Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyósjelöltemet nem tudom elviselni, mit tegyek? fórum

Anyósjelöltemet nem tudom elviselni, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. okt. 29. 13:42

Minket (főleg engem) is sokat buzerált a drága anyuka...Sokszor jött, mikor neki kedve volt (pár hónapos volt a kisebb gyerkőcöm, de a csengőre mindig rátenyerelt), ha én mentem mindig beszólt, hogy előtte telefonáljak, mert nem biztos, hogy ráér (nyugdíjas)!

Annyira eldurvult a helyzet, hogy férjem(!) közölte vele, hogy ne jöjjön hozzánk. Na, azóta be se tette a lábát! Van isten!!!!!!!!

42. 4e57a2f552 (válaszként erre: 40. - 69abd4fa9b)
2008. aug. 22. 17:31
Ja! és köszönöm!!! :D
41. 4e57a2f552 (válaszként erre: 40. - 69abd4fa9b)
2008. aug. 22. 17:30

Mindenki szereti és félti a gyerekét, de meg kell tanulni elengedni, ami nehéz ugyan de ez van! Ha igazán szereti akkor az is fontos, hogy megtalálja a boldogságot. Ezt egy anya sem tudja megadni. Más a szülő és más az élete párja. Még van tanulnivalója, viselkedés terén is. Mindenhol előfordul kanálcsörgés, de normális ember ezt megoldja. Főleg ha látni akarja az unokáját soxor...És ha lesz, hogy fog vele beszélni, mint a fiával? A menye pedig olyan kellene hogy legyen mint ha a lánya lenne. Te is a családhoz fogsz tartozni és remélem nem hagyod, hogy Veled is rondán beszéljen!!!

Majd iszom 1 korty pezsgőt a Ti boldogsásotokra is!:D

Most el is köszönök, mert honap este megyek nyaralni 1 hetet! :D

Mindenkinek csupa égi és földi jót kívánok!

2008. aug. 22. 16:13
Köszönöm a hozzászólásotokat.Nagyon kedvesek vagytok.Én valahol megértem az anyósomat,ok hogy féltékeny de remélem majd megszokja hogy mostmár más is szerepet játszik a fia életébe.Leültünk már vele beszélni és utólag mindig belátja hogy csunyán viselkedett velem és már kétszer igérte meg hogy megváltozik nem bánt meg.De ha Zoli megölel olyan mintha bekattana.Utólag is azért bukott ki nagyon mert bejelentettük neki az esküvőt.Remélem megváltozik a helyzet és sikerül elfogadnia,hogy Zoli mást is zsrete nemcsak őt.Egyébként KJ igazad van ezzel hogy szerelmes a fiába.Mert volt hogy előttem szerelmemnek szólitotta az anyukája,viszont ha Zoli nem a kedvére cselekszik akkor nagyon megbántja.Bonyolult ez.Mnéágnes nektek boldog házzassági évfordulót kivánunk és nagyon jó egészséget a kisunokának:-)
39. KJ (válaszként erre: 32. - 69abd4fa9b)
2008. aug. 22. 16:01

Beteg az anyósod szerintem. Az ilyen anyósok riválisnak tekintik a fiuk barátnőjét feleségét. Valamilyen szinten szerelmesek a fiukba.

(Nekem szerencsére nagyon jó fej az anyósom.)

38. tücsimücsi (válaszként erre: 13. - 69abd4fa9b)
2008. aug. 22. 15:43
Ha van egy kis eszetek, nem vesztek házat az anyós közelébe.
37. 4e57a2f552 (válaszként erre: 32. - 69abd4fa9b)
2008. aug. 22. 15:33

Szia!

az előreugró ablakban láttam + a téma címet és beleolvastam...

Kicsi a világ! A mi esküvőnk is okt. 25-én volt 1980-ban.(van még ilyen évszám:)? )

És van egy 27 éves lányom (a fiacskám 23)

Van anyósom akit szerencsére nagyon szeretek, de Ő és az egész család engem is elfogadott.

Már én is anyós vagyok és nagyon izgultam, hogy a lányomnak is jó anyósa legyen - és lett! Ha Ti mégsem tudtok összebarátkozni, végülis nem hozzá mész hanem a fiához!

Szerintem,ha valaki megtalálja a párját akkor már ne az anyukája legyen az első!! Én ezt a saját gyerekeimnél is így gondolom és valószínűleg ezért vagyunk ilyen jóban. Szerintem nem való bemenni a szobájukba, ha vendég van, vagy kopogni kell - ne érjen meglepetés.( be kell zárni)

Amúgy meg ha már külön laktok ha Te nem mész hozzá talán Ő sem fog. Egyszer azért le kéne vele ülni és megbeszélni a dolgokat - már ha lehet! A viselkedése alapján ez elég nehéz lessz,de hátha megbékél!

Lehet, hogy a párod sem szeret ilyen környezetben élni. A gyerekével sem beszélhet rondán egy szülő, mert nem a tulajdona! Én biztosan nem engedném meg ezt. Talán erről is el kellene beszélgetni. Egyszer s mindenkorra kerüljenek a helyükre a dolgok, mert akkor tudod mire számíthatsz és Te is tudod mihez tartani magadat.

Egyébként pedig nagyon sok boldogságot kívánok Nektek - a házassági évfordulónkon!!! :D

Ja!! és októberben nagymama leszek! már alig várom:) :)

36. 9778ca1817 (válaszként erre: 35. - 9778ca1817)
2008. aug. 22. 14:31
csokimókusnak :) címeztem
2008. aug. 22. 14:30
De komolyan. Úgy látni, hogy nagyon, de nagyon nem szereted. Ebből még sok-sok probléma fog adódni.
2008. aug. 22. 14:24
ne menj férjhez :)
33. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - 9925394c3b)
2008. aug. 22. 14:07
Van valami konkret hibaja szerencsetlennek azon kivul, hogy zizis? Biztos te sem vagy hibatlan, egyszer beloled is lehet anyos...
2008. aug. 22. 14:02
Olyan jó lenne tudni mi a baj velem,mi zavarja bennem.De csak egy dolog zavarja az hogy a párom nem otthon tölti az időt hanem jön udvarolni.Teszem hozzá csak hétvégén mert 100km van köztünk.Ez meg igy természetes.28évesen ennek van itt az ideje.
2008. aug. 22. 14:00
anyukámnak is van fia és menye is.Mégse viselkedik igy vele még akkor se ha a sógornőm nem tökéletes mindenben.Szeretnék olyan anyós lenni mint az én anyukám és mindenkinek ilyet kivánok.
30. 274c9996b8 (válaszként erre: 21. - 01c8755c79)
2008. aug. 22. 13:59

Hat igen , ez nagyon szomoru ! Nekem nem volt anyosom igy aztan ezen a teren nincs tapasztalatom.Annyit tudok csak hogy a fiu es az anya kapcsolata , valahogy sokkal szorossabb,belsösegessebb mint gondolna az ember ! ? Mintha a kisfiuk mar elejetöl kezdve nagyon erös szalakkal fonodnak az anyjukhoz ? ! Nekem legalabbis ez a tapasztalatom es hat ezt egy lany , nagyon nehezen tudja megvaltoztatni anelkul , hogy komoly seruleseket ne okozna a kivalasztottjanak !

Mintha a kisfiuk estlenebbek,gyamoltalanabbak lennenek mint a kislanyok ? !/minden batorsaguk,"ferfiassaguk"ellenere...?/

Akarhogy is van , en a lanyomat soha semmitöl NEM feltettem , mert mindeg,mindenhol megallja/megallta a helyet !

Viszont a fiammal mindeg mas volt a helyzet, mert mindeg belekeveredett valami hulyesegbe !/kb 3-eves kora ota!/.....ferfiassag,batorsag,hulyeseg ??? Mit tudom en ! ? De , teny hogy szemmel kellett tartani... DDD

29. c066a749d7 (válaszként erre: 27. - 69abd4fa9b)
2008. aug. 22. 13:54
értem...:) sok szerencsét ;)
28. 01c8755c79 (válaszként erre: 26. - 69abd4fa9b)
2008. aug. 22. 13:52
.. majd ha lesz fiad, akkor megtudod! :o)
27. 69abd4fa9b (válaszként erre: 25. - C066a749d7)
2008. aug. 22. 13:52
Azért mert a párom munkahelye is ott van.És nagyon jó munkahely.Nem az anyukájához veszünk közel házat hanem a munkahelyéhez.És mert amikor megláttuk ezt a házat beleszerettünk mind a ketten:-)
26. 69abd4fa9b (válaszként erre: 23. - E71af41436)
2008. aug. 22. 13:50
ilyen nincs hogy első az anyja.szereti az anyját és szereti a feleségét is mindkettőt másképp de nincsen olyan hogy az első.
25. c066a749d7 (válaszként erre: 20. - 69abd4fa9b)
2008. aug. 22. 13:50
Akkor miért hozzá közel vesztek házat? Ha a fia sem tudja elviselni akor miért nem költöztök messzebbre? Ha most igy viszonyul hozzátok,lehet később sem lesz jobb, akár elsz gyerek akár nem... és ha nem fogja unokájának tekinteni akkor nem sokat érsz vele h ott van a közelben ha le se fütyüli. Na jó ez változhat ha emglátja majd a kis bébit. De ahogy irtad elég króniukus eset...
2008. aug. 22. 13:49
Nekem nem azzal van problémám hogy hivja én is ugy szeretném ha jó lenne a kapcsolat köztünk,nekem az édesanyám olyan mint a barátnőm.De az ő anyukája már azért is megjegyzést tesz ha Zolival nevetünk,mert biztos ő rajta nevetünk,nem értem ezt honnan szedi.Próbáltam vele beszélni hogy mi a baj miért utál annyira.Csak azt hajtogatja hoggy elvettem a fiát.De én nem tehetek rólla hogy a fia nem mondd el neki semmit.Zoli azt mondja nem mer semmit mondani az anyjának mert mindenért csudázik és majd csak ha lenyugodott akkor lehet vele normálisan beszélni de addigra már ugy megbántotta hogy neki nincs kedve.Szóval nállunk ebből is adódik a gond hogy Zoli és az anyja között se stimmelnek a dolgok.Pedig zoli nagyon szereti az anyukáját és ő is csak azt hajtogatja hogy nem érti miért viselkedik igy.
23. e71af41436 (válaszként erre: 20. - 69abd4fa9b)
2008. aug. 22. 13:48
szerintem ne menjünk ebbe mélyebben bele.Valahol nem szeretem ha ennyire kibeszélnek valakit.neked van vele problémád,tessék vele rendezni.és igenis tessék elfogadni,hogy egy férfi életében az első nő az anyja.ennyire egyszerű.
22. 01c8755c79 (válaszként erre: 20. - 69abd4fa9b)
2008. aug. 22. 13:48

... biztos van ilyen.... sokféle ember van... aztán mitől ilyenek... ki tudja.

Én szerencsés voltam... és vagyok...

21. 01c8755c79 (válaszként erre: 18. - 274c9996b8)
2008. aug. 22. 13:46

... az én fiam még csak 13 éves, de begörcsölök az anyóst szapuló írásoktól. Hjóóól van, lehet köztük néhány krónikus eset, na de ennyi és ennyire....

Én imádtam az anyósom.... sőt a férjem előző házasságában levő anyósát is.... és ők is engem. Soha nem voltam táppénzen a gyerekeimmel... szünetekben sorban álltak a mamák értük.. bizony a volt feleség édesanyja is mamánk lett.... Amikor még gyesen voltam, hetente ötször ! jártam tornászni, háromszor délelőtt és kétszer este. ... és nem kellett mást csinálnom csak szeretnem a mamát és a papát (az anyóst és az apóst)... és a gyerekeimet is szeretetre nevelni. Az pl. az idén tudatosult a 13 éves fiamban, hogy a "Cica mama" az nem is az igazi mamája, hanem a féltestvérének a mamája. ... ettől még anyák napján ugyanúgy ott nyomul a virággal. :o))

2008. aug. 22. 13:44
ja és nemcsak velem beszél igy.Amikor Zoli nállunk van és felhivja akkor olyanokat mondd neki a telefonba hogy lehidalok.Egy példa felhivja a fiát:Mikor jössz haza?Mondja Zoli majd csak reggel.erre az anyja mit képzelsz te Kö..csög.Bocs hogy ilyet irok de igy volt.Zoli 28 éves mult egyébként.Multkor azt mondta neki te roha...ék.Csak mert nem hivta fel előző nap.De Zoli épp ezért nem hivja hiába mondom neki hogy hivja fel.azt mondja nem meri mert olyankor az anyukája ugy bezél vele mint a kutyával.Én ezt nem értem!
19. e71af41436 (válaszként erre: 15. - 01c8755c79)
2008. aug. 22. 13:44
egyetértek! :)
18. 274c9996b8 (válaszként erre: 15. - 01c8755c79)
2008. aug. 22. 13:40
Teljessen egyetertek ezzel az irassal ! Meg csak annyit , nekem is van 1-hazasulando fiam aki evek ota önallo ! Viszont barmilyen gondja is van , NEM a lanybaratnöivel beszeli azt meg , hanem fölhivja az edesanyjat es az en velemenyemet keri ! Ezt nem szabad elfelejteni a lanyoknak , hogy a fiuk nagyon erössen kötödnek az edesanyjukhoz !
2008. aug. 22. 13:38
Az én anyósom azt kiabálta hogy Zolival ha gyerekünk születik az ő nem tekinti unokájának.az csak az én kölyköm lesz.Szerintetek ez normális hozzáálás?
16. be52089f0e (válaszként erre: 14. - E71af41436)
2008. aug. 22. 13:26
Sajnos sokszor ez sem segít.:)
15. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - 9925394c3b)
2008. aug. 22. 13:26

Tanuld meg megszeretni az anyósodat!

Mert aztán majd olvashatjuk néhány év múlva, hogy hova tegyem óvoda- iskolaszünetben a gyerekemet, mert az ilyen-olyan anyósom nem vállalja el... nah vajon miért?

A szeretetet, a tiszteletet... urambocsá az alázatot nem tanítják manapság!

2008. aug. 22. 13:19

egy titok van csak elviselni az Anyósokat!

Mindig arra kell gondolni,hogy nekik köszönhetitek a fiukat.:)


Egyébként elgondolkodtató,hogy miért van az,hogy 99°-ban csak a nők nem jönnek ki az anyósokkal.....

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook