Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyósom... fórum

Anyósom... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
392. cicakaktusz (válaszként erre: 388. - Mazsinka)
2013. máj. 30. 18:54
Na ne már! A végén még azt hinné valaki, hogy Mummybear én vagyok, mert nem elég, hogy az anyósommal hadilábon állok, még a lányaival is finoman szólva érdekes a kapcsolatom!
391. cicakaktusz (válaszként erre: 387. - E49241a632)
2013. máj. 30. 18:51
Talán udvariasságból? Nem tudom. De nem is ők hívják az anyóst, az telefonál, meg szkájpol, meg mittudomén. És a férj meg gondolom azért veszi fel a telefont, mikor hívja az anyja, mert az anyja. akármilyen is, mégiscsak az anyja. Valószínű, hogy minden alkalommal él a remény. Aztán bekómázik. Mármint a remény.
390. Krisz42 (válaszként erre: 387. - E49241a632)
2013. máj. 30. 18:48
Mert egyrészt mégiscsak a férj anyja,másrészt szerette volna,ha a gyerekeinek vannak nagyszülei.Az én gyerekeimnek csak egy nagymama és egy nagypapa jutott.De ezek után biztos megpróbálja elkerülni.
389. Zizisicc (válaszként erre: 386. - Cicakaktusz)
2013. máj. 30. 18:40

Az első hsz-emben válaszoltam a fórumindító konkrét problémájára, a továbbiakban nem zavarom a köreiteket, csak leírtam én is a véleményemet, ahogy ti is.

Szép estét Mindenkinek! :o))

2013. máj. 30. 18:26
Lehetne egy sógornő-fikázó fórum is. :)
387. e49241a632 (válaszként erre: 386. - Cicakaktusz)
2013. máj. 30. 18:23

Akkor miért kell anyóssal tartani még a kapcsolatot? A férj nem akarja, a f. inditónak állandóan betesz, a gyerekeket letojja.

Nem kötözködésből kérdem, hanem szimplán kíváncsiságból.

386. cicakaktusz (válaszként erre: 382. - Zizisicc)
2013. máj. 30. 18:19

Oké, hogy általánosítottál, de a fórum egy személyről szól, maradok annál.

Szerinted nem tud továbblépni, megmarad egy szinten. Lehet, hogy igazad van. Csak elsiklott a figyelmed afölött a tény fölött, hogy Mummybear anyósa folyamatosan szolgáltatja az okot arra, hogy a menye rosszul érezze magát. Egyik ok szebb, mint a másik. Nem mondhatom el ezeket, bizalmas infók, de kérlek hidd el, a legkevesebb, hogy fórumot indít róla. Mert ez a fogkefés történet a jéghegy csúcsa!

Én is sok aljasságot kapok a saját anyósomtól, de vannak olyan dolgai Mummybear anyósának, hogy összeteszem a két kezem, hogy nem az én anyósom!

Próbált megbocsátani az anyósának, próbált emberi kapcsolatot kialakítani, minden kísérlete kudarcra volt ítélve.

Fórumot indított, szabad volt neki. És igaza van Szafaripóknak, ha lehet a bugyingóm színéről beszélgetni, vagy a maszturbációs, ovulációs, magömléses, szeret-nemszeret dolgokról fórumozni, akkor anyósok-menyek kusza kapcsolatáról is lehet. Legfeljebb csak az olvassa, szól bele, akit érdekel, és érdemi mondanivalója van.

Nem azért nyit senki sem fórumot, hogy megkapja, minek kellett erről? Mert úgy érezte, kell, erre van szüksége. Vagy empátiára. Nem, nem vállveregetésre, vagy önigazolásra, vagy hogy "veled együtt fújok az anyósodra, mert ha te utálod, utálom én is", hanem empátiára.

2013. máj. 30. 18:15

Fogkefe és ágynemű? ezek tök jó ajándékok.

Kaptam én már ezeréves mécseskészletet is megsárgult dobozban, azon se háborogtam.

És tényleg nem a te dolgod anyóssal a kapcsolatot forszírozni, vagy a barát bemutatásán töprengeni. Majd a férjed megoldja. Vagy ha ő nem akar menni, nem menjetek. Nem hiszem, hogy olyan nagy törést okozna a gyerekeknek, abból, ahogy itt leírtad.

384. Zizisicc (válaszként erre: 383. - Krisz42)
2013. máj. 30. 18:05
Figyelj .... nem az a dolgunk, hogy megváltoztassuk a másikat ..... egy kapcsolatért ketten felelősek .... ill, annyian, ahányan benne vannak ..... csak annyit tudsz tenni, hogy a tőled telhető legjobbat nyújtod és tisztességes vagy abban a helyzetben. Ha a másik ezt nem értékeli, nem viszonozza, akkor az a másik dolga, te pedig választhatsz, hogy folytatod-e ezek után, vagy kihátrálsz a dologból. Csak saját magunkat, a saját viselkedésünket tudjuk megváltoztatni, és ezzel hatással lehetünk a többiekre, ezáltal változhatnak ők is, de közvetlenül nem változtathatsz a másikon. Szóval attól egy kapcsolat sem lett jobb, elviselhetőbb, ha folyton a másikat hibáztatjuk, a másik viselkedését kritizáljuk. Azt kell megnézni, mi magunk mit tettünk azért a kapcsolatért, tehetünk-e még vmit érte, ha igen, tegyük meg, ha viszont mi már mindent megtettünk, és nem vált be, akkor meg el kell fogadnunk, hogy ez van, és vagy toleráljuk, vagy kilépünk. De az nem elfogadás, ha még mindig a másikra mutogatok.
383. Krisz42 (válaszként erre: 382. - Zizisicc)
2013. máj. 30. 17:48
Csak ez erre az esetre nem jó.Ha te próbálsz jó kapcsolatot kialakítani,de a másik továbbra is elzárkózik és tovább csinâlja a dolgait,amik kikészítenek,akkor nem nagyon tudsz mit csinálni.És hidd el,van olyan ember,aki soha az êletben nem fog megváltozni,mert ha mindenki is mát mond,akkor mindenki hülye,csak ő nem.Anyós is ilyen,ez világosan kiderül abbòl,ahogy az elejétől viszonyult a dolgokhoz.Sajnos ő ilyen is marad már mindig.
382. Zizisicc (válaszként erre: 381. - Szafaripók)
2013. máj. 30. 17:41

A feszültséglevezetéssel nincs feltétlen baj, bár a módja szerintem nem mindegy, a baj ott kezdődik, ha az illető megragad ezen a szinten. Nem lép tovább, nem megoldást keres, hanem ebben dagonyázik, nem tud tovább lépni a sérelmein, nem tud megbocsájtani, nem tud elengedni. Csak forgatja magában a fájdalmát, gyűlöletét, és ezzel saját magát is mérgezi, a környezetét is, és a "haragosával" való kapcsolatát is.

Ezeket senkinek nem címzem konkrétan, hanem már általánosságban írom. Mielőtt vki félreértené.

381. szafaripók (válaszként erre: 379. - Zizisicc)
2013. máj. 30. 17:34

Szerintem sokkal inkább értem a helyzetet, vagy azt, amit írtál, mint gondolod.

Az más kérdés, hogy nem feltételnül vagyunk egy véleményen...


Azt gondolom, hogy kevés olyan ember van, aki azért kezdeményez akár egy fórumot, akár egy beszélgetést, hogy "gyere, itálj el". Ilyen szempontból az akár itt indított fórumok legalább 80 százaléka önigazolást kereső fórum.

És tudod mit? Szerintem még ezzel sincs baj. Sem azzal, ha valaki itt írja le az "ellenségét"...

Én is voltam olyan helyzetben, hogy nagyon csúnyán elfajultak a dolgok anyósom és köztem. És egy idő után már zsongott a fejem, hogy otthon mindig csak erről van szó - mert megbeszélni viszont muszáj volt.

Azt gondolom, hogy más is kerülhet ilyen helyzetbe, amikor otthon már mindenkinek elege van a témából, és ettől függetlenül viszont szeretné kiadni magából úgy, hogy ez a valódi (otthoni) kapcsolatát ne terhelje (tovább).

Aztán kihal a fórum is, tovább lehet lépni az ügyön - jó esetben valaki még hasznos tanácsot is tud adni, hogyan kezelje a fórumindító az adott szitut...


Ez számomra sokkal "értékesebb", mint egy fórum az időjárásról, vagy arról, hogy mit vettél fel reggel. Még akkor is, ha közben az illető "szid" valakit, mert valahol eztis a feszültséglevezetés eszköze...

380. Krisz42 (válaszként erre: 379. - Zizisicc)
2013. máj. 30. 17:26
Nem rosszindulatbòl ír,hanem azért,mert legalább kiadhatja magábòl a keserűségét.Szòval ha vkit pl.szexuálisan zaklatnak és itt kipanadzkodja magát,akkor nehogy már melléâlljunk,hanem hallgassuk meg a másikat is,nem?Mint azon a fórumon,ahol vki írta,h kapott a férjétől egy pofont,erre sokan jöttek a hülyeséggel,h biztos kiprovokâlta,stb.Szerintem te nem érted,mert pl.együttérzésre,megoldásokra,ótletekre vágyik,nem vâllveregetésre és igazán egy mocskolódó sort sem írt az anyòsròl,csak a tényeket,de úgy látom ez alapján te is úgy könyvelted el az anyóst,mint rosszar,csak ezt te alakítottad ki magadban,nem ő írta,ő csak annyit írt,h mit tett és hogy viselkedik másokkal,miért rossz,ha két 4éves azzal szembesül,h a rikácsolós mellett volt egy kedves bácsi is,akivel jókat játszottak,most meg csak a rossz maradt,ráadásul a kicsiknek fontos az állandòság sok dologban,mert akkor èzik magukat biztonságban.
379. Zizisicc (válaszként erre: 378. - Szafaripók)
2013. máj. 30. 16:46

Azt gondolom, hogy vannak témák, amiről érdemes fórumot indítani, érdemes róluk beszélgetni, de nálam nem tartoznak ezek közé a "gyertek, szidjuk együtt x-et, vagy y-t!" típusú témák. Természetesen ritkán írják ki ilyen nyíltan, hogy mi a cél, legtöbbször vmi kérdés formájában álcázzák .... pl. mi a véleményetek arról, hogy ha vki ilyet és ilyet csinál ..... természetesen a fórumindító szerint mélyen elítélendőt .....


De te sem értetted meg a lényegét annak, amit írtam.

378. szafaripók (válaszként erre: 377. - Zizisicc)
2013. máj. 30. 16:19

Tudod, szerintem még mindig jobb, hogy itt fórumozik, mint ha tevőlegesen mocskolódna és áskálódna, mint a "kedves mama".

Nem hiszem, hogy valaha olyan "ember" lesz belőle, mint az anyósából...


Miért jó fórumot indítani erről?? Miért jó indítani bármiről is?? Ez sem rosszabb, mint a "milyen korán keltél ma" vagy hasonlók. Sőt...

Tény, hogy minden éremnek két oldala van, de vanna olyan dolgok, tettek, amiket bizonyos értékrenden belül nem lehet észérvekkel megmagyarázni - Mummy anyósa pedig folyton ilyen ingoványon ténfereg.

Szerintem becsülendő, hogy még ő volt az korábban, aki rendezni akarta a kapcsolatot, de ehhez is két ember kell.

377. Zizisicc (válaszként erre: 376. - Krisz42)
2013. máj. 30. 16:00

Te honnan ismered Mummybear anyósát? Gondolom, sehonnan, csak Mummybear panaszáradatából. Én nem állítom, hogy az anyósa egy földre szállt angyal, de azt sem, hogy maga az ördög, mert egyoldalú infók alapján nem lehet helyesen megítélni senkit.

Én csak annyit írtam, hogy amíg Mummy továbbra is utálkozik az anyósára - teljesen mindegy, hogy okkal vagy ok nélkül, ő is hozzájárul ahhoz, hogy ez az álságos viszony fennmaradjon kettőjük között. És Mummy sem lesz attól jobb ember, ha itt mocskolja az anyósát, max. ugyanolyan lesz, mint az anyósa. Feltéve, ha az anyós tényleg olyan elvetemülten utálja Mummyt.


Amúgy meg, a kérdésedre válaszolva .... nem azt mondtam, hogy szeretnie kell az anyósát, vagy hogy szépeket kell írnia róla .... de mire jó fórumot indítani, szidni, becsmérelni .... vmi változni fog ettől? Vagy Mummy önigazolást keres, hogy lám-lám, neki van igaza, mert más is utálja az anyósát, az alapján, amit leír róla?

376. Krisz42 (válaszként erre: 375. - Zizisicc)
2013. máj. 30. 14:14
Azét vhol elkezdődött.Te mit szòlnâl,ha anyós anélkül hogy ismerne,úgy indítana,h utäl,mert te a balkânrõl jöttél,biztos buta,tudatlan paraszt vagy,elmaradott-mintha egy vademberről beszêlne,aki klasszisokkal,alatta van a szerinte elvárhatò szìnvonalnak,amit ő elvár.Mintha egy isten háta mögótti helyről jött volna,holott a magyarok általános műveltsége is elég magas,de mindegy.Azòta az unokák is ebbe a kategòriába sorolòdtak születésüktől fogva.Már bocs,de ezek utân mi szêpet ìrjon róla?Ráadásul ő foglalkozott lelki sérültekkel is,látta mire képes a sima emberi gyűlölet is,ên se örülnêk,ha ilyen anyósom lenne és ilyen nagyanyja a gyerekeimnek.
375. Zizisicc (válaszként erre: 358. - 9678a02221)
2013. máj. 30. 13:51
Nézd, nem ismerem anyósodat, de a te cseppet sem elfogulatlan írásaid alapján nem állok automatikusan melléd abban, hogy veled kántáljam, milyen sárkány az anyósod. Lehet, hogy igazad van, és rászolgál arra a nagy ellenszenvre, amit te érzel iránta, lehet, hogy nem .... de azt tudom, hogy amíg te nem tudod elfogadni őt olyannak amilyen, és nem tudsz negatív érzelmek nélkül tekinteni rá (nem kell szeretned, elég ha közömbösen elviseled), hanem folyton becsméreled és szidod őt, semmivel sem lesz jobb a helyzet, mert te magad is ráerősítesz erre a negativitásra. Így csak egymás tükrei vagytok, egyikőtök sem jobb a másiknál, megérdemlitek egymást, már ha valóban igaz az, amit te anyósodról irkálsz.
374. bd55e3f068 (válaszként erre: 371. - 51d2a81b36)
2013. máj. 30. 13:36
Nem érted a lényeget. Ha felajánlaná az anyós, akkor be lehetne szólni, mint a fogkefénél, hogy nem kell :P
373. pzm3 (válaszként erre: 369. - Cicakaktusz)
2013. máj. 30. 13:29
.....és vajon ennek mi lehet az oka?Mert valami van az biztos.
372. pzm3
2013. máj. 30. 13:27
Ennek a fórumnak is sok értelme van,mint a 100ik lehetek e terhes,vagy 211ik fogyjunk együtt fórumnak.
371. 51d2a81b36 (válaszként erre: 363. - 9678a02221)
2013. máj. 30. 13:11

Nem vagyok a helyedben, nem tudom a miérteket, de biztos van valami oka, ami miatt Téged és a gyerekeket nem szeret.

Az ajándékon ne rugózz, lényegtelen, hogy befizetett volna-e vagy sem, azt írtad, úgyse szívesen nyaraltál volna Velük.

2013. máj. 30. 12:41
Azt írta még régebben a fórumindító, hogy ő maga az, aki azt akarja, hogy legyen kapcsolat a mamival, talán az unokák miatt, de a lényeg, hogy a férje, vagyis az anyós fia nem is akarná tartani a kapcsolatot a saját anyjával máskülönben. Erre mondom, hogy minek erőltetni ami nem megy, főleg ha csak rossz közös emlékeket gyűjtenek?! Aztán meg jön a fórumozás.... Ennek semmi értelme.
369. cicakaktusz (válaszként erre: 367. - Krisz42)
2013. máj. 30. 12:29

Hát ez az! Ők boldogan kihagynák a kedves mamát az életükből, de ő mint egy pióca, nem hagyja magát!

És nem ám szeretetből! Lányait, vejeit vinné Tenerifére, meg azok gyerekeit, meg a fiát. Csak a fia családját nem! A lányaihoz, játék ruha zsákszámra, Mummyékhoz egy-egy fogkefe. És ez csak néhány apróság!

2013. máj. 30. 12:28

Most őszintén, ennek a fórumnak mi a célja, értelme?

Szerintem mindannyiunk körül vannak problémás emberek, meg mindannyian kaptunk már olyan ajándékot, amiben talán csalódtunk. De most mindenki nyisson erről fórumot?

Meg ha alapból nem jó a viszony köztetek az anyóssal, és a gyerekek se kedvelik a nagyit, nekik se jó, neked se, akkor minek erőltetni a kapcsolatot?

Az meg, hogy hogy mutassuk be a nagyi új barátját?, meglep, hogy ilyen komoly fejtörést okoz egy felnőtt, több gyerekes anyukának..... sztem a gyerekek tudnak ennél sokkal cifrábbakat is kérdezni.

367. Krisz42
2013. máj. 30. 12:15
Sajnâllak,tényleg nem egyszerű.Nem tudnád megbeszélni a férjeddel,h mamát hagyjátok ki az életetekből.Gondolom miért nem akar nêlkületek menni,de meg kelkene beszêlni,h vagy elmegy egyedül és vitázhat vagy nem mentek,mert a gyerekek vanbak kitéve ennek és őket kellene nêzni.
366. bd55e3f068 (válaszként erre: 306. - 9678a02221)
2013. máj. 30. 11:09

Nem értem, miért kell egy fogkefén így kiborulni. Elteszed a szekrénybe, aztán ha a másik idővel tönkre megy, akkor előszeded.

A gyerekeknek meg elég annyit mondani, hogy a mama barátja. 4 éves gyerek nem fog azon rugózni, hogy ez hogy illik a család/nagyi előéletébe.

2013. máj. 30. 10:50

Kukkolom az anyósomat

Hogy várja a tavaszt.

Egyszer csak a távcső alatt

Meghúzom a ravaszt.

2013. máj. 30. 10:05

Hát, nem semmi az anyósod, azt tudjuk.

Én örülnék, ha ilyen ajándékot adna, mert azt legalább eladnám, és vennék az árán valami normális dolgot a gyerekemnek.

De ugye legutóbb mit is kapott a gyerek? Kindertojás-belsőt, amiben összerakni való játék volt, csak épp a 7 elemből 4 hiányzott...

Bár a fene tudja, megvan a fogkefének az aksija?:)

363. 9678a02221 (válaszként erre: 354. - 51d2a81b36)
2013. máj. 30. 08:32

Anyos egy evben egyszer jon.Befizetett nyaralasra a ferjem testvereinek es csaladjanak a ferjemnek folajanlotta hogy befizet neki is nekem es a gyerekeknek nem.Akar a fene veluk menni nyaralni de a ferjemnek nagyon jol esett: (

Most meg beharangozza hogy hozott 2 fogkefet az unokainak.. Hat bakker..

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook