmi furcsa. Rosszindulatu megjegyzeseket csaladi korben el kell engedni a fulunk mellett. Majd abbahagyja
62. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Hancsalean)
2011. aug. 13. 08:02

Rohogj a pofajaba, mondvan: igazad van, vegtere is CSAK az anyja vagyok aki kihordta es megszulte:)))))


Elso gyerekemnel velunk is igy volt, barmit megtett volna hogy lebeszeljen a szoptatasrol csak hogy o adhassa a biberont mert egyreszt feltekeny volt, masreszt unokazni akart.


Most van mar 2 plusz kutya es jon a 3. is. Szoktam neki ugy "kedveskedni" hogy ha valami fontos dolog van (korhaz stb), szepen otthagyom a 2 gyereket kutyastul (persze olik egymast), es mikor visszamegyek ertuk, a latvany karpotol: anyos 10 evvel oregebbnek nez ki es egnek all a haja!!:)))


Ettol fuggetlenul eleg jol megvagyunk mar, velem nem nehez kijonni, 12 ev alatt osszeszoktunk, de a karattyolasa az elsoszulottnel nagyon nagyon idegesitett es majdnem rament a hazassagom is, szerencsere esznel voltam es most mar sokkal jobb. Megertelek 100%ban

2011. aug. 12. 22:08
Mintha a saját anyósomról beszélnél. Féltékeny, és ez egy kézenfekvő módszer "odaszúrni". Sajnos testközelből ismerem a szitut.
60. toro32
2011. aug. 9. 12:50

hogy a fia is:))))

ilyen hülyének csak hülyeséget kell válaszolni:))

2010. nov. 19. 18:42

Ekkora hülyeséget? Akkor az én gyerekem nem fog hozzám ragaszkodni, mert csak egy hónapos koráig szoptattam? Szerintem a kisgyermek életében a legfontosabb helyen az édesanyja áll, kezdetben azért mert "ő látja el az anyai teendőket". De később, ahogy nyílik az értelme, már azért szereti az anyját, mert ő az anyja. Második helyen persze az Apa áll, utána jöhet bárki más, akitől kedvességet kap.


Úgyhogy a kedves mamát küld el melegebb éghajlatra.

58. kevian
2010. nov. 17. 14:13

Hát ez nevetséges lenne, ha nem lenne szomorú!

Minden gyerek más. Elég sok gyereket nem érdekelne az anyukája, ha csak a szoptatáson múlna! Egyébként az én fiam ma 21,5 hónapos és még mindig szopik. De a habitusa miatt, nagyon barátkozós, bárkivel elmenne... :S

2010. nov. 17. 13:52

...talán neki is tovább kellett volna szopni...Már bocsánat,de nagy-nagy butaság amit az anyósod mondott.

A barátnőm is három évig szoptatott és talán ezért is rendkívül kiegyensúlyozott a gyermeke.

Szerintem ne foglalkozz vele!

2010. nov. 17. 13:14
Amúgy a kicsi azóta is kerüli, sőt már mondja is neki, hogy "haggyá...".
2010. nov. 17. 13:13
Ami a kicsinek jó, az jó nekem is.
2010. nov. 17. 13:12

Sziasztok!

Még mindig szoptatok:)!

2010. nov. 14. 13:25
Szia!A gyermek ragaszkodik az édesanyjához,ha szoptatja,ha nem!!Én az első két fiamat pár hónapig szoptattam,a 3.fiam 4,5 évesen szakadt el a cicitől!!De mindhárom fiam egyformán "anyás".A gyerek tudja,mire van szüksége,nem az anyós!Az söprögessen a saját házatáján!Sok sikert, az anyaság csoda!!!
2010. nov. 14. 13:11
Én azt, hogy egy idióta.
2010. nov. 14. 12:47

azt , hogy érzi a gyerek, ki milyen ember és a hülyéket nem szereti...

Nálunk így van

50. lacza9
2010. nov. 14. 11:01
Az én menyem kb. 2 évig szoptatta/ja/ a gyerekeit,szép egészséges,kiegyensúlyozott gyerekek(pedig már 4 van).A Mamának lehet nem volt teje amikor szült vagy hamar elapadt.
49. Imisz
2010. nov. 14. 10:30

Még az a szerencséd, hogy a gyerek szalad előle! Képzeld, ha megállna neki és enne is a tápszerből...

Tesóm kisebbik lánya 22 hónaposan még szopott, egy éves koráig teát, vizet nem is ivott. Kiköpte. Ha a játszón voltak és szomjas lett a gyerek, fel kellett menni cicizni, utána vissza a játszóra. Az sem volt semmi. De ha ezt igényelte, ezt kapta. És senki nem bántotta, hogy ilyen sokáig szoptat. emellett szerette a mamát, ott is aludt napokat is, de ha anyja ment érte, szaladt cicizni.

Sz@rd le anyósodat, hiába pofázik mindenkinek, akinek van esze neked ad igazat! Ja, és a tápszert, cumisüveget dugd el, anyósod ne találja meg akkor nem tudja üldözni vele a gyereket!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook